Přeskočit na obsah
CarTec Group

Nový showroom CarTec Praha byl otevřen a plně zprovozněn 28.10.2019. Zákazníci již mohou využívat prakticky neomezených možností největšího a nejmodernějšího showroomu BMW v ČR.

CarTec Praha s. r. o.
Průběžná 76
100 00 Praha 10

Nejnovější, největší a nejmodernější showroom BMW CarTec Praha

Showroom společnosti CarTec Praha dostal nový háv. Jeho proměna byla komplikovanější, protože se nestavil na zelené louce a bylo nutné funkčně a esteticky propojit několik stávajících objektů. Navíc hlavní vstup do objektu nebylo možné umístit na hlavní ulici, ale musel vzniknout na vedlejší. Přitom právě nároží je na každé městské stavbě tím nejcennějším. Tým okolo architekta Petra Buriana se s tím ale popasoval skvěle a nový showroom si nejenže zachoval charakter designu jiných autosalonů BMW, ale nabízí i skvělý komfort pro zákazníky.

Má dva vstupy, jeden z nároží, druhý v Dubečské ulici. Ačkoliv mezi sebou soupeří o význam, oba mají opodstatnění – vnitřní prostor showroomu je totiž navržen tak, že ať už zákazníci vejdou odkudkoliv, nabídne se jim několik dalších průhledů, které na sebe přirozeně navazují a doslova je vtahují dovnitř.

„A když budou mají pocit, že už viděli všechno, všimnou si prostoru v patře,“ usmívá se architekt. Právě tam najdou útočiště prověřená starší auta z programu BMW Premium Selection. „Na výhledy z galerií tohoto patra se obzvláště těším,“ dodal Petr Burian.

Proměnilo se i servisní zázemí. Nově bude co nejprosvětlenější, neboť architekt využil původní konstrukci železobetonového objektu a navrhl maximální prosklení pracovní plochy. Nechybí ani pohodlné zázemí, šatny a denní místnost.

Kromě hlavního objektu je v dolní části areálu moderní linka STK nebo CarTec Power Point, kde mohou zákazníci načerpat pohonné hmoty nebo dobít baterie. V této části navíc vzniklo také přes 50 parkovacích míst.

Nový showroom CarTec Praha je již v provozu od 28.10.2019 je umístěn 150 metrů vedle původního CarTecu. Všichni zákazníci jsou obsluhování v novém zázemí CarTecu.

Budky pro rorýse

Na administrativní budově showroomu jsou budky pro hnízdění rorýse obecného, což je zvlášť ohrožený druh. Je to přitom jeden z nejrychlejších příslušníků ptačí říše, takže do areálu BMW rozhodně patří.