CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

BMW Vision M Next | Budoucnost v podání BMW

BMW Vision M Next | Budoucnost v podání BMW

BMW Vision M Next | Budoucnost v podání BMW

Užijte si čas strávený za volantem – budoucnost jízdní dynamiky v podání BMW.

V budoucnosti si řidiči budou moci vybrat, zda se nechají odvézt, nebo budou řídit sami. Studií BMW Vision M NEXT odhaluje BMW Group své pojetí toho, jak by mohla v budoucnu vypadat radost z jízdy pro všechny, kteří rádi řídí sami. Představený automobil nabízí předzvěst elektrifikované budoucnosti značky BMW M tím, že se přímo zaměřuje na aktivní zapojení řidiče. Inteligentní technologie poskytují komplexní, avšak pečlivě cílenou asistenci v tom, jak z řidičů vytvářejí ještě lepší řidiče.

NABÍDKA VOZŮ BMW M V KATALOGU CARTEC GROUP >

MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ BMW M >Exkluzivní světová premiéra BMW Vision M NEXT se odehraje v rámci nového druhu prezentace #NEXTGen v budově BMW Welt. Tato jedinečná akce zaměřená na řešení osobní mobility „od BMW Group“ se vedle pravidelných autosalónů a na technologie budoucnosti zaměřených výstav stává další platformou, které se společnost účastní. Zde budou prezentovány vedle velkolepých světových premiér, jako je představení BMW Vision M NEXT, nejnovější technologické inovace BMW Group v oblasti designu, autonomního řízení, konektivity, elektrifikace a služeb.

BMW Vision M NEXT nabízí pohled do budoucnosti sportovní jízdy,“ říká Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design. „Zatímco BMW Vision iNEXT ukázalo, jak autonomní řízení může změnit život na palubě našich automobilů, BMW Vision M NEXT demonstruje, jak nejmodernější technologie mohou učinit zážitek z jízdy ještě ryzejší a emocionálně působivější. V obou koncepčních vozech je důraz kladen na posádku uvnitř. Design a technologie dělají zážitky EASE a BOOST přirozenější a intenzivnější.“

Zážitkové koncepty EASE a BOOST.
Koncepty BMW Vision iNEXT a BMW Vision M NEXT představují prototypy budoucích přístupů BMW EASE a BOOST. EASE zahrnuje všechny zážitky během cesty, když vozidlo provádí maximum úkonů souvisejících s řízením. V tomto případě se vozidlo mění na obytný prostor na čtyřech kolech, kde se cestující mohou cítit bezpečně a klidně. Od odpočinku a relaxace, přes mluvení, interakci a zábavu v automobilu až po maximální koncentraci – konceptem EASE nabízené možnosti jsou stejně rozmanité jako potřeby cestujících. BOOST ale představuje intenzivní aktivní zážitky z jízdy. Přístupy EASE a BOOST jsou ve stejném měřítku podloženy základními stavebními kameny budoucnosti BMW Group, mezi něž patří autonomní řízení (Autonomous driving), konektivita (Connectivity), elektrifikace (Electrification) a služby (Services), souhrnně tedy ACES. Design propůjčuje těmto oblastem vizuální vyjádření a díky němu jsou tyto základní přístupy něčím, s čím se člověk dokáže ztotožnit. Tento přístup je označován jako D+ACES.

Exteriér vyzařuje DNA sportovního vozu BMW.
„BMW Vision M NEXT je progresivní hybridní sportovní vůz, z něhož, co se týče  vzhledu a interakce, čiší nepřehlédnutelné sebevědomí,“ říká Domagoj Dukec, viceprezident BMW Design. Emocemi nabitý design exteriéru dává zřetelně najevo výkonový potenciál koncepčního automobilu BMW Vision a přejímá stylistické prvky od klasických i současných sportovních vozů BMW. Design BMW Vision M NEXT se nechal inspirovat kultovním BMW Turbo a průkopnickým plug-in hybridním BMW i8, současně je ale výrazně orientován na budoucnost svým celkovým designem, jako je klínovitá silueta s nízkým profilem, vzhůru se otevírajícími dveřmi a výrazným barevným schématem. Nezaměnitelné proporce sportovního vozu tvoří plochy charakterizované čistotou a jednoduchým provedením. Přední a zadní část vozu je lakována matně neonovým oranžovým odstínem Thrilling Orange, který vytváří živý kontrast s hedvábně matnou stříbrnou metalízou Cast Silver. Použití tohoto barevného rozdělení dodává tomuto koncepčnímu vozu ještě větší dávku modernosti a zdůrazňuje jeho vrozenou dynamiku.

Samotný zážitek z jízdy v BMW Vision M NEXT je stejně okouzlující jako jeho exteriér. Systém pohonu Power PHEV nabízí možnost volby mezi elektrickým pohonem všech nebo zadních kol, která roztáčejí buď elektromotor, nebo přeplňovaný zážehový čtyřválec. Celkový výkon 441 kW (600 k) dokáže zajistit maximální rychlost 300 km/h a dovoluje BMW Vision M NEXT sprintovat z 0 na 100 km/h za pouhé tři sekundy. K dispozici je také režim BOOST+, který stiskem tlačítka nabídne extra výkon navíc. Maximální dojezd v čistě elektrickém režimu činí 100 km, což stačí k tomu, aby mnoho cest bylo absolvováno pouze na elektřinu. To znamená, že BMW Vision M NEXT je sportovní vůz, který je ale také vhodný pro použití v centrech měst, kde mohou v budoucnu vstoupit v platnost bezemisní zóny.


OBJEDNAT ZKUŠEBNÍ JÍZDU BMW M >

Fotogalerie
BMW Vision M Next | Budoucnost v podání BMW

BMW Vision M Next | Budoucnost v podání BMW

Začlenění moderního pojetí klasických designových ikon: přední část.

Expresivní přední část slouží jako sebevědomá a moderní interpretace klasických designových prvků BMW. BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek je na obou stranách lemována trojúhelníkovými prvky v barvě Thrilling Orange, sloužícími ke zvýraznění nasávacích otvorů po stranách a integrovaných světlometů. Tyto prvky jsou propojeny nasávacím otvorem ve tvaru lišty pod maskou chladiče. Tím vzniká celek odkazující na svět závodních vozů.

Jemný design otvorů masky chladiče ve tvaru ledvinek připomíná nasávací otvor turbíny a dodává přední části ještě větší dynamiku. Dvoubarevné provedení použité pro vnitřní plochy těchto otvorů vytvářejí dojem hloubky. Otvory masky jsou překryty průhledným krytem s laserem vyřezaným osvětleným vzorem, který vypadá, jako by se vznášel. Jde o velmi propracovaný detail, který této části vozu dodává ještě větší důraz.

Přední světlomety BMW Vision M NEXT jsou umístěné na vnějších okrajích přídě nad maskou chladiče ve tvaru ledvinek. Jejich jednotlivé sekce jsou uspořádány nad sebou, nikoli vedle sebe, a představují vysoce osobité pojetí klasické „čtyřoké“ přední části BMW. V těchto světlometech debutuje světelná technologie Laser Wire, kde hlavní části světlometu tvoří skleněná vlákna potažená fosforem, která umožňují vyrobit supertenké a extrémně precizní tvary. To vše ještě více podtrhuje na budoucnost zaměřený charakter nejnovějšího koncepčního vozu.

Průkopnická dynamika: boky.
Klínovitá silueta sportovního vozu BMW Vision M NEXT s nízkým profilem, směrem dozadu stoupajícími boky a diagonální plochou oranžové kontrastní barvy dodává vozu dramatický, dopředu směřující postoj, který vypadá dynamicky i ve chvíli, kdy vůz stojí na místě. Černé nástavce prahů vyrobené z recyklovaných uhlíkových vláken vůz ještě více snižují. Silueta sportovního vozu zahrnuje malé množství ostrých linek vedoucích po čistě tvarovaných plochách. Linie mohutně tvarovaných boků vytvářejí také efekt ikonického Hofmeisterova záhybu, který není v obvyklém BMW stylu integrován do grafiky bočních oken. Design rozbíjejí žábry připomínající otvor, který se směrem od okna dozadu zužuje, čímž vozidlo prodlužuje. Další pohled odhalí jinou specialitu v podobě otvoru Air Flow. Tento otvor, který se nachází přímo před zadními koly, je navržen tak, aby přesně usměrňoval proudící vzduch směrem k zadní části, a dále tak zlepšoval aerodynamiku vozu.

Precizně konstruované mezery ve složitém trojrozměrném designu paprsků kol mají za výsledek nízkou hmotnost, maximální pevnost a menší aerodynamický odpor. Optimalizují tak přenos výkonu na silnici. Otevřené, trojrozměrné provedení paprsků předních kol maximalizuje chlazení velkých brzdových kotoučů. Aerodynamické zakrytování zadních kol snižuje jejich aerodynamický odpor. Zadní kola BMW Vision M NEXT mají průměr 22 palců, což je o 1 palec více než kola přední nápravy (21 palců), a dále zdůrazňují klínovitý vzhled vozu.

Nízká, široká a extrémně dynamická: zadní část.
Široká, nízká záď stylisticky vyčnívá svým sportovním provedením. Její barevné schéma ji dělí na dvě části. Horní část v oranžové barvě Thrilling Orange vytváří vizuální vazbu mezi barevnými plochami boků, což dále zvyšuje dojem šířky vozu. Spodní část je vyrobena z recyklovaných uhlíkových vláken a její součástí je aerodynamicky optimalizovaný difuzor. Tvar zadního okna vychází z modelu BMW M1. Třídílné žaluzie jsou vyrobené ze skla a zdůrazňují horizontální vzhled zadní části.

Zadní světla využívají stejné technologie Laser Wire, jaká je použita v předních světlometech. Jejich skleněné kryty po obou stranách kopírují tvary boků zadní části, zdůrazňují jejich šířku a celkově sportovní vzezření vozu. V každém ze světel vytváří jediné skleněné vlákno precizní abstraktní elektrokardiografické vypodobnění srdečního tepu. Dvojrozměrná reinterpretace dvojice kulatých znaků BMW známých z BMW Turbo a BMW M1 je dárek milovníkům BMW a vytváří dojem, že se v průhledných krytech zadních světel vznášejí.

Minulost a budoucnost dynamické jízdy. 
BMW Vision M NEXT svou fascinující kombinací designu a radosti z jízdy spojuje sportovní dědictví BMW s možnostmi budoucího světa a ukazuje, jak budou stavební kameny D+ACES schopny vylepšit to, jakým způsobem řidič vnímá dynamiku vozu.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít