Přeskočit na obsah
CarTec Group

V BMW Group Design již nyní vymýšlejí, jak si v budoucnu budeme užívat radost z jízdy.

Jak se budeme přemisťovat v budoucnosti? 

BMW Group Design již nyní pracuje na tom, jak si v budoucnosti budeme užívat radost z jízdy. Inovativní oblasti automobilového světa v podobě autonomní jízdy, konektivity, elektrifikace a služeb (zkráceně ACES) otevřou prostor pro zcela nové možnosti a zážitky. A současně zcela změní paradigma a zvyklosti v celém automobilovém odvětví. BMW Group vnímá celkový design jako základ pro budoucnost: dodá tvar daným inovativním oblastem a oživí samotné technologie. Design je taktéž hnací silou k tomu, abychom mysleli za hranice toho, co je dnes možné, a současně k nastartování ambiciózních cílů vývoje. Tento přístup BMW již prezentovala například na první generaci BMW X5, která ve skutečnosti byla prvním příkladem, jenž ukázal, jak má vypadat vůz segmentu SUV. Dalším příkladem je ovládací systém iDrive, který je dnes v různých podobách součástí každého automobilu. Třetím příkladem mohou být modely BMW i, které byly první svého druhu a dodnes nepřestávají fascinovat automobilový svět.

My navrhujeme zážitky | CARTEC GROUP

V budoucnu si budou moci řidiči vybrat, zda budou chtít jet autonomně (v režimu EASE), nebo řídit sami (režim BOOST). Právě režimy EASE a BOOST budou tvořit základ designu každého budoucího modelu BMW. V principu to lze zkrátit, že „EASE je pro Váš život, zatímco BOOST je pro Vás osobně“. Právě režimy EASE a BOOST budou v budoucnu určovat, jak bude BMW Group Design budoucí vozy navrhovat, protože pojetí designu jde mnohem dále, než jsou výsledné křivky a tvary. BMW Group Design vytváří zážitky. Automobil již nebude pouhým „dopravním prostředkem“, ale bude také místem pro relaxaci, interakci, zábavu a koncentraci. Současně se z něj může stát také stroj na mimořádné jízdní zážitky, který posádce umožní zažít novou formu jízdní dynamiky. Z automobilu se stane nový druh místa pro život, jež se přizpůsobí potřebám a požadavkům svých uživatelů. BMW Group Design pracuje se všemi inovativními oblastmi zahrnutými do zkratky ACES a jejich rozdílnými podobami vytváří nový prostor pro zážitky.

EASE je pro Váš život, BOOST je pro Vás osobně | CARTEC GROUP

Jak tyto zážitky mohou v budoucnu vypadat, to ukazují konkrétně dva koncepční vozy: BMW Vision iNEXT představené v roce 2018 a zcela nové BMW Vision M NEXT. Každý z nich představuje prototyp implementace každého z budoucích světů BMW. Studie navržená ve stylu EASE (BMW Vision iNEXT) ukazuje, jak by to mohlo vypadat, když se automobil bude v maximální míře snažit řešit situace související s řízením samostatně. Naopak studie ve stylu BOOST (BMW Vision M NEXT) je navržena tak, aby byla schopna poskytnout maximální zážitky z jízdy v situacích, kdy řidič vůz skutečně řídí. BMW Group Design bude postupně své rozsáhlé zkušenosti uvádět do reality, takže již zanedlouho bude možné dále poznávat obě tato různá pojetí automobilů budoucnosti.

Tým CARTEC GROUP

#BMW #elektrifikace
#BMWvsrdci #BMWCarTecGroup