CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW i3 si upevňuje pozici předního hráče v oblasti elektromobility.

BMW i3 si upevňuje pozici předního hráče v oblasti elektromobility.

BMW i3 si upevňuje pozici předního hráče v oblasti elektromobility.

Kapacita akumulátoru se od představení BMW i3 zvětšila na dvojnásobek – Dojezd lokálně bezemisní mobility se v každodenních podmínkách zvýšil až na 260 km bez ztráty typické radosti z jízdy BMW. 

NABÍDKA VOZŮ BMW i3 V KATALOGU CARTEC GROUP >

MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ BMW i3 >


Současně s uvedením většího akumulátoru jsou nyní pro BMW i3 a BMW i3s dostupné nové barvy karoserie, nové barvy pro volitelný interiér Loft a adaptivní LED světlomety s funkcí matrix dálkových světel. V budoucnu do nabídky BMW i3 přibude sportovní paket, který zahrnuje černé lemy blatníků a sportovní podvozek se specifickými tlumiči, pružinami a stabilizátory, sníženou světlou výšku, rozšířený rozchod kol a 20“ kola z lehké slitiny. Optimalizované menu konceptu ovládání Drive v podobě dlaždic je nyní k dispozici v kombinaci s volitelným navigačním systémem Business. V buducnosti volitelnou výbavu BMW i3 a BMW i3s rozšířítaké příprava pro telefon s bezdrátovým nabíjením a WiFi hotspot. 


OBJEDNAT ZKUŠEBNÍ JÍZDU BMW i3 >

Fotogalerie
BMW i3
BMW i3

BMW i3

Pokračující vývoj akumulátoru: vyšší výkon při zachování rozměrů akumulátoru.

Stejně jako elektromotory a výkonová elektronika, také vysokonapěťové akumulátory jsou nedílnou součástí technologií BMW eDrive používaných v automobilech BMW i a nezávisle vyvíjených společností BMW Group. Lithium-iontové články jsou vyráběny výhradně podle požadavků BMW Group. Na základě výzkumu a vývoje, prováděných v úzké spolupráci s výrobcem akumulátorových článků, se dosahuje neustálého zdokonalování akumulátoru z hlediska výkonu, dojezdu, bezpečnosti a životnosti. Vysokonapěťový akumulátor, který je instalován hluboko v podlaze vozu, se vyrábí v závodě v Dingolfingu a je tvořen osmi moduly, z nichž každý má dvanáct článků. Nejnovější vylepšení vyústilo v náboj 120 Ah s celkovou kapacitou 42,2 kWh, rozměry akumulátoru se přitom nezměnily. To představuje další významný krok k prodloužení dojezdu. Pro srovnání: při uvedení BMW i3 na trh v roce 2013 dosahovaly tyto hodnoty 60 Ah a 22,6 kWh, zatímco druhá generace akumulátoru, představená v roce 2016, vykazovala 94 Ah a 33 kWh.

Díky spontánnímu nástupu výkonu, který je pro elektromotor tak typický, dosahují BMW i3 a BMW i3s úrovně zrychlení sportovních vozů s mnohem výkonnějšími motory. Hodnoty pružného zrychlení z 80 na 120 km/h jsou 5,1, respektive 4,3 sekundy.

Vysoce kvalitní systém nabíjení BMW i3 a BMW i3s umožňuje rychlé a flexibilní dobití energetických zásob. Standardní nabíjecí kabel je navržen tak, aby bylo možné vozidlo nabíjet ze standardní domácí zásuvky. V tomto případě lze akumulátor nabít příkonem 2,4 kWh na 80 % jeho kapacity přibližně za 15 hodin. Připojení k nabíjecí stanici BMW i Wallbox umožňuje rychlé třífázové nabíjení o příkonu 11 kW, pak je možné vysokonapěťový akumulátor na 80 % kapacity nabít za 3,2 hodiny. Výkonovou elektroniku a vysokonapěťový akumulátor v BMW i3 a BMW i3s lze dobíjet také pomocí rychlonabíjecích stanic, které využívají stejnosměrného proudu. Zde příkon dosahuje 50 kW a vysokonapěťový akumulátor je možné na 80 procent kapacity nabít za pouhých 42 minut. 

BMW i3

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít