Přeskočit na obsah
CarTec Group

BMW řady 5 iPerformance | BMW 530e plug-in hybrid

Buďte kreativní. Hýbejte s časem. To jsou dva základní koncepty pro trvalou udržitelnost. BMW 530e iPerformance oba přístupy perfektně propojuje a přitom zůstává stále před ostatními. Spoléhá na elektrizující radost z jízdy a díky plug-in hybridnímu pohonu vyráží vstříc zářivé budoucnosti.

KONCEPT VOZU

BMW 530e iPerformance kombinuje elektromotor a zážehový 4válec a vytváří hospodárný hybridní pohon BMW eDrive. Automobil může jezdit na krátké vzdálenosti čistě na elektrickou energii, pouze s využitím silného elektromotoru. Kombinace se zážehovým 4válcem zaručuje dojezd na dlouhé vzdálenosti a dynamický jízdní výkon.

SYSTÉM POHONU

Základními součástmi pohonu jsou zážehový 4válec s technologií BMW TwinPower Turbo o výkonu 135 kW (184 k), výkonný elektromotor o výkonu 70 kW ( 95 k) a vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor s kapacitou 9,2 kWh. Při jízdě čistě na elektřinu má vozidlo dojezd přibližně 45 km a maximální rychlost 140 km/h.
 *Předběžné a ještě nepotvrzené údaje.

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ ENERGIE

Inteligentní řízení toků energií je jedním z ústředních atributů pohonu BMW eDrive. Tento systém koordinuje komunikaci mezi všemi součástmi pohonu BMW s elektromotorem s cílem nejlepší možné hospodárnosti nebo vyšší jízdní dynamiky a jejich kombinace.

RADOST Z JÍZDY

BMW 530e iPerformance nabízí řadu jízdních režimů, s jejichž pomocí může řidič výrazně ovlivnit reálnou spotřebu paliva. Výsledek v praxi záleží primárně na konkrétně zvoleném jízdním režimu – a sekundárně samozřejmě na jízdním stylu.

DESIGN

BMW 530e iPerformance v nezaměnitelném slušivém obleku vypadá velmi sebevědomě: zaujmou například příčky v masce chladiče v typickém modrém laku BMW i. Nebo modré kryty středů kol. Logo BMW i na předním blatníku. A nakonec loga eDrive v oblasti Hofmeisterova záhybu a na vnitřních nástupních lištách.

KONEKTIVITA

Detailní informace o aktuálním stavu BMW 530e iPerformance poskytuje Aplikace My BMW Remote pro plug-in hybridní automobily. Ta funguje pro operační systémy iOS a Android a prozradí například stav nabití baterie nebo zbývající dojezd. Pro plánované dobíjení lze použít týdenní časovač na dálkové ovládání.

POHODLNÉ DOBÍJENÍ

Vozidlo lze nabíjet z domácí zásuvky pomocí standardně dodávaného nabíjecího kabelu nebo na cestách z veřejných nabíjecích stanic pomocí kabelu dostupného z nabídky originálního příslušenství BMW. Informace o umístění a dostupnosti vhodných stanic získáte z navigačního systému nebo aplikace BMW Remote App. Placení lze vyřešit například kartou BMW ChargeNow.

BMW 530e iPerformance:

  • Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
  • Emise CO2 v g/km (kombinované): 49–44
  • Spotřeba energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,1–13,1

*Předběžné a ještě nepotvrzené údaje.

ELEKTRIFIKOVANÉ BMW i | PLUG-IN HYBRIDY S TECHNOLOGIÍ BMW i

Zážitek byl vždy klíčovým faktorem implementace inovativních konceptů v oblasti automobilů. A v případě plug-in hybridů BMW byl tento vliv skutečně cenný. Jejich systém pohonu je tvořen úsporným spalovacím motorem a výkonným elektromotorem. Toto spojení pověstné kvality BMW a výhod elektrického pohonu je základem maximálního využití zkušeností konstruktérů BMW i v míře, která si zaslouží vlastní označení: Vozy BMW iPerformance.

RADOST Z JÍZDY BEZ EMISÍ

Automobily BMW i pohánějí elektrické hnací systémy BMW eDrive od BMW i. Tyto automobily s inovativní kombinací elektromotoru, lithium-iontových akumulátorů a inteligentního řízení energií zvládnou ujet krátké a střední vzdálenosti čistě na elektřinu. Zážehový motor BMW TwinPower Turbo sepne ve chvíli, kdy je to zapotřebí. Technologie BMW eDrive je v současnosti nabízena pro BMW řady 2, BMW řady 3, BMW řady 5, BMW řady 7 a BMW X5 (stav: březen 2017).

DOKONALÉ PRO KRÁTKÉ, STŘEDNÍ I DLOUHÉ VZDÁLENOSTI

V modelech BMW i Performance spolupracuje v dokonalé harmonii účinný spalovací motor s výkonným elektromotorem. Konvenční hnací soustava nabízí vysoký dojezd, zatímco elektrický pohon díky svému bezemisnímu provozu a takřka neslyšitelné jízdě vyniká zejména v městském provozu. Například BMW 530e ujede čistě na elektřinu až 50 kilometrů (měřeno podle nového evropského testovacího cyklu NEDC). Lithium-iontový akumulátor lze dobít nabíječkou BMW i Wallbox, na veřejné nabíjecí stanici a z jakékoliv standardní domácí elektrické zásuvky.

DOBÍJENÍ

BMW iPerformance nepředstavuje pouze označení modelů plug-in hybrid, jedná se také o součást strategie udržitelné mobility. Stejně jako u modelů BMW i3 nebo BMW i8 je k dispozici program 360° ELECTRIC. Ten nabízí široké výhody zahrnující instalaci BMW i Wallbox a uzavření příslušné smlouvy na dodávku „zelené“ energie pro přístup k nejrozsáhlejší celosvětové síti veřejných dobíjecích stanic. Mezi další dostupné funkce každého modelu BMW iPerformance patří aplikace BMW Connected a nabídka hospodárné trasy ECO PRO ROUTE zobrazená v navigačním systému.

BMW i Wallbox

BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus a BMW i Wallbox Connect jsou domácí nabíjecí stanice, které umožňují rychlé, bezpečné a snadné nabití vašeho BMW.

BMW i Wallboxy zajišťují, že process nabíjení je nekomplikovaný a spolehlivý. Jakmile je vozidlo pomocí nabíjecího kabelu připojeno k zařízení BMW i Wallbox, proces nabíjení je zahájen automaticky. Například BMW i3 je nabito do 80 % své kapacity za méně než tři hodiny*.

BMW i Wallbox Connect přináší možnost použití zelené elektrické energie a solární energie z vaší vlastní produkce – pro rychlé nabíjení a ještě vyšší míru trvalé udržitelnosti.

*Záleží na lokálních elektrických sítích. Časy nabití ostatních modelů BMW Battery Electric Vehicles (BEV) a BMW Plug-in Hybrid Electric Vehicles (PHEV) se mohou lišit.

BMW Digital Charging Service

Díky službám BMW Digital Charging Service (DCS) bude nabíjení vašeho BMW pomocí nabíječky BMW i Wallbox ještě přizpůsobivější a efektivnější. Služba DCS na základě vašeho přednastaveného taritu pokaždé určí nákladově nejvýhodnější čas nabíjení vašeho vozidla a podle toho samostatně ovládá proces nabíjení. Zároveň s tím DCS garantuje, že váš vůz bude v přednastaveném čase odjezdu plně nabitý. DCS, zahrnuté do nabídky služeb BMW ConnectedDrive Services, lze ovládat velmi jednoduše pomocí mobilního telefonu a dalších zařízení (iDrive, CDP, aplikace BMW Connected).

ChargeNow. Elektrizující radost z jízdy na vzestupu

Díky intuitivnímu ovládání a mobilní službě ChargeNow je připojení k této síti tak snadné, jak to jen jde. Služba ChargeNow totiž spojuje všechny nabíjecí stanice od různých poskytovatelů do jedné rozsáhlé sítě. Díky tomu je hledání stanic podstatně snadnější a vy můžete své BMW i3 v klidu dobít během cesty. BMW i ConnectedDrive zobrazuje všechny volné nabíjecí stanice ve vaší blízkosti, a to nejen na kontrolním displeji ve voze, ale i ve vašem chytrém telefonu a na webu ChargeNow.

SPOTŘEBA PALIVA, ELEKTŘINY A EMISE CO₂.

Technické údaje pro BMW 530e iPerformance:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1 až 1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 49 až 44
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,1 až 13,1

Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

Hodnoty spotřeby paliva, produkce CO2 a spotřeby elektřiny se mohou měnit podle zvolených ráfků a pneumatik. Hodnoty spotřeby jsou určeny v souladu s evropským měřícím cyklem ECE.

Dojezd ovlivňuje mnoho faktorů. Zejména jde o jízdní styl řidiče, zvolenou trasu, počasí, využívání topení/klimatizace a funkce předtemperování interiéru.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech autorizovaných dealerů BMW a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.