CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

Nové BMW řady 1 (F40) | Technologie

Nové BMW řady 1 (F40) | Technologie

Nové BMW řady 1 (F40) | Technologie

BMW 1 (F40) je vybaveno množstvím inovativních technologií, umožňujících optimální konektivitu na silnici i ve chvíli, kdy dorazíte do cíle vaší cesty. V podobě průkopnické navigace a zábavních funkcí až po přímočaré používání osobních aplikací pro chytré telefony si budete užívat moderní mobility, stanovující nová měřítka.* *Některé služby nejsou dostupné v ČR. O dostupnosti se prosím informujte u svého autorizovaného dealera BMW - CarTec Group. 

NABÍDKA VOZŮ BMW ŘADY 1 V KATALOGU CARTEC GROUP >

MOŽNOST FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 1 >


ASISTENČNÍ SYSTÉMY BMW ŘADY 1

Nová, třetí generace BMW řady 1 využívá řadu nových inovativních asistenčních systémů, které se v prémiovém kompaktním voze BMW objevují vůbec poprvé. Tyto systémy nabízejí řidiči pomocnou ruku při řízení vozu například ve složitých nebo monotónních jízdních situacích, jako jsou dopravní zácpy, nebo v husté dopravě či při parkování. V závislosti na daném systému se obraz kamery a informace shromážděné radary a ultrazvukovými senzory používají k monitorování prostoru okolo vozidla a buď upozorňují řidiče na nebezpečí, nebo minimalizují riziko nehody pomocí zásahu do brzd a řízení. 

Volitelný systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí usnadňuje jízdu na dlouhé vzdálenosti automatickým zrychlováním nebo zpomalováním vozu a udržuje rychlost nastavenou řidičem. Aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go jde ještě o kus dál a nejenže udržuje stanovenou rychlost, ale také automaticky udržuje bezpečnou vzdálenost od vozu jedoucích vpředu. Cestovní rychlost lze nastavit manuálně, nebo ji importovat ze systému rozpoznávání dopravních značek. Systém funguje do rychlosti 160 km/h a v případě potřeby je schopen zabrzdit modely s automatickou převodovkou do úplného zastavení a zároveň se znovu rozjet, ať už automaticky nebo na povel řidiče podle toho, jak dlouho vůz stojí. U modelů s manuální převodovkou systém funguje v rychlostech od 30 do 160 km/h. 

Standardní výbava na evropských trzích zahrnuje varování před čelní srážkou nebo srážkou s chodcem s brzdnou funkcí, které řidiče upozorňuje také na cyklisty. V závislosti na situaci umí systém nového BMW řady 1 úplně zastavit, čímž se dokáže kolizi vyhnout nebo minimalizovat její následky. Součástí standardní výbavy je také varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu s aktivním vracením do jízdního pruhu, které funguje v rozmezí od 70 do 210 km/h. Volitelná výbava Driving ssistant navíc obsahuje varování před nechtěnou změnou jízdního pruhu, které v rychlostech 20 až 250 km/h řidiče prostřednictvím vizuálního upozornění, v případě potřeby zásahem do řízení, řidiče vyzve, aby se s vozem vrátil zpět do jízdního pruhu. Zbývající funkce výbavy Driving Assistant zahrnují proaktivního jízdního asistenta, upozornění na náraz zezadu a varování před vozidly přijíždějícími vzadu ze strany, což snižuje riziko nehody při couvání na silnici, která není pro řidiče dobře přehledná. 

HEAD-UP DISPLAY 

Nové BMW řady 1 je nyní volitelně k dispozici s BMW Head-Up Displejem. Tento systém promítá jízdní informace na plochu u čelního skla o úhlopříčce 9,2 palce. Barevná grafika se zobrazuje přímo v zorném poli řidiče, který tyto informace vstřebá, aniž by musel odvracet zrak od vozovky. Mezi informace, jež Head-Up Displej zobrazuje, patří rychlost vozu, rychlostní limity, zákazy předjíždění, informace a varování jednotlivých asistenčních systémů a navigační pokyny se směrovými ukazateli. Je-li součástí výbavy aktivní systém pro automatické udržování rychlosti, objevují se na Head-Up Displeji pouze upozornění na vzdálenost, které řidiče varuje, že se k vpředu jedoucímu vozu přiblížil víc, než je přednastavená minimální vzdálenost.

PARKING ASSISTANT

Pro BMW řady 1 je volitelně k dispozici také komplexní asistence při parkování a manévrování. Volitelná výbava Park Distance Control (PDC) s předními i zadními senzory poskytuje vizuální a akustické varování před překážkami vedle vozu a za ním. Na seznamu volitelné výbavy lze najít také zadní couvací kameru. Volitelná výbava Parking Assistant jde ještě dále tím, že nabízí automatické asistované parkování do parkovacích míst, které se nacházejí příčně a podélně k silnici. Systém se stará o řízení vozu, zrychlování, brzdění a u modelů s automatickou převodovkou také o volbu příslušného jízdního režimu. U vozů s manuální převodovkou rozhoduje o směru jízdy řidič. Parking Assistant je také schopen automaticky vyjet z podélně umístěných parkovacích míst.

Svůj debut v kategorii prémiových kompaktních vozů si odbývá inovativní couvací asistent, který řidiči pomáhá vyjíždět z parkovacích míst nebo manévrovat v omezeném prostoru. Tento systém, který se již dříve objevil v BMW řady 3, představuje další krok k automatizované jízdě. Couvací asistent nabízí velmi pohodlný způsob automatizovaného couvání ve stísněných prostorech nebo situacích, kdy řidič nemá jasný výhled, jako jsou vícepodlažní parkoviště nebo vjezdy do dvora. Za tímto účelem ukládá do paměti pohyby volantu na právě ujeté trajektorii maximální rychlostí do 36 km/h. Systém je následně schopen vycouvat s vozem na vzdálenost 50 metrů ve stejné stopě, ve které přijel. Řidič musí pouze ovládat plynový pedál a brzdu a sledovat okolí vozidla. Couvací asistent může s vozem couvat maximální rychlostí 9 km/h.


OBJEDNAT TESTOVACÍ JÍZDU BMW ŘADY 1 >

MAGAZÍN BMW: NOVÉ BMW ŘADY 1 | IDEÁLNÍ SPOJENÍ AGILITY A PROSTORU >

Fotogalerie
BMW řady 1 (F40) | Technologie

BMW řady 1 (F40) | Technologie | CarTec Group

KONEKTIVITA BMW 1 (F40)

Nové BMW řady 1 dělá velké pokroky také v oblasti konektivity. Nyní je k dispozici se dvěma novými chytrými prvky výbavy, které byly dříve se spatření pouze u modelů BMW vyšších tříd a nyní budou vůbec poprvé usnadňovat každodenní jízdu zákazníkům v jednom z prémiových kompaktních modelů značky: BMW Digitální klíč a BMW Intelligent Personal Assistant.

PROMĚNÍ CHYTRÝ TELEFON V KLÍČ OD VOZU
Chytrý telefon se v dnešním světě stává stále více nepostradatelným zařízením a poskytuje lidem komunikační a zábavní centrum, a dokonce i digitální platební Metodu, kterou mají pořád u sebe. Nyní je chytrý telefon také schopen řidičům BMW řady 1 sloužit jako náhrada za konvenční klíč od vozu. Je-li součástí výbavy komfortní přístupový systém Comfort Access, BMW Digitální klíč umí odemknout a zamknout vůz chytrým telefonem prostřednictvím technologie Near Field Communication (NFC). Přidržením chytrého telefonu u kliky dveří se vozidlo odemkne, a to i v případě, že je baterie telefonu vybitá. Motor lze nastartovat, jakmile je telefon umístěn do doku na telefon nebo doku na telefon s bezdrátovým nabíjením. BMW Digitální klíč, který je dostupný prostřednictvím BMW Connected, jakmile byla zkontrolována identita majitele, nabízí bezkonkurenční flexibilitu, jelikož jej lze sdílet až s pěti dalšími lidmi. BMW Digitální klíč je k dispozici pro nejvyšší řady telefonů Samsung Galaxy s podporou NFC a operačním systémem Android 8 a vyšším. Alternativně lze použít BMW Key Card, která také obsahuje technologii NFC a nabízí tak stejnou funkčnost jako odpovídajícím způsobem vybavený chytrý telefon.

BMW INTELLIGENT PERSONAL ASSISTANT
Součástí konceptu ovládání nového BMW řady 1 je také BMW Intelligent Personal Assistant, který se poprvé představil v BMW řady 3. Krátké zvolání „Hey, BMW“ řidičům umožňuje ovládat vozidlo a jeho funkce a získávat informace pouhým mluveným slovem. Nabídka dostupných funkcí a dovedností se neustále rozšiřuje v rámci pravidelných aktualizací, které lze provádět vzduchem na chytrém telefonu a také přímo v automobilu prostřednictvím Remote Software Upgrade.

BMW Intelligent Personal Assistant je digitální postava s vlastní osobností, která se může naučit opakující se zvyky a návyky řidiče a následně je v příslušném kontextu aplikovat nebo vést příležitostnou konverzaci. BMW Intelligent Personal Assistant pomáhá řidiči, učí se jeho preferencím a je obeznámen s jeho oblíbeným nastavením funkcí vozu.

BMW Intelligent Personal Assistant je především opravdovým BMW expertem. Zná prakticky všechny funkce vozidla a podle potřeby je schopen jejich obsluhy nebo je jasně vysvětlit. Umí dokonce aktivovat kombinaci řidičových oblíbených nastavení a zvýšit tak jeho pohodu za volantem. BMW Intelligent Personal Assistant umí také zčásti nahradit navigaci, protože poskytuje informace o dopravních zácpách na trase, dokáže vyhledat kavárny podél trasy a v místě určení vyhledává bezplatná parkovací místa.

NEJMODERNĚJŠÍ INFOAINMENT A AUDIOSYSTÉMY
Audio zážitky standardně zajišťuje stereo audiosystém BMW se 6 reproduktory a 100wattovým zesilovačem nebo volitelný audiosystém BMW HiFi s deseti reproduktory a výkonem 205 wattů. Na seznamu volitelné výbavy se nachází také prostorový zvukový systém Harman/Kardon s výkonem 464 wattů a celkovým počtem 16 reproduktorů.

NAVIGACE CONNECTED
Služby navigace Connected umožňují začlenit interní a externí informace do plánování trasy. Řidiči BMW řady 1 budou moci posílat cíle z různých aplikací přímo do navigačního systému svého vozu. Nejdůležitější cíle budou uloženy v BMW Connected a synchronizovány s vozidlem, takže klíčové adresy budou z libovolného zařízení kdykoli dostupné.

Parking Space Assistant je chytrý pomocník, který řidiči s předstihem navrhne různé možnosti k zaparkování v místě cílové destinace. Tato služba zahrnuje informace o nejbližším vícepodlažním parkovacím domu a také doporučení tras, na kterých je vysoká šance na nalezení parkovacího místa v blízkosti cílové destinace. Do tohoto procesu jsou inteligentním způsobem začleněny existující informace On-Street Parking Information a služby PARK NOW.

OVLÁDÁNÍ POMOCÍ OVLADAČE iDRIVE, DOTYKU, HLASU NEBO GEST
Nové BMW řady 1 umožňuje řidičům vozidlo ovládat hned několika způsoby v závislosti na situaci a osobních preferencích. Kromě obvyklých tlačítek na středové konzole a volantu patří mezi další hlavní ovládací prvky ovladač iDrive s dotykovou plochou pro BMW Live Cockpit Plus a vyšší a standardní 8,8palcový dotykový kontrolní displej. BMW Live Cockpit Plus také přidává navigační systém a inteligentní hlasové ovládání s online zpracováním řeči. Volitelný BMW Live Cockpit Professional, který je založen na novém konceptu ovládání BMW Operating System 7.0, spojuje dvojici displejů s úhlopříčkou 10,25 palce s maximální konektivitou a možností individualizace menu. Mezi nejvýraznější prvky patří adaptivní navigační systém a multimediální systém s pevným diskem. K dispozici je také ovládání gesty, které zahrnuje sedm různých gest, z nichž dvě mohou být přiřazena funkcím dle výběru zákazníka. Podle vlastních preferencí lze upravit také grafiku kontrolního displeje, která je navržena tak, aby řidiči vždy poskytovala správné informace ve správný čas.


MAGAZÍN BMW: NOVÉ BMW ŘADY 1 | IDEÁLNÍ SPOJENÍ AGILITY A PROSTORU >

MOŽNOST FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 1 >

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW řady 1 (F40) | Technologie

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít