CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD

CarTec Vám představuje: BMW 545e | Prémiový šestiválcový sedan s hybridní technologií.

CarTec Vám představuje: BMW 545e | Prémiový šestiválcový sedan s hybridní technologií.

CarTec Vám představuje: BMW 545e | Prémiový šestiválcový sedan s hybridní technologií.

Na úvod tohoto čtení mám jednu docela podstatnou poznámku: BMW 545e xDrive je hodně rychlý, sportovně-luxusní prémiový sedan.

Není to "jen další alternativa mezi benzíny a diesely, která vznikla kvůli požadavkům EU na nízké emise".

Tohle je zábavný, skvěle jezdící a dokonale naladěný vůz. Poctivý bavorák s plnotučným benzinovým šestiválcem.

Dnešní doba nám diktuje eko diety (gramy CO2 a jejich počet jsou málem důležitějším ukazatelem, než stádo koní pod kapotou), díky Bohu však stále existují automobilky, které mají know-how a touhu vytvářet auta zábavná. Jenou z mála je BMW, které v dohledné době rozhodně nezatracuje spalovací motory.

BMW se vždy profilovalo jako značka pro zapálené řidiče.

Smekám klobouk, protože hybrid, kterým jsem během tohoto víkendu jezdil, zábavný byl. A to tak, že velmi.

Osobně si zábavu za volantem představuji jako něco komplexního, jako ještě něco navíc k tomu, že vůz zvládá vše, co po něm jako řidič chci.

Jaké tedy BMW 545e jako auto je?

Řada 5 se řadí mezi vozy tzv. vyšší střední třídy. To znamená, že to je auto, které má na délku blízko k pěti metrům, kufr má blízko pěti stům litrům a karoserie by měla být tříprostorová (typ sedan/limuzína) a nebo kombi.

Tato třída vozů (obecně) se vyznačuje kultivovaností, protože primárně slouží manažerům jako nástroj na zdolávání delších cest.

Čemuž se vše podřizuje: to auto musí být tiché, prostorné a tzv. vychované. Rozumějte tím pohodlná sedadla, výkonné a tiché motory, dokonalé podvozky a spousta komfortní výbavy.

Fotogalerie
Foto CarTec Vám představuje: BMW 545e | Prémiový sedan.

BMW v každé třídě aut vždy přidává (už ve standardu!) radost. A tahle Radost z toho, že auto jede, že jej řídíte, je u našich vozů značky BMW všudypřítomná.

Bavoráky jsou nadšené do jízdy a cítí to každý, kdo je řídí. Sednout z jiného vozu do BMW je jako vzít na procházku anglického buldoka, vrátit se pak domů a tam zapřáhnout do postroje malého bullterriéra. S druhým zmíněným psíkem ta procházka dostává úplně jiné grády.

Auta od BMW jsou prostě 'od přírody' živá a aktivní.

Takže to, jak mohlo dopadnout, když mnichovští inženýři kdykoli v minulosti dostali zadání vytvořit něco jako zábavný sedan vyšší třídy, už známe: aktuálně například 540d, 540i, M550i, M5..

Co se ale asi může stát, když zadání zní následovně:

'Pánové, nyní potřebujeme vytvořit velký sedan, který má mít pohon všech kol, benzinový motor, výkonově by vůz měl mít řekněme okolo 400 koní a abyste to neměli tak "snadné", tak na něj ve finále potřebujeme plácnout/umístit "elektrické espézetky".'

Věřím, že v tu chvíli se i zkušení vývojáři v Mnichově po sobě podívali s pochybami, zda to vedení automobilky nepřehnalo s eko-pro smýšlením...

Nicméně; vzniklo něco, co se nebojím nazvat Hybridní raketou.

BMW 545e.

To, že BMW 545e můžete provozovat na EL značkách je ve světle toho, jak se ten vůz za jízdy chová, opět jen jakýsi vedlejší benefit... Zase to je tak, že vzniklo zábavné auto, jehož vedlejším, přidaným efektem je fakt, že je to hybrid, který je ekologický a úsporný.

Bez mučení se přiznám, že celý testovací víkend jsem si užíval silně návykový zátah kombinovaného výkonu téměř čtyř set koní a elektrický výkon mi sloužil ne jako nástroj pro bezemisní jízdu, ale jako e-boost. Prostě další, elektrické turbo.

Jasně, můžete si přes noc nabít z 230V zásuvky v garáži vůz do plna, pak si vychutnat naprosto tichou jízdu v délce větší, než 40 kilometrů, ale tohle bych činil asi s verzí 530e (čtyřválec, hybrid, možno i jako Touring a i s nebo bez pohonu všech čtyř kol).

Mimochodem - dojezd na elektřinu je o mnoho delší, než se udává. Stačí vůz nechat žít v režimu Hybrid, případně Hybrid EcoPro a on si každé zpomalování či brzdění uloží vše, co narekuperuje. Těch cca 40 kilometrů je dojezd čistě pro jízdu dopředu, bez zpomalování; a to do rychlosti až 140 km/h.

Jenže s 545e se mi moc úsporně jezdit nedařilo...

