Přeskočit na obsah
CarTec Group

BMW Financial Services nabízí svým zákazníkům produkty šité na míru – finanční a operativní leasing, stejně tak jako úvěrové financování nových a ojetých vozů BMW a motocyklů BMW. Klíčovým faktorem úspěchu je schopnost přizpůsobit finanční produkty potřebám zákazníků. Díky intenzivní spolupráci s oficiálním zastoupením BMW Group Česká republika jsou BMW Financial Services schopny nabídnout speciální pakety finančních produktů a výhodné pojistné podmínky.

HISTORIE FINANCOVÁNÍ BMW

Počátek historie poskytování finančních služeb skupinou BMW se datuje od roku 1971, kdy byla v Mnichově založena společnost BMW Kredit GmbH. Prvotním cílem společnosti bylo financovat vlastní podnikání BMW a podporovat dealerskou síť BMW v tehdejší NSR. O dva roky později, v roce 1973, byla založena společnost Auto-Motor-Leasing GmbH (od roku 1976 BMW Leasing GmbH), jejímž cílem bylo podpořit prodej vozů BMW prostřednictvím leasingového financování.

Úspěšný a rychlý růst leasingového a úvěrového financování v rámci Německa vedl k expanzi finančních služeb divize BMW do zahraničí. V průběhu 80. let bylo otevřeno šest nových poboček (např. ve Velké Británii, Itálii a Rakousku).

V současnosti společnost BMW Financial Services / MINI FINANCIAL SERVICES působí ve 48 zemích po celém světě a zaměstnává – včetně ústředí v Mnichově – 3250 spolupracovníků. Vedle největších trhů (USA a Evropská unie) je zastoupena také v exotických zemích jako je Panama, Katar nebo Filipíny. Pro lepší představu, jak velké je současné celosvětové portfolio společnosti BMW Financial Services / MINI FINANCIAL SERVICES, lze použít následující zajímavé přirovnání: Zaparkujete-li všechna vozidla financovaná BMW Financial Services / MINI FINANCIAL SERVICES z celého světa do jedné řady, vznikla by automobilová kolona s délkou přes 10 000 km! Tato nepřetržitá kolona skládající se z více jak dvou milionů vozů BMW a MINI by bez obtíží spojila vzdušnou čarou Londýn s Tokiem.

V roce 2003 se společnost BMW Group rozhodla zahájit činnost finančních služeb také v České republice. Vzhledem k tehdejšímu poměrně malému objemu prodejů vozů BMW a MINI na českém trhu (v roce 2002 bylo prodáno méně než 1200 vozů BMW a MINI) bylo rozhodnuto, že BMW Group bude nabízet finanční služby prostřednictvím společnosti CAC LEASING a.s. (od 05.11.2007 UniCredit Leasing CZ, a.s.). Úspěšný nárůst prodejů vozů skupiny BMW Group v následujících letech (2004: 1602 vozů, 2005: 2120 vozů – včetně MINI) byl efektivně podporován atraktivními finančními produkty BMW Financial Services / MINI FINANCIAL SERVICES. V dubnu 2005 společnost oslavila svého 1000. zákazníka v České republice, který si v Praze zakoupil BMW 330 xi a financoval jej prostřednictvím BMW Financial Services. V říjnu roku 2006 již byla pokořena hranice 2000 smluv.

BMW Financial Services a MINI FINANCIAL SERVICES nabízí svým zákazníkům pod těmito značkami produkty šité na míru – finanční a operativní leasing, stejně tak jako úvěrové financování nových a ojetých vozů BMW a MINI a motocyklů BMW. Klíčovým faktorem úspěchu je schopnost přizpůsobit finanční produkty potřebám zákazníků BMW a MINI. Díky intenzivní spolupráci s oficiálním zastoupením BMW Group Česká republika jsou BMW Financial Services / MINI FINANCIAL SERVICES schopny nabídnout speciální pakety finančních produktů a výhodné pojistné podmínky. Pro usnadnění nákupu nového vozu BMW a MINI mohou zákazníci využít řešení „one-stop shopping“. U každého prodejce BMW a MINI v České republice nalezne zákazník na jednom místě vše potřebné, co souvisí s nákupem a financováním nového vozu BMW a MINI.