Přeskočit na obsah
CarTec Group

BMW řady 4 Coupé, sportovní dravec zrozený k tomu, aby vás na silnici ohromil. Výsledek je impozantní. Více dynamiky, obratnosti a komfortu. Nekompromisně připraven k akci. Má pečlivě vyladěný design, výraz i agilitu. Stručně řečeno: dech beroucí sportovní kupé, které naplňuje slogan radost z jízdy v novém slova smyslu a uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

„U BMW hledáme estetiku, která ztělesňuje účinnost a dynamiku jako přirozené aspekty našeho formálního vyjadřování.“
ADRIAN VAN HOOYDONK, ŘEDITEL BMW GROUP DESIGN

DESIGN BMW ČTVRTÉ ŘADY

VZRUŠUJÍCÍ NA POHLED

Pokud existuje nějaký ideální tvar pro sportovní kupé, může být design BMW řady 4 Coupé jeho dokonalým ztělesněním. Jeho sportovní vzhled dává najevo dynamický charakter a přináší pozoruhodnou souhru uhlazeného designu karoserie a výrazných kontur boků. Jedinečná kombinace sportovní přitažlivosti, obratnosti a estetiky uspokojí touhu po skutečně všestranném voze.

PŘEDNÍ ČÁST

Z přední části nového BMW řady 4 Coupe sálá inovativní sportovnost. Na charakteristickou masku chladiče s dvojicí „ledvinek“ navazují LED světlomety a společně vytvářejí sportovní charakter celého vozu. Velké nasávací otvory s integrovanými LED mlhovkami umocňují nezapomenutelný dynamický styl.

BODYKIT SPORTOVNÍHO COUPÉ

BMW řady 4 Coupé evokuje sílu a sportovnost díky svému protáhlému designu s jemně se svažující linií střechy a výrazně tvarovanými boky. Bezrámová okna vyvolávají dojem lehkosti a jasně definují křivky siluety a agilitu designu.

POHLED ZEZADU

Sebevědomý charakter zadní části BMW řady 4 Coupé podtrhuje výrazný nárazník s integrovanými koncovkami výfuků. Přepracovaná dvoudílná zadní LED světla atraktivně zdůrazňují šířku karoserie a dynamické a zároveň funkční tvary.

INTERIÉR

ELEGANTNÍ A SPORTOVNÍ

Exkluzivní interiér BMW řady 4 Coupé
kombinuje sportovnost s moderní funkčností. Celá řada informačních a komunikačních technologií i interiér s vysoce kvalitními materiály, přesně přizpůsobený potřebám řidiče, zajišťují vysokou úroveň komfortu a pohodlí. Navíc je připraveno i prostorové osvětlení pomáhající dotvářet jedinečný zážitek z jízdy.

ZAMĚŘENO NA ŘIDIČE

Standardně dodávaný sportovní kožený multifunkční volant je středobodem na řidiče orientovaného kokpitu. BMW Head-Up Displej a nový multifunkční přístrojový panel zobrazují jasně rozvržené množství údajů vztahujících se k řízení vozu. Nový navigační systém Professional vás dokonale spojí se světem. To platí také pro aplikaci BMW Connected, která dokáže propojit chytrý telefon s vaším BMW řady 4 Coupé.

DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Elegantní provedení interiéru BMW řady 4 Coupé zaujme celou řadou sofistikovaných materiálů s precizním zpracováním. Užijte si dokonalý komfort a usaďte se v na přání dodávaných, vysoce kvalitních sportovních sedadlech čalouněných jemnou kůží. Příjemnou atmosféru dále vylepšuje atraktivní interiér a dekorační lišty, stylové detaily v chromovaném provedení a kontrastní prošívání přístrojové desky.

DOKONALÉ OSVĚTLENÍ VOZOVKY

ZADNÍ LED SVÍTILNY

Špičková technologie LED zajišťuje optimální viditelnost s maximální hospodárností a dlouhou životností. Velké směrovky a rychle reagující LED brzdová světla zvyšují bezpečnost. Výrazným designovým prvkem ve dne i v noci jsou typická zadní světla, uspořádaná do tvaru písmene L.

POTKÁVACÍ SVĚTLOMENTY

Volitelné adaptivní LED přední světlomety umožňují řidičům vidět v zatáčkách za roh už v okamžiku, kdy začnou točit volantem. Světlomety přisvěcující do zatáčky zase zajistí optimální osvětlení nejbližšího okolí. Tím zvyšují úroveň aktivní bezpečnosti.

NEOSLŇUJÍCÍ DÁLKOVÁ SVĚTLA

Funkce BMW Selective Beam automaticky přizpůsobuje světelný paprsek dálkových světel podle světelných podmínek a provozu na silnici. Systém registruje přítomnost vozů jedoucích vpředu nebo protijedoucích a zabraňuje oslnění jejich řidičů tím, že plynule upravuje tvar světelného kuželu dálkových světel.

Na první pohled je zřejmé, jak sportovní BMW řady 4 Coupé je. A jak je rychlé, to poznáte ve chvíli, kdy sešlápnete plynový pedál. Pohání ho široká paleta vysokovýkonných motorů kombinovaných s pohonem zadních nebo všech kol a dokonalým rozložením hmotnosti na jednotlivé nápravy. Každý rychlostní stupeň je potěšením. Každá projetá zatáčka vás okamžitě navnadí na tu další. A každý kilometr je fascinujícím zážitkem.

VÝKONNÉ MOTORY

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC BMW TWINPOWER TURBO

Mimořádný výkon, kultivovaný chod a strhující zvukový projev jsou hlavními atributy zážehového řadového 6válce BMW TwinPower Turbo nejnovější generace motorů BMW EfficientDynamics. S technologiemi, jako je Double-VANOS, Valvetronic, vysokotlaké přímé vstřikování paliva nebo dvoukomorové turbodmychadlo TwinScroll, dosahuje výkonu 240 kW (326 koní) a jeho kombinovaná spotřeba činí 7,9 až 7,4 litru na 100 km.

ZÁŽEHOVÝ 4VÁLEC BMW TWINPOWER TURBO

Nejnovější generace čtyřválcového zážehového dvoulitrového motoru BMW TwinPower Turbo zaručuje maximální zábavu za volantem. Vyznačuje se okamžitým nástupem výkonu, stejně jako mimořádnou pružností již z nízkých otáček. Vykazuje také výjimečně nízkou spotřebu paliva a produkci emisí CO₂.

VZNĚTOVÝ 6VÁLEC BMW TWINPOWER TURBO

Nová generace vznětového řadového 6válce BMW TwinPower Turbo nabízí ochromující průběh točivého momentu, kombinovaný s ukázkovými hodnotami spotřeby paliva, které jsou výsledkem vysoce inovativních technologií, jako je turbodmychadlo s variabilní geometrií rozváděcích lopatek a přímé vstřikování paliva common rail. Motor nabízí výkon sahající od 190 kW (258 k) do 230 kW (313 k) a působivý točivý moment 560 až 630 Nm.

VZNĚTOVÝ 4VÁLEC BMW TWINPOWER TURBO

Vznětový dvoulitrový čtyřválec BMW TwinPower Turbo nejnovější generace demonstruje rychlý nástup výkonu, stejně jako vynikající pružnost, a to dokonce i v nízkých otáčkách. Technologie přeplňování s variabilní geometrií rozváděcích lopatek a přímým vstřikováním paliva common rail zaručuje, že tyto motory jsou mimořádně hospodárné a produkují minimální emise CO₂.

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC SPORT

Volitelná sportovní 8stupňová samočinná převodovka Steptronic zaručuje maximální úroveň dynamiky, hospodárnosti a jízdního komfortu. Krátké časy potřebné ke změně rychlostních stupňů zlepšují akceleraci, zatímco těsné odstupňování osmi rychlostních stupňů doslova vyhladí jednotlivá řazení. Současně je motor udržován v ideálních otáčkách pro optimální nárůst výkonu a nižší hluk. Osm rychlostních stupňů snižuje otáčky motoru ve vyšších rychlostech, a tím snižuje spotřebu paliva a emise CO₂.

SPORTOVNÍ JÍZDA

Radostné nadšení stiskem jediného tlačítka? To je přesně to, co nabízí BMW řady 4 Coupé a jeho volič jízdních režimů Driving Experience Control. Volba režimu SPORT nebo případně režimu SPORT+ aktivuje tvrdší nastavení tlumičů, což má za následek přímočařejší reakce vozu. Motor se vytáčí spontánněji. Ideálně se hodí pro agilnější ovládání během dynamické jízdy. Obzvláště vynikne v kombinaci s volitelným Adaptivním M podvozkem, který se prostřednictvím elektroniky přizpůsobuje jízdnímu stylu a podmínkám na vozovce.

ROZLOŽENÍ HMOTNOSTI 50:50

Ideální rozložení hmotnosti mezi nápravy zaručuje skvělou směrovou stabilitu, agilní ovládání a precizní zpětnou vazbu. Nízko položené těžiště a krátké převisy současně dále zlepšují jízdní projev.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK

Adaptivní M podvozek lze elektronicky nastavit tak, aby se kdykoliv přizpůsobil dané silnici a jízdním podmínkám. Řidič rovněž může nastavit charakteristiku podvozku prostřednictvím voliče jízdních režimů Driving Experience Control a kdykoliv navolit jím požadované nastavení – od komfortního po extrémně sportovní s výrazně lepší obratností.

VARIABLINÍ SPORTOVNÍ ŘÍZENÍ

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic přináší přímé a agilní jízdní vlastnosti s minimálním úsilím vynaloženým na řízení. Pracuje tak, že mění převodový poměr řízení nezávisle na aktuální rychlosti vozu. Snižuje nutnost výrazně točit volantem pro dosažení plného rejdu. Dalším prvkem tohoto paketu je volitelný režim SPORT+.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW M4 Coupé:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,8 (8,3)

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 204 (194)

FOTOGALERIE