Přeskočit na obsah
CarTec Group
Nové BMW řady 5 Sedan (G60)

Připraveny jsou vozy nové generace BMW řady 5 Sedan, jak verze se spalovacími motory, tak čistě elektrické varianty BMW i5 s dojezdem až 582 km. Ceny nové generace začínají na částce 1 467 700 Kč vč. DPH .

Obsah:

 1. CENY A MODELY
 2. KONCEPT VOZU A DESIGN
 3. INTERIÉR A VÝBAVA
 4. POHON A NABÍJENÍ
 5. JÍZDNÍ ZÁŽITKY: TECHNOLOGIE PODVOZKU
 6. JÍZDNÍ ZÁŽITKY: ASISTENČNÍ SYSTÉMY
 7. DISPLEY A OVLÁDÁNÍ, KONEKTIVITA
 8. NABÍJENÍ OD BMW CHARGING
 9. UDRŽITELNOST PRODUKTU A VÝROBY
 10. FOTOGALERIE
 11. TECHNICKÉ ÚDAJE
 12. EMISE A SPOTŘEBA

Dynamičtější než kdy dříve, s řadou digitálních inovací a poprvé s čistě elektrickým pohonem – takové je nové BMW řady 5 Sedan. Jako BMW i5 se nová generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu světa ujímá vedoucí role na cestě k udržitelné prémiové mobilitě v segmentu vozů vyšší střední třídy. Osmá generace BMW řady 5 Sedan je i nadále symbolem vyspělých technologií v kombinaci se sportovně elegantním designem a charakteristickou radostí z jízdy.

1. CENY NOVÉ BMW ŘADY 5

Modely a ceny při uvedení na trh

ModelccmVýkonCena od (vč. DPH)
BMW 540d xDrive2993 cm3223 kW/303 k1 843 400 Kč
530e xDrive1998 cm3220 kW/299 k1 709 500 Kč
BMW 520i1998 cm3140 kW/190 k1 467 700 Kč
BMW 530e1998 cm3220 kW/299 k1 647 100 Kč
BMW 550e xDrive 2998 cm3360 kW/490 k1 968 200 Kč
BMW 520d1995 cm3152 kW/207 k1 524 900 Kč
BMW 520d xDrive1995 cm3152 kW/207 k1 587 300 Kč
BMW i5 eDrive40250 kW/340 k1 749 800 Kč
BMW i5 M60 xDrive440 kW/598 k2 523 300 Kč

V případě zájmu nám ZAŠLETE nezávaznou poptávku:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

2. KONCEPT VOZU A DESIGN

Nejúspěšnější manažerský sedan vyšší střední třídy – digitální, dynamický a poprvé elektrický.

 • Číslo jedna v segmentu pokračuje v úspěšné historii.
 • Sportovně elegantní sedan jako srdce modelové nabídky.
 • Moderní přední část s téměř vertikálními světelnými segmenty denních světel a volitelnou osvětlenou BMW maskou ve tvaru ledvinek.
 • Sportovní silueta a dynamicky protažené proporce.
 • Mohutná záď s výraznými světly.

Soustavná elektrifikace, nejnovější generace displejů a ovládacího systému BMW iDrive s novými digitálními službami a větší udržitelnost v celém životním cyklu charakterizují pokrok v oblastech, které jsou pro současnou transformaci BMW Group klíčové. Nové BMW řady 5 Sedan představuje ztělesnění zcela výjimečných technologií a progresivitu, s nimiž sebevědomě plní všechna přání a potřeby moderních zákazníků.

Uvedení nového BMW řady 5 Sedan na trh odstartuje v říjnu 2023, přičemž nová generace modelu bude celosvětově nabízena také s čistě elektrickým pohonem. Implementace různých druhů pohonu je možná zásluhou flexibilní architektury vozu, která dovoluje v novém BMW řady 5 Sedan použít plug-in hybridní systémy i vysoce účinné zážehové a vznětové motory vybavené 48voltovou mild hybridní technologií. Nová generace BMW řady 5 Touring, jejíž uvedení na trh bude následovat na jaře 2024, bude rovněž k dispozici s čistě elektrickým pohonem, stejně jako s plug-in hybridním systémem i výhradně se spalovacími motory.

