Přeskočit na obsah
CarTec Group

BMW řady 3 je ztělesněním radosti z jízdy a měřítkem sportovních vlastností v prémiovém segmentu střední třídy. S více než 45 let trvajícím celosvětovým úspěchem na kontě je řada 3 rovněž hlavním modelem značky BMW. Precizní designové změny ještě více zvýrazňují dynamický charakter BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring. Nově navržená palubní deska s BMW Prohnutým displejem přináší do interiéru převratnou modernitu a digitalizaci.

Právě představené aktualizované provedení BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring již má stanovené ceny. Nabídka BMW řady 3 je velmi široká a obsahuje 30 modelů s výkonovým rozpětím od 90 kW/122 k do 275 kW/374 k. Kromě dvojice karoserií mohou zákazníci vybírat u většiny variant také mezi pohonem zadních nebo všech kol. V rámci mezigenerační obměny došlo nejen k úpravám designu či instalaci nejnovějšího BMW Prohnutého displeje s BMW Operačním systémem 8, ale také k rozšíření standardní výbavy. 

1660119621noe-bmw-rady-3-cartecgroup-video.jpg

Obsah

  1. DESIGN EXTERIÉRU
  2. INTERIÉR A VÝBAVA
  3. POHON
  4. ASISTENČNÍ SYSTÉMY
  5. KONCEPCE ZOBRAZOVÁNÍ A OBSLUHY, KONEKTIVITA
  6. DOSTUPNÉ VARIANTY A CENÍK

V případě zájmu nebo zjištění detailnějších informací nám zašlete nezávaznou poptávku:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

1. DESIGN EXTERIÉRU

Nezaměnitelně sportovní.
Detailní vylepšení designu exteriéru znamenají, že charakter nového BMW řady 3 a jeho důraz na radost z jízdy nyní vynikne ještě výrazněji. Přední a zadní nárazník jak čtyřdveřového modelu, respektive sportovního sedanu, abychom použili jeho častěji používané označení, tak dynamicky excelentního Touringu mají nyní standardně mimořádně osobitý design. Pečlivě přepracována byla také charakteristická BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek i dvojité kulaté světlomety.

Důraz na dynamiku a modernost, který je vetknut do designu exteriéru BMW řady 3, se odráží také v restrukturalizované nabídce motorů. Odvážně sportovní vzhled nového BMW řady 3 je patrný už ve standardním provedení. Jeho dynamiku lze dále zdůraznit volitelným paketem M Sport, přičemž vůbec poprvé je k dispozici také paket M Sport Pro.

Výrazná přední část: Přepracovaná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a světlomety.
Ke sportovnímu vzhledu nového BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring přispívá přední nárazník s jasně strukturovanými plochami, dynamickými tvary a velkými nasávacími otvory. Výrazný vizuální dojem navozuje rovněž přepracovaná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a přední světlomety. Standardně nabízené full-LED světlomety jsou nyní mnohem nižší, mají jasné obrysy a světla pro denní svícení uspořádaná do tvaru obráceného písmene L. Vnější světla pro denní svícení slouží také jako směrové ukazatele. Na přání jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety, které lze identifikovat podle modrých proužků kolem prvků světel pro denní svícení a odpovídající modré lišty na horním okraji krycího skla. Modré světelné efekty pod světlomety dodávají přední části vozu i za tmy osobitý vzhled. Mezi funkce Adaptivních LED světlometů patří odbočovací světlo a neoslňující matrixová dálková světla, jakož i dynamická regulace dosvitu s variabilní distribucí světelného paprsku.

Mírně upravený tvar a nové dvojité lamely dodávají BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek ještě dominantnější vzhled. Propracovanost vozu umocňují nově navržené nasávací otvory pod maskou a na stranách předního nárazníku s leskle černými ozdobnými prvky.

Mohutné proporce a jasně strukturované plochy v zadní části.
Nové tvary předního a zadního nárazníku dodávají dynamicky protaženým siluetám nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring osobitý nádech. Horizontální linie, tenká světa, jasně strukturované plochy a rozšířené zadní blatníky zdůrazňují šířku a mohutný postoj obou modelů. 

i z pohledu zezadu proto mohutné proporce vyzařují jednoznačně sportovní zaměření. Vyšší podíl ploch lakovaných v barvě karoserie a ostře řezaný design propůjčují zadnímu nárazníku nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring mimořádně propracovaný vzhled. Koncovky výfukového systému mají nyní podle zvoleného motoru průměr 90 nebo 100 milimetrů.

Paket M Sport s novými designovými prvky.
Designové prvky dostupné v rámci paketu M Sport pro nové BMW řady 3 Sedan a nové BMW řady 3 Touring jsou výraznější a působivější než kdykoli předtím. Dvojité lamely BMW masky ve tvaru ledvinek zvýrazňují chromované detaily. Z předního nárazníku sebevědomě vyčnívající velký středový otvor pro přívod vzduchu má šestiúhelníkový tvar a jeho výplň voštinový vzor. Hluboko zapuštěné vzduchové clony na vnějších okrajích přední části zdůrazňují její šířku. M specifický zadní nárazník se rovněž vyznačuje velmi čistými tvary. Svislé odrazky na vnějších okrajích a velký difuzor uprostřed jasně signalizují sportovní podstatu vozu. Součástí paketu M Sport je také M sportovní podvozek, jehož součástí je variabilní sportovní řízení a nově navržená 18palcová M kola z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami. Verze paketu M Sport, která je k dispozici pro plug-in hybridní modely, nezahrnuje M sportovní podvozek. Adaptivní M podvozek včetně variabilního sportovního řízení je pro tyto modely k dispozici rovněž volitelně.

Paket M Sport navíc zahrnuje individuální konfiguraci interiéru s prvky, jako je antracitové čalounění stropu, M kožený volant, M specifické povrchy sedadel a hliníkové obložení interiéru v novém provedení Aluminium Rhombicle Anthracite, které vytvářejí sportovní atmosféru. 

Osobitý vzhled pro modely BMW Performance vyráběné divizí BMW M GmbH. 

Specifické M prvky exteriéru, jako jsou velké nasávací otvory a aerodynamicky optimalizované detaily, dodávají modelům BMW Performance nového BMW řady 3 mimořádně dynamický vzhled. Modely BMW M340i xDrive Sedan, BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Touring se rovněž vyznačují osobitými designovými prvky. Patří mezi ně především BMW maska ve tvaru ledvinek s mřížkovanou výplní, exkluzivní 18palcová M kola z lehké slitiny, volitelná 19palcová kola, lichoběžníkové koncovky výfuku a novinka v podobě leskle černých krytů M vnějších zpětných zrcátek. Vrcholné modely karosářského provedení Sedan jsou navíc vybaveny v barvě karoserie lakovaným M zadním spoilerem.

Novinkou na seznamu volitelné výbavy je paket M Sport Pro. Tento paket, který je k dispozici jako rozšíření paketu M Sport i pro modely BMW Performance od BMW M GmbH, zahrnuje výbavu M Shadow Line s rozšířeným obsahem, který přináší také černý rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a černě chromované koncovky výfuku, dále M Shadow Line světlomety, M sportovní brzdy s červeně lakovanými třmeny a M logem, černý M zadní spoiler pro variantu Sedan a bezpečnostní pásy s kontrastním prošíváním s barvami BMW M GmbH.

2. INTERIÉR A VÝBAVA

Funkčnost a komfort v té nejprogresivnější podobě.

Interiér nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring prošel rozsáhlou modernizací. Novou interpretaci pro značku typické orientace na řidiče ztělesňuje velký BMW Prohnutý displej. Toto moderní pojetí designu palubní desky je zcela v koordinaci s progresivní digitalizací a umožňuje výrazné zmenšení počtu tlačítek a ovládacích prvků ve prospěch dotykového a hlasového ovládání.

Nové BMW řady 3 nabízí velkorysý prostor, moderní funkčnost, mimořádnou úroveň akustického komfortu, vysoce kvalitní materiály s detailním zpracováním a pokročilé digitální služby a představuje přesvědčivou kombinaci nenapodobitelné radosti z jízdy a prémiové kvality bez kompromisů jak při každodenním používání, tak na delších cestách. Rozšířená nabídka standardní výbavy a nově rozdělený seznam volitelné výbavy zvyšují úroveň komfortu a individualizace podle přání majitele.

Plně digitální BMW Prohnutý displej s intuitivním dotykovým ovládáním.
Standardně dodávaný BMW Prohnutý displej svým bezrámečkovým provedením s dvojicí displejů mírně natočených směrem k řidiči vyzařuje kvalitu a modernost. Přístrojový panel s úhlopříčkou 12,3 palce za volantem a kontrolní displej s úhlopříčkou 14,9 palce splývají v jeden plně digitální celek s vysokým rozlišením.

Centrální výdechy ventilace umístěné pod kontrolním displejem jsou nyní tenčí a vypadají moderněji. Součástí standardní výbavy nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring je 3zónová automatická klimatizace. Klimatizaci lze nastavovat pomocí hlasového nebo dotykového ovládání na kontrolním displeji. Ovládací prvky pro nastavení teploty na straně řidiče a spolujezdce jsou zobrazeny trvale. Progresivní design palubní desky doplňuje větší lišta vnitřního obložení.

Ovládací panel na středové konzole s novým voličem převodovky.
Klasicky řešený ovládací panel na středové konzole nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring má další dotykově ovládané plochy. Jsou zde umístěna tlačítka systému Start/Stop, ovladač iDrive, volič jízdních režimů, parkovací brzda a další funkce vozidla. Všechna nová BMW řady 3 Sedan a nová BMW řady 3 Touring jsou standardně vybavena osmistupňovou převodovkou Steptronic. A to znamená, že všechna disponují nově navrženým voličem převodovky na středové konzole. Standardem jsou také řadicí páčky na volantu.

Rozsáhlé vylepšení standardní výbavy.
Mezi další novinky ve standardní výbavě nového BMW řady 3 patří automaticky se ztmavující vnitřní zpětné zrcátko, rozšířený odkládací paket a systém Park Distance Control (PDC) se senzory vpředu i vzadu. Všechny modely jsou nyní také vybaveny BMW Live Cockpit Plus včetně navigačního systému BMW Maps.

Nově sestavený paket Innovation přináší další pečlivě promyšlenou dávku radosti z jízdy, komfortu a bezpečnosti. Zahrnuje Adaptivní LED světlomety, Driving Assistant, Parkovací asistent a BMW Live Cockpit Professional s BMW Head-Up Displejem.

Mezi výjimečné individuální prvky výbavy, které si zákazníci mohou zvolit a vnést tak do interiéru svůj osobitý styl, patří sportovní sedadla, audiosystém Harman Kardon s prostorovým zvukem, nepřímé osvětlení, nezávislé topení, elektricky ovládaná skleněná střecha u modelu Sedan a panoramatická prosklená střecha u modelu Touring. Karbonovou střechu lze objednat výhradně pro BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Sedan. BMW M340i xDrive Sedan může být vybaveno také paketem M Technic.

3. POHON

Příkladná hospodárnost, mnohostranný přístup.

Vysoce efektivní zážehové a vznětové motory s technologií BMW TwinPower Turbo a elektrifikace v podobě plug-in hybridní a 48V mild hybridní technologie zajišťují, že pohonné jednotky dostupné pro nové BMW řady 3 dosahují zcela mimořádné rovnováhy mezi radostí z jízdy a nízkou spotřebou paliva. Osmistupňová samočinná převodovka Steptronic s řadicími páčkami na volantu je nyní standardem pro všechny modely. 

Zákazníci BMW řady 3 si mohou vybrat z větší nabídky pohonných jednotek, než jakou značka nabízí pro kteroukoli jinou modelovou řadu. Plug-in hybridní pohon je nabízen ve dvou výkonových variantách, a to s výkonem 150 kW/204 k nebo 215 kW/292 k a elektrickým dojezdem až 62 km (BMW 320e Sedan) v cyklu WLTP. Vrcholem modelové řady jsou čtyři modely BMW Performance od BMW M GmbH. BMW M340i xDrive Sedan a BMW M 340i xDrive Touring jsou vybaveny zážehovým řadovým 6válcem o výkonu 275 kW/374 k. Vznětový řadový 6válec pohánějící BMW M340d xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Touring vyvine maximální výkon 250 kW/340 k. Součástí nabídky jsou dále tři zážehové 4válce s výkony 115 kW/156 k, 135 kW/184 k a 180 kW/245 k, dva vznětové čtyřválce s výkony 110 kW/150 k a 140 kW/190 k a řadový 6válec poskytující 210 kW/286 k.

4. ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Inteligentní technologie pro automatizované řízení a parkování.

Řada asistenčních systémů, které jsou k dispozici standardně nebo volitelně, posouvá komfort a bezpečnost nového BMW řady 3 na zcela novou úroveň. Pokud jde o nabídku funkcí a jejich dostupnost, patří automatizované jízdní a parkovací systémy k tomu nejlepšímu na trhu. Pomáhají řidiči a ulehčují mu práci v mnoha jízdních situacích. Obraz z kamery a data získaná ultrazvukovými a radarovými senzory slouží ke sledování okolí vozu, upozorňují řidiče na možná nebezpečí, minimalizují riziko srážky pomocí zásahů brzd a řízení a provádějí automatické parkování a další manévry.

Novinkou ve standardní výbavě nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring je systém Park Distance Control se čtyřmi senzory vpředu i vzadu. Součástí standardní výbavy je také systém varování před čelní srážkou nebo srážkou s chodcem s brzdnou funkcí, ukazatel rychlostních limitů Speed Limit Info s indikátorem zákazu předjíždění (včetně manuálního omezovače asistenta) a systém varování před opuštěním jízdního pruhu s funkcí návratu do jízdního pruhu.

5. KONCEPCE ZOBRAZOVÁNÍ A OBSLUHY, KONEKTIVITA

Nový BMW Operační systém 8 a inovativní digitální služby.

Nejnovější generace systému BMW iDrive s BMW Operačním systémem 8, která je nyní k dispozici ve všech verzích nového BMW řady 3, poskytuje zážitky pro všechny smysly. Díky rozsáhlým možnostem konektivity, zpracování dat a intuitivní interakci mezi řidičem a vozidlem doslova dláždí cestu do digitální budoucnosti.

Nový BMW Operační systém 8 nabízí řidičům mnohem více možností, jak snadno, intuitivně a multimodálně ovládat funkce vozu, navigaci, informační a zábavní systém, stejně jako komunikační funkce, a také využívat digitální služby. Jak dokazuje BMW Prohnutý displej a neustále se rozšiřující možnosti osobního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant, je tento operační systém zaměřen přímo na komunikaci pomocí dotykového ovládání a mluveného slova.

Plně digitální BMW Prohnutý displej se špičkovou grafikou.

BMW Prohnutý displej, který je součástí standardní výbavy nového BMW řady 3, nabízí zcela nový uživatelský zážitek. Tento digitální prvek s vysokým rozlišením se skládá z 12,3palcového přístrojového panelu a kontrolního displeje s úhlopříčkou 14,9 palce.

Nejmodernější grafika a rozložení nabídky menu BMW Prohnutého displeje byly navrženy ve stylu chytrých telefonů. Uživatelské rozhraní zaujme výraznými prvky, dynamickými světelnými efekty, intenzitou a hloubkou barev a moderními barevnými světy. Grafické uspořádání lze přizpůsobit aktuální jízdní situaci a osobním preferencím.

Standardní výbava nového BMW řady 3: Navigační systém s BMW Maps.
BMW Live Cockpit Plus, který je součástí standardní výbavy nového BMW řady 3, obsahuje cloudový navigační systém BMW Maps. Nová generace navigačního systému umožňuje velmi rychlý a dynamický výpočet trasy na základě přesných dopravních dat přenášených v reálném čase v krátkých časových intervalech. Čas příjezdu je vypočítán pomocí předvídavé metody, která zohledňuje obvyklou úroveň dopravy na celé trase.

S funkcí Connected Parking vám navigační systém BMW Maps pomůže také při hledání parkovacího místa v blízkosti cíle. U plug-in hybridních modelů systém rovněž vypracuje trasu optimalizovanou pro nabíjení a poskytne informace o veřejných dobíjecích stanicích jak během cesty, tak v cíli.

Rychlá konektivita s 5G a Osobní eSIM.
Nové BMW řady 3 přechází do éry 5G. Pokud si zákazník zvolí volitelně dostupnou Osobní eSIM, bude integrována do vozidla společně s klasickou eSIM určenou pro funkce samotného vozu. Funkce DSDA (Dual SIM Dual Active) umožňuje, aby byly obě eSIM aktivní současně. Osobní eSIM v podstatě mění automobil v další digitální a připojené zařízení v ekosystému zákazníka. Příjem mobilního signálu výrazně zlepšuje vlastní vestavěná 5G anténa. Prostřednictvím mobilního hotspotu lze připojit k internetu až 10 zařízení.

Osobní eSIM není spojena s vozem zákazníka, ale s jeho BMW ID, což znamená, že ji lze přenést do jiných vozidel BMW vybavených funkcí Osobní eSIM. Osobní eSIM se konfiguruje automaticky, když se uživatelé přihlásí pomocí svého BMW ID, a poté je okamžitě k dispozici.

Personalizace pomocí BMW ID.
Při používání nového BMW iDrive mohou majitelé BMW řady 3 využívat větší personalizaci uživatelského prostředí na základě BMW ID. To slouží k bezpečnému ukládání ještě většího množství personalizovaných nastavení a jejich přenosu mezi vozidly. Aby se zabránilo přístupu ostatních uživatelů vozidla k osobním údajům, je možné vytvořit si PIN kód nebo přiřadit BMW ID ke konkrétnímu klíči. Při prvním přihlášení k vozidlu stačí naskenovat QR kód a na chytrém telefonu vytvořit nové BMW ID. Pokud uživatel aplikaci My BMW používá, a BMW ID tedy již vlastní, bude toto ID po naskenování QR kódu do vozidla automaticky přeneseno prostřednictvím aplikace.

BMW ID lze snadno a bezpečně vytvořit a aktivovat ve vozidlech s BMW Operačním systémem 8 nebo BMW Operačním systémem 7. Po přenesení BMW ID obdrží řidič osobní pozdrav, který bude obsahovat přizpůsobený profilový obrázek, jejž si řidič může vytvořit v aplikaci My BMW. Současně se automaticky přenese osobní nastavení polohy sedadel, vnějších zpětných zrcátek, navigačního systému, asistenčních funkcí řidiče, rozvržení displeje, zkratek a oblíbených položek, jakož i nastavení informačního a zábavního systému. V BMW ID jsou uloženy také personalizované návrhy od BMW Intelligent Personal Assistant, společně s individuálně zvolenými osloveními a nastavením soukromí.

Aplikace My BMW: Univerzální digitální rozhraní mezi řidičem a vozem.
Aplikace My BMW funguje jako univerzální digitální rozhraní, které kdykoli poskytuje informace o stavu vozidla. Umožňuje dálkové ovládání funkcí, jako je vyhledávání vozidla, zamykání a odemykání dveří nebo sledování bezprostřední blízkosti vozidla (Remote 3D View). Mezi její funkce patří rovněž možnost odesílání cílových adres z chytrého telefonu do navigačního systému vozidla.

Majitelé plug-in hybridních modelů BMW řady 3 mohou baterii svého vozu nabíjet také na dálku prostřednictvím aplikace My BMW. Aplikace uživateli například umožňuje nastavit požadovaný čas pro nabíjení a požadovanou úroveň nabití baterie. Proces nabíjení vozu připojeného k elektrické síti lze pomocí aplikace také kdykoli spustit nebo přerušit. Aplikace My BMW navíc uchovává informace o předchozích nabíjeních.

6. DOSTUPNÉ VARIANTY A CENÍK

BMW řady 3 Sedan:

ModelVýkonCena*
BMW 320e Sedan150 kW/204 k1 242 800 Kč
BMW 330e Sedan215 kW/292 k1 389 700 Kč
BMW 330e xDrive Sedan215 kW/292 k1 456 000 Kč
BMW 318i Sedan115 kW/156 k1 028 300 Kč
BMW 320i Sedan135 kW/184 k1 154 400 Kč
BMW 320i xDrive Sedan135 kW/184 k1 220 700 Kč
BMW 330i Sedan180 kW/245 k1 283 100 Kč
BMW 330i xDrive Sedan180 kW/245 k1 349 400 Kč
BMW M340i xDrive Sedan275 kW/374 k1 756 300 Kč
BMW 316d Sedan90 kW/122 k1 077 700 Kč
BMW 318d Sedan110 kW/150 k1 129 700 Kč
BMW 320d Sedan  140 kW/190 k1 224 600 Kč
BMW 320d xDrive Sedan140 kW/190 k1 290 900 Kč
BMW 330d Sedan  210 kW/286 k  1 389 700 Kč
BMW 330d xDrive Sedan210 kW/286 k1 456 000 Kč
BMW M340d xDrive Sedan250 kW/340 k                   1 743 300 Kč
*Ceny včetně DPH

BMW řady 3 Touring:

ModelVýkonCena*
BMW 320e Touring150 kW/204 k1 288 300 Kč
BMW 320e xDrive Touring150 kW/204 k1 354 600 Kč
BMW 330e Touring215 KW/292 k1 435 200 Kč
BMW 330e xDrive Touring215 KW/292 k1 501 500 Kč
BMW 318i Touring115 kW/156 k1 073 800 Kč
BMW 320i Touring135 kW/184 k1 199 900 Kč
BMW 330i Touring180 kW/245 k1 328 600 Kč
BMW 330i xDrive Touring180 kW/245 k1 394 900 Kč
BMW M340i xDrive Touring275 kW/374 k1 801 800 Kč
BMW 316d Touring90 kW/122 k1 123 200 Kč
BMW 318d Touring110 kW/150 k1 175 200 Kč
BMW 320d Touring140 kW/190 k1 270 100 Kč
BMW 320d xDrive Touring140 kW/190 k1 336 400 Kč
BMW 330d Touring210 kW/286 k1 435 200 Kč
BMW 330d xDrive Touring210 kW/286 k1 501 500 Kč
BMW M340d xDrive Touring250 KW/340 k1 788 800 Kč
*Ceny včetně DPH

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 
řady 3 Sedan: kombinovaná spotřeba paliva: 9,5–8,7 l/100 km, podle WLTP; kombinované emise CO2: 215–192 g/km, podle WLTP.

BMW 
řady 3 Touring: kombinovaná spotřeba paliva: 1,9–1,4 l/100 km, podle WLTP;  kombinovaná spotřeba elektřiny: 18,1–16,1 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 42–31 g/km, podle WLTP.

Galerie BMW řady 3 Touring