Přeskočit na obsah
CarTec Group

Nové BMW řady 1 – F70 (2024) nabízí kombinaci vzrušující jízdní dynamiky, sportovního designu a inovativních technologií. Jeho interiér je moderní a jednoduchý. Charakteristické designové detailydigitální funkce představují vizuálně poutavé a funkční prvky. Sportovní mřížka chladiče a přepracovaná záď zajišťují, že exteriér je zcela nezaměnitelný. 

Čtvrtá generace BMW řady 1 (F70) se bude vyrábět v továrně BMW Group v Lipsku a její uvedení na trh je naplánováno na říjen 2024

Obsah

 1. MODELY
 2. EXTERIÉR
 3. INTERIÉR
 4. ASISTENČNÍ SYSTÉMY, OVLÁDÁNÍ A KONEKTIVITA
 5. POHON
 6. PODVOZEK A JÍZDNÍ ZÁŽITKY
 7. NOVÉ BMW M135 xDrive
 8. TECHNICKÉ ÚDAJE
 9. FOTOGALERIE

1. MODELY

Při uvedení na trh budou k dispozici modely: BMW 120, BMW M135 xDrive, BMW 118d a BMW 120d.

BMW 120

BMW ŘADY 1 (F70)
 • Výkon: 125 kW (170k)
 • Točivý moment: 280 Nm
 • 0-100 km/h: 7,8s
 • Maximální rychlost: 226 km/h

Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP:  6,0–5,3 l/100km, kombinované emise podle WLTP: 135–121 g/km, energetická třída CO2: D.

BMW M135 xDrive

BMW ŘADY 1 (F70)
 • Výkon: 221 kW (300k)
 • Točivý moment: 400 Nm
 • 0-100 km/h: 4,9s
 • Maximální rychlost: 250 km/h

Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 8,1–7,6 l/100 km, kombinované emise podle WLTP: 184–173 g/km, energetická třída CO2: G – F.

2. EXTERIÉR

ODVÁŽNÝ DESIGN, CO ZANECHÁ DOJEM.

Designové prvky na bocích a moderní zadní světla dodávají novému BMW řady 1 dynamický vzhled a zvýrazňují jeho širokou stavbu.

BMW řady 1, průkopník radosti z jízdy v segmentu prémiových kompaktních vozů, se představuje ve své čtvrté generaci. Díky dynamicky pojatému designu, kompletně přepracované nabídce pohonných jednotek a značně vylepšenému podvozku se vyprofilovalo v nejsportovnější vůz v rámci konkurence. Vysoce hospodárné motory se 48voltovou mild hybridní technologií a na šetření zdrojů a recyklaci zaměřený výrobní proces dále zlepšují udržitelnost v průběhu celého jeho životního cyklu.

Progresivní charakter nového BMW řady 1 navíc podtrhuje přepracovaný interiér, rozšířená nabídka systémů automatizované jízdy a parkování, stejně jako nový BMW iDrive s funkcí QuickSelect a inovativní digitální služby využívající BMW Operační systém 9.

BMW ŘADY 1 (F70)

Klasická. Sportovní. Typická.

Sportovní charakter nového BMW řady 1 zepředu zdůrazňuje typická mřížka chladiče s vertikálními a diagonálními lamelami, která působí velmi dynamickým dojmem.

BMW ŘADY 1 (F70)

Zdokonalené osvětlení. Vyšší bezpečnost.

Výkonné LED světlomety s adaptivní křivkou vám dokonale osvětlí cestu. Vaše BMW s BMW Selective Beam odstíní světelný kužel vašich světlometů tak, aby neoslňoval ostatní účastníky provozu.

BMW ŘADY 1 (F70)

Černý střed kola. Leštěné paprsky.

18″ M kola z lehké slitiny Y-spoke 975 M Bicolour v provedení Midnight Grey. Tato kombinace světlého okraje ráfku kola s tmavým středem vizuálně vytváří větší hloubku.

BMW ŘADY 1 (F70)

Jedna střecha. Spousta barevných kombinací.

Více personalizovaný a ještě sportovnější vzhled. Delikátní detaily i výrazný kontrast. Černá střecha vytváří různé efekty v závislosti na lakování vašeho BMW.

3. INTERIÉR

INOVATIVNĚ PROSTORNÝ.

Interiér nového BMW řady 1 (F70) se vyznačuje čistým designem, sportovní orientací na řidiče, moderními ovládacími prvky a inovativní výbavou. Byl kompletně přepracován a poskytuje pro BMW typickou radost z jízdy ve vysoce kvalitním prostředí. Linie, textury povrchů a jednotlivé detaily dodávají interiéru moderní, mladistvý a svěží styl. Prémiový charakter nového BMW řady 1 podtrhují nejen precizní materiály, ale také výrazně bohatší standardní výbava než u předchozího modelu. Volitelný M sportovní paket a M sportovní paket Pro podtrhují dynamický vzhled tohoto kompaktního modelu také v interiéru. Nové výbavové pakety navíc zákazníkům umožňují individualizovat BMW řady 1 z hlediska designu, komfortu a jízdních zážitků.


Hlavním prvkem progresivně pojaté palubní desky je BMW Prohnutý displej. Slouží jako platforma nového ovládacího systému BMW iDrive založeného na BMW Operačním systému 9. Důslednou digitalizací zobrazování a ovládacího systému se výrazně snížil počet tlačítek a ovládacích prvků na přístrojové desce a středové konzole. Přepracován byl také ovládací panel mezi řidičem a spolujezdcem, jehož součástí je volič převodovky.

Uspořádání interiéru je minimalistické a ergonomické. Pozornost se soustředí na technologie kokpitu, takže řidič má za všech okolností dokonalý přehled. Kombinace BMW Curved Display a BMW Head-Up Displeje přispívá inovativními digitálními službami k lepším jízdním zážitkům.

BMW ŘADY 1 (F70)

Více funkcí a intuitivní obsluha.

Vychutnejte si velký BMW Curved Display, který vám poskytne dokonalý přehled. Volitelný BMW Live Cockpit Professional se ovládá ještě pohodlněji. Díky nejnovějšímu BMW operačnímu systému 9 můžete snadno ovládat hudbu, navigaci i nastavení vozidla.

BMW ŘADY 1 (F70)

Výrazný design. Lepší podpora těla.

Černé čalounění M Alcantara/Veganza zaujme modrým prošívaným a označením M. Prodyšná Alcantara ve středu sedadel zajišťuje lepší podporu těla.

4. ASISTENČNÍ SYSTÉMY, OVLÁDÁNÍ A KONEKTIVITA

Další krok k automatizovanému řízení a parkování, inovativní uživatelské prostředí s BMW Operačním systémem 9.

Nové BMW řady 1 přichází ve standardní a volitelné výbavě s výrazně rozšířenou škálou systémů pro automatizovanou jízdu a parkování. Součástí standardní výbavy je Driving Assistant s varováním před čelním nárazem, opuštěním jízdního pruhu, upozornění při vystupování a čtečkou dopravních značek, stejně jako
Parkovací asistent s couvacím asistentem.

K nejvýznamnějším prvkům volitelné výbavy patří asistent řízení a jízdy v jízdním pruhu, automatický asistent rychlostních limitů a jízdy po trase při použití aktivního systému udržování rychlosti s funkcí Stop & Go. Pro nové BMW 120 a nové BMW 120d je k dispozici také Parkovací asistent Professional, který umožňuje ovládání
parkování a manévrování pomocí chytrého telefonu.

5. pohon

Větší hospodárnost a jízdní dynamika díky nejnovější generaci technologie BMW TwinPower Turbo a důsledné elektrifikaci.

Základem lepší dynamiky a hospodárnosti nové generace BMW řady 1 je kompletně revidované portfolio pohonných jednotek. Tento vstupní model do světa typické BMW radosti z jízdy opět určuje směr ve svém segmentu díky inovativní technologii pohonu, která snižuje spotřebu paliva a zároveň umocňuje sportovní charakter.

Současně s obměnou portfolia pohonných jednotek dochází ke změnám v označení modelů. Po představení nové generace BMW řady 1 se varianty se zážehovými motory budou jmenovat BMW 120 a BMW M135 xDrive (viz samostatná kapitola). To znamená, že písmeno „i“, které dříve označovalo vstřikování benzinu, bylo z modelového označení odstraněno a bude napříště určeno výhradně pro čistě elektrické modely BMW. Nové BMW řady 1 je první modelovou řadou značky, která zavedla nové modelové označení pro zážehové modely.

Kromě dvou zážehových modelů bude nové BMW řady 1 k dispozici také se dvěma vznětovými motory. Další dva modely se zážehovými motory přibydou do nabídky na podzim 2024. Všechny motory nového BMW řady 1 jsou standardně kombinovány s nejnovější verzí sedmistupňové dvouspojkové převodovky Steptronic. S výjimkou vrcholného modelu s pohonem všech kol se jejich výkon přenáší na vozovku prostřednictvím předních kol.

 • 48voltová mild hybridní technika s výkonným startér-generátorem a adaptivní rekuperací.
 • Zážehový 3válec s nejnovější technologií BMW TwinPower pro nové BMW 120
 • Vylepšené vznětové 4válce v novém BMW 120d a novém BMW 118d
 • Standardně dodávaná nová 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic, volitelné řadicí páčky na volantu.

6. PODVOZEK A JÍZDNÍ ZÁŽITKY

Soustavně vylepšovaná agilita a komfort.

Sportovní jízdní vlastnosti jsou klíčovým prvkem charakteru nového BMW řady 1. Podvozek, který byl ve srovnání s předchozím modelem výrazně vylepšen, je zárukou typické BMW radosti z jízdy v segmentu prémiových kompaktních vozů. Nové BMW řady 1 se vyznačuje tužší karoserií a jejím pevnějším spojením
s podvozkem, což přispívá k lepší agilitě, přesnosti řízení a dynamice v zatáčkách.

Přední část je navíc vybavena výztuhou v motorovém prostoru (u BMW 120 pouze ve spojení s M sportovním paketem) a mimořádně pevnými úchyty náprav. K lepšímu jízdnímu komfortu a sportovním jízdním vlastnostem výrazně přispívá řada dalších inovací. Patří mezi ně pneumatiky s větším průměrem, které zvyšují také vizuální přitažlivost nového BMW řady 1. Odklon předních kol je nyní o 20 procent větší, což má pozitivní vliv na zpětnou vazbu v řízení i stabilitu v přímém směru. Nové tlumiče zlepšují jízdní komfort omezováním naklánění karoserie v rychle projížděných zatáčkách. Centrální tlumič kmitů pro uložení motoru zlepšuje akustický komfort nového BMW řady 1.

Již standardní verze nového BMW řady 1 nabízí za všech okolností vyvážené, přesně ovladatelné a harmonické jízdní vlastnosti. K tomu přispívají zejména podvozkové komponenty, které jsou individuálně naladěny pro každou modelovou variantu, pečlivě sladěná činnost všech řídicích systémů a nejnovější generace řízení boční dynamiky. Díky protiprokluzovému systému s blízko sebe umístěnými regulačními členy a integrovanému brzdovému systému je nová generace této modelové řady vybavena inovativními systémy, které zaručují výjimečné jízdní zážitky. Součástí volitelného M sportovního paketu nového BMW řady 1 je Adaptivní M podvozek s nižší světlou výškou a sportovním řízením.

 • Nově vyvinuté komponenty přední a zadní nápravy.
 • M sportovní paket s Adaptivním M podvozkem a sportovním řízením.
 • Blízko u sebe umístěné regulační prvky protiprokluzového systému a – nově u BMW řady 1 – integrovaný brzdový systém.

7. NOVÉ BMW M135 xDrive

Vrcholový sportovec s typickou M přitažlivostí.

Na startovní listině nového BMW řady 1 je model M Performance, který na první pohled dává najevo, že hodlá obsadit pole position. Nové BMW M135i xDrive je dostupné okamžitě při uvedení čtvrté generace tohoto prémiového kompaktního modelu na trh, a ještě výrazněji než kdykoli předtím se odlišuje od ostatních variant této modelové řady. Zvláštní status nového BMW M135 xDrive signalizuje především M maska ve tvaru ledvinek s horizontálními lamelami, černé M kryty vnějších zpětných zrcátek a dva páry koncovek výfuku. Tyto M specifické designové prvky jasně naznačují příslušnost vozu k rodině BMW M a jeho vzrušující jízdní vlastnosti opírající se o nejvýkonnější verzi nového čtyřválcového zážehového motoru, specificky naladěný podvozek a inteligentní pohon všech kol BMW xDrive.

Díky technologii M TwinPower Turbo dosahuje motor nového BMW M135 xDrive maximálního výkonu 221 kW/300 k. To umožňuje tomuto kompaktnímu sportovnímu vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. Působivou akceleraci doplňuje M typická jízdní dynamika v zatáčkách, agilita a preciznost. Tyto modelově specifické jízdní vlastnosti jsou dány tužším podvozkem, mechanickým závěrem předního diferenciálu integrovaným do 7stupňové převodovky Steptronic, Adaptivním M podvozkem, sportovním řízením, 18palcovými M koly z lehké slitiny a volitelnými M dvoudílnými brzdami.

 • Zážehový čtyřválec s mohutným točivým momentem.
 • 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic, funkce M Sport Boost a uzávěrka diferenciálu, vylepšený pohon BMW xDrive.
 • Standardní výbava s Adaptivním M podvozkem, M sportovními brzdami a 18palcovými M koly z lehké slitiny
 • Exkluzivní paket M Technology včetně M dvoudílných brzd.
 • Individuální vzhled s typickými M designovými prvky.
 • Sportovní sedadla, M kožený volant a specifické ukazatele pro intenzivní zážitky z jízdy.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁM ZAŠLETE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

8. TECHNICKÉ ÚDAJE

BMW M135 xDrive

9. FOTOGALERIE

BMW 120