CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW C 400 X a BMW C 400 GT

BMW C 400 X a BMW C 400 GT

BMW C 400 X a BMW C 400 GT

Obsah:

1. VÝKONNÝ JEDNOVÁLCOVÝ MOTOR, SPLŇUJÍCÍ EMISNÍ NORMU EU5

2. STABILIZAČNÍ SYSTÉM ASC

3. BRZDOVÝ SYSTÉM

4. DVĚ NOVÉ ATRAKTIVNÍ BARVY

5. ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ


S modely C 400 X v roce 2017 a C 400 GT v roce 2018 BMW Motorrad poprvé představilo dva prémiové motocykly segmentu středně velkých skútrů. Od té doby skútr C 400 X zapůsobil na zákazníky segmentu městské mobility svými dynamickými jízdními vlastnostmi, zatímco jako cestovní provedení C 400 GT nad ostatními vyniká díky své pestřejší nabídce komfortních prvků. Aby tomu tak bylo i v budoucnu, BMW Motorrad své dva středně velké skútry zdokonalilo, a kromě několika významných technických úprav jim do vínku nadělilo nové barvy a styly.

Přehled všech nových prvků BMW C 400 X a C 400 GT:

 • Výkonný jednoválcový motor splňující emisní normu EU5 s elektronickým plynem E-Gas, novou řídicí jednotkou a vylepšenou odstředivou spojkou.
 • Zlepšené chování při volnoběhu.
 • Stabilizační systém ASC s automatickou kalibrací poloměru kol a citlivějšími zásahy.
 • Brzdový systém s novými třmeny přední brzdy, vynikající citlivostí a upraveným chodem páček přední a zadní brzdy.
 • Úložný prostor pod sedlem s upraveným osvětlením a USB nabíjecí zdířkou v pravém předním úložném prostoru.
 • Dvě nové atraktivní barvy, stejně jako stylové varianty „Sport“(C 400 X) a „Triple Black“ (C 400 GT).

Fotogalerie
Fotogalerie BMW C 400 GT
Dva prémiové motocykly segmentu středně velkých skútrů.

Dva prémiové motocykly segmentu středně velkých skútrů.

[ Cílová kotva 1 ]

Výkonný jednoválcový motor, splňující emisní normu EU5, s elektronickým plynem E-Gas, novou řídicí jednotkou a vylepšenou odstředivou spojkou.

Stejně jako dříve slouží k pohonu osvědčený jednoválcový motor se zlepšenou hospodárností a výkonem 25 kW (34 k) při 7500 1/min a točivým momentem 35 Nm při 5750 1/min. Přenos výkonu zajišťuje bezestupňová převodovka CVT (Continuously Variable Transmission) a velmi tuhé kyvné rameno s inovativním ložiskem pro minimální vibrace a maximální komfort. Díky tomu, že plní současnou emisní normu EU5, zůstávají nové C 400 X a C 400 GT ideálními partnery pro dynamickou a bezstarostnou zábavu při jízdě na skútru.

Motor byl vybaven elektronickým plynem (E-Gas), elektricky ovládanou škrticí klapkou a novou řídicí jednotkou. Dalšími vylepšeními jsou upravená struktura a obal katalyzátoru, širokopásmová lambda sonda, pozměněná hlava válce, nový snímač na krytu alternátoru, upravený kabelový svazek a modifikovaná regulace volnoběžných otáček. Regulátor volnoběžných otáček v sání byl odstraněn a řízení volnoběhu nyní probíhá pomocí přemostění škrticí klapky a systému turbulence.

Kromě toho, že plní emisní normu EU5, ohromuje přepracovaný motor především ještě plynulejší a citlivější odezvou na plyn a vylepšeným držením volnoběhu. Kromě elektronického plynu E-Gas a nové řídicí jednotky přispívají ke zvýšení stability chodu motoru také přepracované pružiny odstředivé spojky. Byla zmenšena tolerance tuhosti pružiny spojky a současně se i poněkud zvětšila její tuhost. Byly také mírně zvýšeny otáčky motoru, při nichž spojka zabírá. Z důvodu zmenšených tolerancí je rozsah otáček, během nichž spojka sepne, menší. Současně došlo k eliminaci opožděného rozpojení spojky, které bylo v některých situacích známé z předchozího modelu.

[ Cílová kotva 2 ]

Stabilizační systém ASC s automatickou kalibrací poloměru kol a zdokonaleným ovládáním. Homologace plné maximální rychlosti nyní také pro Čínu.

V průběhu technického zdokonalení získaly nové skútry C 400 X a C 400 GT rovněž přepracovaný stabilizační systém ASC. Namísto předchozí ruční rekalibrace, například při výměně pneumatik, má nyní nový systém automatickou kalibraci poloměru kol. Kromě toho je nový stabilizační systém ASC navržen pro výrazně nižší hodnoty tření než dříve. Při jízdě se to projevuje citlivější odezvou a výrazně zvýšeným komfortem ovládání, a to zejména na mokrém a kluzkém povrchu. Deaktivace systému ASC již není nutná. 

Doposud byly tyto dva motocykly pro čínský trh homologovány na rychlost 129 km/h. Čínská legislativa se ale změnila, a tak je nyní možné homologovat plnou maximální rychlost 139 km/h, tak jako na ostatních trzích.

[ Cílová kotva 3 ]

Brzdový systém s novými třmeny přední brzdy a upraveným chodem brzdových páček přední i zadní brzdy. Úložný prostor se zlepšeným osvětlením a nabíjecí USB zdířkou.

Přepracován byl také brzdový systém nových skútrů C 400 X a C 400 GT. Díky novým brzdovým třmenům poskytuje dvoukotoučový brzdový systém vpředu stabilnější účinek a jednoznačněji vnímaný nástup brzdění. Vylepšeno bylo také vracení brzdových pístků po puštění brzdové páčky. To vše je doplněno upravenými drahami brzdových páček, levé pro zadní a pravé pro přední brzdu, které nyní zajišťují symetrické dávkování brzdného účinku.

Vylepšené osvětlení úložného prostoru (objem 31 l, 45 l s Flexcase) pod sedlem výrazně zvyšuje pohodlí. Světlo již není umístěno po straně, nýbrž pro lepší osvětlení nahoře. Kromě 12voltové zásuvky je přední pravý úložný prostor nově vybaven nabíjecí USB zdířkou. 

[ Cílová kotva 4 ]

Dvě nové atraktivní barvy a také stylové varianty „Sport“ (C 400 X) a „Triple Black“ (C 400 GT).

Stejně jako dříve, i nyní se nová BMW C 400 X a C 400 GT vyznačují nezaměnitelným designovým stylem BMW Motorrad. Moderní a futuristický vzhled dokonale odráží designovou filozofii BMW Motorrad. Nové středně velké skútry od BMW Motorrad jsou nabízeny ve třech různých barevných variantách.

C 400 X.

 • Základní barva černá metalíza Blackstorm.
 • Volitelná metalická šedá barva Granite Grey.
 • Style Sport (černá metalíza Blackstorm/matná modrá metalíza Racingblue).

C 400 GT.

 • Základní barva bílá Alpine White.
 • Volitelná šedá metalíza Kallisto Grey.
 • Style Triple Black (černá metalíza Blackstorm s matnými samolepkami).

[ Cílová kotva 5 ]

Originální příslušenství BMW Motorrad.

BMW Motorrad má přirozeně pro skútry C 400 X a C 400 GT v nabídce velké množství příslušenství. Absolutním vrcholem jsou zcela nové zadní látkové tašky z kolekce Black Collection. Jsou nabízeny ve dvou různých velikostech, jedna pro krátké a druhá pro delší cesty pro více zavazadel. V obou případech jsou tašky potaženy nepromokavým povlakem z materiálu TPU, který odolá každému počasí. Odnímatelná vnitřní taška a zip v hlavním úložném prostoru jsou rovněž navrženy tak, aby nepropouštěly vodu. Zip je také pogumovaný a pro větší bezpečnost uzamykatelný. Dalším zipem po obvodu hlavního úložného prostoru lze podle potřeby zvětšit již beztak velkorysý vnitřní prostor tašky. Kapsa na vnitřní straně víka a přihrádky na zip po obou stranách pomohou uspořádat všechny věci. Dalším chytrým detailem jsou nastavitelné ramenní popruhy batohu. Taška na zadní nosič Black Collection je navržena pro použití ve spojení s nosičem zavazadel. Odpovídající upevňovací popruh je součástí standardní výbavy této tašky. Taška se nabízí v černé barvě s modrými akcenty a reflexními pruhy. Modrá je také vnitřní podšívka.

Úložné prostory.

Zadní kufr, malý (30 l).

Opěrka na malý zadní kufr.

Zadní kufr, lehký (29 l).

Vnitřní výstelka zadního kufru.

Nosič zavazadel.

Zadní látková taška Black Collection, velká. NOVINKA! 

Zadní látková taška Black Collection, malá. NOVINKA!

Ergonomie a komfort.

Větrný štít, vysoký.

Nízké sedlo s horním světlem. NOVINKA!

Plachta na skútr.

Vyhřívané rukojeti řídítek (dodatečná montáž).

Navigace a komunikace.

Navigace BMW Motorrad Navigator VI (včetně držáku se 4 tlačítky).

Držák navigace BMW Motorrad.

Bezpečnost.

Alarm (dodatečná montáž).

Dodatečný LED světlomet.

Ochranný rám motoru.

Ochranné sklo pro 6,5“ barevný displej.

Údržba a technologie.

Krycí plachta.

Dva prémiové motocykly segmentu středně velkých skútrů.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít