CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

CarTec Vám představuje: BMW X5 | SUVerénní úspěch

CarTec Vám představuje: BMW X5 | SUVerénní úspěch

CarTec Vám představuje: BMW X5 | SUVerénní úspěch

V kategorii velkých, „plnotučných“ SUV má značka BMW několik želízek v ohni.

Konkrétně tři. X5X6 a X7.

První zmíněný vůz se v aktuální generaci prodává s označením X5 (G05).

To interní, géčkové pojmenování, není náhodné.

Všechny modely, začínající tímto písmenem, jsou vybaveny nejmodernějším rozhraním systému iDrive a jejich řidiči jsou tím pádem uživatelé nejlépe fungujícího, nejintuitivnějšího a nejpřehlednějšího systému, který se do všech aut na světě montuje. Otevřete si jakýkoli test vozu značky BMW a přečtěte si hodnocení od novinářů profíků.

Jen pro dokreslení: X6 se jmenuje G06, model X7 je automobilkou interně označen jako G07.

X5 je pro značku BMW velmi důležitým modelem. X5 patří dlouhodobě mezi Top 3 nejprodávanější auta v ČR. A, samozřejmě, nejen u nás. To jen pro info, abych lépe osvětlil, proč je to auto tak dobré.

Fotogalerie
CarTec Vám představuje: BMW X5 | SUVerénní úspěch
Tuhle bílou X5 si u nás v Ostravě můžete vyzkoušet; je to naše předváděcí vozidlo.

Tuhle bílou X5 si u nás v Ostravě můžete vyzkoušet; je to naše předváděcí vozidlo.

V roce 1999 se začal psát příběh první generace, označené jako E53. A nutno zmínit a vzpomenout, že příchod prvního, vysokého BMW, proklamovaného jako první auto značky, hodící se i mimo zpevněné cesty, vyvolal velké bouře. A to jak mezi klienty, tak i fanoušky a veřejností. Vyrojilo se spoustu názorů na zbytečnost takového auta, na populismus a ústup od pro_řidičského zaměření.

Jak už to tak ale bývá, ukvapené závěry začaly brát za své po prvních novinářských testech.

První zábavné SUV. Sportovní akcent a radost z řízení. Sebejistý všeuměl.  

A následoval velký prodejní úspěch. Konkurence též nezahálela a tak přijela X5 v generaci druhé. Další nárůst prodejů. Pokus se sportovnější sestřičkou, modelem X6. Úspěšný. Třetí generace X5, následovaná další generací X6… Opět rekordní prodeje…

Dnes už SUV vyrábí i sesterský Rolls-Royce. Má ho i MINI.

Časy se holt mění a jak praví klasik – Kdo chvíli stál, již stojí opodál.

Takže dnes je úplně jedno, že většina klientů s vozem nikdy neopustí silnici. Je lhostejné, že pohon všech kol BMW xDrive nevyužijete… Protože ten vysoký posez, skvělý výhled a pocit bezpečí je něčím, co táhne.

Navíc – ta velká SUV budí respekt a jakkoli dámská klientela dříve řešila rozměry vozů kvůli manévrovatelnosti, tak dnes je trendem si to velké, bezpečné auto koupit a odhadování vzdálenosti, při například parkování, nechat na autě. Protože, jak už jistě víte, X5 si umí sama najít parkovací místo a s elegancí sobě vlastní do něj suverénně zajet. Také couvání můžete nechat na vozidle a ono posledních 50 metrů odřídí za vás. Nebo kamery okolo auta… vidíte vůz z ptačí perspektivy na displeji uvnitř a nemůžete se netrefit, kam potřebujete.

Už také víte, že díky semi-autonomnímu řízení se X5 nechá cestou vést tak nějak sama a vždy středem jízdního pruhu. Tudíž jsou všechna omezení, daná vnějšími rozměry, eliminována.

Zůstaly výhody. A těch není málo. Především – to auto je fakt velké a široké a uvnitř je nadbytek místa ve všech směrech. Ano, i já teď až sem vnímám nesouhlasné mručení majitelů modelu X7… Ale o tomto opulentním paláci na kolech někdy příště…

Velká sedadla, vzdušný interiér, obrovský zavazadelník, kilogramy izolačních materiálů a důraz na prémiovost v každém detailu. Na cokoli sáhnete nebo stisknete, tak vnímáte kvalitu. Cestovní komfort prvotřídní, tohle auto miluje dálky. Podvozky, až na ostrá ///M provedení, svou práci odvádějí na podtrženou jedničku a jsou nádherně plavné. (Ostré, ///Mkové modely, jsou zase naopak sportovní, tvrdší a řidičsky vděčnější.) Někde v dáli před vámi, a pouze při silné akceleraci, ševelí urozený pohon.

Protože, na rozdíl od konkurence, je tady svět v pořádku a BMW X5 začíná na šesti válcích. Můžete jich mít i osm, kdybyste chtěli. Nepotřebujete je, nejspíš vám řadový šestiválec bude stačit, ale máte možnost volby a to je v dnešním automobilovém světě prostě luxus.

A Když jsme u luxusu – kdo to s ním myslí vážně, volí věci jako laserové světlomety, Diamond Surround sound systém Bowers&Wilkins nebo křišťálovou hlavici automatické převodovky.

Osobně mám nejradši spíše sportovnější setup, takže adaptivní podvozek M Sport, silný diesel a dynamický výraz auta.

Nemá cenu psát, jak moc je to dobré auto. Vidíte sami nejlépe, kolik jich denně míjíte.

Na tomhle autě mám rád jeho talent pro cokoli, co od něj můžete chtít. Přes den se probijete městskou džunglí, usazeni do skvělých sedaček a kolébáni plynulým chodem úchvatného automatu si, obklopeni tichem, připadáte jako na vyhlídkové jízdě… Skvělý a silný motor vás na konci města na požádání zarazí do sedačky a vy za tlumeného bručení upalujete na vlně točivého momentu vstříc cíli své cesty.

Přes den X5 poslouží k přesunům kamkoli, večer vás bude důstojně reprezentovat před divadlem… Na dovolenou vás odveze naložené s ‚plnou polní‘ a kdybyste náhodou potřebovali jet někam mimo cestu, tak s klidem můžete.

Já X5 znám jako své boty a mám na ní rád, krom výše zmíněného, i takové drobnosti, jako absence obav při parkování (protože světlá výška, krátké převisy a velká kola snesou opření auta o kterýkoli obrubník bez újmy), způsob, jakým tohle velké auto absorbuje nerovné cesty a nebo nasedání a vysedání, které je příjemnější, než naskakování do nízkých aut. Má záda ocení i rozměrné sedačky a bederní výztuhy/opěrky, které na má bedra působí jako rehabilitační procedura (samozřejmě spolu s vyhříváním sedadel). Silně vám doporučuji položku „Komfortní sedadla“.

Na vozech BMW je úžasné, jak umějí být rozličné. A to i pokud se bavíme o jednom jediném modelu.

Kupříkladu model X5, pokud je vybaven vzduchovým podvozkem – je to navýsost komfortní auto.

Pokud ale zvolíte z druhé strany nabídky, řekněme pro příklad model M50d, tak jeho ocelový podvozek s adaptivními tlumiči vám naopak umí dát pocítit, po jak nerovné cestě zrovna jedete. Samozřejmě – je potřeba zmáčknout tlačítko Sport na voliči jízdních zážitků (má jej každé BMW v základní výbavě).

Po všemožných zážitcích s konkurenčními SUV podobných rozměrů (a to se bavím o prémiových konkurentech, včetně severských a i ostrovních aut, které nám jsou v rámci školení zapůjčovány) tvrdím, že není lepší auto, než je BMW X5.

Po spoustě kilometrů, strávených za volantem modelu X5 si troufám tvrdit, že do příchodu nástupce této generace, má BMW X5 s označením G05 své místo na pomyslném trůnu velkých SUV jisté.

Po tomto červencovém víkendu budu jen velmi neochotně vracet krásný kovový klíč od verze X5 xDrive30d.

Vůz s notoricky známým řadovým šestiválcem, spalujícím naftu, který by se suverénní dynamikou utáhl i kamion na sobě nese plaketku s označením M Sportovního paketu. Bílá pastelová barva Alpin weiss vůz opticky ještě zvětšuje (jakoby sám o sobě nebyl velký až až), auto má krásná, velká kola a samozřejmě LED světlomety, jejichž zamračený výraz při denním svícení nenuceně a zcela samozřejmě čistí levý pruh dálnic. A to i od notorických levopruhařů. Head-Up displej rozmazluje svou dokonalostí a skvěle hrající hifi systém už jen dotváří pohodu na palubě.

Komfortní kožená sedadla (jak vyhřívaná, tak i ventilovaná) se starala o maximální pohodlí posádky a v obsazení čtyřech dospělých jsme (samozřejmě na jednu nádrž) objezdili okolí Mikulova, Vídeň, Hatě a cestou zpátky se zastavili ještě v Beskydech do oblíbené restaurace. Akční rádius vozu osciluje okolo tisíce kilometrů, záleží na váze vaší pravé nohy. Nádrž má objem 80 litrů.

Zavazadelník auta je téměř nezaplnitelný (a to věřte, že dámská část našeho osazenstva je schopna pobrat s sebou naprosto všechno…), vnitřní prostor vozidla je královský, no a mně, coby řidiči, se z auta nechtělo ani vystupovat.

Tenhle křižník je setsakra skvělým autem a delší cesty v něm jsou – za doprovodu oblíbené hudby – skvěle stráveným časem, plným relaxace a radosti z řízení.

Tuhle bílou X5 si u nás v Ostravě můžete vyzkoušet; je to naše předváděcí vozidlo.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

CarTec Vám představuje: BMW X5 | SUVerénní úspěch

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít