Přeskočit na obsah
CarTec Group

BMW X4 (G02) píše další kapitolu tohoto úspěšného příběhu. Koncept vozu, který snoubí charakteristické znaky modelů BMW X se sportovní elegancí karosářské varianty coupé, se také v této třídě ukázal jako okamžitý hit.

Design nového BMW X4 je ztělesněním výkonnosti a sebevědomého charakteru. Ve srovnání s předchozím modelem nárůst v délce (+81 mm), šířce (+37 mm) a rozvoru (+54 mm). Výška nižší o 3 mm. Nový automobil kategorie SAC (Sports Activity Coupé) s extravagantně navrženými a dynamicky protaženými liniemi je okouzlujícím sportovním modelem rodiny BMW X.

Moderní a prémiový interiér. Typická kombinace robustnosti a prvotřídní elegance. Kokpit je uspořádán kolem řidiče v typickém stylu BMW. Přepracovaná sportovní sedadla a opěrky kolen. Modely
xLine, M Sport X a M Sport dovolují působivou personalizaci. BMW X4 je k dispozici poprvé s exkluzivními prvky výbavy z nabídky BMW Individual, umožňující konfigurovat vozidlo podle osobního stylu zákazníka.

Široká paleta motorů se třemi zážehovými a třemi pohonnými jednotkami, jejichž výkon osciluje od 135 kW/184k do 265 kW/360k (kombinovaná spotřeba: 9,0 – 5,4 l/100 km, kombinované emise CO2: 209 – 142 g/km). Hnací sílu přenáší osmistupňovou převodovkou Steptronic a inteligentní pohon všech kol BMW xDrive (standard u všech motorů).

V nabídce jsou dva modely BMW M Performance: BMW X4 M40i a BMW X4 M40d. Vyznačují se fenomenálně výkonnými motory a pro tento model mají specifický design a prvky výbavy.

Výrazně lepší jízdní dynamiku díky značně přepracovanému a lehkému podvozku, který byl speciálně naladěn pro X4. Špičkové podvozkové systémy nabízené jako standardní nebo jako součást volitelného vybavení: variabilní sportovní řízení, kontrola výkonu, Adaptivní M podvozek, M sportovní diferenciál a M sportovní brzdy. Hmotnost vozu se díky BMW EfficientLightweight snížila oproti předchozímu modelu o 50 kilogramů. Nejúčinnější aerodynamika v daném segmentu: koeficient odporu vzduchu cx = 0,30.

Nejnovější verze ovládacího systému iDrive a standardně dodávané inteligentní hlasové ovládání, volitelný dotykový kontrolní displej a ovládací prvek BMW.
Nejmodernější asistenční systémy zvyšují komfort a bezpečnost; volitelný paket Driving Assistant Plus včetně asistence řízení a údržby vozu v jízdním pásmu s ochranou proti bočnímu nárazu.

Rozsáhlý soubor služeb BMW ConnectedDrive. Asistent BMW Connected zajistí efektivní propojení automobilů a digitálního světa zákazníka.

BMW X4 M40i:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,1–9,0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 206–205

BMW X4 M40d:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,6–6,4
Emise CO2 v g/km (kombinované): 173–170

BMW X4 M40i A BMW X4 M40d

Výrazný design, sportovní jízdní dynamika. BMW X4 M40i a BMW X4 M40d dávají svoji sportovní DNA na odiv prostřednictvím exkluzivních prvků výbavy exteriéru i interiéru, a také na výkony zaměřeným technologickým paketem.

MOTORIZACE

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC M TWINPOWER TURBO | M40i

Zážehový řadový 6válec M TwinPower
Turbo v BMW X4 M40i nabízí ve spojení s 8stupňovu sportovní převodovkou Steptronic působivou dynamiku zásluhou vysokého výkonu. Tento motor, který je vybaven dvoukomorovým turbodmychadlem TwinScroll, plně variabilním časováním ventilů Valvetronic a vysokotlakým vstřikováním paliva, generuje výkon 260 kW (345 k) a maximální točivý moment 500 Nm.

VZNĚTOVÝ MOTOR M TWINPOWER TURBO | M40d

Vznětový řadový 6válec M TwinPower Turbo modelu BMW X4 M40d ohromuje vysokými výkony a hospodárností. Hmotnostně optimalizovaný motor, který je vybaven dvěma turbodmychadly s variabilní geometrií rozváděcích lopatek a přímým vstřikováním paliva CommonRail, generuje výkon 240 kW (326 k) a ohromující točivý moment 680 Nm. To vše zaručuje excelentní pohon a vynikající jízdní dynamiku.

BMW X4 M40i:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,1–9,0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 206–205

BMW X4 M40d:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,6–6,4
Emise CO2 v g/km (kombinované): 173–170

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.