Přeskočit na obsah
CarTec Group

BMW X1 (F48) si razí nové cesty, místo toho, aby jelo ve vyjetých kolejích. Už první pohled ukazuje, že je právoplatným členem rodiny modelů X: jeho exteriér definují krátké převisy a dlouhý rozvor, typická poznávací znamení vozů SAV (Sport Activity Vehicle). Také uvnitř je filozofie X důsledně dodržována. BMW X1 nabízí svým pasažérům zvýšenou pozici sedadel, vysoce kvalitní materiály a intuitivní koncept ovládání. Interiér přitom není jen extrémně příjemný, ale také mimořádně variabilní: druhá posuvná řada sedadel s elektricky sklopnými opěradly se vašim plánům přizpůsobí během několika sekund. Úsporné a výkonné zážehové i vznětové motory s technologiemi BMW EfficientDynamics současně povzbuzují vaši chuť do dalšího dobrodružství.

DESIGN | SVOBODA VE SVÉ NEJPŘITAŽLIVĚJŠÍ PODOBĚ.

BMW X1 ctí charakteristický vzhled vozů kategorie SAV, který sází na praktičnost a dynamiku. Ať už v městském provozu, nebo mimo zpevněnou vozovku, dynamicky tvarovaná silueta s dlouhým rozvorem a krátkými převisy vypadá mimořádně dobře. Bez kompromisů v oblasti variability nebo prostoru na předních či zadních sedadlech kombinuje sportovní design s kompaktními rozměry exteriéru. Vzhled BMW X1 dotváří kombinace vysoce kvalitních materiálů a dokonale navržených detailů.

DESIGN EXTERIÉRU

Již pouhý vzhled vozu podněcuje dobrodružného ducha: zde se stylistické prvky konceptu SAV setkávají s dynamikou a živostí městského životního stylu. Karoserie s vysokou linií střechy vytváří v interiéru obzvláště velkorysý pocit prostornosti. Volitelné hliníkové prvky Modelu xLine posilují atletický vzhled karoserie a vizuální příslušnost k rodině X. Tyto prvky rovněž přední a zadní části vozu dodávají výraznější vzhled. Navíc tyto charakteristické doplňky, které jsou v nabídce také v několika barevných provedeních, nabízejí ochranu před kameny při jízdě mimo zpevněné vozovky. Aerodynamickou dokonalost a s ní spojenou nižší spotřebu paliva zaručují detaily jako aerodynamické hrany Air Blades na víku zavazadelníku a vzduchové clony integrované do nasávacích otvorů předního nárazníku.

DESIGN INTERIÉRU

BMW X1 (F48) překvapuje známými aspekty. To vše díky na řidiče zaměřené přístrojové desce s extrémně inovativními a propracovanými designovými prvky. Klíčovou roli zde hraje hmat: výjimečně jemné materiály a špičkové zpracování ohromují na první dotek. Svou mimořádnou kvalitou vás ohromí nepřímé prostorové osvětlení, které je perfektně uzpůsobeno interiéru, stejně jako výběr materiálů, jako je kůže, vzácná dřeva nebo hliník. V BMW X1 je zřejmá také pozornost k praktickým detailům: Rozměrná středová konzola s krycí roletkou, ukrývající držáky na pití a další odkládací prostory, nabízejí volnost a podtrhují praktičnost interiéru. Technické přednosti, jako na přání dodávaný navigační systém Professional s dotykovým ovladačem iDrive Touch, jsou intuitivně rozmístěny okolo řidičova sedadla. Ve výsledku se v BMW X1 cítíte jako doma ještě dříve, než vůbec poprvé nastartujete.

KOMFORT BMW X1 | OBJEVITELSKÝ DUCH PROPOJENÝ S KOMFORTEM.

Dokonalý společník pro vaši expedici do neznáma: interiér BMW X1 hýčká své pasažéry zvýšenou pozicí sedadel pro co nejlepší výhled, který si posádka užívá obklopena vysoce kvalitními materiály. V kombinaci s intuitivním ovládáním a variabilním využitím prostoru je BMW X1 ideálním partnerem pro všechny vaše budoucí plány.

ZVÝŠENÁ POZICE SEDADLA ŘIDIČE

Zvýšená pozice sedadel v BMW X1 nabízí řadu výhod. Tou nejzřetelnější je mimořádný výhled z vozu do všech stran, který současně přináší vyšší úroveň bezpečnosti v každodenním silničním provozu. Další výhodou je to, že nastupování a vystupování z BMW X1 je pro všechny cestující mnohem pohodlnější. V neposlední řadě, zvýšená pozice sedadel umožní ocenit mimořádně velkorysý prostor uvnitř vozu. V kombinaci s velkými prosklenými plochami a volitelnou prosklenou panoramatickou střechou vytváří uvnitř vozu příjemný dojem prostornosti.

PROSTORNÉ

BMW X1 (F48) v každodenním městském provozu ohromuje kompaktními vnějšími rozměry. Uvnitř vozu se ale ukrývá víc, než si vůbec dokážete představit. Díky zvýšené střeše a typickému tvaru karoserie SAV se v interiéru umocňuje pocit prostornosti a vřelosti. Dalším faktorem tohoto pocitu je extrémně dobrý výhled ze zvýšené pozice sedadel a velké prosklené plochy. Avšak tento dojem z BMW X1 není čistě subjektivní: 56 centimetrů v podélném směru pro kolena na zadních sedadlech poskytuje pohodlné sezení na delších cestách i vyšším pasažérům.

BEZKONTAKTNÍ OTEVÍRÁNÍ ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Stojíte-li před vozem s plnýma rukama a chcete otevřít víko zavazadlového prostoru, už nemusíte lovit po kapsách a hledat klíč. Systém Komfortního přístupu s automatickým otevíráním zavazadlového prostoru umožňuje bezdotykové otevření zavazadelníku cíleným pohybem nohy – senzory odjistí víko, které se odemkne a poté automaticky otevře.

NAPĚCHOVANÉ POHODLÍM

V BMW X1 zažijete výjimečný komfort ještě dříve, než vůbec vyjedete. Například za pátými výklopnými dveřmi, které se pro usnadnění nakládání otevírají dostatečně vysoko, se ukrývá velkorysý zavazadlový prostor. Vysoce přizpůsobivý interiér se sklopným opěradlem sedadla spolujezdce a variabilními zadními sedadly nabízí prostor pro rozměrné předměty, jako jsou lyže nebo jízdní kola.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Tyto asistenční systémy jsou profesionály: široká nabídka asistenčních systémů vás podporuje za volantem BMW X1. Za všech okolností garantují maximální možné bezpečí a pohodlí. Vy se tedy můžete soustředit na to důležité – bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

OBJEVTE VŠESTRANNOST

Velké množství modelových variant a komplexní nabídka Originálního příslušenství BMW nabízejí možnost přizpůsobit si BMW X1 představám ještě individuálněji. Od Modelu M Sport, zaměřeného na vyšší jízdní dynamiku, až po exkluzivní vzhled Modelu xLine se BMW X1 vždy ukazuje v tom nejlepším světle.

MODEL xLine

Model xLine naplno odhaluje off-roadový charakter BMW X1. Doplňky z leštěného hliníku, společně s 18palcovými koly z lehké slitiny, definují výrazný vzhled tohoto vozu kategorie Sports Activity Vehicle. Interiér Modelu xLine stylově doplňují speciálně vybrané barvy a materiály.

MODEL SPORT LINE

BMW X1 se vyznačuje typicky sportovním vzhledem modelů X – ovšem ten lze ještě více zdůraznit. BMW X1 Model Sport Line nabízí charakteristické designové prvky v leskle černém provedení, doplňky v barvě karoserie a výrazné prvky výbavy, jako je červené kontrastní prošívání v interiéru. Sportovní vzhled ještě více zesilují 18palcová kola z lehkých slitin designu 568 s dvojitými paprsky.

MODEL M SPORT

S Modelem M Sport uvolníte sportovní potenciál BMW X1 naplno. Exkluzivní 18- nebo 19palcová M kola z lehké slitiny ve dvoubarevném provedení dodávají BMW X1 ještě odhodlanější postoj, a to jak na silnici, tak i mimo ni. M aerodynamický paket optimalizuje proudění vzduchu pod vozem a ještě více zdůrazňuje jeho profil. Další akcenty nabízejí exteriérové prvky v barvě Dark Shadow. Model M Sport slibuje maximální sportovnost také v interiéru. Sportovní sedadla v kombinaci látka/alcantara nabízejí mimořádné boční vedení těla, zatímco M sportovní volant řidiči umožňuje nabrat ten správný směr vstříc další zatáčce.

MODEL ADVANTAGE

Model Advantage je doslova napěchován výbavou. V tomto BMW X1 vás očekává obzvláště bohatá sériová výbava. Dvouzónová automatická klimatizace reguluje teplotu uvnitř vozu podle vašich přání, zatímco multifunkční sportovní volant zaručuje, že máte BMW X1 vždy perfektně pod kontrolou. Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí vám na dlouhých cestách nabídne vítanou podporu a systém PDC zaručí, že posledních pár centimetrů cesty absolvujete v bezpečí a pohodě.

PAKETY

BMW X1 nezná buď a nebo: komfortní a bezpečnostní výbavové balíčky poskytují výběr z inteligentních kombinací naší bohaté nabídky speciálních položek výbavy. Nabízejí široké možnosti individualizace – rozhodujícím faktorem je váš vkus.

  • Výkon v kW (k) při 1/min (sDrive20i): 141 (192)/5000–6000
  • Max. točivý moment (Nm) při 1/min (sDrive20i): 280/1250–4600
  • Kombinované emise CO2 v g/km (sDrive20i): 132–130
  • Kombinovaná spotřeba v l/100 km (sDrive20i): 5,8–5,7

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.