Přeskočit na obsah
CarTec Group
DECHBEROUCÍ BMW M3 CS.

NEJVÝKONNĚJŠÍ SÉRIOVĚ VYRÁBĚNÉ BMW M3 VŠECH DOB.

Zcela nové BMW M3 CS je nejnovější speciální edicí od BMW GmbH a současně nejvýkonnějším sériově vyráběným BMW M3 všech dob. Vysokovýkonný sedan navazuje na úspěšnou tradici vysokovýkonných automobilů, která začala legendárním BMW M3 Evolution. Díky velkému množství komponent vyrobených z uhlíkových vláken a inovativním M technologiím dosahuje tento extrémní sportovec na legendární Severní smyčce okruhu Nürburgring působivého času 7 minut a 38 sekund. BMW M3 CS, jehož produkce je omezena na 1200 kusů, současně ohromuje každodenní využitelností čtyřdveřového sedanu. 

Sportovní předek.

První dojem už nemůže být sportovnější: Výrazná přední část BMW M3 CS dává najevo nekompromisně dynamický charakter nízkou maskou chladiče s dvojitými ledvinkami a černými lamelami, stejně jako nezaměnitelnými dvojitými adaptivními LED světlomety. Na tři části opticky rozdělená spodní část předního nárazníku s velkými nasávacími otvory zdůrazňuje dynamiku a zajišťuje efektivní chlazení vysokovýkonného šestiválce, stejně jako M brzd s plovoucími kotouči nebo na přání dodávaných M karbon-keramických brzd*. Nová spodní hrana předního nárazníku, která je navržena přímo pro model CS a je vyrobena z karbonu, byla schválena pro silniční provoz a dále omezuje vztlak na přední nápravě. Tím zlepšuje dynamiku. 

Sportovní předek M3

Mimořádný výkon.

Pod kapotou BMW M3 CS pracuje zážehový řadový šestiválec M TwinPower Turbo, který umožňuje vozu dosáhnout dechberoucích jízdních výkonů srovnatelných se supersportovními vozy. Dynamický vysokovýkonný motor využívá výkonu 460 koní a točivého momentu 600 Nm k tomu, aby tento extrémní sportovní vůz dokázal zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy* a dosáhl elektronicky omezené maximální rychlosti 280 km/h.

Mimořádný výkon M3

Odlehčená konstrukce.

BMW M3 CS ohromuje množstvím použitých odlehčených materiálů šetřících hmotnost. Kapota motoru z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny je o 25 % lehčí než již tak lehká hliníková kapota BMW M3 Sedan. Ve střední části snížená střecha, vyrobená taktéž z karbonu, je o šest kilogramů lehčí než kovová a pomáhá snížením těžiště dosáhnout větší agility a dynamiky. Odlehčený koncept systematicky pokračuje také v interiéru, který se vyznačuje ergonomicky tvarovanými odlehčenými M sportovními sedadly a ve srovnání se standardním modelem o 30 % lehčím středovým panelem.

Odlehčená konstrukce M3

Optimální kontakt s vozovkou.

Ideální jízdní projev až na samotné hranici přilnavosti je zásluhou úchvatných, nově vyvinutých desetipaprskových kol z lehké slitiny v barvě Orbit Grey. Kovaná odlehčená kola vycházejí ze vzhledu kol úspěšného závodního vozu M4 ze závodní série DTM. Tato kola jsou standardně obuta do pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2 o rozměru 265/35 ZR 19 pro přední nápravu a 285/30 ZR 20 pro zadní nápravu. Pro ještě větší použitelnost v každodenním provozu jsou volitelně k dispozici pneumatiky Michelin Sport s většími bloky dezénu.

Optimální kontakt s vozovkou M3

Působivá záď.

Charakteristická záď BMW M3 CS dokonale ladí se sportovním stylem. Jedním z unikátních prvků je spoiler s Gurneyho odtrhovou hranou vyrobenou z nelakovaného karbonu. Tento spoiler omezuje vztlak na zadní nápravě a pomáhá tím optimalizovat jízdní vlastnosti zejména ve vysokých rychlostech. M difuzor, také kompletně vyrobený z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny, dává zádi působivý vzhled. Na dvojitých M koncovkách sportovního výfukového systému se rovněž objevuje logo M.

Působivá záď

Interiér se sportovním nádechem.

Interiér zcela nového BMW M3 CS definuje sportovní exkluzivita vytvářená mnoha specifickými M prvky výbavy. Hliníkové prahové lišty s nápisem M3 CS vás sportovně naladí ještě dříve, než do vozu usednete. Odlehčená M sportovní sedadla, známá z paketu Competition, jsou čalouněna exkluzivní kůží BMW Individual ve dvoubarevném provedení Silverstone (stříbrná)/Black (černá). Zajišťují pevné sevření při ostré, adrenalinem naplněné jízdě na okruhu, ale přesto dokáží poskytnout i excelentní komfort na dlouhých cestách. Hlavním prvkem na řidiče zaměřené palubní desky je ergonomicky tvarovaný M kožený volant. Neomezuje výhled na typické M kulaté přístroje a volitelně je k dispozici také v Alcantarou čalouněném M provedení se sportovním modro-červeným dekorativním prošíváním a značkou na pozici 12 hodin pro maximální kontrolu ve všech jízdních situacích. Odlehčený středový panel je přibližně o 30 procent lehčí než odpovídající standardní verze a je pokryt Alcantarou s tmavě šedým kontrastním prošíváním. Stejným designem se vyznačuje madlo ruční brzdy a dekorativní lišty palubní desky. Posledně jmenovaný prvek výbavy zahrnuje jako vyjádření čistě sportovního charakteru také elegantně integrovaný nápis „CS“.

Interiér M3