Přeskočit na obsah
CarTec Group

ÚPLNĚ PRVNÍ BMW X2

Absolutně unikátní. Extrémě výjimečné. Nové BMW X2 dává své sportovní ambice okamžitě najevo. Díky odvážnému designu nabízí dynamické a agilní výkony, které v dané kategorii nemají konkurenci. Ve spojení s vysoce kvalitním interiérem a spoustou inovativních technologií se jedná o extrovertního protagonistu nové doby. Jste připraveni?

BMW X2 technicky vychází z aktuální generace X1. Oproti ní je ale o 49 mm kratší a o 69 mm nižší. V Mnichově tomuto modelu přisoudili roli sportovnější alternativy klasického dříve představeného crossoveru, o čemž nakonec svědčí také přítomnost verzí M Sport a M Sport X. Interiér přesně podle očekávání žádné zásadní novinky nenabízí. Zavazadelník pojme v základním uspořádání 470 litrů, což je o 35 litrů méně ve srovnání s větší X1.

Design auta působí už od prvního pohledu dynamicky, BMW jej nabízí s paletou svěžích barev, takže jej na ulici rozhodně nepřehlédnete. Byť na propagačních materiálech můžete X2 vidět hlavně ve zlaté (v té ostatně byla většina dostupných exemplářů), my pro vás vybrali výraznou modrou.

5 PŘESVĚDČIVÝCH FAKTORŮ

  1. Spotřeba v l/100 km (kombinovaná): 4,8–4,6
  2. Jasně rozpoznatelné designové prvky
  3. Poprvé dostupné s paketem M Sport X
  4. Mimořádná jízdní dynamika a výkonné motory
  5. Inovativní koncept ovládání a dokonalé připojení

DETAILY DESIGNU EXTERIÉRU

Nové BMW X2 si jde svou vlastní cestou – a také to dává najevo. Extrovertní tvary v kombinaci s dynamickými konturami mu propůjčují extrémně sportovní kupé charakter. Současně jeho působivé proporce a unikátní inovativní design zaručují výjimečný vzhled. Ideální pro všechny, kteří chtějí prozkoumávat nové obzory. 

NASÁVACÍ OTVORY

Na první pohled dechberoucí: sebevědomá přední část s mohutným nárazníkem a velkými trojdílnými nasávacími otvory zaručuje lepší chlazení brzd a motoru. Vzduchové clony integrované do nasávacích otvorů pomáhají snižovat odpor vzduchu.

BLATNÍKY

Celkově sportovní pojetí: výrazné blatníky lemované šedou barvou Frozen Grey z paketu M Sport X nabízejí obzvláště dynamické okolí pro velkolepá kola. Stejně jako výrazné nástavce prahů jsou nepochybným znamením, že BMW X2 je plnohodnotným členem rodiny modelů X.

NÁSTAVCE PRAHŮ

Co BMW X2 začne, to dotáhne do konce. To demonstrují také neobvyklé plochy nad nástavci prahů v šedé barvě Frozen Grey. Tvoří plynulý přechod mezi blatníky kol, rovněž vyvedených v šedé barvě Frozen Grey, a směrem dozadu systematicky pokračují v působivé souhře mezi barvou karoserie a ozdobnými prvky.

M ZADNÍ SPOILRER

Dynamické do posledního detailu: volitelný M zadní spoiler ještě více zvýrazňuje sportovní tvar protažené siluety ve tvaru kupé. Svým výrazným tvarem je M zadní spoiler dalším mimořádně výrazným prvkem, který dokonale doplňuje zadní část BMW X2 s její nezaměnitelnou šířkou.

DESIGN ZADNÍ ČÁSTI

Systematicky promyšlené: unikátní designový jazyk pokračuje také v zadní části vozu. Víko zavazadlového prostoru jsou v rovině se zadním nárazníkem, což vytváří výjimečně estetický vzhled. Kromě toho bylo madlo víka zavazadlového prostoru diskrétně integrováno do znaku BMW.

PANORAMATICKÁ PROSKLENÁ STŘECHA

Otevřená hrátkám se světlem i ve chvíli, kdy je zavřená. Volitelná dvoudílná panoramatická prosklená střecha pokrývá téměř celou střešní plochu BMW X2. Do interiéru tak propuští další světlo a fascinujícím způsobem vylepšuje dojem z prostornosti. Přední část lze otevřít v různých úhlech.

VŽDY VPŘED: JÍZDNÍ DYNAMIKA

Výkonné motory. Přesné řízení. Volitelný M sportovní povozek. Precizní ovladatelnost stanovující měřítka ve své kategorii. Pro dynamické výkony a čilou agilitu – ať už na krátké či dlouhé vzdálenosti, jízdu po městě, nebo zatáčkovité okresní silnice. Všechny tyto vlastnosti dále zdokonaluje volitelným pohonem všech kol BMW xDrive, který novému BMW X2 propůjčuje vynikající trakci a směrovou stabilitu, umožňující projet ostrou zatáčkou stylem, jakoby vůz jel po kolejích. Zvýšený tep je samozřejmostí – pro všechny, kteří jsou připraveni.

400 NM

maximálního točivého momentu čtyřválcového vznětového motoru BMW TwinPower Turbo propůjčuje BMW X2 xDrive20d, který je zde vyobrazen, okamžitou odezvu, maximální zátah a vzrušující akceleraci.

NEDÁVÁ VYBRAT. VYBÍRÁ SI

PAKET M SPORT X

Neobyčejný jako samotné BMW X2: premiéra paketu M Sport X. Tento paket je opticky inspirován prostředím automobilových soutěží. Proto jsou designové prvky v šedé barvě Frozen Grey díky výraznému kontrastu s barvou karoserie viditelné z velké dálky. Nachází se v přední části vozu, stejně jako na jeho bocích a vzadu. Uvnitř vozu podtrhují už tak sportovní X charakter BMW X2 specifické detaily paketu M Sport X paketu.

PAKET M SPORT

Paket M Sport přidává už tak dynamickému designu BMW X2 ještě větší dávku sportovnosti. Pro docílení tohoto efektu bylo adaptováno množství M specifických detailů exteriéru a interiéru. Mezi hlavní přednosti exteriéru patří šestiúhelníkový hlavní nasávací otvor v předním nárazníku, nástavce prahů v barvě karoserie s doplňky v barvě Dark Shadow a volitelná sportovní 20“ kola z lehké slitiny Double-spoke 716 M. Sofistikované detaily propůjčují interiéru stylový a technicky vyspělý nádech.

ZÁKLADNÍ MODEL

Dokonce i základní BMW X2 vypadá extrémně sportovně a jako typický zástupce rodiny BMW X. S jeho mohutnými proporcemi a extrovertním vzhledem z něj čiší sebevědomí a inovativní styl. Výraznými prvky exteriéru jsou černé plochy v přední části, bocích a zadní části, které vytvářejí atraktivní kontrast k barvě karoserie, a ještě více zvýrazňují sportovní X charakter vozu. Výjimečný vzhled vozu mistrně završuje vysoce kvalitní moderní interiér.

VSTŘÍCT KAŽDODENNÍM VÝZVÁM

Jen velmi málo věcí dokáže BMW X2 zastavit. Zejména pokud je vybaveno velkým množstvím příslušenství. Ať už se vydáte jakoukoliv cestou, BMW X2 je připraveno na všechno. Zažijte jeho vysoce kvalitní a praktické příslušenství – abyste se také vy mohli popasovat s každodenní rutinou.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW X2 xDrive20d:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,9–4,7

Emise CO2 v g/km (kombinované): 128–124