Přeskočit na obsah
CarTec Group
První BMW iX (i20)

Vize se stává skutečností, protože BMW Vision iNEXT se mění na BMW iX. BMW iX se zcela nově navrženým, precizním a minimalistickým designem je prvním představitelem průkopnické generace automobilů připravených redefinovat zážitky z jízdy, pocit z vnitřního prostoru a vztah mezi vozidlem a cestujícími uvnitř.

Obsah:

 1. KONFIGURACE BMW iX A CENÍK
 2. ČASY DOBÍJENÍ PRO DOJEZD 100 KM
 3. EXTERIÉR
 4. AERODYNAMIKA A INTELIGENTNÍ LEHKÁ KONSTRUKCE
 5. INTERIÉR
 6. FOTOGALERIE
 7. EMISE A SPOTŘEBA
 8. TECHNICKÉ ÚDAJE

BMW iXohlašuje nový věk mobility a zaměřuje se na novou interpretaci designu, udržitelnosti, radosti z jízdy, všestrannosti a luxusu. Jedná se o první model postavený na nové modulární platformě, na níž bude spočívat budoucnost BMW Group. Model iX, který je od počátku koncipován jako elektromobil, nově definuje úspěšný koncept vozů kategorie Sports Activity Vehicle (SAV).

BMW iX využívá nejnovější inovace v oblasti elektrifikace, automatizovaného řízení a konektivity a nabízí zážitky z jízdy, které se cestujícím dostanou pod kůži více než kdy jindy. Jeho konstrukce byla do nejmenších detailů navržena za tímto účelem. BMW iX bylo vyvinuto s cílem nabídnout uvnitř vysokou kvalitu života a příjemné prostředí pro řidiče a jeho spolucestující. Jasný a minimalistický design exteriéru reprezentuje novou formu mobility přizpůsobenou přesně potřebám cestujících ve voze. Těm, kteří sedí uvnitř, nabízí jeho interiér inovativní možnosti, jak využít čas během cesty a naplno si užít relaxace, bezpečí, zabezpečení a nové podoby luxusu.

1. KONFIGURACE BMW iX a ceník

ModelMotorMaximální výkonKombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh/100km)Kombinovaná spotřeba paliva (l/100 km)Emise CO2 (g/km)Prodejní cena bez DPHProdejní cena s DPH
iX xDrive40 (BEV)2x el.motor240 / 32619,4 – 21,2001 708 2642 067 000
iX xDrive50 (BEV)2x el.motor385 / 52319,5 – 21,2002 235 7852 705 300
iX M60 (BEV)2x el.motor397 / 540 *21,9 – 24,7002 860 0003 460 600
* elektrická pohon s výkonem 397 kW (540 k), krátkodobé navýšení výkonu až na 455 kW (619 k) po dobu max 10 s
První BMW iX (i20)
BMW iX xDrive40 ESSENCE.
 • Dojezd na elektřinu: 411 km
 • 0-100 km/h: 6,1 s
 • Nabíjecí kabel a nabíjecí karta na 1 rok
 • Komfortní přístupový systém
 • Multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce
 • Parking Assistant plus
První BMW iX (i20)
BMW iX xDrive50 BALANCE.
 • Dojezd na elektřinu: 598 km
 • 0-100 km/h: 4,6 s
 • Nabíjecí kabel a nabíjecí karta na 1 rok
 • Sportovní paket
 • Panoramatické skleněné el. ovládané střešní okno Sky lounge
 • Heat comfort package
První BMW iX (i20)
BMW iX M60 SIGNATURE.
 • Dojezd na elektřinu: 591 km
 • 0-100 km/h: 4,6 s
 • Nabíjecí kabel a nabíjecí karta na 1 rok
 • Bowers & Wilkins diamond Surround Sound system
 • Adaptivní vzduchové odpružení na obou nápravách

„BMW Group se neustále snaží překonávat sama sebe. Tento přístup je hlavním bodem naší firemní strategie,“
říká Oliver Zipse, předseda představenstva BMW AG.

V případě zájmu si vyberte Váš nejbližší CarTec, pošlete nám nezávaznou poptávku.

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

2. ČASY DOBÍJENÍ PRO DOJEZD 100 KM

Se svým BMW iX a BMW Charging můžete využívat řadu nabídek na míru pro nabíjení doma, na cestách i v práci. Stejně jako působivý nabíjecí výkon, který Vám umožní nabít energii na dalších 150 km* jízdy za pouhých 10 minut u BMW iX xDrive50 (BMW iX xDrive40: přes 95 km* za 10 minut) nebo celou kapacitu baterie za méně než 40 minut na veřejných rychlonabíjecích stanicích IONITY.

*Hodnoty se vztahují k počátečnímu stavu nabití 10 %.

První BMW iX (i20)
První BMW iX (i20)

3. EXTERIÉR

Jasně předvádí novou éru čisté radosti z jízdy.

První BMW iX (i20)
Design přední části
První BMW iX (i20)
Pohled z boku
První BMW iX (i20)
Design zadní části

Nové BMW iX vychází z tvarů moderního SAV, ovšem vyznačuje se novým, zjednodušeným designovým jazykem v přední a střední části vozu. Impozantní design exteriéru je formován malým počtem precizních linií a vozu dává mohutný, robustní a jasně definovaný vzhled. Zaměřuje se na funkční atributy BMW iX jako lokálně bezemisního modelu a zážitkového prostoru poskytujícího pohodlnou mobilitu jak při každodenním používání, tak i na delších cestách.

Sebevědomý vzhled BMW iX vyzařuje nový druh vyváženosti a autority. Je výsledkem spojení elektrického pohonu všech kol, pocitu luxusu v prostorné kabině prostoupené udržitelností a inovativními technologiemi, s nimiž BMW iX kraluje v oblasti automatizované jízdy.

 • Svalnaté proporce SAV, jednodušší tvary ploch
 • Přední část: Výrazná vertikální maska ve tvaru ledvinek slouží jako inteligentní panel. 
 • Špičková technika a zářivý příklad inteligentní mobility. 
 • Průkopník funkcí autonomní jízdy. 
 • LED světlomety s funkcí matrix a laserové světlomety BMW Laserlight. 
 • Pohled z boku: Jasně strukturované povrchy, precizní linie.
 • Dveře se zapuštěnými klikami a bezrámová okna.  
 • Aerodynamicky optimalizovaná vnější zpětná zrcátka, černé lemování karoserie. 
 • Extrémně tenká zadní světla s výrazným designem. 
 • Designový princip Shy tech exteriéru: Rafinovaně integrovaná technika. 
 • Výrazná individualita: Paket Sport a BMW Individual Exterior Line Titanium Bronze. 
První BMW iX (i20)

Nové pojetí BMW iX

Velkoryse pojaté povrchy a charakteristické linie dodávají BMW iX jeho unikátně monolitický vzhled. Každý detail vhodně zapadá do moderního designérského stylu a dodává vozu výraz, jako by byl vymodelován z jednoho kusu. Aerodynamicky účinné řešení panelů karoserie je zásadní pro dosažení skvělého koeficientu odporu vzduchu jen 0,25. Mezi vzrušující detaily patří například grafika bočních oken, která se směrem vzad zužuje a vytváří dojem proudění vzduchu. Vůbec poprvé se na SAV od BMW objevují zapuštěné kliky dveří a bezrámová boční okna, které na první pohled ukazují jeho pokrokového ducha.

První BMW iX (i20)

BMW iX a koncept Shy Tech

Přístup Shy Tech se zaměřuje na cestující a vytváří efekt, v němž jsou moderní technologie BMW iX ukryté v pozadí namísto toho, aby byly vystavené na odiv. Tuto neviditelnou inteligenci lze spatřit v mnoha řešeních exteriéru i interiéru, jako například u masky chladiče ve tvaru ledvinek, v jejíž inteligentní ploše jsou umístěné kamery, radar, pokroková senzorika a vyhřívání. Pozornost zaslouží také další prvky, mezi než patří skrytě integrované reproduktory audiosystému či minimalisticky řešená tlačítka v interiéru.

4. AERODYNAMIKA A INTELIGENTNÍ LEHKÁ KONSTRUKCE

Inovativní tvary a struktury.

Již léta BMW Group účinně snižuje spotřebu paliva a emise prostřednictvím souboru opatření EfficientDynamics. V případě BMW iX byla tato strategie implementována vizionářským způsobem, který definuje charakter vozidla a zahrnuje nejen vysoce účinný systém elektrického pohonu, ale také řešení pro optimalizaci jeho aerodynamických vlastností a hmotnosti. Faktory, které přispívají k působivému dojezdu plně elektrického modelu SAV, jsou snížený odpor vzduchu a inteligentní lehká konstrukce.

Z nižšího odporu vzduchu a konstrukce karoserie s hliníkovým prostorovým rámem a průkopnickými karbonovými výztuhami Carbon Cage těží také ovladatelnost vozu a úroveň komfortu v interiéru. Precizní usměrňování proudícího vzduchu dále snižuje jízdní hluk produkovaný BMW iX. Jedním z významných rozdílů ve srovnání s konvenčně poháněnými modely BMW X jsou více vpředu umístěné A-sloupky. Extrémně kompaktní technika pohonu eDrive připravila cestu pro výsledné zkrácení přední části a extra prostor, který tak vzniká uvnitř BMW iX. Inteligentní kombinace materiálů použitých přesně tam, kde lze jejich specifické vlastnosti co nejlépe využít, je v tomto segmentu jedinečná. Selektivní použití vysokopevnostních ocelí, hliníku, termoplastů a plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP) má za výsledek maximálně lehkou a současně extrémně pevnou konstrukci karoserie. Inteligentní kombinace materiálů společně s vynikající aerodynamikou propůjčují modelu iX pozoruhodně klidné, uvolněné jízdní vlastnosti v kombinaci s okamžitou a přesnou reakcí na každý pohyb akcelerátoru a zatočení volantem.

 • Vylepšená aerodynamika prodlužuje dojezd. 
 • Nižší odpor vzduchu a hmotnost: Kola Air Performance.
 • Inteligentní kombinace materiálů: Dokonalá kombinace snížení hmotnosti a maximální pevnosti. 
 • Karbonový skelet Carbon Cage: Lehká konstrukce, u níž lze rozdíl vidět i změřit. 

5. INTERIÉR

Více prostoru pro kvalitní život a příjemnou atmosféru.

„BMW iX jsme navrhli úplně od začátku,“ říká Domagoj Dukec, Vice President BMW Design. „V průběhu tohoto procesu jsme věnovali zvláštní pozornost vytvoření moderního, vřelého a minimalistického designu interiéru, vzbuzujícího dojem velmi velkého prostoru.“

Obrovský prostor, výběr špičkových materiálů, nově vyvinutá sedadla a mimořádně velká plocha panoramatické prosklené střechy se společně podílejí na tom, že všech pět sedadel uvnitř BMW iX nabízí prostředí luxusního salónku. Zcela nová architektura interiéru BMW iX je základem dokonale jasné a přímočaré funkčnosti, která je navržena zcela podle potřeb a emocí řidiče a jeho spolucestujících. Koncept pohonu znamená, že vůz nemusí mít středový tunel, což přispívá k otevřenému a vzdušnému pocitu z kabiny a zároveň nabízí větší prostor pro nohy vpředu i vzadu, dostatek místa pro odkládací prostory a středovou konzolu vytvořenou tak, aby vypadala jako kus vysoce kvalitního nábytku.

 • Jasně členěné plochy pro velkorysý pocit z prostoru. 
 • Nově vyvinutá sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. 
 • Nízká palubní deska, volně stojící BMW Prohnutý displej. 
 • Premiéra šestiúhelníkového volantu v BMW iX. 
 • BMW Head-Up Displej s bezrámovou integrací projektoru.
 • LED vnitřní osvětlení. 
První BMW iX (i20)
Minimalistický design interiéru
První BMW iX (i20)
Zadní sedadla ve stylu klubovky
První BMW iX (i20)
Panoramatická skleněná střecha
První BMW iX (i20)
BMW prohnutý displej

6. FOTOGALERIE

BMW iX xDrive50

BMW iX xDrive40

7. EMISE A SPOTŘEBA

BMW iX xDrive40:

 • Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 21,1–19,5
 • Emise CO₂ v g/km (kombinované): 0

BMW iX xDrive50:

 • Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 21,5–20,7
 • Emise CO₂ v g/km (kombinované): 0

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

8. TECHNICKÉ ÚDAJE

BMW iX xDrive40

Výkon systému

 • Výkon v kW (k): 240 (326)
 • Točivý moment v nM: 630
 • Převodovka: 1stupňová, automatická

Jízdní výkony

 • Trvalý výkon v kW (k): 102 (139)
 • Točivý moment v nM: 630

Rozsah nabíjení

 • Dojezd na elektřinu, WLTP: 435 – 404 km
 • Maximální nabíjecí výkon AC: 11 kW
 • Nabíjecí čas AC, např. BMW Wallbox, 0–100 % stavu nabití: 7,5 h
 • Maximální nabíjecí výkon DC: 150 kW
 • Nabíjecí čas DC, např. vysokorychlostní nabíječka, 10–80 % stavu nabití: 31 min.

Jízdní výkony

 • Maximální rychlost: 200 km/h
 • Zrychlení 0–100 km/h: 6,1 s

Rozměry

 • Délka/šířka/výška: 4 953 / 1 967 / 1 695
 • Šířka včetně zrcátek (řidiče a spolujezdce) v mm: 2230 (1118 / 1112)
 • Rozvor v mm: 3 000
 • Světlá výška v mm: 202

Hmotnost

 • Pohotovostní hmotnost (kg): 2 440
 • Celková hmotnost v kg: 3 010
 • Užitečné zatížení v kg: 645
 • Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg): 1 450 / 1 690
 • Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg): 750 / 100
 • Objem zavazadlového prostoru: 500 – 1750 l

Kola

 • Pneumatiky vpředu: 235/60 R20 108 H XL
 • Pneumatiky vzadu: 235/60 R20 108 H XL
 • Kola vpředu: 8,5Jx20 LM
 • Kola vzadu: 8,5Jx20 LM

Naměřené hodnoty

Spotřeba elektřiny, kombinovaná (kWh/100 km): 19,4 – 21,3

BMW iX xDrive50

Výkon systému

 • Výkon v kW (k): 385 (523)
 • Točivý moment v nM: 765
 • Převodovka: 1stupňová, automatická

Jízdní výkony

 • Trvalý výkon v kW (k): 140 (190)
 • Točivý moment v nM: 765

Rozsah nabíjení

 • Dojezd na elektřinu, WLTP: 632 – 587 km
 • Maximální nabíjecí výkon AC: 11 kW
 • Nabíjecí čas AC, např. BMW Wallbox, 0–100 % stavu nabití: 11 h
 • Maximální nabíjecí výkon DC: 195 kW
 • Nabíjecí čas DC, např. vysokorychlostní nabíječka, 10–80 % stavu nabití: 35 min.

Jízdní výkony

 • Maximální rychlost: 200 km/h
 • Zrychlení 0–100 km/h: 4,6 s

Rozměry

 • Délka/šířka/výška: 4 953 / 1 967 / 1 695
 • Šířka včetně zrcátek (řidiče a spolujezdce) v mm: 2230 (1118 / 1112)
 • Rozvor v mm: 3 000
 • Světlá výška v mm: 202

Hmotnost

 • Pohotovostní hmotnost (kg): 2 585
 • Celková hmotnost v kg: 3 145
 • Užitečné zatížení v kg: 635
 • Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg): 1 530 / 1 780
 • Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg): 750 / 100
 • Objem zavazadlového prostoru: 500 – 1750 l

Kola

 • Pneumatiky vpředu: 235/60 R20 108 H XL
 • Pneumatiky vzadu: 235/60 R20 108 H XL
 • Kola vpředu: 8,5Jx20 LM
 • Kola vzadu: 8,5Jx20 LM

Naměřené hodnoty

 • Spotřeba elektřiny, kombinovaná (kWh/100 km): 19,5 – 21,3

BMW iX M60

Výkon systému

 • Výkon v kW (k): 455 (619)
 • Točivý moment v nM: 1015
 • Převodovka: 1stupňová, automatická

Jízdní výkony

 • Trvalý výkon v kW (k): 140 (190)
 • Točivý moment v nM: 1015

Rozsah nabíjení

 • Dojezd na elektřinu, WLTP: 566 – 501 km
 • Maximální nabíjecí výkon AC: 11 kW
 • Nabíjecí čas AC, např. BMW Wallbox, 0–100 % stavu nabití: 5,5 h
 • Maximální nabíjecí výkon DC: 195 kW
 • Nabíjecí čas DC, např. vysokorychlostní nabíječka, 10–80 % stavu nabití: 35 min.

Jízdní výkony

 • Maximální rychlost: 250 km/h
 • Zrychlení 0–100 km/h: 3,8 s

Rozměry

 • Délka/šířka/výška: 4 953 / 1 967 / 1 695
 • Šířka včetně zrcátek (řidiče a spolujezdce) v mm: 2230 (1118 / 1112)
 • Rozvor v mm: 3 000
 • Světlá výška v mm: 203

Hmotnost

 • Pohotovostní hmotnost (kg): 2 670
 • Celková hmotnost v kg: 3 160
 • Užitečné zatížení v kg: 565
 • Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg): 1 530 / 1 794
 • Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg): 750 / 100
 • Objem zavazadlového prostoru: 500 – 1750 l

Kola

 • Pneumatiky vpředu: 255/50 R21 109 Y XL
 • Pneumatiky vzadu: 255/50 R21 109 Y XL
 • Kola vpředu: 9Jx21 LM
 • Kola vzadu: 9Jx21 LM

Naměřené hodnoty

Spotřeba elektřiny, kombinovaná (kWh/100 km): 21,8 – 24,7