Ne že by to vůz neuměl, to právě naopak. Při tomto výkonu je jeho spotřeba nižší, než u dieselu.

"Problém" je v tom, že sladění obou pohonů (elektrických 80 kW a benzinových 210 kW) je tak zábavně nastaveno, že když hrábnete do koní, tak v prvních setinách reaguje elektřina a její konstantní točivý moment. Začíná krásný, naléhavý zátah, známý všem, kdo okusili elektroauto. Vzápětí, naprosto plynule a s ještě větší chutí přichází na pomoc naturbený benzinový bráška se svými 450ti Nm a dojem z celého zrychlení je takový, že podobně lineární a hutný dojem z akcelerace už dlouho nepamatuju. Naposledy jsem se smál nahlas v M760Li.

Auto nabírá rychlost s těžko pochopitelnou lehkostí a z euforie vás vytrhne až rychlostní omezovač na hodnotě 250 km/h.

Jen pro info: z nuly na stovku to tenhle hybridní bavorák na zelených EL značkách (!) dává pod 5 vteřin...

Tak takové eko zážitky si nechám líbit..!

Nosím dříví do lesa, ale musím to vyzdvihnout: nádherné ticho při jízdě na elektřinu - auto je tak luxusně a precizně provedeno a zpracováno, že v autě je ticho jak v kostele.

Když jsme u toho ticha: při stisku tlačítka Start před a i po jízdě uslyšíte krásný zvuk, zkomponovaný oskarovým skladatelem Hansem Zimmerem (Lví král, Piráti z Karibiku, ...) přímo pro BMW.

Z těch zvukových výstupů dále nejde nezmínit husí kůži vyvolávající Árii bavorského řadového sexteta a v tomto autě muziku tvrdil ještě volitelný soundsystém Harman/Kardon, který v takovém voze prostě chcete mít.

Takže tak, s hybridním bavorákem.

Není to "povinně hybridní model v rámci motorové nabídky", je to silně zábavné auto, které - když chcete - to umí i extra úsporně.

Jasně, má o něco menší kufr (o 120 litrů) a trochu menší nádrž, je těžší (cca 1900 kilo), ale to je vám úplně jedno v moment, kdy pravou nohou prošlápnete podlahu a z tiše plujícího, distingovaného sedanu se rázem stane superrychlý bavorák, připravený zaplavit vaše tělo adrenalinem.

Jindy zase stačí jen trochu chtít a spotřeba může být lepší, než u dieselových verzí – režimy Hybrid, Electric a nebo Hybrid EcoPro (vše plně nastavitelné řidičem) se umějí postarat o překvapivě nízkou spotřebu paliva.

Boží je v tomto krásném autě jak cestování čistě elektrické

(doporučuji mít vždy v navigaci zadán cíl, kam jedete; a to i když tam trefíte - protože v kombinaci s režimem Adaptive ten vůz vidí trasu a ví, kde a jak podřazovat, jak nechat adaptivní tlumiče žehlit cestu, atd.),

tak i režim Sport s pákou voliče převodovky u sebe

(v tomto režimu máte nejlépe nachystán e-boost v podobě 80ti kW a 265 Nm elektropohonu).

Já jsem si během víkendu vždy během jízdy narekuperoval dostatek elektřiny pro elektrickou turbo forsáž a pak si užíval tu záplavu kombinovaného výkonu, který je v tomto autě tak krásnou záležitostí, že jsem se málem zapomněl zmínit o další záležitosti, která je všem hybridům od BMW vlastní.

Tzv. Prekondice, resp. nezávislé topení a klimatizace.

S hybridními modely BMW vám stačí si do mobilu stáhnout aplikaci MyBMW a pak už jen kliknout a před cestou si z mobilu do auta poslat požadavek na přípravu teploty.

To znamená, že už nikdy nebudete muset v zimě sedat do studených sedaček, studeného interiéru a nebo taky řešit škrábání zmrazků ze skel. Přicházíte k autu a v něm je teplo. Sedačka hřeje, skla jsou rozmražená. A v létě naopak...

Nemá smysl psát o řadě 5 obecně, protože tohle auto je notoricky známé pro své skvělé vlastnosti.

Co mě však nikdy nenapadlo, je to, že bych uvažoval o hybridní variantě jako o jedné z nejlepších v rámci modelové palety...

545e umí jet jako urvaná ze řetězu, zároveň ale při náladě na klidné cestování bude úspornější, než dieselová varianta.

Děkuji našemu panu řediteli za zapůjčení jeho služební 545e a omlouvám se mu za 'mírný nárůst' jeho průměrné spotřeby během tohoto víkendu.

Nemohl jsem si pomoct; to auto si fakt celou dobu říká o zábavu a je tak snadné mu podlehnout...

U nás v BMW CarTec hybridní vozidla k vyzkoušení máme.

Zvažte i tahle auta, pokud se zaobíráte myšlenkami na pořízení nového vozu.

 Jezdí velmi úsporně; a přitom jsou plná radosti z jízdy.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Foto CarTec Vám představuje: BMW 545e | Prémiový sedan.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít