Přeskočit na obsah
CarTec Group

THE BOSS IS BACK.

Nové BMW X5 (G05) je v prodeji od dubna 2023 a jeho cenovka začíná na 2 017 600 Kč včetně DPH.

BMW X5 (G05) 2023

Obsah:

 1. KONCEPT VOZU A DESIGN
 2. INTERIÉR A VÝBAVA
 3. MOTORY, PŘEVODOVKY A POHON XDRIVE
 4. JÍZDNÍ DYNAMIKA A TECHNNOLOGIE PODVOZKU
 5. ASISTENČNÍ SYSTÉMY
 6. DISPLEY A OVLÁDACÍ/OPERAČNÍ SYSTÉM, KONEKTIVITA
 7. BMW X5 xDrive50e
 8. FOTOGALERIE
 9. TECHNICKÉ ÚDAJE

Modely BMW segmentů SAV a SAC prošly komplexní modernizací, při níž dostaly osobitější design, pohonné systémy nové generace, zcela nový interiér s nejmodernějším BMW Operačním systémem 8 a v neposlední řadě i výrazně rozšířenou standardní výbavu. Nová BMW X5 je navržena tak, aby si udržela svá vedoucí postavení ve svých segmentech. Například dále zdokonalené plug-in hybridní BMW X5 xDrive50e má i přes významně zvýšený výkon stále nárok na získání elektrických registračních značek (EL) a z nich plynoucích výhod. BMW X5 bylo v loňském roce na českém trhu nejúspěšnějším modelem své značky (949 nově registrovaných vozů).

 • Výkonný spalovací 6válec BMW TwinPower Turbo s výkonem 280 kW (381 hp).
 • Vynikající jízdní vlastnosti v jakémkoli terénu se čtyřmi terénními režimy volitelného paketu xOffroad.
 • Osvětlená BMW maska ve tvaru ledvinek „Iconic Glow“.
 • Zkracování času při stání: se streamováním videa z YouTube a dalšími funkcemi.
 • Plug-in hybrid: Nyní s dojezdem až 110 km a výrazně zvýšeným nabíjecím výkonem.

CENY NOVÉHO BMW X5 (vč. DPH)

Modely a ceny při uvedení na trh

BMW X5 xDrive40iR6, benzin280kW/380 k2 056 600 Kč
BMW X5 M60i xDriveV8, benzin390kW/530 k2 667 600 Kč
BMW X5 xDrive30dR6, diesel210kW/286 k2 017 600 Kč
BMW X5 xDrive50eR6, benzin, PHEV360kW/490 k2 342 600 Kč

V případě zájmu nebo zjištění více informací nám můžeme odeslat nezávaznou poptávku:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

1. KONCEPT VOZU A DESIGN

Nová vylepšení zlepšují vizuální dojem a osobitost.

Cílená vylepšení designu, bohatší standardní výbava, kompletní elektrifikace a zřetelný pokrok v oblasti digitálních technologií předznamenávají další etapu vývoje úspěšné dvojice modelů BMW kategorie Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé. Přirozeně suverénní charakter, který z nového BMW X5 vyzařuje v každé situaci, nyní zdůrazňují obzvláště robustní designové prvky a volitelně dodávaná osvětlená maska chladiče ve tvaru ledvinek BMW Iconic Glow.

Nabídka pohonných jednotek je kompletně přepracovaná, výsledkem tak je například výrazně delší elektrický dojezd plug-in hybridního BMW X5 xDrive50e a použití 48V mild hybridní technologie ve všech ostatních variantách. Pokrokovost dokazují také nové systémy pro automatizovanou jízdu a parkování a nejnovější generace ovládacího systému iDrive s BMW Prohnutým displejem a BMW Operačním systémem 8.

 • Výrazné designové prvky
 • Nízké světlomety
 • Osvětlená BMW maska ve tvaru ledvinek
 • Nově navržené vzduchové průduchy
 • LED zadní světla s motivem písmene X

2. INTERIÉR A VÝBAVA

Moderní prémiová atmosféra a digitální palubní deska.

Digitální technologie jsou hlavní hnací silou pokroku v interiéru nového BMW X5. Spojení BMW operačního systému 8 a nejnovější generace systému iDrive prozrazuje přítomnost BMW Prohnutého displeje ve vozech kategorie Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé. Inovovaná palubní deska přináší do moderní prémiové atmosféry uvnitř vozu mimořádně progresivní výraz.

Zvýšená pozice sedadel v novém BMW X5 zajišťuje, že oba vozy nabízejí nekompromisní radost z jízdy a vynikající výhled. Po usednutí na zadní sedadla ihned vyniknou odlišné charaktery obou těchto vozů. Nové BMW X5 kombinuje vynikající cestovní komfort na dlouhé vzdálenosti s vysokou mírou praktičnosti. BMW X5 xDrive40i a BMW X5 xDrive30d lze volitelně vybavit třetí řadou sedadel. Objem zavazadlového prostoru je možné zvětšit z 650 litrů na maximálních 1870 litrů (BMW X5 xDrive50e: 500–1720 litrů). Horizontálně rozdělené víko zavazadlového prostoru umožňuje snadné nakládání přepravovaných předmětů.

 • Digitální BMW prohnutý displey s dotykovým ovládáním
 • Palubní deska potažena materiálem Sensafin s inovativní světelnou lištou
 • Kontrolní panel na středové konzole s novým voličem převodovky
 • Standardní výbava: sportovní sedadla nově čalouněná materiálem Sensafin
 • Rozšířená standardní výbava: Vysoce kvalitní volitelné příslušenství

3. MOTORY, PŘEVODOVKY A POHON BMW XDRIVE

Suverénní radost z jízdy zásluhou elektrifikace se 48V mild hybridní technikou a inovativního plug-in hybridního systému.

Komplexně modernizovaná nabídka elektrifikovaných systémů pohonu umožňuje novému BMW X5 poskytovat radost z jízdy se znatelně větší suverenitou, jistotou a hospodárností. Všechny zážehové a vznětové motory dostupné pro nové edice automobilů kategorie Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé jsou vybaveny 48V mild hybridní technologií, zatímco nové BMW X5 lze navíc objednat také v plug-in hybridní verzi. Nové BMW X5 xDrive50e je vybaveno rozsáhle modernizovaným zážehovým motorem a technologií BMW eDrive, která mu propůjčuje výrazně posílenou jízdní dynamiku a zároveň podstatně umocňuje radost z jízdy na čistě elektrický pohon.

Nové modely BMW X5 budou na trh uvedeny se zážehovým motorem V8, zážehovým řadovým šestiválcem a vznětovým šestiválcem. V létě 2023 je očekáván řadový šestiválcový vznětový motor. Všechny jednotky nyní spolupracují s nejnovější generací osmistupňové převodovky Steptronic Sport a svůj výkon posílají na silnici prostřednictvím inteligentního systému pohonu všech kol BMW xDrive.

 • Větší výkon, delší dojezd na elektřinu
 • Nová 48V mild hybridní technologie pro všechny zážehové a vznětové motory
 • Motor V8 pro modely BMW M
 • Více výkonu, méně emisí
 • BMW xDrive s upřednostňováním pohonu zadních kol

4. JÍZDNÍ DYNAMIKA A TECHNOLOGIE PODVOZKU

Sportovní univerzálnost a prvotřídní komfort na dlouhých cestách.

Technologie podvozku nových BMW X5 byla svým naladěním přesně přizpůsobena výkonovým charakteristikám jejich modernizovaných pohonných jednotek. Zohledněny byly rovněž změny v rozložení hmotnosti vyplývající ze začlenění 48V mild hybridní techniky a rozšíření standardní výbavy. Proto jsou u obou modelů použity silnější stabilizátory na přední i zadní nápravě, díky čemuž jsou nové BMW X5 schopny ještě výraznějším způsobem nabídnout pověstnou kombinaci sportovní všestrannosti a vynikajícího komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti.

Konstrukce přední nápravy s dvojitými příčnými rameny a zadní pětiprvkové nápravy zajišťuje přesné vedení kol, působivou směrovou stabilitu a minimální náklony karoserie v zatáčkách. Zároveň je minimalizován vliv bočních sil na tlumiče, což dále zvyšuje jízdní komfort. Podvozek modelů BMW X5 M60i xDrive je vybaven M specifickou geometrií a elastokinematikou. Mimořádně tuhé horní uložení příčných ramen přední nápravy a zvýšený odklon předních kol v kombinaci s pružinami a tlumiči naladěnými na míru propůjčují oběma modelům BMW M větší ochotu k zatáčení a dynamiku v zatáčkách, a zároveň zvyšují přesnost jejich řízení.

 • Volitelné podvozkové systémy v nově strukturovaných paketech
 • Nastavení světelné výšky
 • Integrální aktivní řízení pro větší agilitu, komfort a ovladatelnost
 • Adaptivní M podvozek Professional s aktivními stabilizátory
 • Integrovaný brzdový systém

5. ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Nové systémy pro automatizovanou jízdu a parkování.

Komfort a bezpečnost nového BMW X5 dále zvyšuje výrazně rozšířená nabídka standardně dodávaných a volitelných asistenčních systémů. Tyto automatizované systémy pro řízení a parkování řidiči pomáhají nebo mu usnadňují obsluhu v nejrůznějších jízdních situacích. Dělají to tak, že zpracovávají obraz z kamery a data získaná ultrazvukovými a radarovými senzory, aby monitorovaly okolí vozidla, upozorňovaly na potenciální nebezpečí a minimalizovaly riziko nehody prostřednictvím zásahů do brzd nebo řízení. Dále zdokonalený senzorický systém a inteligentní řídicí systémy přinášejí ještě vyšší úroveň automatizované jízdy.

Standardní systém varování před čelním nárazem je nyní schopen rozpoznat i protijedoucí vozidla při odbočování vlevo (v zemích, kde se jezdí vpravo) a chodce nebo cyklisty při odbočování vpravo. Součástí standardní výbavy nového BMW X5 je rovněž asistent vyhýbání a asistent upozornění na křižovatku.

Systém varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, jedna ze součástí volitelné výbavy Driving Assistant, nyní zahrnuje také funkci aktivního návratu do jízdního pruhu, zatímco funkce varování před vozidlem přijíždějícím zezadu byla vylepšena přidáním funkcí brzdění a varování při opuštění vozu. Pokud je součástí výbavy Driving Assistant, systém varování před opuštěním jízdního pruhu nově reaguje také na protijedoucí vozidla, pokud hrozí nebezpečí kolize.

 • Driving Assistant Professional
 • Parking Assistent Professional

6. DISPLEY A KONEKTIVITA

BMW Prohnutý displej a nejnovější generace BMW iDrive.

Nové BMW X5 dopřává svým cestujícím také nejnovější generaci vícesmyslového zážitku BMW iDrive prostřednictvím standardně dodávaného BMW Live Cockpit Plus. Vyznačuje se novou generací BMW Operačního sytému 8 spolu s mimořádně výkonnou konektivitou a schopnostmi zpracování dat a posouvá interakci mezi řidičem a vozidlem do digitální budoucnosti. Nový systém BMW iDrive nabízí řidičům mnohem více možností, jak snadno, intuitivně a multimodálně obsluhovat vozidlo, navigaci, zábavní systémy a komunikační funkce a také využívat digitální služby.

Uživatelský zážitek je zdokonalen přirozenou interakcí mezi dotykovým BMW Prohnutým displejem, hlasovým ovládáním, ovladačem iDrive a multifunkčními tlačítky na volantu. V případě volitelné výbavy BMW Live Cockpit Professional je zobrazovací a ovládací systém rozšíření o nejnovější verzi BMW Head-up displeje, který nabízí větší zobrazovací plochu, vylepšenou grafiku a další obsah. Uživatelský zážitek může být na přání rozšířen také o BMW ovládání gesty.

 • Digitální BMW prohnutý displey s nejmodernější grafikou
 • Rychlá, přesná, informativní: Navigace BMW maps
 • BMW digitální klíč Plus
 • Podmanivý zvuk
 • Inovativní funkce pro čistě elektrickou jízdu
 • Streamování na kontrolním displeji
 • Rychlá konektivita s 5G a Osobní eSIM
BMW X5 (G05) 2023

7. BMW X5 xDrive50e

Plug-In hybridní zážitky z jízdy.

 • Nyní dojezd až 110 km.
 • Dvojnásobný nabíjecí výkon až 7,4 kW.
 • Zvětšený celkový výkon až na 360 kW (489 k).
 • Maximálně sportovní zážitky z jízdy s maximální rychlostí 250 km/h a schopností zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,8 s.
 • Emise CO2 snížené na 26–18 g/km.
BMW X5 (G05) 2023

Fotogalerie bmw x5 2023

BMW X5 xDrive50e

technické údaje

BMW X5 xDrive40i

Výkon motoru v kW (k):280 (381)
Zrychlení 0–100 km/h v s:5,4
Spotřeba paliva, kombinovaná WLTP v l/100 km: 9,5–8,5
Emise CO2, kombinované WLTP v g/km:224-193
BMW X5 (G05) 2023