CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

CarTec Vám představuje: BMW řady 3 | Třetí princ

CarTec Vám představuje: BMW řady 3 | Třetí princ

CarTec Vám představuje: BMW řady 3 | Třetí princ

BMW řady 3 představuje produktový specialista CarTec Ostrava - Tomáš Bok

BMW řady 3. Pohádka o úspěchu modelu, který se stal ikonou. O úspěchu, který se opakuje. Čerstvý titul Auto roku v České republice jen pečetí obecně známý fakt. Fakt o tom, jaké tohle auto je.

Protože ne nutně musí být výběr auta střední třídy kompromisem. BMW řady 3 kompromisy dělat nemusí, protože prostě umí vše, co auta tohoto segmentu umět mají. A umí to tak nějak…na jedničku.

Potřebujete prostor, komfort, pohodlí a přitom také toužíte po dynamickém, sportovně elegantním autě, které navíc můžete ozvláštnit výbavou, která se nabízí až ve vyšších třídních sférách?

Trojka umí vyhovět všem. A to úplně. Bez kompromisů. Krása vozu prémiové třídy tkví i v tom, že vaši trojku si můžete dle libosti sestavit tak, jak je libo. Chcete nadupaný motor a výbavou hýřit nepotřebujete? Žádný problém. Nebo naopak – vnitrofiremní politika vám neumožní šestiválcový motor? Žádná škoda, i se základem nabídky se dá konfigurovat nejvyšší výbava. Hlavně ale – i vstupní motor je sympaticky dynamický.

Na BMW řady 3 je krásně vidět, jak chce zůstat sportovně-luxusním vozem a přestože tohle auto povyrostlo, tak v mezích svého segmentu zůstává stále rozumně dimenzováno. A je agilní. Tuhé. Skvěle vyvážené. A ano, stále má tu dlouhou kapotu a nízké těžiště. Stále má dokonalé vyvážení. A pořád má také sportovně nastavený pohon všech čtyř kol s preferencí zadní nápravy… v případě zadního náhonu asi není třeba nic psát, protože motor vepředu a pohon zadních kol, to je archetyp náhonu.

Trojka prostě po všech stránkách povyrostla. Ale rozumně. Je v ní dost místa pro vaši rodinu, kufr je solidně dimenzovaný a vůz umí jezdit i distingovaně, komfortně. Zlepšena byla v této nové generaci i akustika. Na palubě je ticho a tlumení nerovností doznalo citelného zlepšení. Taktéž interiér je na zcela jiné úrovni a předchozí, spartánský styl, je minulostí. Interiér je o několik úrovní lepší, je viditelně, pocitově a i objektivně kvalitnější. Nejsem oblizovačem interiérových plastů, ale materiály jsou vážně na vysoké úrovni.

Design auta je na posouzení každého jedince a řídím se tím, že krása je v očích toho, kdo se dívá.

Pravdou ale je, že jsem zatím nepotkal člověka, kterému by se nová trojka nelíbila…

Dynamická silueta a nízký ponton karoserie ukazují na atleta, dlouhý rozvor taktéž. Vykrojení (zoubek karoserie) v předních světlometech odkazuje na trojku s označením E46. LED světla jsou mimochodem standardem, xenonové výbojky jsou navždy zapomenuty. LEDky řežou tmu tak suverénně, že noční jízdy budete milovat. Můžete si pořídit i Laserová světla. A to je pak panečku paráda. Modré segmenty laserových světel vypadají úchvatně i ve dne. Tohle chci!

Fotogalerie
CarTec Představuje BMW řady 3 | Třetí princ
Tohle chci!

Tohle chci!

Dokonce i Touring je rychlý, myslím vzezřením. Záď působí lehce a sportovně a jakkoli kombíky nejsou zrovna mým šálkem, tak trojkový Touring bych v garáži přivítal s nadšením. Ten kufr je fakt veliký a krásně udělaný.

Dvojice výfuků po stranách už jen dokresluje dynamické ambice auta a velmi mu sluší.

Zpátky do interiéru.

Jsem vždy překvapený z ergonomie bavoráků. Totiž.. mě nefascinuje, že je vše tak, jak má být, ale to, kam až se dá dojít a dopilovat tak něco, co vždy bylo u BMW výtečné. Píšu o právě těch maličkostech, které pak při jízdě vytvářejí dokonalou pohodu a radost za volantem. Sedačky lze spustit snad ještě níže, než dříve, jsou samy o sobě výsostně pohodlné a drží tělo tak, že máte pocit dokonalé symbiózy s autem. Volant je famózní, tlustý; a jde nastavit v takovém rozsahu, že si absolutní pohodu udělá za volantem každý. Ať jste proporčně žokej či basketbalista, bude vám tady setsakra dobře. Nemluvě o tom, že když si položíte ruku na opěrku pod oknem (při dobře nastavené sedačce), tak ji můžete pohodlně a zcela přirozeně přesunout/nechat spadnout na volant tak, že padne přímo na to správné místo věnce. To samé ruku pravou – ze středové loketní opěrky při opřeném lokti dosáhne přesně na věnec u středové příčky volantu.

Prostě… výborně se tu sedí, vše je kvalitní, odtlumené, měkčené; no a ta vůně interiéru… ? Paráda.

OK… Už jste si přečetli, že exteriér je povedený, interiér krásný a podvozek že vážně umí jezdit.

Teď bych měl asi něco napsat o motorech… a to minimálně proto, že bavorské motorové závody jsou jimi vyhlášené.

Ale zde bych to shrnul a byl stručný; to aby mi zbylo místo na popis motorizace, kterou testuji pro účely tohoto článku. Ale o tom trošku později.

Tedy obecně k motorům – čtyřválce jsou moc fajn – diesel jede a táhne neúnavně, moc si za to nežádá. Benzinové verze se čtyřmi válci srdnatě šplhají do otáček a zejména 330i je náramně točivá a má krásnou špičku i zvuk. Šestiválcový M340i je ‚poloviční M3‘ – nadmíru silný, jede velmi, velmi přesvědčivě a skvěle zní.

Já mám ale jasno… Mně se do trojky nejvíce hodí šestiválcový diesel 30d. K dispozici je ještě dvouturbový M Performance agregát M340d. Věřte, že výkonově jde o  šílenost..! (M340d i M340i vnímejte jako mezistupeň mezi běžnými verzemi a ostrým eMkem.)

Ale opravdu se budu soustředit na 330d. Tenhle agregát mám pod kapotou právě zkoušeného touringu v barvě Dravit grey (boží barva!) a mám pro něj jen chvalozpěvy… Pohádka o nekonečném zátahu, (na diesel) krásném zvuku a skvělé kultivovanosti.

Toto je, dámy a pánové, sen. A to je přitom ten slabší šestiválec v nabídce…!

Třílitr se šesti válci ve střední třídě je exponát ojedinělý, bohužel na vyhynutí. Greta promine, ale toto je pan Motor. Kdykoli, a tím myslím i v rychlostech daleko za povolenými limity, se při požadavku na zvýšení rychlosti dočkáte masivního, neutuchajícího zátahu. Hutného a mohutného zatlačení do sedadla, provázeného zvukem, kterého je schopen pouze řadový víceválec. Ten motor trojce dává totální suverenitu a na rodinný kombík střední třídy je 580 Nm točivého momentu bestiální číslo. Ono, řeč čísel bývá jedna věc, ale realita je pak věcí druhou

 O ta čísla tady totiž ani moc nejde. Spíše naladění motoru a převodovky a také výkonová křivka, respektive průběh výkonu – to je, oč tu běží.

A u 330dxD Touring se má realita tak, že když to pořádně zašlápnete, tak auto vyletí dopředu jako posedlé démonem a jakmile převodovka odřadí po dosažení max. výkonu další rychlost, tak otáčky spadnou tam, kde je maximum krouťáku. A ten je u dieselu fakt štědře rozptýlen… Čili na další zařazené rychlosti se situace opakuje. Takže auto letí jako urvané ze řetězu a ne a ne polevit.

Tudíž v praxi auto po zadupnutí plynu do podlahy krásně zavrčí a brutální tah spolu s kvapným růstem rychlosti vyvolávají husí kůži a spokojený úsměv. Pružné zrychlení je drtivé, s tímhle nadrážděným bavorákem jste rychlí tak, že to bere dech. Předjíždění je dílem okamžiku, auto nabírá rychlost s neuvěřitelnou samozřejmostí. Síla modelu 330d je opojná. Vždyť motor 30d důstojně pohání i velkou sedmičku, no a model X7 jakbysmet.

Svezte se v relativně malé a lehké trojce s tímto motorem a pak mi řekněte, že byste si jej nepořídili.. Nebudu vám věřit.

Tenhle víkend jsem klíčky od 330d záviděl i sám sobě.

Nejlepší byly odpaly z křižovatek a pružná zrychlení. Když vám předjíždění trvá pár vteřin, tak je to prostě radost. Přistihoval jsem se, že zrychluji i dlouho poté, co mi předjížděné auto dávno mizelo v zrcátku.

Způsob, jakým tenhle „usedlý dýzlový kombík“ cvičí s vašimi emocemi, je nevídaný.

Motor 30d znám velmi dobře, ale že je v nové trojce až takto potentní?! Tak to dokázalo překvapit i mě samotného.

Díky bohu za to, že u BMW je svět stále v cajku. Alles in ordnung, ja wohl!

PS: Tahle trojka touring u nás jezdí jako předváděcí auto. Pokud o novém BMW řady 3 uvažujete, tak si k nám pro tenhle parádní zážitek přijďte…

Tohle chci!

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

CarTec Představuje BMW řady 3 | Třetí princ

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít