CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
Zrestaurované BMW 530 MLE se vrací domů | Skutečné legendy žijí věčně

Zrestaurované BMW 530 MLE se vrací domů | Skutečné legendy žijí věčně

Zrestaurované BMW 530 MLE se vrací domů | Skutečné legendy žijí věčně

OBSAH

Dlouhá cesta zpět k uznání

Auto číslo 100


Po roce pečlivého restaurování představila společnost BMW South Africa v úterý 8. října v „Home of BMW Legends“, závodě BMW Group Rosslyn, svůj nejnovější projekt obnovy - BMW 530 MLE.

Těsně po roce obnovy společnost BMW South Africa odhalila svůj nejnovější klasický projektový vůz v limitované edici vyvinuté zejména společností BMW Motorsport pro Jižní Afriku.

Nyní, pečlivě připravený BMW 530 MLE si užil své první představení v závodě BMW Group Plant Rosslyn ve společnosti čtyř zaměstnanců skupiny BMW v Jižní Africe, kteří byli po ruce, aby postavili originál před více než čtyřmi desetiletími. William Mokwape, Walter Mahlangu, Jacob Matabane a Cassie Calaca, restaurovaní Luisem Malhouem, nezištně poskytli svůj příspěvek během celého procesu obnovy mimořádného vozidla.

"Nejen 530 MLE bylo vyrobeno výhradně v tomto závodě," řekl Johan Mouton. Technický a logistický závod společnosti BMW Group Plant Rosslyn. „Legendární auta, jako je Gusheshe - druhá generace BMW řady 3 (známá také jako E30) - zejména 325iS a pouze Jihoafrická republika 333i, stáhla z montážní linky v této továrně před více než 30 lety.

"Jsme společnost orientovaná na budoucnost, ale nesmírně jsme hrdí na to, odkud pocházíme," dodává Mouton.

Tim Abbott, generální ředitel společnosti BMW Group South Africa a subsaharské Afriky, dodává: „BMW 530 MLE v té době předvedl, jak konkurenční sportovní události byly ideálním prostředkem k tomu, aby zapůsobily na motoristickou veřejnost s výkonem nových vozidel.

„Úspěch modelu 530 MLE byl čistým příkladem„ Co vyhraje v sobotu to se prodá v pondělí “, a to dláždilo cestu pro BMW South Africa jako sportovní značku a vážného soutěžícího v motoristickém sportu v zemi. M zůstává dodnes nejmocnějším dopisem na světě! “

Fotogalerie
BMW 530 MLE před restaurováním
Zrestaurované BMW 530 MLE se vrací domů

Zrestaurované BMW 530 MLE se vrací domů

[ Cílová kotva 1 ]

Dlouhá cesta zpět k uznání

Když v polovině sedmdesátých let chtělo BMW Jižní Afrika závodit, hledala společnost slavného závodního řidiče. Krátce na to byly dvě z prvních generací závodních vozů BMW 5 Series (E12) připraveny soutěžit v vlajkové lodi Modified Production Series v Jižní Africe.

V roce 1976 BMW 530 Motorsport Limited Edition (MLE) startovalo na startovní čáru v Modified Production Series. Následovalo patnáct vítězství z 15 po sobě jdoucích startů a za tři roky BMW razila svou autoritu na závodní sérii se třemi tituly šampionátu. BMW 530 MLE byl nejúspěšnějším závodním BMW řady 5 v historii.

Aby se společnost BMW South Africa mohla kvalifikovat do soutěže, musela veřejnosti prodat 100 silničních verzí této první generace BMW řady 5, známé jako 530 Motorsport Limited Edition (MLE). Vyvinuto společností BMW Motorsport jako homologační model pro jižní Afriku v omezené edici, bylo v roce 1976 vyrobeno 110 jednotek typu 1, zatímco 117 verzí typu 2 bylo v roce 1977 z výrobní linky v závodě BMW Group Rosslyn vyvezeno. Šestiválcový motor byl továrně vylepšenou verzí stejného motoru, který byl v 3.0L, a může se pochlubit údaji jako 147kW, 277Nm, nejvyšší rychlostí 208 km / h a zrychlením 0 - 100 km / h  na 9,3 sekund. Ukázalo se, že to byl první krok podniků BMW do vozů zaměřených na trať.

[ Cílová kotva 2 ]

Auto číslo 100

Po letech hledání získala společnost BMW South Africa v roce 2018 jeden z mála BMW 530 MLE, o nichž je známo, že vydržely i po 70. letech rozkvětu. Auto číslo 100 přišlo se zvláštním rodokmenem - byl vlastněn závodním jezdcem a vedoucím závodního týmu 530 MLE Peter Kaye-Eddie.

Unikátní na světě, vozidla vyrobená v Rosslynu viděla opatření na snižování hmotnosti, která zahrnovala karosérii a pedály vrtané ručně, manuální okna bez klimatizace a kola Mahle.

Jižní Afrika má dlouhou historii vzácných a proslulých speciálních edic BMW. V roce 1973 byl závod BMW Group Rosslyn úplně prvním závodem BMW založeným mimo Německo a několik modelů bylo speciálně postaveno pro místní trh až do roku 1990. Rostoucí seznam byl metodicky obnoven společností BMW South Africa v pozdějších letech, včetně kultu klasické BMW 333i.

Zrestaurované BMW 530 MLE se vrací domů

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 530 MLE před restaurováním

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít