Přeskočit na obsah
CarTec Group

Britská automobilka Rolls-Royce se rozhodla oslavit 115 let od založení své luxusní značky prémiových automobilů. U této příležitosti se rozhodla vytvořit jeden jediný kus speciálního na míru upraveného modelu Red Phantom v tmavě červené barvě. Krom červeného laku má i řadu dalších specialit.

Prvním bohulibým aspektem jedinečného Rolls-Royce Bespoke Red Phantom je, že vůz nepůjde do běžného prodeje movitému zákazníkovi, ale do aukce. Výtěžek bude věnován na pomoc lidem postiženým nemocí AIDS. Základem je limuzína Phantom, která má lak ve speciálním odstínu Magma Red s mikročásticemi křišťálů. Lakován je v pěti vrstvách a každá vrstva je nejméně pět hodin ručně leštěná.

Krom toho má Red Phantom také exkluzivně navržený interiér od afroamerické malířky a výtvarnice Mickalene Thomasové. Červená se projevuje na volantu, ovládacích prvcích, palubní desce a prošívání světlých kožených sedadel. Strop zdobí 16 600 optických vláken. Vůz bude dražen v Sotheby’s Galleries v New York City.

Příhodně je tedy motivem speciálního Phantomu červená, která nejvíce vyniká v případě zakázkového odstínu laku Magma Red. Ten je totiž doplněn o miniaturní částice křišťálu, aby barvě zajistil ještě třpytivější charakter. Lak se nanášel v pěti vrstvách, z čehož každá prošla více jak pětihodinovým ručním leštěním.

Červená se pochopitelně projevila rovněž v luxusním interiéru Phantomu. Čalounění bílou kůží je tak kombinováno s červenými prvky na ovladačích, výplních palubní desky, červený je rovněž věnec volantu, koberečky s dlouhým vlasem a klasická hvězdná obloha ze změti LED diod na stropě může také svítit červeně. Ruční práce padla i na dřevěné obložení, které je lakováno pěti vrstvami čirého laku.

Aby toho nebylo málo, šťastnému majiteli Phantomu navrhne oceňovaná umělkyně Mickalene Thomas ve spolupráci s automobilkou zakázkový design fólie pro karoserii vozu. Ve výsledku tak bude limuzína pojízdným uměleckým dílem. Jelikož ale půjde o fólii, vždy bude mít majitel možnost vrátit se ke standardnímu červenému laku. 

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

fotogalerie