Přeskočit na obsah
CarTec Group

Rolls-Royce Cullinan Black Badge je posledním drahokamem do temné koruny britské aristokratické značky. Po třech předchozích modelech Dawn, Wraith a Ghost je Cullinan čtvrtým „potemnělým“ automobilem, kterým výrobce posouvá své modely lehce směrem do sportovna.

  • Black Badge je určen pro inovátory, průkopníky a pro ty, kteří porušují pravidla
  • Cullinan je již čtvrtým modelem série Black Badge
  • Výkon vzrostl na 447 kW a točivý moment na 900 Nm
  • Cullinan Black Badge má laděný výfuk s elektronickou klapkou
  • 6,75 litrový motor V12

Rolls-Royce Cullinan Black Badge není jen o designu interiéru a exteriéru. Změny se totiž odehrály i pod kapotou, kde je usazen 6.75 litrový motor V12 o výkonu 447 kW (600 k) s točivým momentem 900 Nm. To je celkem výrazný nárůst oproti standardnímu Cullinanu, který nabízí 420 kW (571 k) a točivý moment 850 Nm.

Technické údaje Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Rozměry
 
Délka vozu
5341 mm
Šířka vozu
2000 mm
Výška vozu (nenaloženého)
1835 mm
Objem zavazadlového prostoru
600 l
 
 
Výkon
 
Maximální rychlost
250 km/h (řízeno)
Zrychlení 0-100 km/h
5,1 s
 
 
Spotřeba paliva
 
Spotřeba paliva (kombinovaná)
25,1 l /100 km
Emise CO2 (kombinované)
343 g/km

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

fotogalerie