CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

CarTec Vám představuje: BMW 128 Ti

CarTec Vám představuje: BMW 128 Ti

CarTec Vám představuje: BMW 128 Ti

„Turismo Internazionale“

Aneb představujeme 128Ti,

tenhle nový bavorák je i přes neortodoxní koncepci pohonu návrat ke kořenům kompaktních sportovních vozů BMW, tak jako předchůdci, generace E36 a E46 –  323Ti a 325Ti.

Novinka vyrobená v Lipsku (továrna BMW která využívá k výrobě obnovitelné zdroje energie), nabízí spoustu vylepšení oproti původní M135i xDrive, ze které technicky vychází. Základní rozdíl mezi těmito modely je absence pohonu xDrive u 128Ti, díky které vozidlo ušetřilo neskutečných 80kg hmotnosti. Které se zásadně promítnou do celkové dynamiky vozu.

Standardní M-Sportovní paket na u tohoto vozu bude působit při pohledu zepředu, jako by se na Vás auto usmívalo. Velké průduchy ve spodní části nárazníku se starají o to, aby měl silný motor dostatečné množství vzduchu, včetně „náfuků“ sloužících k chlazení brzd. Při pohledu z boku vozidlo působí celistvou siluetou sportovního hatchbacku, který nabídne i dostatek prostoru a variability zavazadelníku. Zadní část auta zase působí agresivním dojem, dole s velkými koncovkami vozu na každé straně a nahoře s spoilerem protahujícím střechu, který odlehčené zadní nápravě pomáhá v rychlostech s přítlakem.

Silná předokolka tedy nepostrádá samosvorný diferenciál, který vylepšuje trakci a zatáčení. V případě podvozku vozidlo prodělalo několik vylepšení, podvozek jedničky je celkově tužší, díky sportovním tlumičům a stabilizátorům se pouští s chutí do jakkoliv rychlé zatáčky. K zábavnosti řízení přispěje i změna progresivity posilovače řízení, kdy zde byl prodloužen převod.

Fotogalerie
BMW 128 Ti
„Turismo Internazionale“

„Turismo Internazionale“

Dvoulitrové Bi-Turbo disponuje výkonem 265 koní, z 0 na 100 zrychluje za 6,1 vteřiny a maximální rychlost Vám sdělí omezovač ve 250km/h. Nejvyšší točivý moment motoru je 400NM a dává o sobě ochotně vědět při každé lehčí akceleraci. O převod výkonu se stará 8-mi stupňová převodovka Steptronic, která s lehkostí řadí při klidné jízdě téměř neznatelně. Po přepnutí do sportovního režimu pak řadí s charakteristickým „kopnutím“, tak aby umocnila výkon vozu a jízdní zážitek. O bezpečné zastavení se pak spolehlivě postarají velké čtyřpístkové brzdy v předu, které mají díky nižší váze vozu pocitově naddimenzovaný brzdný účinek.

Za zmínku stojí zcela jistě i design a prostornost interiéru, který se celkově oproti předchozí generaci modelu zvětšil. Díky nové koncepci tak již není potřeba velký středový tunel pro převodovku a zadní kardan. Touto změnou se tak vnitřní prostor v autě zvětšil podélně i příčně, kdy vzniklým prostorem nabídne o 4cm více místa pro kolena cestujících vzadu, stejně tak i větší zavazadelník, o objemu 380 litrů. Prošitá palubní deska pak působí sportovním dojmem, tak jako červené prošití interiéru charakteristické pro model 128Ti. Logo „Turismo Internazionale“ neboli Ti pak je v interiéru vyšité na loketní opěrce.

Volitelné anatomické kožené M-Sportovní sedačky vozu vás příjemně obepnou tak, že se cítíte jistě za jakkoliv dynamické situace, mají možnost přizpůsobení bočnic, nastavení sklonu podpěry stehen s výsuvným prodloužením a možnost nastavení výšky a sklonu sedáku. Volitelný výhřev předních sedadel pak ke koženému čalounění v chladnějších klimatických podmínkách působí jako nutnost.

Infotainment vozu Vám umožní spárovat si s vozem Smartphone, povolí screen Miroring i Apple CarPlay. Jedná se o iDrive generace 7 známý z ostatních modelů BMW, který uživateli umožní například BMW ID – tedy možnost přenést si nastavení vozu. V tomto případě v kombinaci s „polodigitálním“ přistrojovým štítem, který ocení lidé vyhledávající klasický vzhled přístrojové desky.

 Nová jednička s motorizací 128Ti Vás bude bavit při jakékoliv cestě, ať už se jedná o denní městský provoz, nebo víkendové „sportování“ na okreskách. Pocitově se vozidlo řídí s lehkostí která již některým větším modelům trochu BMW chybí. I při prvních kilometrech s tímto malým sporťáčkem Vám nová jednička připomene, co je „sportovní turbo“ ze staré školy.

„Turismo Internazionale“

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 128 Ti

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít