CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW řady 5 Sedan M Performance (F90) | Adrenalin na silnici

BMW řady 5 Sedan M Performance (F90) | Adrenalin na silnici

BMW řady 5 Sedan M Performance (F90) | Adrenalin na silnici

S BMW řady 5 Sedan v provedení M Performance (F90) posunete limity do dosud nepředstavitelných výšin. Čistý adrenalin. Sportovní charakter s kořeny v motorsportu. Protože dost vlastně není nikdy dost.

NABÍDKA VOZŮ BMW M5 V KATALOGU NA CARTEC GROUP >

MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ BMW M5 >


BMW M5 | SPORTOVNÍ ZÁSOBA VÝKONU.

Pod kapotou nového BMW M550i xDrive čeká čistá síla: 8válcový zážehový motor M Performance TwinPower Turbo v roli nejlepšího hráče všech zásadních disciplín. Samozřejmě ho také uslyšíte – jeho výrazný zvuk nese sportovní geny zejména přes výfukový systém M Sport.

Vznětový řadový 6válec M Performance TwinPower Turbo v BMW M550d je unikátní ze všech směrů. Nejmodernější technologoie v podobě stupňovitého přeplňování a přímého vstřikováním zajišťují působivé podání výkonu a každé jízdní situaci zásluhou točivého momentu 760 Nm.

Z 0 na 100 km/h za 4,0 s: s výkonem 462 k odsunuje BMW M550i xDrive své rivaly do ústraní. S výkonem 400 k ukazuje svůj potenciál také BMW M550d. Díky inteligentnímu systému pohonu všech kol xDrive, preferujícímu zadní nápravu, zůstane veškerá konkurence při sprintu pouze zírat na zadní světla. Faktem je, že modely BMW řady 5 Sedan M Performance vypadají stejně nekompromisně ze všech úhlů pohledu…

VZRUŠUJÍCÍ ZE VŠECH STRAN

Adaptivní M podvozek byl specificky naladěn a snížen o 10 milimetrů. Řízení prošlo optimalizací a M sportovní brzdy byly nastaveny pro nejvyšší možný účinek. Pokud to nestačí a stále hledáte více vzrušení, je připraven volitelný Adaptivní M podvozek Professional, který nabídne ještě sportovnější zážitek z jízdy. Pokud jde o radost z jízdy, modely BMW řady 5 Sedan M Performance nastavují pravidla. Koneckonců jsou to vedoucí hráči určující průběh hry.

PULZNÍ AKCELERÁTOR.

Jak uvolnit adrenalin: Kromě M aerodynamického paketu vyniká BMW M550i xDrive i dalšími speciálními prvky. Patří mezi ně zvětšené nasávací otvory a exkluzivní šedé designové prvky v provedení Cerium Grey. Toto jedinečné barevné provedení je k vidění i na výrazném rámečku masky chladiče, aerodynamických zpětných zrcátkách i označení modelu. Sebevědomý výraz vozu dokreslují specifická M Performance kola o průměru 19“ nebo 20“.

SPORTOVCI SKRZ NASKRZ.

Prahové lišty s označením modelu, specifický přístrojový štít s digitálním označením modelu, M sportovní kožený volant a další detaily z M sportovního paketu: dokonce i interiér BMW M550i xDrive a BMW M550d xDrive vyjadřuje sportovní charakter unikátním způsobem.

Automobily M Performance překvapují svým ohromným výkonem. Nabízejí maximální jízdní dynamiku bez nutnosti obětovat jízdní komfort. A i přes sportovní vizáž svým progresivním designem stále demonstrují svůj styl. BMW M Performance. Intenzivní radost z jízdy.

OBJEDNAT ZKUŠEBNÍ JÍZDU BMW ŘADY 5 >

MAGAZÍN O BMW ŘADY 5 SEDAN >


BMW M550i xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,1–8,9
Emise CO2 v g/km: 209–204

BMW M550d xDrive Sedan:
Spotřeba paliva (kombinovaná) v l/100 km: 6,2–8,9
Emise CO2 (kombinované) v g/km: 159–154

Fotogalerie
BMW řady 5 Sedan M Performance (F90) | Adrenalin na silnici

BMW ŘADY 5 | M Performance (F90)

BMW M PERFORMACE | INTENZIVNÍ RADOST Z JÍZDY

Řada vozů BMW M Performance se vyznačuje: Vytříbený design, zdokonalený motor a maximální jízdní dynamika.

NABÍDKA VOZŮ BMW M5 V KATALOGU NA CARTEC GROUP >

MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ BMW M5 >


V rámci exkluzivní nabídky BMW M GmbH jsou automobily BMW M Performance spojením toho nejlepšího z jednotlivých řad a dynamických genů BMW M. Tím vytvářejí svoji vlastní třídu. Nekompromisní kombinace sportovního charakteru, každodenní použitelnosti a komfortu je sladěna v každém voze BMW M Performance, od kompaktního BMW M140i a univerzálních modelů X až po jedinečné BMW M760Li xDrive, a přináší intenzivní radost z jízdy.

M PERFORMACE | TŘÍDA SAMA PRO SEBE

M Performance je dokonalým propojením ryzí sportovnosti, prvotřídní výkonnosti a jedinečného komfortu. Výsledkem je to, že automobily M Performance přinášejí nekompromisní sportovní jízdní zážitek plný adrenalinu, inspirovaný divizí BMW M. Prožijte fascinaci M Performance v následujícím filmu. Jakmile vás jednou chytne, už vás nepustí.

DESIGN AUTOMOBILŮ BMW M PERFORMANCE

Automobily BMW M Performance obsahují v rámci standardní výbavy M sportovní paket. Ten kromě M sportovního podvozku zahrnuje také M aerodynamický paket, který obsahuje zvětšené nasávací otvory v předním nárazníku, jež napomáhají chlazení motoru, a také zadní difuzor v kontrastní barvě. Automobily BMW M Performance ale nabízejí mnohem více. V exteriéru a interiéru je použita široká řada prvků, které je odlišují od příslušných modelových řad. Z vizuálního a technického hlediska zastávají roli vozů, jež jsou vhodné pro každodenní používání se zaručenou dávkou adrenalinu, a vyplňují tak mezeru mezi špičkovými modely jednotlivých řad a vysoce výkonnými automobily BMW M GmbH.

MOTORY AUTOMOBILŮ BMW M PERFORMANCE.

Automobily BMW M Performance jsou vybaveny nejvýkonnějšími motory příslušných modelových řad. Každý z nich představuje dokonalý prodejní argument svého modelu. Jako jediné přinášejí do BMW řady 1 a řady 2 šestiválec. Osm válců a působivá hodnota zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 4,0 s dělají z BMW M550i xDrive skutečně výjimečného sportovce*. BMW X5 M50d a BMW X6 M50d nabízejí dostatečnou dynamiku zejména díky třístupňovému přeplňování. Hliníkový blok motoru u X4 M40i je z výroby osazen klikovým hřídelem z kované oceli a součástmi z vysoce výkonného motoru aktuálních modelů BMW M3 a M4. Jediný zážehový dvanáctiválcový motor o výkonu 610 k je vyhrazen pro M760Li xDrive. Jde o velmi působivé hnací jednotky, jejichž charakter je dále umocněn vzrušujícím emotivním zvukem.
*Hodnoty jsou předběžné a zatím nebyly potvrzeny.

JÍZDNÍ DYNAMIKA AUTOMOBILŮ BMW M PERFORMANCE.

Jedinečná jízdní dynamika a bohatá každodenní využitelnost – automobily BMW M Performance spojují zdánlivé protiklady a poskytují nekompromisní zážitek z jízdy. Rozsáhlé znalosti a inovativní duch BMW M GmbH přecházejí přímo do vývoje a odráží se v působivé jízdní přesnosti. Pro přizpůsobení charakteru jednotlivých vozidel, byly charakteristiky jízdní dynamiky vozů BMW M Performance pečlivě sestaveny s důrazem na sportovní výkon. Výsledek je možné měřit podle počtu úsměvů v zatáčkách.

Větší trakce: BMW xDrive

Automobily BMW M Performance jsou vybaveny inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive, a to jako součást volitelné nebo standardní výbavy. Hnací síla je v závislosti na aktuální přilnavosti trvale rozdělována na všechna čtyři kola. Ve všech jízdních situacích dochází k podstatnému zvýšení dynamiky, trakce a agility. Pro splnění speciálních požadavků jízdní dynamiky preferuje systém pohonu všech kol u automobilů BMW M Performance kola zadní nápravy, což přináší významně sportovnější jízdní projev.

Sportovní naladění: Podvozek

Aby bylo možné zajistit přenos mimořádného výkonu motoru na působivou a sebevědomou jízdní dynamiku, jsou automobily BMW M Performance vybaveny specifickým nastavením podvozku. To zahrnuje individuálně upravené systémy pružin a tlumičů, a také specifickou elastokinematiku přední nápravy. U BMW X5 M50d a BMW X6 M50d zaručuje adaptivní podvozek s dynamickou regulací tlumení přesné ovládání vozidla. BMW M760Li xDrive je vybaveno systémem odpružení Executive Drive Pro, který je speciálně naladěn pro sportovní charakter: Jeho elektromechanická redukce odvalování, která je součástí standardní výbavy, propůjčuje vozu obzvláště silácké jízdní vlastnosti.

Přesné ovládání: Řízení

Dojem z řízení je ve vozech BMW M Performance opravdu jedinečný. Přesné reakce při každém manévru a pocit hladkého projíždění úzkých zatáček lákají k ještě sportovnějším zážitkům. Posilovač řízení a efekt samovystředění byly u všech modelů individuálně upraveny. U BMW M760Li xDrive přichází na scénu v rámci standardní výbavy integrované aktivní řízení, které zvyšuje agilitu a jízdní bezpečnost. Oproti tomu je BMW X4 M40i jedním z vozů BMW M Performance se specificky naladěným variabilním sportovním řízením, které dále díky optimalizovaným signálům odezvy vozovky zvyšuje přesnost ovládání.

Ryzí výkon: Pneumatiky a brzdy

Pro automobily BMW M Performance je k dispozici nejširší nabídka M kol. U vybraných modelů jsou použity speciálně zvolené pneumatiky Performance. Extrémně odolné špičkové materiály zajišťují tu nejvyšší možnou stabilitu dezénu a poskytují maximální přilnavost i při dynamickém projíždění zatáček. Jejich vynikající brzdné vlastnosti jsou v každé situaci dále posíleny zdokonalenými brzdovými systémy s použitím kotoučů o největším možném průměru. U několika modelů BMW M Performance, jako např. u BMW M240i nebo BMW M550i xDrive, jsou součástí standardní výbavy M sportovní brzdy, které jsou připraveny vozidlo okamžitě zastavit.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO₂.

BMW M550i xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,1–8,9
Emise CO2 v g/km: 209–204

BMW M550d xDrive Sedan:
Spotřeba paliva (kombinovaná) v l/100 km: 6,2–8,9
Emise CO2 (kombinované) v g/km: 159–154

Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO₂ závisí na rozměrech použitých kol a pneumatik.

Údaje pro spotřebu paliva, emise CO2 a spotřebu elektrické energie závisí na vybraném rozměru kol a pneumatik. Spotřeba paliva je stanovena na základě evropského jízdního cyklu (ECE).

Jízdní dosah závisí na mnoha faktorech, zejména na: osobním chování řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, používání topení/chlazení a temperování.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních automobilů lze najít ve „Směrnici pro spotřebu paliva a emise CO2 u nových osobních automobilů“, která je k bezplatně dispozici na všech prodejnách a ve společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo nebo u všech BMW Autorizovaných dealerů.


OBJEDNAT ZKUŠEBNÍ JÍZDU BMW ŘADY 5 >

MAGAZÍN O BMW ŘADY 5 SEDAN >CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW řady 5 Sedan M Performance (F90) | Adrenalin na silnici

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít