Přeskočit na obsah
CarTec Group

Nový vzhled, vylepšená výbava a optimalizovaná struktura nabízené výbavy: BMW komplexně modernizovalo své úspěšné Sports Activity Vehicle (SAV) BMW X3 (G01) a Sports Activity Coupé (SAC) BMW X4 (G02). Se vstupem do druhé fáze svého modelového cyklu jsou nyní sportovnější, modernější a více digitální. Přepracovaná přední a zadní část kladou na první pohled ještě větší důraz na robustní terénní a sportovní vzhled třetí generace úspěšného BMW X3. Jeho „kupé protějšek“, BMW X4 druhé generace, přejímá novou přední část, přidává vlastní prvky s exkluzivní mřížkou chladiče BMW a nabízí mimořádně dynamickou zadní část.

Modernizaci završuje moderní interiér s novými prvky výbavy a aktualizovaným infotainmentem. BMW M GmbH současně modernizuje také M modely BMW X3 a BMW X4 (více v samostatné tiskové zprávě).

Moderní technologie pohonu.
Představení mild hybridní technologie
se 48voltovým startér-generátorem nyní také u všech zážehových motorů zaručuje široké portfolio technologicky vyspělých pohonů. Mezi ně patří BMW X3 xDrive30e* a na vrcholu modelové nabídky obzvláště výkonné zážehové a vznětové modely BMW M GmbH.

Jasněji strukturovaná nabídka výbavy a ceny.
Nová struktura výbavy pro BMW X3 (G01) a BMW X4 (G02) klade větší důraz na sportovní charakter a „X-ovost“ a také na větší přehlednost díky záměrnému zjednodušení. Jako alternativa ke standardní výbavě vylepšené vysoce kvalitními prvky X figuruje M sportovní paket a známé varianty M.

Ceny nového BMW X3 začínají na částce 1 211 600 Kč včetně DPH, sportovněji laděné BMW X4 začíná na ceně od 1 371 500 Kč.

1624001950BMW-X3-BMW-X4-main.jpg

V případě zájmu nám zašlete nezávaznou poptávku:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

Celosvětový úspěch.

Prémiové SAV BMW X3 (G01) a kupé varianta BMW X4 (G02) se těší velké oblibě po celém světě díky své charakteristické kombinaci výkonných pohonných jednotek a sportovní agility s robustním vzhledem a velkým prostorem pro rodinu nebo sportovní vybavení. Zdaleka největším trhem je Čína (>45 %) následovaná Evropskou unií (>20 %, z čehož přibližně třetina připadá na Německo) a USA (cca 15 %). BMW X3 nabízí svým zákazníkům nezávislost a individualitu a od uvedení druhé generace na trh v roce 2010 se ho vyrobily již téměř dva miliony kusů. BMW X4 je o něco sportovnější a extrovertnější a od roku 2014 si ho doposud pořídilo téměř 400 000 zákazníků.

EXTERIÉR BMW X3

Výraznější vzhled zdůrazňující klasické X prvky.

Díky designovým změnám v přední a zadní části a důrazu na klasické X prvky má nové BMW X3 modernější vzhled a působí mohutnějším dojmem. BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a světlomety byly spolu s předním a zadním nárazníkem přepracovány. Nové BMW X3 je standardně vybaveno vysoce kvalitními X prvky, včetně ochrany podvozku a specifických bočních prahů ve stylu předchozí výbavy X-Line, díky čemuž působí robustněji. Sportovní geny Sports Activity Vehicle podtrhuje M sportovní paket a modely BMW X3 M40i* a BMW X3 M40d*, stejně jako přepracované vysokovýkonné modely BMW X3 a BMW X4 (viz samostatná tisková informace).

Nová BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a nižší světlomety.
S přepracovanou BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek, o deset milimetrů nižšími světlomety a novým předním nárazníkem vypadá BMW X3 téměř jako zcela nové vozidlo. Zejména v horní části výrazněji tvarovaná BMW maska chladiče je větší než dříve a nyní ji tvoří jednodílný rámeček. Masku vizuálně dělí černá lišta, ve které je umístěna kamera iCam, pokud je součástí výbavy. Rámeček masky je vyveden v perleťovém chromu, lamely mají hliníkovou povrchovou úpravu. Nižší přední světlomety jsou standardně vybaveny technologií Full-LED. Na přání lze světelné prvky v předních světlometech nahradit ztmavenými M Shadow Line. Kromě volitelných Adaptivních LED světlometů s funkcí Matrix, kde světelný režim pro špatné počasí přebírá funkci dříve samostatných mlhových světel, jsou nyní jako volitelná výbava k dispozici také laserové světlomety BMW Laserlight. Jejich dynamický laserový světelný modul zesiluje při rychlostech nad 60 km/h neoslňující dálková světla a sleduje vozovku. Dosvit dálkových světel se tak zvyšuje až na 650 metrů. Světlo velmi jasných a výkonných laserových světlometů BMW Laserlight je také výrazně intenzivnější. Jako součást dynamické distribuce světla a neoslňujícího asistentu dálkových světel BMW Selective Beam pomáhají potkávacím světlům také při jízdě po okresních silnicích a na dálnicích.


Nový přední nárazník a svislé nasávací otvory.

Pod světlomety se nacházejí do trojúhelníku uspořádané svislé nasávací otvory. Mohutnost a kvalitní auru nového BMW X3 umocňují v novém předním nárazníku
umístěné protažené a rozměrné plochy lakované v barvě karoserie a robustní ochrana podvozku. Lišty kolem oken a střešní ližiny mají standardně hliníkovou povrchovou úpravu. BMW X3 xDrive30e s plug-in hybridním pohonem má na předním blatníku označení „elektrified by i“, zatímco všechna loga BMW této motorové verze, včetně těch na krytech nábojů kol, zdobí modrý prstenec.

Nově navržený zadní nárazník a lichoběžníkové koncovky výfuku.
Zadní část nového BMW X3 je díky různým úpravám přehlednější. Černé ohraničení dodává zadním LED světlům preciznější vzhled, zatímco výraznější světelná grafika nyní zahrnuje trojrozměrně tvarovaný obrys připomínající kleště a integrované tenčí horizontálně umístěné směrovky. Důraz na horizontální linie, například v konkávní oblasti ve spodní části víka zavazadlového prostoru, přispívá k úhlednému dojmu ze zadní části vozu. Nově navržená ochrana spodní části zaručuje mohutný vzhled. Díky propracovanému lakování vypadá, jako by byla vyfrézována z masivního kusu hliníku.
Dalším novým prvkem jsou zapuštěné lichoběžníkové koncovky výfuku, které jsou nyní
větší a sportovnější a působí mohutněji.


Aerodynamicky optimalizovaná kola z lehkých slitin jako součást volitelné výbavy.

BMW X3 je standardně vybaveno stříbrnými 18palcovými koly z lehké slitiny V-spoke 618 s pneumatikami 225/60 R18. Jako volitelná výbava jsou k dispozici 19palcová aerodynamická kola BMW 842 v barvě Jet Black Bicolor s pneumatikami 245/50 R19, která byla dříve vyhrazena pouze pro BMW iX3*. Jsou vybavena jednodílnou plastovou vložkou, která je k hliníkovému kolu připevněna pomocí svorek a pružné podložky. Výsledná zvětšená plocha kola ve spojení s větrnými clonami usměrňuje proudění vzduchu kolem předních kol a předních blatníků. Tím se zlepšuje aerodynamika a zároveň snižuje spotřeba paliva a emise CO2. Díky použití plastového ráfku je kolo přibližně o 15 % lehčí než kolo odlité výhradně z hliníku. Kromě toho je možné vložku kdykoliv snadno vyjmout, například při použití sněhových řetězů, a v případě poškození ji lze snadno vyměnit.


M sportovní paket se specifickými detaily exteriéru.

M sportovní paket posouvá BMW X3 ještě sportovnějším směrem. Specifický přední nárazník se vyznačuje výrazně většími nasávacími otvory a leskle černými prvky, stejně jako většími vzduchovými clonami. Pokud je součástí výbavy položka M Shadow Line s rozšířeným obsahem, jsou leskle černě provedené nejen lišty kolem bočních oken a střešní ližiny, ale také rámeček a lamely BMW masky chladiče.

Další M prvky automobilů M Performance.
Designově jsou nyní více odlišené také modely BMW X3 M40i a BMW X3 M40d. Obě vozidla prokazují příslušnost k rodině BMW M GmbH specifickou BMW M maskou chladiče ve tvaru ledvinek. Kromě chromového rámečku je vybavena typickými leskle černými M zdvojenými lamelami a logem M. Zatímco v přední a zadní části se nachází stejný nárazník jako v případě M sportovního paketu, o výrazný vzhled se starají aerodynamicky optimalizovaná M vnější zpětná zrcátka v leskle černém provedení, lichoběžníkové koncovky výfuku v provedení černý chrom a výrazný design „dvou zubů“. BMW X3 M40i a BMW X3 M40d jsou standardně vybaveny 20palcovými M koly z lehké slitiny Double-spoke 699M v šedé barvě Orbit Grey s kombinovanými pneumatikami 245/45 R20 vpředu a 275/40 R20 vzadu. Na přání jsou tato kola k dispozici v černé barvě Jet Black, zatímco další exkluzivní volitelnou výbavou jsou 21palcová M kola z lehké slitiny Double-spoke 718M v leskle černé barvě Jet Black.

EXTERIÉR BMW X4

Zdokonalené tvary a exkluzivní mřížkovaná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek.

Druhá generace BMW X4 je od svého uvedení na trh ztělesněním dokonalého automobilu Sports Activity Coupé s dynamickou a extravagantní aurou, silnými dynamickými parametry a působivým vzhledem. Modernizace dále zdokonalila výrazný charakter BMW X4, který je díky záměrnému zúžení modelové nabídky k dispozici ve třech variantách. 

Mřížkovaná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek jako exkluzivní rozlišovací prvek. 

Stejně jako u BMW X3, také v případě BMW X4 Sports Activity Coupé BMW výrazně upravilo přední a zadní část. Kupé kompletně přebírá novou přední část BMW X3 s přibližně o deset milimetrů nižšími světlomety, přepracovaným předním nárazníkem a zvětšenou a výraznější BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek. BMW X4 má však další exkluzivní rozlišovací prvek v podobě mřížkované struktury masky chladiče známé z jiných sportovních modelů BMW. Výplň masky chladiče má hliníkovou povrchovou úpravu, zatímco rámeček je stejně jako dříve vyveden v perleťovém chromu. Oproti BMW X3 jsou součástí standardní výbavy také Adaptivní LED světlomety s funkcí Matrix, na přání je k dispozici zatmavené provedení M Shadow Line. Jako volitelná výbava jsou pro BMW X4 připraveny také laserové světlomety BMW Laserlight s vysokou intenzitou a dlouhým dosahem.

Silueta kupé a přepracovaná záď.
Typické proporce BMW s dlouhou kapotou, silně skloněným čelním sklem a dlouhým rozvorem dodávají BMW X4 protáhlý sportovní vzhled. Je o 55 milimetrů nižší než BMW X3, na délku jej převyšuje o 43 milimetrů a na šířku o 27 milimetrů. Díky nižším LED zadním světlometům, které zdůrazňují šířku vozidla a svým trojrozměrným designem nápadně vystupují z karoserie, má nyní zadní část modernizovaného BMW X4 ještě výraznější tvar. Nový zadní nárazník se zvýšeným podílem lakovaných ploch a nízko umístěnými vertikálními odrazkami se vyznačuje uspořádanějším vzhledem. Široké lichoběžníkové koncovky výfuku kopírují horizontální linie horní části. Pro BMW X4 jsou nyní na přání k dispozici také 19palcová aerodynamická kola BMW 842 v barvě Jet Black Bicolour.

M sportovní paket s výrazným zadním nárazníkem.
S M sportovním paketem má BMW X4 také mřížkovanou BMW masku chladiče ve tvaru ledvinek s rámečkem v perleťovém chromu a prvky z broušeného hliníku. V případě výbavy M Shadow Line s rozšířeným obsahem jsou rámeček a mřížkovaná výplň BMW masky chladiče vyvedeny v lesklé černé barvě. Nový zadní nárazník BMW X4 M Competition se vyznačuje širokou odsazenou vložkou ve tvaru kovadliny. Stejně jako panely se vzduchovými clonami je i zadní nárazník vyveden v lesklé černé barvě a působí celkově mohutným, na silnici výrazně orientovaným dojmem. Stejně jako u BMW X3 jsou součástí M sportovního paketu standardně dodávaná nová 19palcová kola z lehké slitiny Y-Spoke 887M v barvě Midnight Grey Bicolor s pneumatikami 245/50 R19. Na přání jsou k dispozici další 20- a 21palcová kola a M sportovní brzdy.

Označení BMW M pro BMW X4 M40i a BMW X4 M40d.
BMW X4 M40i* a BMW X4 M40d* vzhledově a svou standardní výbavou vycházejí z odpovídajících modelů X3 a stejně jako ony nesou typické znaky BMW M. Patří k nim specifická BMW M maska chladiče s chromovým rámečkem, leskle černé dvojité lamely a logo M, stejně jako aerodynamicky optimalizovaná M vnější zpětná zrcátka v lesklé černé barvě. Kromě zadního nárazníku s vložkou ve tvaru kovadliny a leskle černých panelů vzduchových clon mají BMW X4 M40i a BMW X4 M40d také lichoběžníkové koncovky výfuku v provedení černého chromu se dvěma „zuby“. Stejně jako u BMW X3 jsou standardem pneumatiky 245/45 R20 vpředu a 275/40 R20 vzadu na 20palcových M kolech z lehké slitiny Double-spoke 699M v šedé barvě Orbit Grey, která jsou na přání nabízena také v černé barvě Jet Black. Jako exkluzivní volitelná výbava jsou zde k dispozici rovněž 21palcová M kola z lehké slitiny Double-spoke 718M v leskle černé barvě Jet Black.

INTERIÉR A VÝBAVA

Nová středová konzola, větší displeje a standardně dodávaná sportovní sedadla.

Nové BMW X3 a nové BMW X4 nyní vítají cestující výrazně přepracovaným interiérem. Středová konzola obou X modelů je převzata z aktuálního BMW řady 4. Volně stojící centrální kontrolní displej s dotykovou funkcí má nyní ve všech vozech standardně úhlopříčku 10,25 palce. Na přání je k dispozici také 12,3palcová verze dotykového displeje. Výrazně vylepšená nabídka standardní výbavy nyní zahrnuje sportovní sedadla s čalouněním Sensatec nové generace a také 3zónovou automatickou klimatizaci, umožňující oddělené nastavení teploty pro řidiče a spolujezdce vpředu a rovněž oddělené ovládání klimatizace vzadu. Aby byl proces konfigurace vozu pro zákazníky přehlednější a jednodušší, a to i díky snížení počtu nechtěných shod výbavy, byla spletitost výbavových linií a příplatkové výbavy záměrně snížena o 30 %.

10,25palcový displej jako standard a upravené ovladače.
V rámci modernizace mají BMW X3 a BMW X4 nově mnohem větší centrální kontrolní displej s dotykovou funkcí a úhlopříčkou 10,25 palce. Na přání je k dispozici také verze s úhlopříčkou 12,3 palce. Pod displejem je umístěn ovládací panel dnes již standardní 3zónové automatické klimatizace, do níž jsou integrovány středové výdechy ventilace. Kromě tlačítek a kolébkových přepínačů vyhřívaného zadního okna a vyhřívaných sedadel zahrnuje ovládací panel LCD displej a po jednom tlačítku pro aktivaci výstražných světel a asistenčních systémů. Pod ním je umístěn ovládací panel audiosystému, který je stejně jako přepracovaná středová konzola standardně vyveden v leskle černé barvě. Kromě držáku nápojů a emblému specifického pro daný model je na středové konzole umístěn nově navržený ovládací panel s voličem převodovky, tlačítkem pro systém start/stop, elektrickou parkovací brzdou, funkcí kontrolovaného sjíždění svahů a voličem jízdních režimů, stejně jako ovladačem BMW iDrive. Nově je zde umístěno také startovací tlačítko. Povrchy jsou matně černé, zatímco otočný ovladač BMW iDrive má pozinkovanou kosočtvercovou strukturu. Tento nový ovládací panel BMW X3 a BMW X4 je převzat z aktuálního BMW řady 3.

Sportovní sedadla s čalouněním Sensatec ve standardní výbavě.
Sedadla BMW X3 a BMW X4 byla výrazně vylepšena. Sportovní sedadla s vyhříváním jsou nyní součástí standardní výbavy, mají pevné čalounění a výrazné bočnice, které umocňují sportovní vzhled a poskytují lepší boční vedení těla v dynamických jízdních situacích. Na přání je k dispozici elektrické ovládání s pamětí a elektricky nastavitelná bederní opěrka.

Rozšířené funkce prostorového osvětlení.
Na přání dodávané prostorové osvětlení má nově další funkce. Obrysové osvětlení nad ozdobnými lištami přístrojové desky a ambientní osvětlení, které jemně svítí pod ozdobnými lištami, vytváří v interiéru mimořádně kvalitní a uvolňující atmosféru. Při odemykání a zamykání vozidla bliká obrysové osvětlení v obložení dveří a blikající osvětlení na přístrojové desce signalizuje příchozí telefonní hovor. Otevřené dveře oznamuje blikající červené světlo v daných dveřích. Když řidič opustí vozidlo, prostorové osvětlení zhasíná od zadních dveří k předním. Pokud je kromě volitelné výbavy prostorového osvětlení součástí výbavy také komfortní přístupový systém, je uvítací funkce podpořena také tím, že se prostorové osvětlení rozsvěcuje zepředu dozadu. Jas prostorového osvětlení lze nastavit nezávisle na vnitřním osvětlení. V nabídce centrálního kontrolního displeje je k dispozici výběr z celkem jedenácti barevných sestav, šesti barev (oranžová, fialová, zelená, bronzová, modrá a bílá) a funkcí, jako je „ztlumení při jízdě v noci“. Při jízdě v noci to působí tak, že centrální kontrolní displej nad přístrojovou deskou levituje.

Praktičnost zadní části vozu a velký zavazadlový prostor.
Pro zvýšení komfortu sezení vzadu lze sklon opěradel zadních sedadel, standardně
dělených v poměru 40:20:40, individuálně nastavit v několika úrovních. Pro zvýšení
praktičnosti je na přání k dispozici úložný paket obsahující adaptivní systém upevnění
zavazadel v zavazadlovém prostoru. Standardní objem zavazadlového prostoru 550 l lze
u BMW X3 zvětšit až na 1600 litrů a u BMW X4 z 525 litrů na maximálních 1430 litrů.

MOTORY A POHON

Hybridní technologie pro všechny motory.

Nové BMW X3 a nové BMW X4 demonstrují rostoucí podíl elektrifikace prostřednictvím moderní hybridní technologie ve spojení se všemi sedmi v Německu dostupnými pohonnými jednotkami. Kromě BMW X3 xDrive30e s plug-in hybridním pohonem, které se vyrábí od prosince 2019, využívají nyní všechny 4- a 6válcové motory obou modelových řad 48V mild hybridní technologii. Poté, co byly v průběhu roku 2020 na mild hybridní systém přepracovány tři nabízené vznětové motory, jsou nyní touto technologií včetně 48V startér-generátoru vybaveny také tři zážehové motory. Výkonové spektrum v Německu sahá od 135 kW/184 k po 265 kW/360 k a všechny německé modely BMW X3 a BMW X4 jsou standardně vybaveny inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive.

48V mild hybridní technologie se 48V startér-generátorem.
Mild hybridní technologie používaná u všech spalovacích motorů využívá mimořádně výkonný 48V startér-generátor a další baterii, takže má výrazně rozšířené možnosti rekuperace kinetické energie. V případě nesešlápnutého plynového pedálu proměňuje generátor kineticko energii na elektrickou, která se následně ukládá do 48V akumulátoru. Rekuperace při jízdě setrvačností je obzvláště intenzivní v režimu SPORT. Zpomalovací účinek, který vzniká při brzdění motorem, je využíván také při brzdění. Specifický brzdový systém známý z plug-in hybridních modelů zajišťuje vždy dostupnou a ještě větší množství paliva šetřící kombinaci elektrického a mechanického zpomalení. Energie získaná rekuperací a uložená ve 48V akumulátoru se rovněž využívá k napájení 12V elektrického systému a k němu připojených elektrických systémů vozidla. Lze ji také použít k navýšení hnací síly. V tomto případě jde elektřina z doplňkového akumulátoru zpět do 48V startér-generátoru, který pak přebírá roli elektrického pohonu a pomáhá spalovacímu motoru. Motor tak může častěji pracovat v rozsahu zatížení ideálním z hlediska hospodárnosti, což přináší nižší spotřebu. 48voltový startérgenerátor současně pomáhá spalovacímu motoru při akceleraci. Tento okamžitě dostupný dodatečný výkon 8 kW/11 k zlepšuje reakce spalovacího motoru a přidává mu na síle. Výsledkem jsou nenucené rozjezdy a lepší pružné zrychlení ve středních
rychlostech.

Výkonný startér-generátor také způsobuje, že se spalovací motor se vypíná a startuje snadněji a s minimálními vibracemi. Tím se zlepšuje komfort při používání funkce auto start/stop a při jízdě setrvačností. Pokud vozidlo zpomalí například při příjezdu ke křižovatce nebo dopravní koloně, může se spalovací motor vypnout, jakmile rychlost klesne pod 15 km/h. Funkce jízdy setrvačností, která je k dispozici při rychlostech 25 až 160 km/h, nyní také motor zcela vypíná namísto jeho dřívějšího odpojování od hnacího ústrojí.


Tři další špičkové a hospodárné vznětové motory.

Tři nabízené vznětové motory zaručují špičkovou a hospodárnou mobilitu. Motor v BMW X3 xDrive20d* dosahuje výkonu 140 kW/190 k a nabízí maximální točivý
moment 400 Nm v rozmezí 1750 až 2500 1/min. Oba modely zrychlují z 0 na 100 km/h za 7,9 s a dosahují maximální rychlosti 213 km/h. BMW X3 xDrive30d * a BMW X4 xDrive30d* pohání řadový šestiválec o objemu 3,0 litru. Vznětový agregát nabízí maximální výkon 210 kW/286 k při 4000 1/min a působivý maximální točivý moment 650 Nm mezi 1500 a 2500 1/min. To znamená, že obě varianty karoserie zrychlí z klidu na 100 km/h již za 5,7 sekundy a rozjedou se na maximální rychlost 245 km/h. BMW X3 M40d a BMW X4 M40d jsou ještě výkonnější. Jejich vznětový motor z dílny BMW M Performance generuje maximální výkon 250 kW/340 k a maximální točivý moment 700 Nm již od 1750 1/min. Výsledkem je zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Všechny vznětové jednotky jsou vybaveny technologií BMW TwinPower Turbo s turbodmychadly s proměnnou geometrií rozváděcích lopatek a přímým vstřikováním common-rail pracujícím s tlakem 2500 až 2700 baru. Pro snižování emisí je použita technologie BMW BluePerformance s filtrem pevných částic, oxidačním a akumulačním katalyzátorem NOx spolu s katalyzátorem SCR a vstřikováním AdBlue.

Výkonné zážehové motory se čtyřmi a šesti válci.
Nabídka zážehových motorů zahrnuje dva 4válce a výkonný řadový 6válec. Jejich inovativní technologie BMW TwinPower Turbo zahrnuje přeplňování dvoukomorovým turbodmychadlem TwinScroll, přímé vysokotlaké vstřikování paliva, systém variabilního časování vačkových hřídelů double VANOS a plně variabilní časování ventilů VALVETRONIC, zatímco regulaci emisí pomáhá filtr pevných částic zážehového motoru. Další hospodárnost a dodatečný výkon 8 kW/11 k v případě potřeby zajišťuje 48V mild hybridní technologie.

BMW X3 xDrive20i* a BMW X4 xDrive20i* pohání dynamický a hospodárný zážehový dvoulitrový čtyřválec. Dosahuje výkonu 135 kW/184 k a nově nabízí maximální točivý moment 300 Nm v rozmezí 1350 až 4000 1/min. Sprint z 0 na 100 km/h trvá 8,4 s a maximální rychlost činí 215 km/h. Dvoulitrový čtyřválcový motor v BMW X3 xDrive30i* a BMW X4 xDrive30i* poskytuje výkon 180 kW/245 k s téměř identickými hodnotami spotřeby paliva jako v případě modelu 20i. Maximální točivý moment 350 Nm je dostupný mezi 1460 a 4800 otáčkami za minutu. Obě tyto varianty zrychlí z nuly na 100 km/h za 6,6 s a jejich maximální rychlost činí 235 km/h.

Řadový 6válec M Performance v BMW X3 M40i a BMW X4 M40i je navržen pro vysoké otáčky a špičkový výkon. Dosahuje výkonu 265 kW/360 k a maximálního točivého momentu 500 Nm, který je k dispozici v rozmezí 1900 až 5000 otáček za minutu. Takto vybavený vůz se z klidu rozjede na 100 km/h již za 4,9 sekundy a maximální rychlost činí 250 km/h (omezovač).

Plug-in hybrid s elektrickým dojezdem až 50 km.
Plug-in hybridní model BMW X3 xDrive30e je vyhrazen vozu kategorie Sports Activity Vehicle. Jeho systém pohonu tvoří zážehový 4válec kombinovaný s elektromotorem, jehož výkon je přenášen na všechna čtyři kola. Jejich společný systémový výkon 215 kW/292 k lze dočasným využitím maximálního výkonu elektromotoru zvýšit až o 30 kW/41 k. Zrychlení z nuly na 100 km/h trvá BMW X3 xDrive30e pouhých 6,1 sekundy. Je vybaveno lithium-iontovou vysokonapěťovou baterií, která umožňuje dojezd až 50 kilometrů.

8stupňová převodovka Steptronic pro všechny motory.
Všechny verze motorů jsou kombinovány s 8stupňovou samočinnou převodovkou Steptronic, která je speciálně přizpůsobena charakteristikám příslušného motoru,
a přispívá tak k nižší spotřebě paliva a nižším emisím díky vylepšené účinnosti. BMW X3 M40i, BMW X3 M40d a všechny modely BMW X4 jsou standardně vybaveny jinak volitelnou 8stupňovou samočinnou převodovkou Steptronic Sport s řadicími páčkami na volantu a funkcí Launch Control.

BMW xDrive: přesné rozdělování hnací síly s vylepšenou účinností.
Pohon všech kol BMW xDrive významně přispívá k všestrannému sportovnímu stylu nového BMW X3 a BMW X4. Nejnovější vydání systému se vyznačuje sníženou hmotností a vylepšenou vnitřní účinností. Precizní elektronické řízení inteligentního pohonu všech kol navíc zajišťuje mimořádně sportovní rozdělování hnací síly, které je pro značku BMW typické. Díky upřednostňování zadních kol je zejména dynamická jízda v zatáčkách mimořádně intenzivním zážitkem. Kromě toho BMW xDrive zlepšuje jízdní stabilitu i trakci na nerovném terénu.

Mimořádně kvalitní podvozek s individuálním nastavením.
BMW X3 a BMW X4 nabízejí díky propracovanému a speciálně navrženému podvozku dostatek agility a vysokou úroveň jízdního komfortu. Všechny BMW X4 a BMW X3 od M sportovního paketu výše jsou kromě M sportovního odpružení standardně vybaveny také variabilním sportovním řízením. Konstrukce elektromechanického posilovače řízení s nastavením zaměřeným na mimořádně dynamické jízdní vlastnosti zajišťuje vysokou přesnost při sportovním projíždění zatáček i vynikající stabilitu v přímém směru. Současně s tím umožňuje posilovač řízení Servotronic fungující v závislosti na rychlosti vozu pohodlné manévrování. S volitelným adaptivním podvozkem se elektronicky řízené tlumiče přizpůsobují podmínkám na silnici i stylu jízdy. Pro sportovní nebo komfortní základní nastavení jsou na výběr dvě mapy, které lze aktivovat voličem jízdních zážitků.

Ke sportovním a bezpečným jízdním vlastnostem přispívá také výkonný odlehčený brzdový systém a stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control). Kromě
protiblokovacího brzdového systému (ABS) a dynamické kontroly trakce (DTC) zahrnuje nabídka funkcí rovněž elektronickou uzávěrku diferenciálu ADB-X, regulaci brzdění v zatáčkách CBC, brzdový asistent DBC, asistent rozjezdu a kontrolu sjíždění z kopce HDC. Systém Performance Control, standardní výbava BMW X3 od M sportovního paketu a všech modelů BMW X4, zvyšuje agilitu rozdělováním hnacího momentu na jednotlivá zadní kola v závislosti na situaci.

Speciální dynamické parametry modelů M40i a M40d.
Verze M40i a M40d modelů BMW X3 a BMW X4 nabízejí ještě dynamičtější jízdní vlastnosti. Standardně jsou vybaveny M sportovním výfukovým systémem s klapkami, M sportovními brzdami a M sportovním podvozkem se specifickým M Performance nastavením. Na přání je k dispozici M adaptivní sportovní podvozek, který nabízí ještě větší rozptyl mezi jízdním komfortem a sportovním charakterem. Kromě toho je systém pohonu všech kol BMW xDrive výrazně více orientován na zadní kola. Systém Performance Control, integrovaný do systému DSC a působící na zadní kola, dostal nové nastavení, které zajišťuje typickou M úroveň dynamiky, agility a trakce.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Driving Assistant Professional a couvací asistent poprvé součástí výbavy

BMW v rámci modernizace BMW X3 a BMW X4 reorganizovalo a opět výrazně rozšířilo nabídku moderních asistenčních systémů, jež zvyšují komfort i bezpečnost. Driving Assistant Professional (k dispozici poprvé pro BMW X3/X4 M40i, M40d), který je v těchto modelových řadách poprvé k dispozici jako volitelná výbava, řidiči nabízí usnadnění řízení a vyšší bezpečnost v jízdních situacích, v nichž si vědomě přeje asistenci. Parking Assistant Plus nyní zahrnuje také couvací asistent, který je schopen vycouvat stejný směrem, jakým vozidlo přijelo. Další novinkou v BMW X3 a BMW X4 je na přání dostupný BMW Drive Recorder, který pořizuje videozáznamy z okolí vozidla.

Asistenční systémy pro větší komfort a bezpečnost.
Nové BMW X3 a nové BMW X4 nabízejí řadu asistenčních systémů, jež zpracovávají obraz z kamer a data získaná ultrazvukovými a radarovými senzory. Mezi standardně dodávané systémy patří systém udržující rychlost jízdy s brzdnou funkcí, stejně jako varování před čelním nárazem před vozidly, chodci a cyklisty s funkcí brzdění. Další úroveň nabízí na přání dodávaný Driving Assistant. Ten obsahuje funkci varování před změnou jízdního pruhu a vyjetím z jízdního pruhu s udržováním v jízdním pruhu, upozornění na vozidla přijíždějící ze strany a funkci zobrazování rychlostních limitů s ukazatelem zákazu předjíždění. V případě hrozícího nárazu zezadu varuje také okolní účastníky silničního provozu aktivací výstražných světel blikajících s dvojnásobnou frekvencí.

Driving Assistant Professional s rozsáhlými doplňkovými funkcemi.
Jednou z mnoha funkcí volitelné výbavy Driving Assistant Professional je aktivní systém udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, který lze používat až do rychlosti 210 km/h. Přizpůsobuje se aktuální dopravní situaci a okolním podmínkám a adaptivně udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidel jedoucích vpředu. Vzdálenost lze nastavit ve čtyřech úrovních. Dokáže také zpomalit vozidlo až do úplného zastavení a znovu jej automaticky rozjet. Nyní nabízí také vylepšenou funkčnost ve městě a v Německu dokáže aktivně zastavit na křižovatkách s příkazovou značkou STOP i na červenou na světelné křižovatce, přičemž řidiči připomene, aby se opět rozjel, jakmile se rozsvítí zelená. Systém upozornění na přednost v jízdě varuje řidiče vizuálně i akusticky před možností přehlédnutí přednosti v jízdě – především na křižovatkách. Varování před křižovatkou zahrnuje nyní navíc funkci brzdění ve městě, která začne aktivně brzdit v případě hrozící kolize s vozidly přijíždějícími ze strany. Asistent vyhýbání reaguje také na chodce a cyklisty. Asistent nouzového zastavení je schopen v případě akutních zdravotních potíží vozidlo ovládat a řízeně zastavit ve daném jízdním pruhu. Asistent nouzového zastavení v dopravní zácpě na dálnici automaticky rozpozná potřebu vytvoření uličky pro záchranné složky a podle situace navede vozidlo k ideálnímu okraji aktuálního jízdního pruhu.

Dobře známý asistent jízdy v pruzích včetně podpory v zúžených pruzích, který řidiči pomáhá udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu až do rychlosti 210 km/h pomocí zásahů do řízení, nyní funguje i v zúžení. Za tímto účelem nyní v rámci aktivního navádění rozpoznává změny jízdních pruhů a na víceproudých silnicích řidiči pomáhá v dodržování trasy vypočítané navigačním systémem. Když se řidič blíží k dálničnímu křížení nebo výjezdu, zobrazí se na přístrojovém panelu informace o nutnosti změny jízdního pruhu, kterou může řidič provést obzvláště pohodlným způsobem pomocí asistenta pro změnu jízdního pruhu. Ve výbavě Driving Assistant Plus známého ze stávajících modelů BMW X3 a BMW X4 již byl asistent pro jízdu v jízdním pruhu s aktivní ochranou proti bočnímu nárazu a automatický asistent pro omezení rychlosti, který automaticky přejímá zjištěná rychlostní omezení a přizpůsobuje rychlost vozu trase, stejně jako upozornění na vozidla přijíždějící vpředu ze strany a upozornění na jízdu v protisměru. Tyto funkce jsou v současné době rovněž součástí systému Driving Assistant Professional.

Parkovací asistent nyní zahrnuje asistent couvání.
BMW X3 a BMW X4 jsou standardně vybaveny systémem Park Distance Control včetně AutoPDC s ultrazvukovými senzory vpředu i vzadu. Na přání dodávaný parkovací asistent pomáhá s vyhledáváním paralelních nebo kolmých parkovacích míst a se zajížděním na ně, ovládá řízení, plynový a brzdový pedál, volí směr jízdy a dokáže automaticky vycouvat z mezer, které jsou souběžně s vozovkou. Navíc nyní zahrnuje i couvací asistent, který vozidlo navádí po stejné trase vzad, po níž naposledy jelo vpřed. Řidič se při používání musí soustředit pouze na ovládání plynového a brzdového pedálu a sledování okolí. Tímto způsobem lze ujet vzdálenost do 50 metrů rychlostí až 9 km/h. Parking Assistant Plus nabízí ještě lepší přehled. Pomocí funkcí Park View, Panorama View a 3D Top View se na kontrolním displeji zobrazuje 360° obraz vozidla a jeho okolí z různých perspektiv.

ZOBRAZOVÁNÍ A KONCEPT, BMW ConnectedDrive.

BMW Live Cockpit Plus jako součást standardní výbavy a inteligentní propojení.

Se standardně dodávanou výbavou BMW Live Cockpit Plus a inteligentním propojením včetně inovativních digitálních služeb založených na BMW Operačním systému 7 nabízí BMW X3 a BMW X4 nyní obzvláště těsnou interakci mezi řidičem a vozidlem. Řidič může v hlavním menu na kontrolním displeji nakonfigurovat až deset stránek živého obsahu, každou se dvěma až čtyřmi „dlaždicemi“. Navíc je nyní možné obsah a zobrazení více personalizovat. Intuitivní multimodální ovládání bylo dále vylepšeno. Řidič má podle situace na výběr mezi dotykovým ovládáním na kontrolním displeji, osvědčeným ovladačem iDrive, multifunkčními tlačítky na volantu a hlasovým ovládáním. Digitální služby zahrnují BMW Intelligent Personal Assistant, Connected Music a dálkové aktualizace Remote Software Upgrade.

BMW Live Cockpit Plus s 10,25palcovým displejem jako součást standardní výbavy.
Nové BMW X3 a BMW X4 jsou již nyní standardně vybaveny palubním systémem BMW Live Cockpit Plus. Jeho součástí je ovládací systém iDrive s kontrolním displejem, který má nyní velikost nejméně 10,25 palce, a dotykovým ovladačem iDrive, jakož i přístrojovým panelem s technologií Black Panel a 5,1palcovým barevným displejem uprostřed. Součástí výbavy je také multimediální a navigační systém, dva USB porty pro přenos dat a rozhraní WiFi. Trvale instalovaná SIM karta s připojením 4G LTE a paket Connected Professional, který je rovněž součástí standardní výbavy, umožňují využívat digitální služby, jako jsou BMW TeleServices, inteligentní tísňové volání eCall, dopravní informace v reálném čase RTTI včetně varování před nebezpečím, služby Remote Services a mnoho dalšího. BMW Live Cockpit Plus lze na přání doplnit o BMW Head-Up Displej, jenž promítá důležité jízdní informace na čelní sklo, tedy přímo do zorného pole
řidiče.

Dva 12,3palcové displeje výbavy BMW Live Cockpit Professional.
Volitelný palubní systém BMW Live Cockpit Professional nabízí plně digitální zobrazení, přičemž přístrojový panel s vysokým rozlišením a kontrolní displej mají shodně úhlopříčku 12,3 palce. Plně digitální přístrojový displej nabízí prostor pro zobrazování mapy navigace, multimediálního obsahu a stavu asistenčních systémů nebo pro 3D vizualizaci dopravní situace okolí Assisted View.

Nová generace navigace s BMW Maps.
Jednou z nejdůležitějších inovací v oblasti digitálních služeb jsou BMW Maps. Cloudový navigační systém přináší výrazné zlepšení výpočetního výkonu, vysoký stupeň přesnosti a zjednodušené zadávání cílů. Nová generace navigačního systému nabízí extrémně rychlý a dynamický výpočet trasy na základě přesných dopravních informací dodávaných v reálném čase v krátkých intervalech. Čas příjezdu je vypočítán předem s ohledem na obvyklou hustotu provozu na celé trase. Komplexní dopravní údaje jsou nyní k dispozici i pro silnice nižších tříd. Výběr cíle lze provést jednoduchým zadáním textu, následné výsledky hledání jsou pak seřazeny přesně podle relevance. Alternativně lze cíl pohodlně zadat pomocí hlasového příkazu. K takzvaným bodům zájmu (POI) na trase jsou poskytovány podrobné informace, včetně hodnocení, otevírací doby a fotografií.

Připojení chytrého telefonu a integrace služeb třetích stran.
BMW vždy hrálo vedoucí roli v propojení vozidla s digitálním ekosystémem zákazníka. BMW bylo například první automobilkou, která do svých vozidel komplexně integrovala iPod, nabídla zcela bezdrátový systém Apple CarPlay a implementovala systém bezklíčového přístupu do vozidla Digital Key pomocí chytrého telefonu Apple iPhone. Důkladná integrace služby Amazon Alexa umožňuje používat hlasovou službu Amazon ve vozidle stejným způsobem, na jaký je zákazník zvyklý z domova. Úprava nákupních seznamů, kontrola zpráv a přehrávání hudby je nyní ještě snazší. Z vozidla je možné ovládat kompatibilní zařízení chytré domácnosti. Pomocí aplikace My BMW lze Amazon Alexa do vozidla nainstalovat v několika málo krocích. Aplikace My BMW je k dispozici ve více než 40 zemích pro operační systémy iOS a Android a lze ji zdarma stáhnout z obchodů Apple App Store nebo Google Play Store. Jako nové univerzální rozhraní k vozidlu poskytuje za všech okolností informace o stavu vozidla. V závislosti na výbavě umožňuje také komunikovat s vozidlem na dálku a používat funkce, jako je lokalizace vozidla, zamykání a odemykání dveří nebo záznam okolí vozidla (Remote 3D View). Z chytrého telefonu lze do navigačního systému vozidla odesílat například také adresy cílů cest.

 Rozšířena byla rovněž nabídka funkcí pro elektrifikovaná vozidla; příkladem může být ještě přehlednější zobrazení dojezdu na čistě elektrický pohon. Aplikace My BMW zákazníkům ještě více usnadňuje přihlášení k jakémukoli aktuálnímu modelu BMW pomocí jejich osobního BMW ID. Například uživatelské informace a nastavení uložené v BMW ID lze nyní velmi pohodlně přenést do vozidla také naskenováním QR kódu zobrazeného na kontrolním displeji.

Bezdrátové aktualizace softwaru Remote Software Upgrade.
Od roku 2018 a zavedení BMW Operačního systému 7 mají řidiči vozů BMW možnost udržovat své vozidlo neustále aktuální pomocí funkce vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade. BMW Group je jednou z vedoucích společností v oblasti funkčních aktualizací softwaru na dálku. Mezi evropskými výrobci automobilů provedla BMW Group v roce 2020 nejrozsáhlejší aktualizace softwaru vozidel svých zákazníků.

Díky vzdáleným aktualizacím softwaru Remote Software Upgrade zůstávají také BMW X3 a BMW X4 neustále aktualizované nejnovější verzí softwaru. Aktualizace mohou sahat od nových služeb až po vylepšené funkce vozidla a lze je stáhnout bezdrátově, a to buď prostřednictvím aplikace My BMW v chytrém telefonu, nebo přímo do vozidla pomocí zabudované SIM karty. Inteligentní propojení navíc nabízí možnost budoucí integrace dalších funkcí do vozidla. Mezi výbavu, kterou lze vozidlo dodatečně digitálně dovybavit, patří například asistent dálkových světel nebo BMW Drive Recorder.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW iX3: kombinovaná spotřeba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 19,0–18,6 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 0 g/km.
BMW X3 xDrive30e: kombinovaná spotřeba paliva: 2,6–2,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,5–18,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 59–45 g/km.
BMW X3 xDrive20d: kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–5,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 171–151 g/km.
BMW X4 xDrive20d: kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–5,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 170–149 g/km.
BMW X3 xDrive30d: kombinovaná spotřeba paliva: 7,0–6,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 183–162 g/km.
BMW X4 xDrive30d: kombinovaná spotřeba paliva: 7,0–6,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 182–161 g/km.
BMW X3 xDrive20i: kombinovaná spotřeba paliva: 8,4–7,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 192–172 g/km.
BMW X4 xDrive20i: kombinovaná spotřeba paliva: 8,4–7,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 190–170 g/km.
BMW X3 xDrive30i: kombinovaná spotřeba paliva: 8,5–7,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 194–173 g/km.
BMW X4 xDrive30i: kombinovaná spotřeba paliva: 8,5–7,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 192–171 g/km.
BMW X3 M40i: kombinovaná spotřeba paliva: 9,5–8,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 216–199 g/km.
BMW X4 M40i: kombinovaná spotřeba paliva: 9,5–8,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 215–198 g/km.
BMW X3 M40d: kombinovaná spotřeba paliva: 7,3–6,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 192–173 g/km.
BMW X4 M40d: kombinovaná spotřeba paliva: 7,3–6,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 190–168 g/km.

Foto BMW X3 | G01 | 2021