Přeskočit na obsah
CarTec Group

Udává pulz velkoměsta: s radostí, stylem a charakterem. Nové BMW řady 2 Active Tourer je součástí dnešních velkých měst. Stejně jako jejich náměstí a kavárny, bulváry a křižovatky. Se zábavou a šarmem se potýká s výzvami metropole a zkušeně je zvládá. Ať už se s dynamikou a obratností proplétá úzkými uličkami nebo s všestranností a efektivitou zvládá nabitý program – stále je to perfektní vůz pro kohokoliv, kdo je aktivní a v pohybu.

BMW 220i Active Tourer

  • Výkon motoru v kW (PS) při 1/min (220i) – 141 (192)/5000–6000
  • Kombinovaná spotřeba v l/100 km (220i) – 5,9–5,6
  • Kombinované emise CO2 v g/km (220i) – 134–127
  • Objem zavazadlového prostoru – 468 až 1510 litrů

PASTVA PRO OČI

Zaujme nejen na první pohled: nové BMW řady 2 Active Tourer zapůsobí z každého úhlu a každým detailem. Velká maska chladiče s dvojicí ledvinek a široké vstupy vzduchu vpředu dávají najevo jeho hlad po akci. LED světlomety pak podtrhují charakteristický vzhled. Dynamická silueta s horizontálním prolisem a působivými konturami prahů dává BMW řady 2 sportovní a moderní charakter.

TRENDY INTERIÉR DO MĚSTA I NA OKRESKU

Spousta místa ve městě? Nic nemůže být snazší než pohybovat se městskou džunglí s BMW řady 2 Active Tourer. Nabízí spoustu prostoru a flexibility. S variabilním zavazadlovým prostorem o objemu až 1510 litrů je vždy připraveno na nové aktivity. Zároveň je neobyčejně přitažlivé: díky velkým dveřím se snadno nastupuje i vystupuje, na přání dodávané bezkontaktní otevírání a zavírání pátých dveří usnadňuje nakládání a nabízí maximální komfort. Zvládne prostě všechno.

SURFING VE MĚSTĚ

S BMW ConnectedDrive cestujete vždy v pohodě. Propojené digitální služby a aplikace, spolu s inteligentními systémy asistence řidiče sdružené v BMW Personal CoPilot, vám nabízejí širokou podporu na cestách, ať už jsou krátké nebo dlouhé. Zajistí, že se dostanete do cíle bezpečně, bez toho, abyste ztratili přehled o nových cílech.

CONCIERGE SERVICES

Služba Concierge Service vás stiskem tlačítka spojí se zaměstnancem telefonického centra BMW Call Centre. Ten potom dokáže najít konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo lékárnu a poslat detaily adresy přímo do navigačního systému vašeho BMW.

BMW HEAD-UP DISPLEJ

Plně barevný Head-Up Displej promítá důležité jízdní informace na panel umístěný přímo do zorného pole řidiče, což znamená, že se může plně soustředit na dění na silnici. Tento displej kromě jiného zobrazuje aktuální rychlost, pokyny navigačního systému, rychlostní omezení včetně zákazu předjíždění a telefonní a zábavní seznamy.

ACTIVE CRUISE CONTROL

Výbava Driving Assistant Plus nabízí výrazné zlepšení bezpečnosti a komfortu. Zahrnuje systém varující před čelním nárazem a systém varování před chodci s brzdnou funkcí, upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu, asistent dálkových světel, upozornění na rychlostní omezení, kamerový aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop&Go a také asistent jízdy v kolonách.

NAVIGACE OD DVEŘÍ KE DVEŘÍM

Dostavte se na vaše schůzky uvolnění a včas. S navigací „od dveří ke dveřím“, ktrerá je jednou z funkcí aplikace BMW Connected, to není žádný problém. Po příjezdu na místo určení můžete pro pěší navigaci od zaparkovaného vozu až do cílové destinace využít chytrý telefon nebo chytré hodinky.

UPOZORNĚNÍ NA ČAS ODJEZDU

BMW Connected vás prostřednictvím kompatibilního chytrého telefonu nebo inteligentních hodinek informuje o nejvhodnějším čase odjezdu a vy tak máte jistotu, že do svého dalšího cíle dorazíte včas. Doporučený čas odjezdu systém vypočítá na základě dopravních informací v reálném čase RTTI.

CENNECTED DRIVE

Se špičkovou konektivitou a BMW ConnectedDrive vás nic nezastaví. Pro ještě pohodlnější cestování neustále zůstáváte v kontaktu se vším, co je pro vás důležité. Přesvědčte se sami.

S BMW řady 2 Active Tourer se město stává dobrodružstvím. Točivé a hospodárné motory jsou připraveny na každý sprint. Adaptivní podvozek a řada aerodynamických prvků současně zajišťuje optimální kontakt s vozovkou. Tlačítko Driving Experience Control vám umožňuje přepínat mezi různými jízdními režimy jeho jediným stiskem. K dispozici jsou nastavení od velmi komfortního jízdního režimu až po extrémně sportovní. Ryzí jízdní dynamika při dobývání městské džungle.

INTERIÉR | SVĚTLÝ, JASNÝ, SPORTOVNÍ A PRAKTICKÝ

Interiér je světlý a překvapivě prostorný. Navzdory velmi kompaktním vnějším rozměrům, definovaným délkou 4342 mm, šířkou 1800 mm a výškou 1555 mm, poskytuje objemný interiér pohodlná sedadla pro pět osob. Díky velké prosklené ploše je rovněž světlý a vzdušný. Tento efekt je dále umocněn na přání dodávaným panoramatickým střešním oknem a trojúhelníkovým oknem u střešního sloupku A. Oba tyto prvky výbavy vylepšují výhled všemi směry. Horizontálně strukturovaný design přístrojové desky a výplní dveří, rozdělený do jednotlivých vrstev, dodává interiéru elegantní atmosféru lehkosti a zdůrazňuje pocit prostoru. Pro BMW typické zaměření přístrojové desky na řidiče podtrhuje sportovní charakter nového BMW řady 2 Active Tourer.

Moderní atmosféra v interiéru může být dále zdůrazněna volně stojícím centrálním kontrolním displejem s designem ve stylu high-tech. Tento displej, dodávaný na přání, je optimálně umístěn v zorném poli řidiče. Velké plochy ozdobného obložení na přístrojové desce s akcentními lištami a galvanicky pokovenými doplňky umocňují prémiový charakter vozu. Stejný stylistický motiv se opakuje na středové konzole a ve výplních dveří. 

Ostré vizuální ohraničení mezi středovou konzolou a přístrojovou deskou vytváří dojem, že se přístrojová deska vznáší v prostoru. Poprvé jsou na středové konzole umístěny ovládací prvky klimatizace společně s přitažlivě tvarovaným voličem jízdních režimů (Driving Experience Control) s galvanizovaným povrchem.

VÝKON | SÍLA | OVLADATELNOST

Výkon. Síla. Ovladatelnost. Od mimořádně hospodárného tříválcového vznětového motoru až po vysokootáčkový charakter a působivý točivý moment čtyřválcového zážehového motoru. BMW řady 2 Active Tourer neustále nabízí sportovní výkony. A díky sportovně naladěné 7stupňové dvouspojkové převodovce nebo inteligentnímu systému pohonu všech kol xDrive je zvládá extrémně hladce. Pro optimální trakci a větší radost z jízdy.

VYBAVENÉ PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST

Široká škála prvků volitelné výbavy umožňuje BMW řady 2 Active Tourer individuálně přizpůsobit zcela v souladu s vašimi osobními preferencemi. Ať už jde o dodatečné příslušenství interiéru pro ještě větší zavazadlový prostor nebo stylové doplňky pro pocit výjimečnosti – jednoduše vylepšete už beztak dokonalý vzhled.

HMOTNOST

Pohotovostní hmotnost EU (kg) 1425
Max. povolená hmotnost (kg) 1910
Povolené zatížení (kg) 525
Povolené zatížení předních / zadních náprav (kg) 985/970

MOTOR

Válce / ventily 3/4
Zdvihový objem (cm³) 1499
Zdvih / vrtání (mm) 94,6 / 82,0
Výkon / otáčky (kW (k) / 1 / min) 80 (109) / 4300-6500
Max. točivý moment (Nm / 1 / min) 190 / 1380-3800
Kompresní poměr (: 1)  11,0

JÍZDNÍ VÝKONY

Maximální rychlost (km / h) 190
Zrychlení 0 – 100 km / h (s) 11,3

SPOTŘEBA PALIVA

Město (l / 100 km) 7
Mimo město (l / 100 km) 5
Kombinovaná (l / 100 km) 5.8
Emise CO2 (g / km) 132
Objem palivové nádrže cca (l) 51

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 220i Active Tourer
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 5,9–5,6
Emise CO2 v g/km (kombinované): 134–127