CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
Nové BMW řady 8 Gran Coupé | Nové fotky | CARTEC GROUP

Nové BMW řady 8 Gran Coupé | Nové fotky | CARTEC GROUP

Nové BMW řady 8 Gran Coupé | Nové fotky | CARTEC GROUP

Modelová řada BMW řady 8 se rozšířila o čtyřdveřové sportovní kupé. Nové BMW řady 8 Gran Coupé se svým jedinečným konceptem a technikou pohonu a podvozku, poskytující nejvyšší dynamiku, ztělesňuje sportovní styl značky BMW, který je v luxusním segmentu jedinečný. Gran Coupé, jež je třetím modelem řady 8, doplňujícím BMW řady 8 Coupé a BMW řady 8 Cabrio, má svůj jedinečný charakter, vyvolávající úsměv na tváři díky své výkonnosti a nadšení z působivého designu, který propojuje dynamiku a eleganci s výrazně větším prostorem pro cestující na zadních sedadlech. Exkluzivní prvky výbavy a nejnovější inovace v oblastech řízení/ovládání, asistenčních systémů a konektivity současně představují ukázkový příklad moderního luxusu.

Nové BMW řady 8 Gran Coupé je jediným modelem svého segmentu, který přímo vychází ze dvoudveřového sportovního vozu. Výsledný dynamický potenciál, delší rozvor kol a pro tento model specifické naladění podvozku vytvářejí nezaměnitelnou rovnováhu mezi sportovní výkonností a jízdním komfortem. To znamená, že majitelé řady 8 Gran Coupé se mohou těšit na vysokou úroveň každodenní praktičnosti a na schopnost doslova polykat množství kilometrů.

Od začátku prodeje budou v nabídce čtyři varianty. BMW M850i xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 10,0–9,9 l/100 km, kombinované emise CO2: 229–226 g/km*) pohání zážehový motor V8, který impozantním stylem nabízí výkon 390 kW/530 k. BMW 840d xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–6,2 l/100 km, kombinované emise CO2: 166–162 g/km*) se vznětovým motorem o výkonu 235 kW/320 k podtrhuje vlastnosti čtyřdveřového modelu jakožto dokonalého stroje pro dálkové cesty.

BMW 840i Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 7,5–7,4 l/100 km, kombinované emise CO2: 170–168 g km*) a BMW 840i xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 7,8–7,7 l/100 km, kombinované emise CO2: 179–176 g/km*) využívají služeb vysokootáčkového zážehového šestiválce s maximálním výkonem 250 kW/340 k.

Celosvětové uvedení nového vozu bude zahájeno jen o několik měsíců později, v září roku 2019.


M sportovní paket, paket M Technic Sport a exteriér Chrome Line Exterior nabízejí extra porci dynamiky a elegance


Pro tento model specifický M sportovní paket vylepšuje charakter nového BMW řady 8 Gran Coupé vyšší porcí dynamiky. Jeho součástí jsou kromě dalších nápadných designových prvků obzvláště velké nasávací otvory v předním nárazníku, výrazně tvarovaný zadní nárazník s šedým difuzorem a speciálně navržené nástavce bočních prahů. Lamely BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek mají matně hliníkové čelní plochy a vnitřní části průduchů Air Breather jsou zhotoveny v provedení matného chromu. Paket M Technic Sport přidává množství vizuálních specialit v podobě rozšířeného provedení BMW Individual High-gloss Shadow Line, které nyní zahrnuje také leskle černý rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a čelní plochy jejích lamel, boční průduchy Air Breathers, koncovky výfuku a lišty kolem bočních oken. 

Standardně dodávané provedení exteriéru Chrome Line zdůrazňuje elegantní vzhled nového BMW řady 8 Gran Coupé chromovanými okenními lištami, spodními částmi vnějších zpětných zrcátek, leskle chromovým rámečkem BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek, včetně čelních stran jejích lamel, a koncovkami výfuku. Leskle chromová je také lišta v zadním nárazníku, která spojuje integrované koncovky výfuku na jeho pravé a levé straně, což je další exkluzivní prvek nového BMW řady 8 Gran Coupé. Chrome Line lze objednat také jako volitelnou výbavu ve spojení s M sportovním paketem a pro BMW M850i xDrive Gran Coupé.

Speciální designové prvky zvýrazňují vysoce individuální vzhled nového BMW M850i xDrive Gran Coupé. Aerodynamicky optimalizované prvky karoserie M sportovního paketu, které doplňuje nástavec předního spoileru, jsou kombinovány s exkluzivními prvky v provedení šedá Cerium Grey. Mezi prvky vyvedené v této ohromující barvě patří rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a čelní plochy lamel masky chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, boční průduchy Air Breathers, koncovky výfuku, M logo na předních blatnících a modelové označení v zadní části vozu. 


Optimalizovaná aerodynamika, minimalizovaná hmotnost

 
Aerodynamické vlastnosti nového BMW řady 8 Gran Coupé byly zdokonaleny prvky, mezi něž patří téměř kompletní zakrytí podvozku, aktivní ovládání klapek masky chladiče, vzduchové clony a supertenké základny vnějších zpětných zrcátek. Inteligentní směs materiálů zajistila spojení náročných požadavků na tuhost karoserie a nízkou hmotnost. Stejně jako dveře a vnější plášť střechy, kapota motoru, pomocný rám motoru, přepážka mezi motorovým prostorem a kabinou, přední blatníky a podpěra zadního nárazníku jsou vyrobeny z hliníku. Plastové víko zavazadlového prostoru, hořčíkový příčný nosník palubní desky a použití plastů vyztužených uhlíkovými vlákny ve středovém tunelu pomáhají snižovat hmotnost. Výsledkem je, že hmotnostní nárůst čtyřdveřového provedení BMW řady 8 je ve srovnání s kupé přibližně 70 kg. Volitelně dodávaná střecha z uhlíkových kompozitů dále snižuje těžiště vozidla. Zákazníci mohou objednat také exteriérový paket M Carbon, který obsahuje z materiálu CFRP (uhlíkovými vlákny vyztužených plastů) vyrobené lamely nasávacích otvorů, kryty zpětných zrcátek a vsadka zadního difuzoru. 


Charakterní zážehový motor V8, majestátní šestiválcové jednotky


Impozantní výkon 4,4litrového motoru V8 nového BMW M850i xDrive Gran Coupé doplňuje charakterem překypující zvukový doprovod, který dále zesiluje M sportovní výfukový systém. Nový motor V8 v BMW M850i xDrive Gran Coupé s maximálním výkonem 390 kW/530 k a nejvyšším točivým momentem 750 Nm zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. 

Vzrušující okamžitá odezva a nezaměnitelná touha po otáčkách jsou charakteristické rysy nového zážehového řadového 6válce pracujícího v modelech BMW 840i Gran Coupé a BMW 840i xDrive Gran Coupé. Produkuje maximální výkon 250 kW/340 k a nejvyšší točivý moment 500 Nm. 3litrová pohonná jednotka s technologií BMW TwinPower Turbo váží přibližně o 6 kg méně než motor, který nahrazuje, a vyznačuje se větší pružností v celém spektru využitelných otáček. V obou případech jde o klíčové faktory v oblasti agilní a sebejisté ovladatelnosti vozu. Nové BMW 840i Gran Coupé zrychluje z 0 na 100 km/h za 5,2 s, nové BMW 840i xDrive Gran Coupé stejnou disciplínu zvládne za 4,9 sekundy.

Bezprecedentní přítomnost vznětového motoru v tomto segmentu umožňuje kombinovat sportovní vlastnosti s vynikajícími schopnostmi jízdy na dlouhé vzdálenosti. 3litrový řadový vznětový šestiválec pohánějící nové BMW 840d xDrive Gran Coupé má pro tuto práci všechny správné vlastnosti. Maximální výkon 235 kW/320 k a vrcholný točivý moment 680 Nm činí z tohoto motoru jednotku vhodnou jak pro pohodovou, tak pro dynamickou jízdu. BMW 840d xDrive Gran Coupé sprintuje z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy.


Podvozek: jedinečný repertoár schopností, od dynamické ovladatelnosti až po komfort na dlouhých cestách


Výjimečná agilita, preciznost a výkony podvozku BMW řady 8 Gran Coupé jsou výsledkem konstrukčních principů, které jsou základem této koncepce, a nastavení optimalizovaného s využitím závodních zkušeností BMW M GmbH. Rozvor provedení Gran Coupé je o 201 milimetrů delší než v případě jeho sourozence Coupé. Tím je zajištěn jízdní komfort, ovšem se specifickým naladěním a nastavením omezení vrozené sportovnosti.

Všechny standardní a volitelné systémy odpružení byly spolu se základními komponenty podvozku pečlivě naladěné tak, aby braly v potaz specifické rozměry a rozložení hmotnosti nového BMW řady 8 Gran Coupé. To umožnilo předat mimořádné dynamické vlastnosti BMW řady 8 Coupé také jeho čtyřdveřovému sourozenci. Standardní výbava obsahuje Adaptivní M podvozek s elektronicky řízenými tlumiči. Jemně odměřená odezva pružení a tlumení zajišťuje, že o povrchu vozovky řidič obdrží pouze relevantní informace. Integrální aktivní řízení, které je standardní výbavou modelů s pohonem všech kol a součástí volitelné výbavy pro nové BMW 840i Gran Coupé, umožňuje ještě snazší manévrování, zvyšuje agilitu v nižších rychlostech a umožňuje řidiči měnit jízdní pruhy a projíždět zatáčkami s ještě větší jistotou a klidem. Aktivní stabilizátory, které jsou součástí volitelného Adaptivního M podvozku Professional, obzvláště rychle a precizně potlačují náklony karoserie ve chvíli, kdy se řidič pohybuje na samotné hranici dynamického potenciálu vozu. Jeho elektrické krokové motory rovněž při jízdě přímým směrem po nerovném povrchu zabraňují přenosu rušivých sil k posádce, a tím dále zlepšují komfort jízdy.

Pro tento model M specifický brzdový systém, kola z lehké slitiny s vysokovýkonnými kombinovanými pneumatikami


Brzdové systémy, které jsou k dispozici pro nové BMW řady 8 Gran Coupé, vynikají mimořádnou brzdnou silou, vysokou tepelnou odolností, rychlou odezvou a vynikajícím citem. Všechny verze kombinují čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu. Elektromechanická parkovací brzda je integrována do zadních třmenů.

Zákazníci, kteří zvolili M sportovní paket, mohou volitelně objednat M sportovní brzdy s 374mm kotouči, zatímco paket M Technic Sport nabídne kotouče o průměru 395 milimetrů, které jsou standardně dodávané pro BMW M850i xDrive Gran Coupé. Obě verze M sportovního brzdového systému se vyznačují modře lakovanými třmeny s logem M.

Na výkon naladěný podvozek nového BMW M850i xDrive Gran Coupé završují 20“ M kola z lehké slitiny v šedém provedení Frozen Cerium Grey, která jsou obuta do speciálně pro BMW řady 8 vyvinutých vysokovýkonných pneumatik (vpředu: 245/35 R20, vzadu: 275/30 R20). Ostatní modely z nabídky BMW řady 8 Gran Coupé opouštějí výrobní linku s kombinovanými pneumatikami, přičemž standardně jsou dodávaná 18“ kola z lehké slitiny s předními pneumatikami 245/45 R18 a zadními 275/40 R18. Modely s M sportovním paketem jezdí na 19“ M kolech s pneumatikami 245/40 R19 vpředu
a 275/35 R19 vzadu. Paket M Technic Sport má 20“ kola z lehké slitiny a vysokovýkonné pneumatiky.


NABÍDKA VOZŮ BMW ŘADY 8 >

Fotogalerie
Nové BMW řady 8 Gran Coupé | CARTEC GROUP

BMW M850i xDrive Gran Coupé


M sportovní diferenciál přináší špičkovou trakci a obratnost


M sportovní diferenciál, který je součástí standardní výbavy u BMW M850i xDrive Gran Coupé a BMW 840i Gran Coupé a je dostupný pro všechny ostatní varianty jako součást paketu M Technic Sport, propůjčuje řízení ještě větší dávku dynamiky. Elektronicky řízený závěr zadního diferenciálu zabraňuje příliš velkému rozdílu v rychlosti otáčení mezi vnitřním a vnějším kolem při zatáčení. Tím řidiči umožňuje projíždět zatáčky s pozoruhodným dynamickým elánem. Svorný účinek generovaný elektromotorem a ovládaný stabilizačním systémem DSC optimalizuje trakci a přenos výkonu na povrchy, kde je velký rozdíl mezi přilnavostí levého a pravého kola. Svojí činností zabraňuje protáčení kola s menší adhezí a jeho sílu posílá na kolo, které ji dokáže účinněji využít pro akceleraci vpřed.

Kromě hbitější ovladatelnosti propůjčuje M sportovní diferenciál novému BMW řady 8 Gran Coupé ještě více stability. Variabilní rozdělování točivého momentu mezi pravé a levé zadní kolo také bez nutnosti zásahu brzdové soustavy potlačuje při průjezdu rychle za sebou následujícími zatáčkami nebo v situacích vyžadujících opakovanou změnu směru nedotáčivost či přetáčivost už v samotném zárodku.

Precizní přenos hnací síly pro nepřekonatelnou dynamiku: BMW xDrive


Přítomnost inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive má také mimořádně příznivý vliv na sportovní vlastnosti nového BMW řady 8 Gran Coupé. Díky rychlému, přesnému a plně variabilnímu rozdělování hnacího momentu mezi přední a zadní nápravu maximalizuje trakci a stabilitu nejen při jízdě po rozbitých komunikacích, ale i ve velmi dynamických jízdních situacích.

Výkon je za všech okolností rozdělován podle potřeby pomocí elektronicky řízené vícelamelové spojky propojené s hnacím ústrojím a podvozkem nového BMW řady 8 Gran Coupé. Současně nastavení systému upřednostňující zadní kola zaručuje zážitky z jízdy, jimiž jsou sportovní BMW pověstná. Například při rychlých průjezdech zatáčkami je na zadní kola posláno správné množství výkonu navíc, které vozu pomůže do zatáčky zatočit s nejvyšší možnou přesností. Dynamické nastavení pohonu všech kol je obzvláště patrné v situaci, kdy řidič pomocí voliče jízdních režimů aktivuje režimy SPORT nebo SPORT+.


ČLÁNEK O BMW ŘADY 8 COUPÉ >

ČLÁNEK O BMW ŘADY 8 CABRIO >


NABÍDKA VOZŮ BMW ŘADY 8 >

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít