Modely

Zobrazit archiv
BMW i3 si upevňuje pozici předního hráče v oblasti elektromobility.

BMW i3 si upevňuje pozici předního hráče v oblasti elektromobility.


Kapacita akumulátoru se od představení BMW i3 zvětšila na dvojnásobek – Dojezd lokálně bezemisní mobility se v každodenních podmínkách zvýšil až na 260 km bez ztráty typické radosti z jízdy BMW. 

Současně s uvedením většího akumulátoru jsou nyní pro BMW i3 a BMW i3s dostupné nové barvy karoserie, nové barvy pro volitelný interiér Loft a adaptivní LED světlomety s funkcí matrix dálkových světel. V budoucnu do nabídky BMW i3 přibude sportovní paket, který zahrnuje černé lemy blatníků a sportovní podvozek se specifickými tlumiči, pružinami a stabilizátory, sníženou světlou výšku, rozšířený rozchod kol a 20“ kola z lehké slitiny. Optimalizované menu konceptu ovládání Drive v podobě dlaždic je nyní k dispozici v kombinaci s volitelným navigačním systémem Business. V buducnosti volitelnou výbavu BMW i3 a BMW i3s rozšířítaké příprava pro telefon s bezdrátovým nabíjením a WiFi hotspot. 


Pokračující vývoj akumulátoru: vyšší výkon při zachování rozměrů akumulátoru.
Stejně jako elektromotory a výkonová elektronika, také vysokonapěťové akumulátory jsou nedílnou součástí technologií BMW eDrive používaných v automobilech BMW i a nezávisle vyvíjených společností BMW Group. Lithium-iontové články jsou vyráběny výhradně podle požadavků BMW Group. Na základě výzkumu a vývoje, prováděných v úzké spolupráci s výrobcem akumulátorových článků, se dosahuje neustálého zdokonalování akumulátoru z hlediska výkonu, dojezdu, bezpečnosti a životnosti. Vysokonapěťový akumulátor, který je instalován hluboko v podlaze vozu, se vyrábí v závodě v Dingolfingu a je tvořen osmi moduly, z nichž každý má dvanáct článků. Nejnovější vylepšení vyústilo v náboj 120 Ah s celkovou kapacitou 42,2 kWh, rozměry akumulátoru se přitom nezměnily. To představuje další významný krok k prodloužení dojezdu. Pro srovnání: při uvedení BMW i3 na trh v roce 2013 dosahovaly tyto hodnoty 60 Ah a 22,6 kWh, zatímco druhá generace akumulátoru, představená v roce 2016, vykazovala 94 Ah a 33 kWh.
Díky spontánnímu nástupu výkonu, který je pro elektromotor tak typický, dosahují BMW i3 a BMW i3s úrovně zrychlení sportovních vozů s mnohem výkonnějšími motory. Hodnoty pružného zrychlení z 80 na 120 km/h jsou 5,1, respektive 4,3 sekundy.

Vysoce kvalitní systém nabíjení BMW i3 a BMW i3s umožňuje rychlé a flexibilní dobití energetických zásob. Standardní nabíjecí kabel je navržen tak, aby bylo možné vozidlo nabíjet ze standardní domácí zásuvky. V tomto případě lze akumulátor nabít příkonem 2,4 kWh na 80 % jeho kapacity přibližně za 15 hodin. Připojení k nabíjecí stanici BMW i Wallbox umožňuje rychlé třífázové nabíjení o příkonu 11 kW, pak je možné vysokonapěťový akumulátor na 80 % kapacity nabít za 3,2 hodiny. Výkonovou elektroniku a vysokonapěťový akumulátor v BMW i3 a BMW i3s lze dobíjet také pomocí rychlonabíjecích stanic, které využívají stejnosměrného proudu. Zde příkon dosahuje 50 kW a vysokonapěťový akumulátor je možné na 80 procent kapacity nabít za pouhých 42 minut. 


Sportovní paket jako nová položka na seznamu volitelné výbavy BMW i3. 
Nový sportovní paket v budoucnu dovolí ještě více zdůraznit pro značku BMW charakteristickou radost z jízdy, kterou nabízí lokálně bezemisní mobilita v BMW i3. Klíčovým prvkem nového prvku výbavy je sportovní podvozek, který je standardní výbavou BMW i3s a zahrnuje specifické tlumiče, pružiny a stabilizátory, stejně jako o 10 mm nižší světlou výšku, rozšířený rozchod kol a 20“ kola z lehké slitiny v provedení černá Jet Black nebo ve dvoubarevném provedení s kombinovanými pneumatikami. Toto vylepšení jízdních vlastností vizuálně zdůrazňují černé lemy blatníků, které jsou rovněž součástí sportovního paketu BMW i.


Nové barvy karoserie, adaptivní LED světlomety, optimalizované ovladače a konektivita.

BMW i3 je od roku 2014 nejprodávanějším elektromobilem v prémiovém segmentu kompaktních vozů. Na ulicích městských aglomerací se stalo symbolem průkopnické mobility. Jeho charakteristický vzhled je úzce spojen s architekturou LifeDrive, která kombinuje hliníkový podvozek s prostorem pro cestující vyrobeným z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP). S uvedením akumulátoru nové generace byl vzhled BMW i3 a BMW i3s upraven novými výraznými prvky. Nabídka barev karoserie pro tyto dva modely byla rozšířena o novou metalickou barvu Jucaro Beige s akcentními prvky v provedení Frozen Grey. Modrá metalická barva Imperial Blue, červená metalická barva Melbourne Red, bílá Capparis White a černá Fluid Black jsou i nadále k dispozici. K novým barvám karoserie je nyní interiér Loft volitelně dodáván také v provedení „Electronic“ (látka/Sensatec), v šedé barvě Cerium Grey s akcentními prvky a plochami interiéru v hnědé barvě Electronic Brown. Alternativou ke standardně dodávaným LED světlometům jsou adaptivní LED světlomety s automatickou funkcí selektivního tlumení dálkových světel. Inovativní technologie matrix dálkových světlometů zvyšuje viditelnost a zároveň zabraňuje oslnění ostatních účastníků provozu. Z toho důvodu jsou přední světlomety rozděleny do čtyř horizontálně rozmístěných segmentů, které lze v rychlostech vyšších než 70 km/h nezávisle na sobě aktivovat a deaktivovat. Segmenty dálkových světel jsou regulovány v závislosti na dopravní situaci. Jakmile kamera umístěná vpředu zaregistruje blížící se vozidlo nebo vozidlo jedoucí ve stejném směru vpředu, je prostor, v němž se dané vozidlo nachází, osvětlen pouze potkávacími světlomety. Toho je dosaženo deaktivací segmentů dálkových světel matrix, které tento prostor osvětlují. Zbývající prostor silnice je i nadále osvětlen dálkovým světlem. Adaptivní LED světlomety jsou vybaveny také odbočovacími světly a asistentem dálkových světel. 
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít
Souhlas se zásláním obchodních sdělení

Přeji si od společnosti CarTecGroup dostávat obchodní sdělení emailem, poštou, telefonicky / SMS a prostřednictvím aplikace ve vozidle (je-li tato funkce podporovaná).

Souhlasím s tím, aby společnost CarTecGroup předávala mé osobní údaje společnosti BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR a aby společnost BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR zpracovávala a využívala mé osobní údaje a aby mě kontaktovala za účelem uvedeným výše. Společnost CarTecGroup může předat údaje zpracovateli, který na základě platné smlouvy poskytne marketingové plnění a osobní údaje použije pouze v nezbytném rozsahu.

Dále si přeji dostávat personalizované nabídky produktů a služeb BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR, které byly společností BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR indentifikovány na základě mých osobních preferencí a chování a také na základě využívání produktů a služeb.

Zavřít Odeslat