CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

CARTEC VÁM PŘEDSTAVUJE: NEJNOVĚJŠÍ GENERACE BMW X6 | Stylař

CARTEC VÁM PŘEDSTAVUJE: NEJNOVĚJŠÍ GENERACE BMW X6 | Stylař

CARTEC VÁM PŘEDSTAVUJE: NEJNOVĚJŠÍ GENERACE BMW X6 | Stylař

Jakým modelem v portfoliu vozů BMW vlastně X6 je? Přečtěte si, jak jej hodnotí produktový specialista Tomáš z CarTec Ostrava.

Jak už nadpis uvádí - tohle auto je stylová záležitost.

Představte si X5ku, která začala navštěvovat posilovnu a nešetřila přitom steroidy.

Muskulaturní tvary, svalnaté obliny a sportovní, přikrčený vzhled. Rozhodný výraz a odhodlaná silueta z vozu dělají sportovce, a byť je X6 „esúvéčko“, tak určitě nepřehlédnete jeho sportovní ambice.

Nejlepší na vozech BMW je, že jejich vrozenou vlastností je jezdit přesně tak dobře, jak vypadají.

X6 není jiná, a při jízdě se opět potvrzuje, kdo nastavuje měřítka.

X6 ve své první generaci založila segment sportovních SUV vozů. Vytvoření této třídy tedy znamená náskok. A jakkoli se konkurence snaží, tak toto, již třetí provedení modelu X6, je opět v čele.

Testovaná bílá X6 (metalická barva Mineral white vozu velmi sluší) je vybavena motorem 30d, což je základní naftový agregát. A jak už je ve světě BMW zvykem, tak i ten „nejslabší“ nabízený motor má síly až až. Vozidlo je živé, výkonu je vždy k dispozici dostatek. Jasně, hřmící benzínový osmiválec s označením 50i by vozu padl asi malinko lépe, ale jakkoli jsem milovníkem výkonu, tak zodpovědně prohlašuji, že 30d autu stačí. ...

Fotogalerie
PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVÉ BMW X6

 ... I když vlastně… proč troškařit? Ona celá idea modelu X6 je… styl. Tak dobře, když X6, tak ať to je i slyšet. Protože kdybych se ptal „k čemu osmiválec?“, tak bych se měl tázat i „k čemu X6?“.. Protože BMW X5 je podobně velká, o něco praktičtější a také o něco levnější.

Že by byla X6ka zbytečným vozem? No, to ani náhodou… Její prodeje nasvědčují tomu, že se najde dost zákazníků, kteří mají styl až na prvním místě. Novinářská obec občas v recenzích neopomene uštědřit X6ce kopanec za nadbytečnost, také diskutéři na internetu bývají vyhraněni.

Jenže lamentování, který model je zbytečný a který ne, naštěstí řeší poptávka po tom kterém modelu a ne žalmy těch, kteří se často k nějakým rozsáhlejším zkušenostem s daným vozem vůbec nedostanou..

Jaká tedy třetí generace, označená interně G06, je?

Skvělá.

Je to všeuměl. Ve sportovním nastavení je na silnici jistější, než její praktičtější sestřička X5, přičemž v nastaveném komfortním režimu žehlí cestu stejně vzorně.

Testovaný vůz je vybaven volitelným offroad paketem, což přináší možnost ovlivňovat světlou výšku podvozku – a to díky vzduchovému odpružení na obou nápravách. A vzduch, to je vskutku pohodlné svezení.

Ono vlastně.. těch „zbytečností“ je na téhle třídě vozů, a v tomto konkrétně testovaném kusu též, požehnaně…

Začnu bílou metalízou a podsvícenými ledvinkami, půjdu přes ovládání gesty, skvělý sound systém Harman/Kardon, a skončím třeba u řadící páky, která je z křišťálu od Swarovského.

No řekněte sami… kdo tohle potřebuje? Nikdo. Věc se ale má tak, že to všichni chtějí.

Když se u nás na firmě a nebo i ve svém okolí ptám, jaké by bylo auto, které byste si vybrali – bez ohledu na rozpočet – tak nejčastější odpovědí bývá X6. I u něžného pohlaví.. Když se zeptáte „ a proč?“, tak odpovědí bývá „je krásná, má styl, je velká, bezpečná, a vždycky se mi líbila“.

Zajímavé.

Podle mě je důvodem to, že X6 umí skloubit praktičnost velkého bezpečného vozu se stylem a výrazem. Nadto fantasticky jezdí a všechna ta „,zbytečná“ výbava vozu dodá přidanou hodnotu výjimečnosti, načež se pak přistihujete při touze v tom autě prostě sedět; být tam a jezdit.

Osobně jsem milovníkem zejména nízkých, sportovních bavoráků, ale X6 má kolem sebe neskutečnou auru a charisma.

A tak když k ní míříte s klíči v kapse, a ona vás sama pozná a odemkne se, načež se vepředu rozsvítí celé ledvinky, světelný koberec okolo vozu a tmu proříznou fantastické LED světlomety, tak potom musím říct, že celé tohle krásné divadlo je provedeno tak moc pěkně, že mě kouzlo osobnosti X6 prostě pohltilo. A to je zatím jen ta část show, kterou vůz umí při příchodu k němu.

Ono to pokračuje, jízda je silně návyková. Auto se noblesně vznáší po silnici a žehlí české cesty tak, jako to umějí velké, těžké limuzíny. Posádka má královský rozhled, vždyť do X6 se naskakuje, jak je vysoká. V interiéru je nadbytek místa ve všech směrech, dokonce i vzadu nad hlavou. Mimochodem – zadní sedadlo je samozřejmě už třímístné.

Rozměrově je vůz velmi štědrý, což si žádá vyšší pozornost při najíždění do například podzemních parkovišť, když třeba zrovna u nás v Ostravě je jich spousta zatočených. Přeci jen, auto má dva metry na šířku. Parkování problémem není, kamery okolo vozu a automatické parkování vám umí hodně pomoci.

Jakou X6 tedy zvolit?

No, záleží na vaší povaze a fantazii. Možností je mnoho. Dieselové verze umějí ušetřit palivo, být dostatečně dynamické a jsou velmi přesvědčivé, hlavně co do zátahu.

Pokud vám ale nafta nevoní, můžete mít výborný šestiválec 40i a nebo lze zatím sáhnout i po již výše zmíněném osmiválci 50i, který je nadopován dvěma turby a disponuje výkonem přes 500 koňských sil. Má opojný zvuk, výkonu na rozdávání a velmi charakterní projev.

Chystají se ještě šelmy, divize M chystá monstrum, které bude výkonově okolo 600 koní. A k tomu patřičně tvrdý podvozek a velmi, velmi hlasitý výfuk. Proč ne… Když už, tak pořádně!

Ohledně podvozků – můžete mít X6 s ocelovým podvozkem a nebo, u některých provedení, lze zvolit vzduchové odpružení, navíc je k dispozici paket off-road, který vám umožní předvolit povrch, po kterém se chystáte jet (písek, kameny, sníh, štěrk…) a také si přizpůsobovat výšku auta dle potřeby. Vše je, jak je u BMW obvyklé, velmi logicky navrženo a řidič si nemusí pamatovat, že například ponechal vůz v horní, terénní poloze. Protože při zvýšení rychlosti někam k mimoměstskému maximu si X6ka automaticky ‚sedne‘ zpátky k zemi. Stejně tak při dálničních rychlostech si vozidlo přičapne tak, aby se zlepšila aerodynamika a aby X6 lépe seděla na cestě.

A ona umí sedět náramně: místy jsem se při rychlém projíždění zatáček divil i ušima, jak auto funguje a drží.

Verdikt?

Třetí generace a potřetí trefa do černého. Při představení druhé generace modelu X6 jsem si říkal, že nic lepšího se v segmentu SUV nedá postavit. (Psal se rok 2014 a druhá generace X6 byla obrovským progresem oproti generaci první, která jezdila tak trochu…prkenně.

Jak já se tehdy pletl…

PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVÉ BMW X6

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít