CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
Nové BMW R nineT /5 | Exkluzivní model

Nové BMW R nineT /5 | Exkluzivní model

Nové BMW R nineT /5 | Exkluzivní model

Exkluzivní model k 50. výročí představení řady /5 a 50 let výroby BMW Motorrad v Berlíně Spandau.

Klasický, autentický, originální – a vzduchem chlazený. To jsou hlavní vlastnosti modelů nineT. Nový R nineT /5 představuje další přírůstek do úspěšného světa motocyklů BMW Motorrad Heritage, tentokrát se zvláštními historickými kořeny: model je oslavou 50. výročí legendární série /5 a současně spuštění výroby v berlínském závodě BMW Motorrad ve Spandau před 50 lety.

NABÍDKA BMW MOTORRAD: MODEL HERITAGE >

NABÍDKA BMW MOTORRAD V KATALOGU CARTEC GROUP >


Pohled zpět do minulosti s ohledem na budoucnost: série /5 jako historický archetyp. 


Protože se v šedesátých letech dramaticky zvýšila výroba automobilů BMW, bylo rozhodnuto, že motocykly BMW budou vznikat v Berlíně. Vše se rozběhlo v roce 1969 s počtem přibližně 400 zaměstnanců a novou řadou motocyklů /5 v podobě modelů R 50/5, R 60/5 a R 75/5. Se zcela nově vyvinutým podvozkem a motorem, spolu se svěžím, moderním designem, se BMW povedlo na dlouhou dobu oslovit tehdejší rozrůstající se trh. Modely /5 okamžitě zaznamenaly úspěch a zákazníky ohromovaly kombinací jízdní dynamiky na okresních silnicích a jízdním komfortem. 

Nové motocykly BMW dokonale zapadly do doby, kterou zmítaly sociální nepokoje, vlna rockové hudby a silná touha po svobodě. Odrazem toho bylo, že pro nové modely /5 byla k dispozici široká škála výrazných, jasných barev. 

Výroční BMW Motorrad model R nineT /5 ovšem neodkazuje pouze na 50. výročí série /5 a 50 let výroby BMW Motorrad v Berlíně Spandau. R nineT /5, které vznikne pouze v omezeném počtu kusů a jež nabízí vyhřívané rukojeti ve standardní výbavě, také oživuje vzpomínky na tuto minulou éru a přivádí modely řady /5 zpět do života s nostalgickým šarmem, ovšem v moderním pojetí. 

Pečlivě zpracované detaily ve stylu modelů /5 pro harmonický celek. 


Výroční model má například moderní měkčené opěrky kolen, stejně jako propracovanou modrou metalickou barvu kapotáže Lupine Blue s kouřovým efektem a zdvojenou linku na palivové nádrži, která nese znak výročí. Chromovaná zrcátka a svody výfukového potrubí jsou taktéž návratem k historickému archetypu, stejně jako sedadlo pro dva cestující tvarované ve stylu řady /5 s křížovým prošívaným reliéfem svrchní části, zádržnými páskami a bílým lemováním, nebo manžety na teleskopické přední vidlici. 

Hliníkově stříbrná povrchová úprava motoru, převodovky, kluzných pouzder vidlice, nábojů kol a jejich paprsků také stylově evokuje legendární modely /5, stejně jako komponenty vyvedené v černé barvě, jako je rám a kryt hnacího hřídele. 

Hlavní vlastnosti BMW R nineT /5:

 • Výkonný boxer s objemem 1170 cm3a výkonem 81 kW (110 k), který splňuje emisní normu EU4.
 • Drátěná kola 3,5 x 17 palců vpředu a 5,5 x 17 palců vzadu.
 • Dvojice předních kotoučů s průměrem 320 mm.
 • Standardně ABS.
 • Standardně systém ASC.
 • Standardně vyhřívané rukojeti.
 • Výfukový systém 2-do-1 z ušlechtilé oceli s chromovými rozvody a leštěný zadní tlumič.
 • Chromovaná zpětná zrcátka.
 • Palivová nádrž s měkčenými kolenními opěrkami a propracované lakování modrou metalickou barvou Lupine Blue s kouřovým efektem a dvojitými linkami.
 • Přední blatník v modré metalické barvě Lupine Blue s dvojitými linkami. 
 • Dvojité sedadlo s chromovanými ozdobnými prvky a bílým lemováním, evokujícím historického předchůdce.
 • Kluzná pouzdra vidlice, náboje kol a jejich paprsky v hliníkově stříbrném provedení. 
 • Teleskopická vidlice s manžetami.
 • Kvalitní detaily, jako jsou můstky vidlice a opěrky nohou z kovaného eloxovaného hliníku.
 • Limitovaná edice.


OBJEDNAT TESTOVACÍ JÍZDU BMW R NINET >

ESHOP: DOPLŇKY BMW MOTORRAD >

Fotogalerie
BMW R nineT /5 | Exkluzivní model

BMW R NineT /5 | BMW Motorrad Days 2019 | CarTec Group

TECHNIKA

BMW R nineT /5: vzpomínka a moderní interpretace legendární klasické řady /5 z roku 1969.

NABÍDKA BMW MOTORRAD V KATALOGU CARTEC GROUP >


V modelu R nineT /5 BMW oživuje Motorrad tradici a styl řady /5. Tímto způsobem motocykl kategorie roadster kombinuje klasické retro kouzlo svého historického předchůdce s inovativními moderními technologiemi – nyní stejně jako tenkrát s podélně uloženým dvouválcovým motorem typu boxer, vyráběným už více než 90 let, a přenosem hnací síly prostřednictvím spojovacího hřídele. Tento motocyklový motor zaujme jezdce jako žádný jiný svou nezaměnitelnou autentickou konstrukcí, silným točivým momentem a jedinečným hrdelním zvukovým projevem. 

Osobitý, vzduchem chlazený motor boxer pro klasický motocyklový zážitek a dynamickou radost z jízdy. 


BMW R nineT /5 pohání vzduchem/olejem chlazený motor typu boxer, známý z ostatních modelů R nineT, s vrtáním 101 mm a zdvihem 73 mm, tudíž se zdvihovým objemem 1170 cm3. Maximální výkon dosahuje 81 kW (110 k) při 7750 1/min a maximální točivý moment 116 Nm vrcholí v 6000 1/min, přičemž maximální otáčky motoru dosahují hranice 8500 1/min.

Ovládání čtveřice ventilů na válec zajišťuje řetězem poháněný dvouvačkový rozvod DOHC a zdvih ventilů zajišťují velmi lehká ventilová zdvihátka. Vymezování vůle ventilů se provádí pomocí lehkých hemisférických podložek. Přenos výkonu zajišťuje prověřená šestistupňová převodovka a spojovací hřídel. 

Výfukový systém s leštěným zadním tlumičem pro autentickou atmosféru sedmdesátých let a zvuk klasického boxeru. 


S ohledem na svůj klasický protějšek je model R nineT /5 vybaven výfukovým systémem s leštěným zadním tlumičem modelu R nineT Racer, stejně jako chromovými výfukovými svody. Těsně obepíná svalnaté tvary R nineT /5 a stylově podtrhuje štíhlý vzhled, který byl pro řadu /5 před 50 lety typický. Obzvláště propracovanou technickou finesou je koncová část výfuku vyrobená z přírodní, matné nerezové oceli, jejíž tvar připomíná kuželové koncové části tlumičů výfuku řady /5.

Výfukový systém má servomotorem ovládaný akustický ventil, který na jednu stranu zajistí sonorní zvukový projev motoru boxer a zároveň splnění hlukových norem ECE R41-04. Velký katalyzátor navíc zabezpečuje ještě účinnější čištění výfukových plynů.

Nabídka Originálního BMW Motorrad příslušenství zákazníkům nabízí celou řadu možností individualizace přizpůsobení autentického charakteru R nineT /5 osobnímu vkusu.

Osobitá konstrukce rámu s geometrií navrženou pro agilitu a jízdní dynamiku. 


Stejně jako ostatní modely R nineT, také R nineT /5 má speciální koncepci rámu z prostorové struktury vytvořené z ocelových trubek. Tvoří ji tři části: hlavní přední část, zadní část s integrovaným koncovým dílem a rám pro spolujezdce. Tyto tři rámové komponenty jsou k sobě přišroubovány. Díky odnímatelnému rámu spolujezdce nabízí R nineT /5 také dostatek prostoru pro změnu vzhledu, a tedy i charakteru „boxeru“ BMW zcela podle osobního vkusu.

Geometrie podvozku R nineT /5 ladí s dynamickými jízdními ambicemi tohoto motocyklu. Je navržen pro snadné směry směru, neutrální odezvu v zatáčkách a vysokou úroveň směrové stability. Tím slibuje radost z jízdy zejména na okresních silnicích. Rozvor motocyklu R nineT /5 je 1493 mm, záklon 105 mm a úhel řízení 63,4 stupně. 

Ryzí motocyklový pocit, který se vám dostane pod kůži – v sólo obsazení i ve dvou. 


Stejně jako v případě řady /5, také R nineT /5 nabízí vzrušení z jízdy, a to nejen jezdci při sólo jízdě, ale také jeho spolujezdci díky sedadlu, které autentickým způsobem znovu křísí svůj historický předobraz. Výška sedadla jezdce je přibližně 825 mm, což ve spojení s úzkým vybráním pro nohy poskytuje příjemné pohodlí pro něj i jeho spolujezdce.

Klasická teleskopická vidlice vpředu, pružení Paralever vzadu a paprsková kola. 


Odpružení předního kola R nineT /5 je záměrně klasického typu s konvenčně navrženou teleskopickou vidlicí s průměrem 43 mm a zdvihem 125 mm. O vedení zadního kola se stará osvědčená koncepce jednostranného kyvného ramena Paralever, které se používá také u ostatních modelů boxer patřících do skupiny motocyklů BMW Motorrad Heritage. Centrální pružinová vzpěra s černou pružinou zajišťuje odpružení, tlumení a zavěšení kola a poskytuje zdvih 120 mm. Doraz pružiny je nastavitelný a plynule lze měnit také útlum odskoku pružiny. 

Pro obzvláště autentický a klasický vzhled zcela ve stylu R 75/5 je R nineT /5 vybaveno koly s rozměry 3,5 x 17 palců vpředu a 5,5 x 17 palců vzadu, s pneumatikami 120/70 ZR 17 a 180/55 ZR 17. Bezpečné zpomalení zajištují čtyřpístkové brzdové třmeny vpředu spolu s plovoucími brzdovými kotouči o průměru 320 milimetrů a ABS. Standardně dodávaný systém ASC předchází prokluzu kola na kluzkém povrchu.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít