Přeskočit na obsah
CarTec Group

BMW Motorrad rozšiřuje své aktivity v segmentu historických motocyklů Heritage a poprvé uvádí na trh vlastní kolekci Ride & Style. Kolekce BMW Motorrad Heritage
Collection 2020 obsahuje celou řadu nových položek, od kožených bund přes džínové oblečení až po motocyklové rukavice a unikátní boty.

Nová kolekce Heritage, inspirovaná nadčasově klasickými a ikonickými detaily BMW Motorrad, kombinuje tradiční styl s tím nejlepším, co moderní a autentické lifestylové oblečení pro motocyklisty nabízí. Všechny použité materiály a textilie jsou robustní a odolné a splňují nejvyšší standardy v oblasti bezpečnosti a funkčnosti.

Celá kolekce se nese v duchu slavné barevné kombinace raných klasických motocyklů – výrazných černých kovových dílů zdobených jemnými dvojitými bílými linkami, tzv. TwinStripes. Součástí designu je také originální označení a kovový znak BMW. Detaily v barvě mědi a vizuální akcenty těchto oděvů se vracejí k materiálům používaným na klasických motocyklech BMW. Nová kolekce oslavuje historii společnosti BMW Motorrad a její dlouhodobou vášeň pro jízdu na motocyklu.

Historie BMW Motorrad sahá do roku 1923. Prvním sériově vyráběným motocyklem BMW byl model R32 poháněný atmosféricky plněným vzduchem chlazeným dvouválcem s protiběžnými písty. V roce 1978 se BMW Motorrad stalo průkopníkem ve zcela nové oblasti, když jako jeden z prvních výrobců sériových motocyklů na světě představilo svůj vlastní sortiment vybavení pro motorkáře.

Segment historických motocyklů Heritage byl založen v roce 2014 uvedením modelu BMW R NineT a od té doby se stal jedním z nejdůležitějších segmentů produkce BMW Motorrad. V příštím roce bude tento segment expandovat do zcela nových dimenzí. BMW Motorrad na druhou polovinu roku 2020 oznámilo zahájení výroby sériového motocyklu, kterým vstoupí do kategorie Cruiser.

Kolekce BMW Motorrad Heritage bude k dispozici od ledna 2020. Kromě této kolekce budou na motosalonu EICMA 2019 v Miláně představeny všechny další nové produkty příslušenství BMW Motorrad Rider Equipment.