Přeskočit na obsah
CarTec Group
  • V kolekci Ghost Zenith bylo vyrobeno pouze 50 modelů
  • Zenith v překladu znamená nejvyšší či nejúspěšnější vrchol všeho
  • Osvětlené dveřní kapsy zdůrazňují architektonickou eleganci interiéru
  • Z konceptu 200 EX, který byl vyrobený v roce 2009 čerpá kolekce Ghost Zenith mnoho odkazů

Sběratelé luxusu mají velmi zřídka šanci získat položku, která je skutečně na vrcholu. V souvislosti s Rolls-Royce Motor Cars se tyto vzácné okamžiky objevují přibližně jednou za deset let. Rolls-Royce dodržuje dokonalost, kterou ukazuje na jednom z nejluxusnějších automobilů na světě.

Právě letos, když se Ghost blíží ke konci svého pozoruhodného desetiletého funkčního období, nabízí značka sběratelům omezenou edici Rolls-Royce Ghost Zenith. Kolekce pouhých 50 Zenithů bude oslavovat nadčasovou eleganci, která se stala základním kamenem současných automobilů Rolls-Royce. V souladu se svým jménem bude Kolekce Ghost Zenith představovat nejvyšší úroveň, jakou jste kdy na voze Ghost viděli.

Model Ghost je luxusní ikona, která s sebou nese mimořádnou a bohatou minulost. Od automobilu Silver Ghost, který před více než 100 lety měl přezdívku „Nejlepší auto na světě“, až po 200EX. Experimentální automobil, který na Ženevské autosalonu v roce 2009 představil koncept současného výrazu této značky. Ghost nabídl zákazníkům moderní, temperamentní a řidičsky zaměřený Rolls-Royce. Když byla v roce 2009 zahájena výroba Ghostu, zákazníci z celého světa byli přitahováni elegantními liniemi. Ghost se rychle stal a zůstává dodnes nejúspěšnějším motorovým vozem Rolls-Royce, který kdy byl vyroben. Skutečnost, že průměrný věk zákazníka Rolls-Royce je přibližně 43, je částečně důkazem globálního úspěchu společnosti Ghost.

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel, Rolls-Royce Motor Cars, řekl: 

„The Ghost Zenith Collection představuje zcela výhledovou studii jedinečných charakteristik, které viděly, že Ghost vystoupil na status nejprogresivnějšího super-luxusního vozu, jaký kdy byl vyroben. Tato jedinečná kolekce poskytuje zákazníkům vzácnou příležitost vlastnit motorové vozidlo skutečně evokující naši dobu. Ghost je nejúspěšnější Rolls-Royce, jaký kdy byl vytvořen, a Zenith Collection představuje důležitý milník v naší moderní historii.“

V roce 2009 představila společnost 200EX v Ženevě koncept, který byl zaměřen na řidiče i cestující. Ghost Zenith Collection čerpá mnoho odkazů z 200EX, z nichž možná nejvýznamnější je zahrnutí pamětního ingotu, vyrobeného z původního 200EX Spirit of Ecstasy, roztaveného a zasazeného do středové konzole každého z 50 Zenithů. Plaketa, která je vyrytá třemi klíčovými designovými liniemi, podrobně popisuje její významný původ. 

Navíc je 200EX zvěčněn ve složitém rytí na středové konzole Ghost Zenith. Kresba inspirovaná modrotiskem rozšířená do bodu abstrakce byla rozdělena do 50 samostatných částí, což každému zákazníkovi Ghost Zenith umožnilo vlastní osobní a individuální umělecké dílo a zároveň sjednotilo sbírku jako skupinovou poctu.

Oko člověka je přirozeně přitahováno do vozu, díky osvětleným dveřím. Okolní světlo vyzařuje perforovanou kůží, což zvyšuje architektonickou eleganci interiéru „Ghosta“. Zákazník se také setká s komplexním intarzovaným dílem vytvořeným mistrovskými řemeslníky v legendárním dřevařském obchodě. K dispozici v dýze ze dřeva, technických vláken nebo klavíru, přecházejí dveře z intarzie do sedačky pro cestující a zdůrazňují duální povahu „Ghosta“.

Členové Bespoke Collective z Home of Rolls-Royce’s Leathershop také zdokonalovali své umění. Zadní sedadla mají výšivku, která se inspiruje detaily sedadla původního Silver Ghost z roku 1907. Tato výšivka elegantně přechází zezadu na přední část kabiny a v případě rozšířeného rozvorového rázu Zenith se hlavová šňůra úmyslně tlačí dopředu do připravené siluety. Sedadla samotná jsou zvýrazněna kontrastní kůží, která zvýrazňují model Ghost jako limuzínu se čtyřmi sedadly.

Dále je tu pověstný strop. Mimořádný výjev – sestavený z 1340 ručně tkaných optických světel – je vyveden v jedinečné konfiguraci padajících hvězd přes celou střechu kabiny a dodává tak mimořádný pocit luxusu.

Kolekce Ghost Zenith Collection nabývá na vlastní interpretaci – zákazníci si mohou vybrat tři různé barevné způsoby: Iguazu Blue s Andaluskou bílou, Premiere Silver s Arctic White nebo odvážnou Bohemian Red s Black Diamond.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Rolls-Royce Ghost: CO2 emise: 378-360 g/km; Spotřeba paliva: 16.8-17.7 mpg / 16.8-16.0 l/100km

Rolls-Royce Ghost (prodloužená verze): CO2 emise: 384-367 g/km; Spotřeba paliva: 16.5-17.3 mpg / 17.1-16.3 l/100km

fotogalerie