Přeskočit na obsah
CarTec Group

Mimořádná jízdní dynamika, sportovní design, maximální komfort – BMW řady 5 Touring (G31) je skutečným mistrem své kategorie. Je vybaveno špičkovými technologiemi, disponuje maximální praktičností a velkou dávkou sportovního stylu. Univerzální všeuměl, který nabízí dostatek místa pro všemožné aktivity. Garant radosti z jízdy, která povyšuje odpočinek a obchod na zcela novou úroveň.

ABSOLUTNÍ VRCHOL DYNAMIKY

Výkonné motory BMW TwinPower Turbo, inteligentní lehká konstrukce, řízení Integral Active Steering pro prvotřídní ovladatelnost a agilitu, stejně jako režim Adaptive: BMW řady 5 Touring je navrženo pro ultimativní radost z jízdy tak, aby bylo vždy o výrazný krok před konkurencí.

OSOBNÍ KOPILOT BMW

BMW se stane vaším osobním kopilotem. Bez dalších starostí mu svěřte důležité, ale jinak monotónní úkoly. Systém Driving Assistant Plus umožňuje automatizované řízení při jízdě v dopravních kolonách, při popojíždění nebo naopak během dlouhých cest. V dobrých rukou jste dokonce i v okamžiku změny jízdního pruhu.

DESIGN BMW ŘADY 5 TOURING | STYLOVÝ ATLET

BMW řady 5 Touring zaujme svým moderním, sportovním a elegantním stylem. Harmonická vyváženost estetiky a sportovnosti okamžitě upoutá pozornost. Každičký detail svědčí o extrémní preciznosti a mimořádné kvalitě. Veškeré výbavové prvky jsou navrženy s ohledem na mimořádný komfort a optimální funkčnost. Pro služební i soukromé účely – úspěch se stylem nezná jinou alternativu.

EXTERIÉR

Vyvážené proporce a moderní designový styl definují sportovní a elegantní vzhled BMW řady 5 Touring. Maska chladiče ve tvaru ledvinek a přední světlomety jsou vzájemně propojeny, což působivým způsobem zdůrazňuje jeho sportovní charakter. Zadní světla v typickém tvaru písmene L vytvářejí společně s koncovkami výfuku, umístěnými na každé straně, extrémně moderní a kompaktní tvar zadní části vozu.

JÍZDNÍ DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST BMW ŘADY 5 | SPORTOVNÍ. DYNAMICKÉ. HOSPODÁRNÉ.

V dokonalé formě a s mimořádnou technologickou propracovaností oslavuje BMW řady 5 Touring již nyní radost z jízdy budoucnosti. Koncentrovaný výkon motoru a inovativní odlehčená konstrukce se propojují s aerodynamickou účinností a inteligentními technologiemi. Společně vytvářejí nedostižně dynamický celek.

MOBILITA VÍTĚZÍ | Integrované aktivní řízení v BMW řady 5 Sedan 

Do 60 km/h – Zadní náprava proti směru jízdy.
Integrované aktivní řízení kombinuje v závislosti na úhlu natočení volantu proměnný převod řízení s aktivním řízením zadních kol. V nižších rychlostech se zadní kola natáčejí opačně, než přední. Tím se usnadňuje manévrování a zlepšuje agilita.

Nad 60 km/h – Po směru jízdy.
Od rychlosti přibližně 60 km/h se zadní kola natáčejí stejným směrem jako přední. Tím se zvyšuje stabilita a zlepšuje komfort.

DRIVING EXPERIENCE CONTROL S REŽIMEM ADAPTIVE.

Volič jízdních režimů Driving Experience Control nabízí řidiči výběr mezi standardním režimem COMFORT, módem ECO PRO zaměřeným na hospodárnost a režimem SPORT, který umožňuje ještě dynamičtější jízdu. Nové interaktivní nastavení ADAPTIVE neustále upravuje aktivně řízené tlumiče, řízení a převodovku Steptronic v závislosti na aktuální jízdní situaci.

BMW řady 5 Touring se nespokojí s průměrností. Je proto zcela logické, že v oblastech zrychlení a emisí CO₂ musí být v rámci třídy absolutním šampionem. Ke splnění tohoto úkolu mu pomáhá například vůbec poprvé použitá funkce Intelligent Start Stop. Ta vypne motor pouze v okamžiku, kdy existuje předpoklad, že zastavení bude trvat déle než několik málo sekund.

BMW EfficientLightweight | LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

Páta generace BMW řady 5 Touring se vyznačuje úsporou hmotnosti až 100 kg v porovnání s předchůdcem díky širšímu použití lehkých materiálů, jako je hliník či různé ultramoderní hliníkové slitiny. Inteligentní lehká konstrukce zajišťuje vyvážené rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a také nižší těžiště. Výsledkem je velmi dynamický jízdní projev.

POZNEJTE AERODYNAMIKU | SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

Soubor technologií BMW EfficientDynamics je u BMW řady 5 Touring zřejmý i z typické designové ikony: masky chladiče ve tvaru ledvinek. V situacích, kdy motor pro své chlazení potřebuje pouze malé množství vzduchu, zůstává maska chladiče uzavřena, což zlepšuje aerodynamiku. To je v rámci třídy unikátní řešení.

Nižší spotřeba paliva, větší radost z jízdy: BMW EfficientDynamics. Tak se označuje přístup zaměřený na snižování spotřeby paliva a emisí CO₂ při současném zvyšování dynamických schopností a intenzity radosti z jízdy. Řada funkcí se zaměřuje na pohonné ústrojí, řízení toku energií i celkový koncept vozidla.

KOMFORT EXTRATŘÍDY | BMW ŘADY 5 TOURING PŘIZPŮSOBÍ SE VAŠIM PLÁNŮM

Pohodlné ovládání je v BMW řady 5 Touring prioritou. Inovativní technologie mimořádným způsobem usnaďňují nakládání a vykládání zavazadel. Ať budete na krátké vyjížďce či na dlouhé služební cestě, vždy budete ohromeni tím, jak BMW řady 5 Touring dokonale kombinuje flexibilitu, prostornost a jízdní dynamiku.

PROSTOROVÝ KONCEPT BMW ŘADY 5 TOURING

Pro nakládání a vykládání zavazadel lze stiskem tlačítka na klíči samostatně otevřít okno pátých dveří. Obzvláště praktická funkce: je-li zadní okno víka zavazadlového prostoru otevřené, krycí roleta se automaticky nadzvedne, po zavření okna se automaticky vrátí na své místo a zavazadlový prostor zakryje.

SKLOPNÁ OPĚRADLA ZADNÍCH SEDADEL, DĚLENÁ V POMĚRU 40:20:40.

Opěradla zadních sedadel, dělená v poměru 40:20:40, zaručují větší flexibilitu při přepravě osob a objektů. Díky průchozímu nákladovému systému mohou na zadních sedadlech pohodlně sedět dvě osoby, zatímco ve voze stále zbývá dostatek prostoru pro přepravu dlouhých předmětů, jako jsou lyžařské a snowboardové vaky. Jsou-li všechna opěradla zadních sedadel sklopena, BMW řady 5 Touring se promění v kouzelníka s vnitřním prostorem, dostupný objem pro náklad se zvětší z 570 na 1700 l. Pro maximální pohodlí lze opěradla zadních sedadel snadno odjistit pomocí dálkového ovládání.

AUTOMATICKÉ OTEVÍRÁNÍ VÍKA ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Automatické otevírání zavazadlového prostoru umožňuje pohodlné otevírání jeho víka, a to jednoduchým stiskem snadno dosažitelného tlačítka na obložení pátých dveří nebo na klíči od vozu. Víko zavazadlového prostoru lze otevřít také běžným způsobem prostřednictvím venkovního madla dveří. Víko se zavře po stisku tlačítka na vnitřním obložení.

Optimalizovaný koncept nakládání BMW řady 5 Touring otevírá zcela nový svět možností. Funkční prvky, jako jsou sklopná opěradla zadních sedadel s variabilním dělením, výklopná podlaha zavazadlového prostoru či velké množství úložných možností a možností uchycení zavazadel, maximalizují praktičnost. Tu využijete ve volném čase, s rodinou, ale i při plnění pracovních povinností.

Paket pro zavazadlový prostor
Paket zavazadlového prostoru zvětšuje jeho praktičnost téměř neomezeně polohovatelnými opěradly zadních sedadel, včetně polohy pro maximální náklad, kolejnicemi s posuvnými úchyty na pravé i levé straně, dvěma upínacími popruhy a také multifunkčním háčkem.

Průchozí nákladový systém
Průchozí nákladový systém tvoří zadní opěradla dělená v poměru 40:20:40. Toto dělení zaručuje více flexibility při přepravě cestujících a jejich zavazadel. Například na zadní sedadla se pohodlně usadí dva pasažéři a současně tu i nadále zůstane dostatek prostoru pro převoz lyžařského a snowboardového vybavení.

Kotvicí body
V zavazadlovém prostoru jsou čtyři robustní a praktické upevňovací body pro snadné zajištění nákladu a zavazadel. Lze je použít k zabránění posuvu rozměrných předmětů. Pokud zavazadla zajistit nepotřebují, je k dispozici celá šířka ložné plochy. Upevňovací body jsou totiž s podlahou zavazadelníku v rovině.

SPORT LINE.

Díky exkluzivním kolům a designovým prvkům ve vysoce lesklé černé barvě dodává provedení Sport Line značnou dávku dynamiky už na první pohled. Detaily typu osvětleného nápisu „Sport Line“ či exkluzivně dodávaná sportovní sedadla oživují interiér.

LUXURY LINE.

Luxury Line posílí u BMW řady 5 Touring eleganci hlavně díky působivým designovým prvkům ve vysoce lesklém chromu a odpovídajícím kolům. V interiéru vznikne velmi stylová atmosféra hlavně zásluhou jedinečného čalounění Lines s kontrastními švy a lemováním či kvalitním dřevěným povrchům v kombinaci s dekory v úpravě Pearl-Gloss Chrome. Vrcholem je palubní deska obšitá kvalitní umělou kůží.

M SPORTOVNÍ PAKET.

Nejvýraznější touha po dynamice a výkonu je patrná při volbě M sportovního paketu. Například přední nárazník přitahuje pozornost díky velkým nasávacím otvorům. Exkluzivní vnitřní obložení Aluminium Rhombicle a černý strop BMW Individual v antracitovém provedení dodávají interiéru ještě sportovnější ráz.

KOLEKCE BMW INDIVIDUAL.

Kolekce BMW Individual nabízí náročným zákazníkům široký výběr doplňků a výbavových prvků: přitažlivé dřevěné obložení s dokonalou strukturou, které bylo pečlivě vybráno ze vzácných dřevin z celého světa. Bezvadnou a lákavě jemnou kůži od nejlepších světových koželužen. Laky karoserie fascinující svým leskem, zářivostí i celkovým dojmem. To vše je nabízeno v pestrých odstínech, které ducha času spíše definují než následují. Kombinací těchto prvků se dosáhne toho, že se vaše BMW stane součástí vaší osobnosti.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

Spotřeba paliva v l/100 km, kombinovaná (BMW 530d xDrive Touring) 5,7 – 5,3

Emise CO2 v g/km, kombinované (BMW 530d xDrive Touring) 149 – 139

Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).Hodnoty spotřeby paliva, produkce CO2 a spotřeby elektřiny se mohou měnit podle zvolených ráfků a pneumatik. Hodnoty spotřeby jsou určeny v souladu s evropským měřícím cyklem ECE.Dojezd ovlivňuje mnoho faktorů. Zejména jde o jízdní styl řidiče, zvolenou trasu, počasí, využívání topení/klimatizace a funkce předtemperování interiéru.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech autorizovaných dealerů BMW a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.