Přeskočit na obsah
CarTec Group

Výkonnější, exkluzivnější, extravagantnější.

BMW XM Label Red (G09)

Jen několik měsíců po zahájení výroby nového BMW XM představuje BMW M vrcholnou verzi svého vůbec prvního vysokovýkonného vozu s elektrifikovaným pohonem. Zcela nové BMW XM Label Red (G09) spojuje mimořádně výkonnou poháněcí soustavu M HYBRID s designovými prvky navrženými přímo pro tento model, které nezaměnitelně prezentují jeho zcela výjimečné dynamické schopnosti. S celkovým výkonem 550 kW/748 k (produkovaným kombinací spalovacího motoru V8 o výkonu až 430 kW/585 k a elektromotoru o výkonu až 145 kW/197 k integrovaného do osmistupňové převodovky M Steptronic) je BMW XM Label Red nejvýkonnějším modelem BMW M, jaký byl kdy vyroben. Je také na vrcholu žebříčků výkonu v segmentech Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé.

BMW XM Label Red reaguje na potřeby a přání globální cílové skupiny individualistů – zákazníků se zálibou v extrovertním životním stylu a vášní pro maximální výkonnost automobilů vymykající se tradičním konvencím. Výroba bude zahájena v srpnu 2023 v továrně BMW Group ve Spartanburgu v USA. Ve stejném termínu je naplánována také produkce exkluzivní edice tohoto vrcholného modelu s matně černým metalickým lakem BMW Individual Frozen Carbon Black, limitovaná na 500 exemplářů.

Tento vůz objednávat od 28. dubna 2023.

  • Hnací soustava M HYBRID s vysokým a přesně modulovatelným podáním výkonu.
  • Motor V8 s nejmodernější technologií M TwinPower Turbo a klasickým vysokootáčkovým charakterem.
  • Okamžitý přísun výkonu: elektromotor s inovativním reduktorem.
  • Výkonná vysokonapěťová baterie, BMW IconicSounds Electric, kombinovaná nabíjecí jednotka a prediktivní teplotní management.
  • Špičková trakce, podmanivý výkon: M xDrive a M sportovní diferenciál.
  • Specifické naladění podvozku pro daný model a integrované řízení příčné dynamiky.
  • Extrovertní design s exkluzivními detaily.
  • Palubní deska sportovního vozu s BMW Prohnutým displejem; M Lounge v zadní části.
  • Pokročilé asistenční systémy; BMW Live Cockpit Professional ve standardní výbavě.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2

BMW XM Label Red

kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 1,7 – 1,6 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 34,5–33 kWh/100 km; kombinované emise CO2 podle WLTP: 39-35 g/km*.

BMW XM

kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 1,6–1,5 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 30,1–28,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2 podle WLTP: 36–33 g/km*.

FOTOGALERIE

EXTERIÉR

INTERIÉR