Přeskočit na obsah
CarTec Group

Výrazný design, sportovní jízdní dynamika. BMW X3 M40i a BMW X3 M40d dávají svoji sportovní DNA na odiv prostřednictvím exkluzivních prvků výbavy exteriéru i interiéru, a také na výkony zaměřeným technologickým paketem.

01. ATLET KAŽDÝM COULEM

BMW X3 M40i, vybavené zážehovým řadovým 6válcem M
TwinPower Turbo o výkonu 260 kW/345 k, adaptivním M podvozkem a pohonem BMW xDrive, reprezentuje dokonalou kombinaci výkonů a každodenního využití.

02. HOSPODÁRNÝ SVALOVEC

Kombinace vznětového řadového 6válce M
TwinPower Turbo, 8stupňové automatické převodovky Steptronic Sport a pohonu BMW xDrive činí z BMW X3 M40d stejně výkonný jako hospodárný sportovní automobil.

03. SEBEVĚDOMÉ CHARISMA

Přední část a boky vozu se vyznačují nádhernými detaily v charakteristické šedé barvě Cerium Grey, mezi něž patří lamely v nasávacích otvorech, rámeček masky chladiče ve tvaru ledvinek s lamelami a kryty vnějších zpětných zrcátek.

04. MIMOŘÁDNÁ SPORTOVNOST

Interiér vyzařuje sportovní DNA. Z každého detailu je cítit výkon a vysoká kvalita: od na řidiče orientovaného kokpitu s M koženým volantem, přes pedály z nerezové oceli až po ergonomická sportovní sedadla.

Design, který vyzařuje ryzí dynamiku: Exkluzivní designové prvky a sportovní tvary přední i zadní části, stejně jako interiéru, odkazují na sportovní ambice BMW X3 M40i a BMW X3 M40d.

DESIGN

Exkluzivní designové prvky vyzdvihují dynamický potenciál BMW X3 M40i a BMW X3 M40d jak zvenku, tak zevnitř. Patří mezi ně zvětšené nasávací otvory, rámeček masky chladiče, lamely masky chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek v šedé barvě Cerium Grey, stejně jako sportovní sedadla, M kožený volant s řadicími páčkami a exkluzivní označení na přístrojích, prahových lištách a zadní části.

M KOŽENÝ VOLANT

M kožený volant s multifunkčními tlačítky a integrovaným airbagem je vyveden v tříramenném designu. S věncem potaženým černou kůží Walknappa, černým prošíváním a vybranými plochami pro řidičovy palce nabízí přímé a sportovní zážitky z řízení.

SPORTOVNÍ SEDEDLA ŘIDIČE S POLUJEZDCE

Individuálně nastavitelná sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu disponují mnoha možnostmi manuálního nastavení, včetně šířky opěradla, posuvu dopředu a dozadu a úhlu sklopení. Díky delšímu sedáku a opěradlu, stejně jako výrazně tvarovaným bočnicím, nabízejí vynikající ergonomii a vysokou úroveň boční opory.

M AERODYNAMICKÝ PAKET

M aerodynamický paket podtrhuje sportovní charakter vozu a upravuje proudění vzduchu. Paket zahrnuje přední nárazník s většími nasávacími otvory, speciální nástavce prahů a zadní nárazník s difuzorem. Koncovky výfuku jsou chromové.

JIZDNÍ DYNAMIKA 

BMW X3 M40i a BMW X3 M40d nabízejí mimořádnou preciznost a obratnost. Díky kompletně novému nastavení podvozku, specifickému naladění variabilního sportovního řízení, standardně dodávaným M sportovním brzdám a pohonu všech kol BMW xDrive s upřednostňováním zadní nápravy se zvýšila příčná i podélná dynamika vozu, což zaručuje intenzivní radost z jízdy.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK

Adaptivní M podvozek lze elektronicky kdykoliv přizpůsobit jízdním podmínkám. Řidič také může prostřednictvím tlačítka Driving Experience Control kdykoliv upravit charakteristiku odpružení v závislosti na preferovaném stylu jízdy – od komfortní jízdy po extrémně sportovní s výrazně lepší ovladatelností.

M SPORTOVNÍ BRZY

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové třmeny vpředu a dvoupístkové plovoucí třmeny vzadu lakované modrou barvou a mají na sobě logo M. Jsou vybaveny velkými brzdovými kotouči, zaručujícími mimořádný brzdný účinek.

M SPORTOVNÍ VÝFUK

M sportovní výfukový systém nabízí dynamický zvukový doprovod, který je ovlivněn jízdními režimy a upravován prostřednictvím integrovaného mechanismu s klapkou. V režimech SPORT a SPORT+, které lze zvolit pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control, je zvuk motoru ještě intenzivnější, zatímco na komfort orientované režimy upřednostňují více diskrétní zvukový projev motoru.

AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC SPORT

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport nabízí neuvěřitelně rychlé změny rychlostních stupňů. Ať už v automatickém režimu, nebo v manuálním módu řadicími páčkami na volantu či voličem převodovky – pro pohodlné projížďky nebo neuvěřitelně dynamickou jízdu. V režimu SPORT a s voličem převodovky v levé poloze S/M jsou změny rychlostních stupňů nastaveny na maximální výkon.

VARIABILNÍ SPORTOVNÍ ŘÍZENÍ

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímé a agilní reakce řízení a díky tomu je k zatáčení potřeba menší pohyb volantu. Nezávisle na aktuální rychlosti reaguje na úhel natočení volantu rozdílným převodovým poměrem. To zlepšuje ovladatelnost při dynamické jízdě a zároveň snižuje fyzické úsilí

BMW X3 M40i

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC M TWINPOWER TURBO

Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo v BMW X3 M40i nabízí ve spojení s 8stupňovu sportovní převodovkou Steptronic působivou dynamiku zásluhou vysokého výkonu. Tento motor, který je vybaven dvoukomorovým turbodmychadlem TwinScroll, plně variabilním časováním ventilů Valvetronic a vysokotlakým vstřikováním paliva, generuje výkon 260 kW (345 k) a maximální točivý moment 500 Nm.

BMW X3 M40d

VZNĚTOVÝ MOTOR M TWINPOWER TURBO

Vznětový řadový 6válec M TwinPower Turbo modelu BMW X3 M40d ohromuje vysokými výkony a hospodárností. Hmotnostně optimalizovaný motor, který je vybaven dvěma turbodmychadly s variabilní geometrií rozváděcích lopatek a přímým vstřikováním paliva CommonRail, generuje výkon 240 kW (326 k) a ohromující točivý moment 680 Nm. To vše zaručuje excelentní pohon a vynikající jízdní dynamiku.

BMW X3 M40i:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 207–206

BMW X3 M40d:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,5–6,4
Emise CO2 v g/km (kombinované): 172–169

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.