Přeskočit na obsah
CarTec Group

Nekompromisní dynamika

Zcela nové BMW X3 (G01) je ukázkou neomezených možností a výrazem ryzího charakteru a svobody. Inspiruje svým sportovním vzhledem a fascinuje vzrušujícími jízdními zážitky. Díky částečně autonomnímu řízení a inteligentnímu pohonu všech kol BMW xDrive nabízí nejvyšší úroveň jízdního komfortu na silnici i mimo ni. Z toho důvodu mění standardy své třídy a dává jasně najevo jednu věc: je velký rozdíl v tom, jak do cíle své cesty dorazíte.

DESIGN | SPOLEČNÍK NA CESTÁCH

Jediný pohled, který probudí vaši touhu po výzvách. Strhující designový styl BMW X3 je novou interpretací autority a nezávislosti. Harmonické proporce, výrazné kontury a extrémní důraz na šířku přídě i zádě vytvářejí dojem značné robustnosti. Stejný přístup se uplatňuje také v přepracovaném, exkluzivním interiéru. Stručně řečeno, BMW X3 se se svými výbavovými liniemi dokáže přizpůsobit velmi rozmanitým nárokům a potřebám.

PERFEKTNÍ VÝHLED NA VŠECHNY CESTY.

Adaptivní LED světlomety v sobě integrují potkávací i dálkové světlomety a směrovky, všechny výhradně s technologií LED. Ve výbavě nechybí ani BMW Selection Beam, odbočovací světla, denní svícení a adaptivní přední světlomety s variabilním rozdělením světelného kuželu pro bezchybné osvětlení silnice a lepší viditelnost ve tmě. Výraz zadní části vozidla dokreslují zadní světla s technologií LED, která vypadají jako vyřezaná z jednoho kusu. Typickým tvarem připomínají písmeno L a modelu BMW X3 dodávají při pohledu zezadu robustní a zároveň elegantní vzezření. Zajišťují, že vůz má ještě dynamičtější charakter, a to jak ve dne, tak i v noci.

ZŮSTÁVÁ V KLIDU. DOKONCE I PŘI BOUŘCE.

Uvolněná, luxusní atmosféra: výrazně vylepšený akustický komfort mění interiér BMW X3 v jedinečnou zónu ticha, a to dokonce i při jízdě vysokými rychlostmi. Velmi kvalitní akustické zasklení výrazně snižuje aerodynamický hluk a tlumí zvuky zvenku.

JÍZDNÍ DYNAMIKA | BEZ OMEZENÍ – PŘÍMO DO CÍLE

BMW X3 má jasné poslání: nekompromisně spojit dynamiku s bezpečností. Proto nabízí maximální jízdní komfort a jasnou výhodu v oblasti bezpečnosti, a to i za špatného počasí nebo na kluzkých površích. Dalšími indikátory skvělého jízdního zážitku jsou motory s vysokým točivým momentem kombinované s nečekanou trakcí a agilitou. Nebo jinak: v BMW X3 silnice končí až tehdy, když si to přejete vy.

Díky inteligentní lehké konstrukci je nové BMW X3 lehčí, precizně vyladěná aerodynamika se zase postarala o optimalizovaný koeficient odporu vzduchu. Oba tyto prvky mají pozitivní vliv na extrémně agilní dynamiku, hospodárnost a spotřebu paliva. Za zmínku stojí zejména design zadní části s přepracovanými hranami, aerodynamicky optimalizovaná vnější zpětná zrcátka a vzduchové clony v předním nárazníku. Unikátní je i aktivní ovládání lamel v masce chladiče – pokud motor nepotřebuje chladit, ventilace se automaticky uzavře, čímž příznivě ovlivní aerodynamické vlastnosti vozu.

Pomocí BMW EfficientDynamics získáte z každého litru paliva víc: vyšší výkon, hospodárnost a ještě lepší jízdní zážitek. Technické inovace, které snižují spotřebu paliva, zároveň zvyšují radost z jízdy. Tím pádem v každém BMW pocítíte ryzí dynamiku.

KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY

BMW X3 nastavuje svou vlastní třídu v oblasti konektivity a komfortu – buďte spojeni se svými přáteli ve světě i během cest, využívejte exkluzivní služby a chytré aplikace, telefonujte, posílejte e-maily nebo surfujte na internetu pomocí WiFi. Inovativní koncept ovládání tvoří z řidiče a vozidla v každém okamžiku sehranou dvojici. Výsledkem je jízdní zážitek, který nemá obdoby – na cestě k autonomnímu řízení je maximální pozornost věnována vašim potřebám. Ultra moderní asistenční systémy zároveň definují novou úroveň bezpečnosti a snižují stres řidiče. To abyste se mohli soustředit jen na to, co je důležité: zábavu za volantem.

KONCEPT OBSLUHY

Nový koncept ovládání v BMW X3 inspiruje hlavně uživatelskou přívětivostí. Jasně umístěné ovladače jsou blízko u sebe a na dosah od volantu, tím posunují jízdní zážitek na zcela novou úroveň. Specifické funkce lze nastavovat pomocí inteligentního hlasového ovládání BMW nebo ovládání gesty či dotykem. Navigační systém nebo telefonní hovory lze snadno ovládat posunem nebo ukazováním v rozpoznávací oblasti středové konzoly.

BMW HEAD-UP DISPLAY

Plně barevný BMW Head-Up Displej promítá všechny informace relevantní k jízdě přímo do řidičova zorného pole, díky čemuž usnadňuje jeho plné soustředění na řízení. Zobrazeny jsou informace o aktuální rychlosti, pokynech navigace a rychlostních limitech včetně indikátoru o zákazu předjíždění i funkce telefonu nebo zábavního systému.

12″ KONTROLNÍ DISPLEJ

Multifunkční přístrojový panel s technologií Black Panel o úhlopříčce 12ʺ poskytuje velmi působivou vizualizaci jízdního zážitku. Zobrazit lze celkem tři režimy se specifickým rozhraním – každý z nich má vlastní grafický styl a barevné schéma. Řeč je o režimech ECO PRO, COMFORT a SPORT.

MODELY A VÝBAVOVÉ LINIE

M SPORTOVNÍ PAKET

Včetně stylového nádechu motorsportu: volitelný M Sportovní paket zahrnuje M aerodynamický paket s jedinečným předním nárazníkem s velkými čelními nasávacími otvory. Sportovní exteriér je definován 20ʺ koly z lehké slitiny Double-spoke 699 M v lesklém provedení Orbit Grey a dynamicky působící vsadkou zadního nárazníku v metalickém laku Dark Shadow. Jedinečný dotek sportovnosti v interiéru dokreslují sportovní kožená sedadla s kůží Vernasca s modrým kontrastním prošíváním.

MODEL XLINE

Model xLine podtrhuje silný charakter BMW X3. Efektní jsou zejména specifické designové elementy z matného hliníku na vertikálních žebrech masky chladiče ve tvaru ledvinek, boční nástavce prahů a také stylizované ochranné prvky podvozku vpředu a vzadu. Mezi další význačné rysy patří volitelná 20ʺ kola z lehké slitiny v designu Y-spoke 695 s lesklým lakem Orbit Grey nebo prvotřídní sportovní sedadla řidiče a spolujezdce ve spojení s exkluzivními interiérovými lištami Fineline Cove.

MODEL LUXURY LINE

Model Luxury Line v sobě ideálním způsobem spojuje robustnost a eleganci. Mezi příklady tohoto propojení patří luxusní kožené čalounění a propracované detaily v podobě například palubní desky čalouněné materiálem Sensatec. Zvenku zaujmou zejména volitelná 20ʺ kola z lehké slitiny V-spoke 697 v lesklém dvoubarevném provedení Ferric Grey nebo boční nástavce prahů a stylizované ochranné prvky povozku provedené v barvě Frozen Grey s leskle chromovými detaily.

BARVA KAROSERIE BMW INDIVIDUAL

Metalický lak Sunstone, který byl speciálně vyvinut pro nové BMW X3, má stříbrnou barvu s jemnými doteky zlaté. Díky speciální pigmentaci se její intenzita mění v závislosti na úhlu dopadu světla. Výsledkem je, že ještě více vynikne výrazná silueta vozu. Sportovní eleganci nového BMW X3 dále dokreslují volitelná 21ʺ kola z lehké slitiny BMW Individual V-spoke 726 I.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW X3 xDrive20d:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,0–5,7

Emise CO2 v g/km (kombinované): 142–132

BMW X3 xDrive30d:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,0–5,7

Emise CO2 v g/km (kombinované): 158–149

BMW X3 M40i:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,4–8,2

Emise CO2 v g/km (kombinované): 193–188