Přeskočit na obsah
CarTec Group

Úspěch je věc rozhodnutí

BMW řady 5 (G30) je ztělesněním moderního manažerského vozu. Díky svému dynamickému a zároveň elegantnímu vzhledu přesvědčivě naplňuje všechna očekávání, která jsou dnes kladena na vozy vyšší střední třídy: má sportovně elegantní tvary, přináší radost z jízdy a také špičkové technologie.

BMW 5 Series se vyrábí v Mnichově již od roku 1972, je to automobil vyšší střední třídy a podílí se velkou částí na zisku koncernu BMW. V roce 2008 se prodal 5 000 000 vůz ( jednalo o limuzínu verze 530d v černé metalíze ) této série a BMW 5 se zapsalo mezi nejúspěšnější vozy z řad BMW. Nová „pětka“ má ještě jeden milník, v roce 1972 kdy byla představena ve verzi BMW 520 a BMW 520i se také změnilo značení vozů BMW. Kdy první číslo určuje modelovou řadu a následující dvě informují o objemu motoru.

DESIGN BMW ŘADY 5 SEDAN | VE VYNIKAJÍCÍ FORMĚ

Sportovní a osobitý za všech okolností: nové BMW řady 5 Sedan je díky svému sportovnímu vzhledu vždy před konkurencí. Jeho úspěch samozřejmě není čistě náhodný. Koneckonců, úspěch není jen otázkou genů, jako spíše vyjádřením precizního důrazu pro detail.

EXTERIÉR

Dokonce i když stojí na místě, zanechá nové BMW řady 5 silný dojem. U sedmé generace nejsportovnějšího manažerského sedanu je maska chladiče ve tvaru ledvinek poprvé přímo spojena s předními světlomety. Už tak nízká hrana střechy se snižuje směrem dozadu a propůjčuje elegantní siluetě, připomínající karoserii kupé, svalnatý vzhled. Široká zadní část nového BMW řady 5 evokuje značnou výkonnost.

JÍZDNÍ DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST BMW ŘADY 5 | HEROICKÁ DYNAMIKA

Pokud bereme v úvahu dynamiku, nové BMW řady 5 posouvá hranice. Silné motory přenášejí svůj sportovní charakter na silnici velmi působivým způsobem. Přesto nové BMW řady 5 nepřináší pouze čistou sílu, ale používá i rozum. Díky tomu, že využívá progresivní technologie budoucnosti, které umožňují využití úplného výkonnostního potenciálu, se stává skutečným hrdinou.

MOBILITA VÍTĚZÍ | Integrované aktivní řízení v BMW řady 5 Sedan 

Do 60 km/h – Zadní náprava proti směru jízdy.
Integrované aktivní řízení kombinuje v závislosti na úhlu natočení volantu proměnný převod řízení s aktivním řízením zadních kol. V nižších rychlostech se zadní kola natáčejí opačně, než přední. Tím se usnadňuje manévrování a zlepšuje agilita.

Nad 60 km/h – Po směru jízdy.
Od rychlosti přibližně 60 km/h se zadní kola natáčejí stejným směrem jako přední. Tím se zvyšuje stabilita a zlepšuje komfort.

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ DRIVING EXPERIENCE CONTROL S ADAPTIVNÍM REŽIMEM.

Volič jízdních režimů Driving Experience Control nabízí řidiči výběr mezi standardním režimem COMFORT, režimem ECO PRO zaměřeným na hospodárnost a režimem SPORT, který umožňuje ještě dynamičtější jízdu. Nová interaktivní funkce, režim ADAPTIVE, neustále upravuje aktivně řízené tlumiče, řízení a samočinnou převodovku Steptronic s ohledem na aktuální jízdní situaci.

BMW řady 5 se nespokojí s průměrností. Je proto zcela logické, že v oblastech zrychlení a emisí CO2 musí být v rámci třídy absolutním šampionem. Ke splnění tohoto úkolu mu pomáhá například poprvé použitá funkce Intelligent Start Stop. Ta vypne motor pouze v okamžiku, kdy existuje předpoklad, že zastavení bude trvat déle než pouhých několik sekund.

LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

Sedmá generace BMW řady 5 se může pochlubit úsporou hmotnosti až 100 kg v porovnání s předchůdcem, a to hlavně díky širšímu použití lehkých materiálů, jako je hliník či různé ultramoderní hliníkové slitiny. Inteligentní lehká konstrukce zajišťuje vyvážené rozdělení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a také nižší těžiště. Výsledkem je velmi dynamická jízdní charakteristika.

SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

Soubor technologií BMW EfficientDynamics je u BMW řady 5 viditelný zejména u typické designové ikony: masky chladiče ve tvaru ledvinek. V situacích, kdy motor pro své chlazení potřebuje pouze malé množství vzduchu, otvor v masce chladiče Active Air Stream zůstává zavřený. Díky tomu je možné dosáhnout hodnoty aerodynamického odporu vzduchu cx pouze 0,22, což je v rámci třídy unikátní.

BMW EfficientDynamics, tak se označuje přístup zaměřený na snižování spotřeby paliva a emisí CO2 při současném zvyšování dynamických schopností a úrovně nabízené radosti z jízdy. Řada funkcí se soustředí na pohonné ústrojí, řízení toku energií i celkový koncept vozidla.

BMW M550i xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,2–8,9*
Emise CO2 v g/km: 209–204*

CHTĚJTE VÍCE. BUĎTE NAPŘED

Vyvinuto pro ještě dynamičtější jízdu, větší exkluzivitu a maximální individualitu. Atraktivní výbavové linie a řady doplňků vám umožní být vždy napřed před ostatními.

MODEL SPORT LINE.

Díky exkluzivním kolům a designovým prvkům vyvedeným ve vysoce lesklé černé barvě přináší Sport Line velkou dávky dynamiky už na první pohled. Detaily typu osvětleného nápisu „Sport Line“ či exkluzivně dodávaná sportovní sedadla zajišťují výrazné oživení interiéru.

MODEL LUXURY LINE.

Luxury Line završí u automobilu BMW řady 5 eleganci hlavně díky krásným designovým prvkům ve vysoce lesklém chromu a odpovídajícím kolům. V interiéru vznikne velmi stylová atmosféra hlavně díky jedinečnému čalounění Lines s kontrastními švy a prošíváním či kvalitním dřevěným povrchům v kombinaci s dekory v úpravě Pearl-Gloss Chrome. Vrcholem je palubní deska obšitá kvalitní umělou kůží.

M SPORTOVNÍ PAKET.

Nejvýraznější touha po dynamice a výkonu je patrná při výběru M sportovního paketu. Například přední nárazník přitahuje pozornost díky velkým nasávacím otvorům. Exkluzivní vnitřní obložení Aluminium Rhombicle a černá střecha BMW Individual v antracitovém provedení dodávají interiéru ještě sportovnější ráz.

KOLEKCE BMW INDIVIDUAL.

Kolekce BMW Individual nabízí náročným zákazníkům široký výběr doplňků a výbavových prvků: krásné dřevěné obložení s dokonalou strukturou, které bylo pečlivě vybráno ze vzácných dřevin z celého světa. Bezvadnou a lákavě jemnou kůži od nejlepších světových koželužen. Laky karoserie fascinující svým leskem, zářivostí a výsledným dojmem. To vše je nabízeno v pestrých odstínech, které ducha času spíše definují než následují. Kombinací těchto elementů dosáhnete toho, že se vaše BMW stane součástí vaší osobnosti.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

BMW M550i xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,2–8,9*
Emise CO2 v g/km: 209–204*

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.