3. INTERIÉR A VÝBAVA

Radost z jízdy a cestovní komfort spojený v jeden inovativní celek.

 • Plně digitální BMW Prohnutý displej s novou grafikou a vylepšeným dotykovým ovládáním s BMW Operačním systémem 8.5.
 • Dotyková BM Interaktivní lišta se světelnými efekty.
 • Nový volant a ovládací panel.
 • Poprvé u BMW: plně veganský interiér.
 • Klimatizace s téměř neviditelnými výdechy, technologie tepelného čerpadla v BMW i5.
 • Vysoká užitečná hmotnost a zatížení přívěsu – i v případě BMW i5.
 • Vysoce kvalitní audiosystémy a BMW IconicSounds Electric

Nové BMW řady 5 Sedan má ideální předpoklady pro vychutnávání charakteristické radosti z jízdy v každodenním provozu a vysoké úrovně komfortu na dlouhých cestách. Atmosféru v interiéru charakterizuje velkorysý prostor, moderní funkčnost, vysoká úroveň akustického komfortu, stejně jako kvalitní, precizně zpracované materiály, pečlivé zpracování a pokročilé digitální služby. Přehledný a moderní design interiéru, sportovní charakter a inovativní prvky výbavy navržené pro zlepšení cestovního komfortu podtrhují charakter vozu jako dynamického manažerského sedanu pro digitální věk

4. POHON A NABÍJENÍ

Konzistentní elektrifikace pro dosažení mimořádné hospodárnosti.

 • Konzistentní elektrifikace pro dosažení mimořádné hospodárnosti
 • BMW i5 M60 xDrive: elektrická radost z jízdy nejvyšší úrovně.
 • Vysokonapěťová baterie s kompaktními rozměry a vysokou energetickou hustotou.
 • Jízdní režim EFFICIENT s novou funkcí MAX RANGE.
 • Kombinovaná nabíjecí jednotka a vylepšený software nabíjení.
 • Tepelný management baterie pro rychlejší nabíjení stejnosměrným proudem.
 • 48voltová mild hybridní technologie pro všechny zážehové a vznětové motory.
 • Nová generace čtyřválcových a řadových šestiválcových zážehových motorů.
 • BMW 520i Sedan: nový zážehový čtyřválec.
 • BMW 520d Sedan: nejnovější generace vznětového čtyřválce.
 • Nová 8stupňová převodovka Steptronic Sport jako součást standardní výbavy.
 • Modelová řada se rozroste o dvě plug-in hybridní varianty.

Flexibilně koncipovaná architektura pohonu, která byla od počátku připravena na různé technologie, umožňuje, aby bylo nové BMW řady 5 Sedan poprvé nabízeno jako čistě elektrický model, plug-in hybrid a také jako vůz s mimořádně hospodárnými zážehovými a vznětovými jednotkami. Tato globální strategie zajišťuje, že zákazníci po celém světě mají na výběr modely přizpůsobené jejich individuálním potřebám, stejně jako infrastruktuře a právnímu uspořádání.

Důsledná elektrifikace napříč celou modelovou řadou zajišťuje příkladnou hospodárnost v rámci konkurence a zároveň pro BMW charakteristickou radost z jízdy, která je umocněna zejména spontánní dynamikou elektromotorů použitých ve všech variantách. Elektromotory vyvinuté BMW Group se vyznačují mimořádně vysokou hustotou výkonu a účinností. Tyto synchronní elektrické stroje se vyznačují aktivně buzenými rotory, takže nepotřebují při své výrobě žádné drahé kovy. Ihned při uvedení nové generace tohoto manažerského sedanu budou k dispozici dvě čistě elektrické varianty BMW i5. Na vrcholu modelové řady je výkonný model BMW i5 M60 xDrive. Stejně jako BMW i5 eDrive40 je vybaven důkladně vylepšenou technologií pohonu BMW eDrive páté generace.

Nabídka zážehových a vznětových motorů z nové modulární generace motorů BMW Group Efficient Dynamics bude přizpůsobena na míru konkrétním trhům. Všechny modely jsou nyní vybaveny nejnovější verzí 48voltové mild hybridní technologie. Na jaře 2024 bude modelová řada doplněna o dvě varianty nového BMW řady 5 Sedan s plug-in hybridním pohonem nejnovější generace. Kromě toho bude od roku 2024 pro BMW řady 5 Sedan k dispozici nový řadový vznětový šestiválec. Roku 2024 bude následovat také další varianta BMW i5 s elektrickým pohonem všech kol. Všechny modelové varianty se budou vyrábět na jedné montážní lince v továrně BMW Group v Dingolfingu.

5. JÍZDNÍ ZÁŽITKY: TECHNOLOGIE PODVOZKU

Propracovaná sportovnost v typickém duchu BMW.

 • Vrcholný model BMW i5 M60 xDrive je pro vynikající jízdní vlastnosti vybaven specificky navrženým podvozkem.
 • Sportovní řízení s variabilním převodem je nyní součástí standardní výbavy, nově naladěné Integrální aktivní řízení je k dispozici na přání.
 • Volitelný snížený sportovní podvozek a tlumiče s charakteristikou proměnnou podle zdvihu pro BMW i5 a plug-in hybridní modely.
 • Volitelný snížený sportovní podvozek a tlumiče s charakteristikou proměnnou podle zdvihu pro BMW i5 a plug-in hybridní modely.
 • Adaptivní M podvozek Professional s aktivními stabilizátory.
 • Integrovaný brzdový systém, volitelný M sportovní brzdový systém.
 • Až 21palcová kola z lehké slitiny, sportovní pneumatiky a pneumatiky s integrovanou izolací hluku.

Velmi sportovní charakter a vysoká úroveň komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti jsou charakteristickými atributy BMW řady 5 Sedan již od jeho první generace. Toto pro značku BMW typické sladění jízdní dynamiky a kultivovanosti je v nové generaci patrné více než kdy předtím také díky konstrukci a pro každý model specificky naladěnému podvozku a jeho regulačním systémům. Nové BMW řady 5 Sedan se vyznačuje nejdelším rozvorem v segmentu vozů vyšší střední třídy, ve srovnání s předchozí generací taktéž zvětšeným rozchodem kol na přední i zadní nápravě, téměř dokonalým rozložením hmotnosti v poměru 50:50, inteligentní odlehčenou konstrukcí a tuhostí spojení karoserie a podvozku, dále zvýšenou pomocí specifických vzpěr.

Flexibilní architektura v otázkách druhů pohonu nového BMW řady 5 Sedan, která poprvé dává na výběr mezi konvenčními spalovacími motory, plug-in hybridními systémy a plně elektrickým pohonem, má za následek větší rozdíly v hmotnosti jednotlivých modelů. Z tohoto důvodu došlo u jednotlivých verzí k různým konstrukčním změnám a změnám naladění podvozku, stejně jako ke specifické kalibraci regulačních systémů. Díky kombinaci vytříbeného sportovního charakteru a vynikajícího jízdního komfortu typického pro BMW řady 5 Sedan nabízí každá modelová varianta bez ohledu na druh pohonu vynikající jízdní vlastnosti.

Přední náprava s dvojitými příčnými rameny i zadní pětiprvková náprava nového BMW řady 5 Sedan prošly dalším rozsáhlým vývojem. Pro zlepšení akustických vlastností dostala přední nápravnice pružné uložení převodky řízení. V BMW i5 M60 xDrive je hluk od elektrického pohonu izolován velkými držáky hnacího ústrojí. Varianty nového BMW řady 5 Sedan s pohonem všech kol mají pod přední nápravnicí pro každý model specifický hliníkový plech. Stejně jako kryt vysokonapěťové baterie v podlaze BMW i5 přispívá i tento prvek ke zvýšení tuhosti, v tomto případě přední části vozu. Zadní nápravnice, vyrobená speciálním procesem odlévání hliníku, je lehká a přitom tuhá. Ke zvýšení jízdního komfortu přispívají i její hydraulické silentbloky pro spojení s karoserií. Tlumení vibrací a akustickou izolaci elektrické pohonné jednotky BMW i5 působící na zadní kola zlepšuje rozměrné uložení a specifické pryžové silentbloky.

6. JÍZDNÍ ZÁŽITKY: ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Inteligentní systémy pro automatizovanou jízdu a parkování.

 • Intenzivní zážitek z automatizované jízdy s novým Dálničním asistentem, jehož součástí je Aktivní asistent změny jízdního pruhu.
 • Driving Assistant s pokročilým varováním před čelní srážkou a varováním před opuštěním jízdního pruhu.
 • Volitelná výbava Driving Assistant Plus – k dispozici také jako funkce na přání prostřednictvím BMW ConnectedDrive.
 • Parkovací asistent včetně Couvacího asistentu v základní výbavě.
 • Parkovací asistent Professional: ovládání parkovacích manévrů prostřednictvím chytrého telefonu.

Systémy pro automatizovanou jízdu a parkování, které jsou v novém BMW řady 5 Sedan jako standardní nebo volitelná výbava, nastavují v rámci konkurence měřítka co do rozsahu nabízených funkcí, spolehlivosti a každodenních přínosů. Podtrhují vedoucí roli značky v oblasti pokročilých asistenčních systémů. Součástí sady v rámci automobilového průmyslu prvotřídních technologií je nejnovější generace kamer, ultrazvukových a radarových senzorů, nový softwarový balíček, výkonná výpočetní platforma a připojení ke cloudu BMW prostřednictvím standardu mobilní komunikace 5G. Tím jsou vytvořeny podmínky pro vynikající funkčnost všech současných systémů a zároveň je připravený potenciál pro vývoj budoucích funkcí automatizovaného řízení.

Asistenční systémy použité v novém BMW řady 5 Sedan zvyšují komfort a bezpečnost v každodenním provozu i na dlouhých cestách. Pomáhají řidiči v nejrůznějších dopravních situacích. K nejvýznamnějším prvkům v nabídce patří Dálniční asistent, který řidiče až do rychlosti 130 km/h zbavuje starosti o úkoly spojené s řízením, Aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu a Parkovací asistent Professional včetně BMW Manévrovacího asistenta, který umožňuje parkovat a manévrovat na vzdálenost až 200 metrů prostřednictvím chytrého telefonu, a to jak z vozu, tak při pobytu mimo něj

7. DISPLEY A OVLÁDÁNÍ, KONEKTIVITA

Nový systém BMW iDrive přináší intuitivní obsluhu & nové digitální zážitky.

 • Premiéra hraní videoher v novém BMW řady 5.
 • Streamování YouTube videí na kontrolním displeji, aplikace Bundesliga In-Car a další poskytovatelé.
 • Mapy BMW Maps s funkcí Augmented View a vylepšeným naváděním cíleným na jednodušší nabíjení.
 • Optimální konektivita a kvalita volání díky 5G a osobní eSIM.
 • Personalizace pomocí BMW ID a aplikace My BMW.
 • Proaktivní péče: nový příslib služeb vyznačující se digitalizací.
 • Přirozený dialog s BMW Inteligentním osobním asistentem.
 • BMW Digitální klíč Plus jako plnohodnotný klíč od vozidla.
 • Propojení s chytrým telefonem.
 • Individuální zážitky z jízdy s režimy My Modes.
 • Vnitřní kamera pro záznam obrazu a videa a pro sledování interiéru vozu prostřednictvím aplikace My BMW v telefonu.
 • Dálkové aktualizace: Remote Software Upgrade a funkce na přání BMW ConnectedDrive.
 • M specifické zobrazení na BMW Prohnutém displeji.

Nová úvodní obrazovka BMW Operačního systému 8.5 trvale zobrazuje mapu navigačního systému nebo další individuálně konfigurovatelné funkce. Na stejné úrovni jsou na kontrolním displeji na straně blíže k řidiči k dispozici vertikálně uspořádané widgety, mezi nimiž lze přepínat vertikálním pohybem prstem. Pro zobrazení různého podobsahu je v rámci některých widgetů, například v menu „Můj vůz“, možný také horizontální pohyb prstem.

Příslušné funkce lze vyvolávat přímo prostřednictvím funkce „QuickSelect“ bez nutnosti přepínání do submenu. Po provedení nastavení stačí opět stisknout symbol Home v dolní části displeje a vrátit se na úvodní obrazovku. Kromě symbolu Home jsou nyní k dispozici také ikony pro přímý přístup do menu klimatizace, aplikací, navigace, ale také médií, telefonu či a Apple CarPlay® a AndroidAutoTM, pokud jsou aktivovány.

Díky nové, ploché struktuře menu je nyní výběr požadovaných funkcí nebo nastavení mnohem jednodušší. Stejně jako hardware v podobě BMW Prohnutého displeje, tak i digitální obsah ctí dobře známou myšlenku BMW v podobě orientace na řidiče. Systém BMW iDrive poskytuje správné informace ve správný čas a na správném místě, takže používání systému během jízdy je intuitivní. Současně zaujme i grafické rozhraní spolu se strukturou menu, které jsou dílem BMW Group Design a vyznačují se jednotností a osobitostí.

8. NABÍJENÍ OD BMW CHARGING

Představení Connected Home Charging a Plug & Charge.

 • Plug & Charge: bezkontaktní autorizace s přístupem k více smlouvám.

BMW Charging neustále rozšiřuje svoji nabídku produktů a služeb pro snadné a pohodlné nabíjení doma, v zaměstnání i na cestách. Vůbec poprvé bude pro BMW i5 a plug-in hybridní modely nového BMW řady 5 nabízen paket Connected Home Charging, který vytváří vhodné podmínky pro snižování nákladů na elektřinu, odlehčuje elektrickým sítím a snižuje spotřebu fosilních paliv.

Paket Connected Home Charging poprvé nabízí kompletní ekosystém pro inteligentní prémiové nabíjení. Výbava nabízená na mnoha evropských trzích společně se strategickým partnerem pro spolupráci, společností E.ON, poskytuje vhodné podmínky pro solární nabíjení a nabíjení optimalizované podle zatížení elektrické sítě (fáze 1) a v další fázi pak také pro nabíjení optimalizované podle nákladů na základě smlouvy o dynamickém tarifu elektřiny (fáze 2, od roku 2024). Tím se vytváří základ pro vyšší úroveň integrace elektrických vozů do energetického systému s možností využití baterie vozidla jako zásobníku elektřiny pro pokrytí poptávky ve vlastní domácnosti nebo ve veřejné elektrické síti, a to na základě technologie obousměrného nabíjení (fáze 3, od roku 2025). BMW jde v tomto směru v čele a je inovátorem ještě před přijetím jakéhokoli právního předpisu.

Standardně jsou elektrické BMW i5 a plug-in hybridní verze nového BMW řady 5 Sedan vybaveny univerzální rychlonabíječkou Flexible Fast Charger, schopnou pracovat se střídavým proudem do výkonu 11 kW. S příslušnými adaptéry ji lze připojit do běžných domácích i průmyslových zásuvek. Jako volitelná výbava je v nabídce nabíječka BMW Wallbox, která umožňuje třífázové nabíjení s výkonem až 22 kW. Kromě toho, že je velmi kompaktní, nabízí také prakticky řešené uložení kabelů.

9. UDRŽITELNOST PRODUKTU A VÝROBY

Komplexní přístup pro využití zdrojů.

 • Udržitelná výroba v továrně BMW Group v Dingolfingu.
 • Postupný přechod k oběhovému hospodářství na základě přístupu Secondary First.
 • Lehká konstrukce a aerodynamika jsou nejdůležitějšími faktory pro úsporu CO2 ve fázi používání.

BMW Group soustavně usiluje o to, aby se stala nejúspěšnějším a zároveň nejudržitelnějším výrobcem prémiových automobilů. Od roku 2007 soubor opatření BMW EfficientDynamics zdokonaluje každý aspekt vývoje automobilu s cílem zlepšení jeho udržitelnosti a odpovědnosti k životnímu prostředí. Týká se to jak hnacího ústrojí a využívání energie, tak tepelného managementu, digitálních funkcí přispívajících k lepší hospodárnosti, servisních potřeb vozidel, aerodynamiky či snižování hmotnosti. Komplexní přístup ke snižování ekologické stopy zohledňuje celý životní cyklus vozidla – od vývoje, pořizování surovin a využívání druhotných materiálů, přes výrobu až po používání vozidla a jeho následnou recyklaci s ohledem na oběhové hospodářství. Udržitelnost a prémiové standardy se v chápání značky BMW nevylučují, ale naopak jsou neoddělitelně propojeny.

Díky neustálému zvyšování hospodárnosti a důsledné elektrifikaci se společnosti podle předběžných výpočtů podařilo v roce 2022 snížit emise CO2 v EU o více než 9 % ve srovnání s rokem 2021. S průměrnými emisemi 105 gramů na kilometr podle WLTP je BMW Group podle předběžných výpočtů 22 gramů pod cílovým limitem pro vozový park Evropské unie EU27+2 (EU, Norsko, Island), který činí 127 gramů CO2 na kilometr.

Kromě důsledného zvyšování účinnosti svých vozů se BMW Group zavázala k Pařížské dohodě o klimatu a společně s renomovanou iniciativou Science Based Targets Initiative (SBTi) stanovila cíle i pro snížení emisí CO2 v celém dodavatelském řetězci ve fázi výroby a používání. Ambiciózní cíl ve směřování ke klimatické neutralitě byl rozhodujícím faktorem při vývoji nového BMW řady 5.

10. FOTOGALERIE

BMW i5 eDrive40 – jízda

BMW i5 eDrive40 – studio

BMW i5 M60 xDrive – jízda

BMW i5 M60 xDrive – studio

11. TECHNICKÉ ÚDAJE

Nové BMW řady 5 Sedan (G60)

Rozměry BMW 520i

Nové BMW řady 5 Sedan (G60)

Rozměry BMW i5 eDrive40

Nové BMW řady 5 Sedan (G60)

Rozměry BMW i5 M60 xDrive

Rozměry v technickém výkresu jsou v milimetrech a mohou velmi záviset na modelu a volitelné výbavě.

12. EMISE A SPOTŘEBA

BMW i5 eDrive40*:

Kombinovaná spotřeba podle WLTP: 18,9–15,9 kWh/100 km,

Dojezd podle WLTP: 497–582 km

BMW i5 M60 xDrive*:

Kombinovaná spotřeba podle WLTP: 20,6–18,2 kWh/100 km,

Dojezd podle WLTP: 455–516 km

BMW 530e (k dispozici od jara 2024)*:

Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 0,8–0,6 l/100 km,

Kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 21,4–18,9 kWh/100 km,

Kombinované emise CO2 z paliva podle WLTP: 19–14 g/km

BMW 550e xDrive (k dispozici od jara 2024)*:

Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 1,1–0,8 l/100 km,

Kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 22,5–20,1 kWh/100 km,

Kombinované emise CO2 z paliva podle WLTP: 24–19 g/km

BMW 520i*:

Kombinovaná spotřeba podle WLTP: 6,4–5,7 l/100 km,

Kombinované emise CO2 podle WLTP: 144–130 g/km

BMW 520d*:

Kombinovaná spotřeba podle WLTP: 5,6–5,1 l/100 km,

Kombinované emise CO2 podle WLTP: 147–133 g/km

BMW 520d xDrive*:

Kombinovaná spotřeba podle WLTP: 6,0–5,5 l/100 km,

Kombinované emise CO2 podle WLTP: 157–143 g/km

*U všech hodnot jízdních výkonů, spotřeby a emisí se jedná o předběžné hodnoty.