Přeskočit na obsah
CarTec Group

Udělá dojem, je zábavné a okamžitě rozpoznatelné. Se sportovním designem, dynamickými jízdními vlastnostmi a perfektní konektivitou si nový městský hrdina získává srdce řidičů.

MIMOŘÁDNĚ PŘITAŽLIVÉ

Dynamické zvenčí. Exkluzivní zevnitř. Vzrušující design ztělesňuje ultimativní sportovní charakter, mocnou dynamiku a ryzí radost z jízdy. S progresivními tvary, atletickým designovým stylem a vysoce kvalitní výbavou je BMW řady 1 perfektním doplňkem vašeho městského životního stylu. Jde o skutečně výrazný vůz, který přitahuje obdivné pohledy.

VRCHOLNÁ FORMA

S nezaměnitelnou dvojicí ledvinek masky chladiče a velkými vstupy vzduchu ztělesňuje příď BMW řady 1 dravý atletický charakter a nezkrotnou rychlost. Nízké světlomety dále podtrhují sportovní charakter. I kola dodávaná v rámci standardní výbavy nabízejí dynamický vzhled a vynikající kontakt s vozovkou. Tím se mohou pochlubit i volitelná, ještě sportovnější 18“ kola z lehké slitiny designu 719 M v provedení Jet Black, volitelně dostupná s brzdami M Sport a brzdovými třmeny v exkluzivní tmavě modré barvě. Inspirující vzhled zádi podtrhují atleticky tvarované blatníky, nezaměnitelný nárazník a charakteristická LED světla ve tvaru L. Koncovky výfuků v provedení Black Chrome jsou standardní výbavou BMW M140i Edition Shadow i Edition M Sport Shadow a dodávají ještě více dynamiky.

MODELY BMW ŘADY 1 

URBAN LINE

Svěží, moderní, exkluzivní – provedení Urban Line kombinuje dynamiku a sportovní charakter ideálním způsobem se zdravou porcí elegance. Za zvláštní zmínku stojí čalounění z vysoce kvalitní kůže Dakota v provedení Oyster spolu se specifickými designovými prvky na zadním nárazníku a maskou chladiče BMW v matně stříbrném provedení Oxide Silver.

EDICE M SPORT LINE SHADOW

V provedení Edition Sport Line Shadow získává již tak dynamické BMW řady 1 ještě živější a více atletický charakter. Pro dosažení tohoto efektu byla upravena celá řada detailů exteriéru i interiéru. Nejvýraznějšími prvky jsou speciální designové prvky v leskle černém provedení, které jsou zřetelné na předním i zadním nárazníku, či vertikální příčky masky chladiče BMW.

EDICE M SPORT SHADOW

Ryzí duch motorsportu je ztělesněn v modelu Edition M Sport Shadow. Od podvozku přes kola až po design dostala celá řada komponentů ještě sportovnější vzhled, který se drží filozofie M GmbH – včetně M aerodynamického paketu se zvýrazněným předním nárazníkem a zadním nárazníkem s vloženým difuzorem v barvě Dark Shadow a logy M po stranách.

RYCHLE VPŘED

Polyká silnici v úžasném tempu. Není to žádné překvapení, protože BMW řady 1 vás inspiruje řadou výkonných motorů, volitelným pohonem všech kol a perfektním rozložením hmotnosti 50:50, které zaručuje dechberoucí, precizní ovladatelnost a vzrušující výkony. Celá řada prvků na přání umožňuje popustit uzdu skvělé dynamice a sportovní agilitě: adaptivní podvozek, osmistupňová převodovka Steptronic, sportovní řízení s variabilním převodem a zážehový řadový šestiválec přeplňovaný turbodmychadlem – v této kategorii vozu jedinečný – nabízejí výjimečnou zábavu za volantem.

JÍZDNÍ DYNAMIKA A VLASTNOSTI

Nevázaně sportovní. Střídmý ve spotřebě. Díky úctyhodnému točivému momentu vysokootáčkových přeplňovaných motorů nabízí BMW řady 1 „nadšené“ chování a neuvěřitelně živé zážitky za volantem. K tomu pomáhá především kombinace na přání dodávaného Adaptivního M podvozku a variabilního sportovního řízení, které jsou k dispozici na přání. A ať už cestujete ve městě, na venkovské silnici či dálnici, je řada 1 velmi hospodárná. V režimu ECO PRO se spokojí s úžasně nízkým množstvím paliva, takže se budete na čerpací stanici cítit zcela uvolněně.

POHON VŠECH KOL PRO BMW ŘADY 1

Ideální pro složité jízdní situace na silnici, zejména ve špatném počasí. Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobuje všem jízdním podmínkám. Výsledek: ideální trakce a směrová stabilita nabízejí ještě více jízdní dynamiky a agility.

XDRIVE

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky a v každé situaci zajišťuje vynikající trakci. Díky pohonu xDrive a stabilizačnímu systému (DSC) zůstává vozidlo vždy jistě pod kontrolou a disponuje výbornou směrovou stabilitou. Rychlá odezva v rámci několika milisekund umožňuje systému xDrive přerozdělovat hnací výkon flexibilně mezi obě nápravy. Tím zabraňuje přetáčivosti nebo nedotáčivosti a současně zaručuje optimální přilnavost. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení na kluzkých površích nebo v prudkých stoupáních. V kritických podmínkách systém DSC nemusí zasahovat tak často. Tímto způsobem kombinuje pohon xDrive výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost – s pověstnou agilitou BMW.

TLUKOT SRDCE

Srdcem každého BMW řady 1 je motor. Současná škála pohonných jednotek této modelové řady nabízí vhodnou pohonnou jednotku pro všechny vaše požadavky. To proto, že všechny zážehové a vznětové motory v rodině motorů BMW EfficientDynamics – bez ohledu na to, jestli mají 3, 4 či 6 válců – ohromují díky inovativním technologiím BMW TwinPower Turbo dravými výkony, a to dokonce i v nízkých otáčkách. Současně vykazují mimořádnou hospodárnost a ještě větší porci dynamiky. Radost z jízdy je zaručena.

8STUPŇOVÁ SPORTOVNÍ PŘEVODOVKA STEPTRONIC

Na přání dodávaná osmistupňová převodovka Steptronic Sport zajišťuje maximální úroveň dynamiky, hospodárnosti a komfortu. Menší změny otáček mezi jednotlivými stupni zlepšují hodnoty zrychlení a umožňují téměř neznatelné řazení. Zároveň je motor udržován v ideálních otáčkách pro dosažení optimálního výkonu a snížení hladiny hluku. Osmý stupeň omezuje otáčky motoru ve vysokých rychlostech, čímž pomáhá snížit spotřebu paliva a emise CO2.

REŽIMY JÍZDY

Režim Sport+

Správnou volbou pro rázný sportovní styl řízení na limitu a nejlepší možné výkony je režim SPORT+. To proto, že krátké časové prodlevy mezi změnou rychlostních stupňů umožňují akceleraci s vysokým zátahem. Kromě toho se do hry vkládá i funkce Dynamic Traction Control (DTC), která kolům dovoluje ještě větší prokluz.

Režim Sport

Režim SPORT nabízí v kombinaci s Adaptivním M podvozkem sportovnější nastavení pružin a tužší nastavení tlumičů. Tím zaručuje spontánnější odezvu pohonného ústrojí a řízení, stejně jako neomezenou radost z jízdy.

Režim Comfort

Režim COMFORT je určen pro uvolněné a klidné cestování, během něhož dochází k plynulejším změnám převodových stupňů v nižších otáčkách. V kombinaci s Adaptivním M podvozkem zaručuje, že vás nerozhodí žádná nerovnost na silnici.

Režim EcoPro

V režimu ECO PRO se zvyšuje hospodárnost tím, že se minimalizuje počet podřazení a je aktivována funkce jízdy setrvačností, která odpojením motoru od převodovky umožňuje jízdu s obzvláště nízkým odporem. Znatelně snižuje spotřebu a výrazně prodlužuje dojezd vozu.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 116d 5dveřové:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná):4,7–3,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 107–97

BMW M140i 5dveřové:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
Emise CO2 v g/km (kombinované): 179

Spotřeba paliva je určována normami odpovídajícími jízdnímu cyklu EHK a závisí na rozměrech použitých kol a pneumatik.