CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW řady 4 Coupé (G22) | Stylový individualista

BMW řady 4 Coupé (G22) | Stylový individualista

BMW řady 4 Coupé (G22) | Stylový individualista

BMW řady 4 Coupé dorazilo a je ještě osobitější a sportovnější než kdy jindy. Celková koncepce stojící za tímto dvoudveřovým automobilem, od jeho rozměrů a unikátních konstrukčních prvků po specifické naladění jeho podvozku, vykazuje nekompromisní odhodlání pro mimořádně podmanivé zážitky z jízdy. Orientace na dynamickou radost z jízdy nové BMW řady 4 Coupé jednoznačně odlišuje od nejnovějšího BMW řady 3 Sedan a propůjčuje mu výrazně ostřejší charakter než jeho předchůdci.

Nové BMW řady 4 Coupé vzniklo s cílem redefinovat podstatu radosti z jízdy v segmentu prémiových automobilů střední třídy. Jeho aura sportovnosti a exkluzivity jde v duchu téměř devadesát let trvající tradice automobilů kupé značky BMW, kterou formovala řada legendárních sportovních strojů. Modely nového BMW řady 4 Coupé odrážejí důraz kladený na dynamiku. Při uvedení na trh v říjnu 2020 bude vrcholem řady BMW M440i xDrive Coupé se zážehovým šestiválcem o výkonu 275 kW/374 k (kombinovaná spotřeba paliva: 7,1–6,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 163–155 g/km). Zpočátku se k němu připojí dvojice zážehových čtyřválců a čtyřválcový vznětový motor. Následně je v březnu 2021 doplní dva vznětové řadové šestiválce a výkonnější z těchto dvou pohonných jednotek se představí v dalším modelu BMW M. Nové BMW řady 4 Coupé se bude vyrábět v továrně BMW Dingolfing.

Symbol radosti z jízdy – s dlouhou tradicí.

Rozhodnutí o pořízení vozu s karoserií kupé v sobě odráží touhu po značně podmanivých zážitcích z jízdy. Právě tento druh sportovně zaměřených modelů má u BMW dlouhou tradici a nyní přijíždí jeho nejnovější podoba. Nové BMW řady 4 Coupé je připraveno vnést do prémiového segmentu automobilů střední třídy zcela novou úroveň dynamického potenciálu a stylistické individuality. Sportovně-elegantní dvoudveřový vůz v sobě spojuje dynamicky tvarované linie a karoserii navrženou tak, aby poskytovala agilní ovladatelnost, a unikátní naladění podvozku. Nová řada 4 Coupé přináší nezaměnitelný vzhled, výjimečné výkony a neoddiskutovatelnou autentičnost.

Výraznější než kdy jindy: BMW řady 4 Coupé.
Rostoucí nezávislost varianty kupé se ve čtvrté generaci nakonec projevila osamostatněním modelu a vznikem nové modelové řady. BMW řady 4 Coupé bylo i nadále technicky propojené s BMW řady 3, ovšem oba modely se zřetelně liší výraznějšími proporcemi i tvary, stejně jako specifickými technickými prvky, jako jsou například boční vzduchové průduchy. 

Rychlý přesun do současnosti. Všechna Coupé od BMW mají v daných modelových řadách svou vlastní zřetelnou identitu, která jejich jednotlivé charaktery ještě intenzivněji zvýrazňuje. To platí také pro kompaktní BMW řady 2 Coupé – jediný model ve svém segmentu s klasickým pohonem zadních kol – a nové BMW řady 8 Coupé, luxusní sportovní vůz moderní doby vyvinutý spolu se závodním speciálem pro vytrvalostní závody BMW M8 GTE. 

Nové BMW řady 4 Coupé staví na této strategii a jednoznačně vyjadřuje exkluzivní charakter dvoudveřového automobilu zaměřený přímo na sportovní radost z jízdy svým nezaměnitelným designem a speciálně navrženou celkovou koncepcí. Zásluhou osobité estetiky, upravené karoserie, optimalizovaného hnacího ústrojí a podvozku je nové BMW řady 4 Coupé v prémiovém segmentu střední třídy ještě zřetelnějším měřítkem radosti z jízdy než kdykoli předtím.

Design exteriéru: Exkluzivní směsice elegance a dynamiky.
Vzhled nového BMW řady 4 Coupé upřednostňuje jak známý styl sportovních dvoudveřových modelů BMW, tak i nový designový jazyk značky. Malý počet jednoznačně vedených linií a použití čistých, velkoryse tvarovaných ploch vytvářejí celek, který z každého úhlu vyzařuje ryzí radost z jízdy. Dynamicky protažené proporce nového BMW řady 4 Coupé jsou výsledkem větších vnějších rozměrů než u jeho předchůdce. Délka narostla o 128 milimetrů na 4768 mm, šířka o 27 mm na 1852 mm a rozvor náprav o 41 mm na 2851 milimetrů. Výška se zvětšila o pouhých 6 mm na 1383 mm, což znamená, že vůz je o celých 57 milimetrů nižší než nové BMW řady 3 Sedan. Rozchod kol se oproti předchozí generaci zvětšil vpředu o 28 milimetrů a vzadu o 18 milimetrů. Ve srovnání s BMW řady 3 Sedan mají zadní kola rozchod větší o 23 mm.

Varianty nového BMW řady 4 Coupé (Uvedení na trh v říjnu 2020):

BMW 420i Coupé 135 kW/284 k 5,8–5,3 l/100 km
BMW 430i Coupé 190 kW/258 k 6,1–5,7 l/100 km
BMW M440i xDrive Coupé 275 kW/374 k 7,1–6,8 l/100 km
BMW 420d Coupé 140 kW/190 k 4,2–3,9 l/100 km
BMW 420d xDrive Coupé 140 kW/190 k 4,6–4,3 l/100 km
BMW 430d xDrive Coupé 210 kW/286 k 6,2 l/100 km
BMW M440d xDrive Coupé 250 kW/340 k 6,7 l/100 km

Vrcholem nabídky je M model BMW M440i xDrive Coupé se zážehovým řadovým šestiválcem o výkonu 275 kW/374 k

Fotogalerie
BMW 430i Coupé

BMW řady 4 (G22) | Stylový individualista

Expresivní a výrazná přední část s citem pro tradici.

Působivá přední část nového BMW řady 4 Coupé poukazuje na jeho jedinečný charakter. Velká, vertikálně navržená BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek je nakloněna směrem vpřed a sahá téměř až ke spodní hraně předního nárazníku. Nasávací otvory mají v sériovém provedení stejnou strukturu mřížky, jako měly v minulosti jen M modely. Maska chladiče sebevědomě dominuje přední části a je jejím jednoznačně definujícím prvkem. Uprostřed spojené ledvinky, jež tvoří samotnou masku chladiče, jsou reminiscencí stejného designového prvku, jaký byl k vidění již na legendárních klasických modelech BMW 328 a BMW 3.0 CSi, ovšem v osobitém a moderním pojetí. Nízké světlomety BMW řady 4 Coupé zasahují až do předních blatníků. Standardně využívají techniku LED pro všechny své funkce, přičemž volitelně jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety s laserovými moduly BMW Laserlight. Tato výbava je dodávána také s funkcí adaptivního přisvěcování do zatáček s variabilním osvětlením vozovky pro jízdu ve městech a na dálnicích. Laserové světlomety BMW Laserlight zvyšují v rychlostech nad 60 km/h dosvit dálkových světel až na 550 metrů a dynamicky kopírují tvar silnice.

Elegantní a dynamický boční profil, mohutná zadní část.

Boky nového BMW řady 4 Coupé jsou tvarovány přesnými a precizně navrženými plochami. Elegantní vzhled zdůrazňují krátké převisy, úzké sloupky, dlouhé dveře s bezrámovými okny, nízké čelní sklo a plynule se svažující linie střechy. Suverénní a rozkročený postoj vozu vytváří směrem vzad se zužující prosklená část karoserie, která přirozeně nechává vyniknout širokým bokům. Pro zadní část jsou charakteristické výrazně tvarované plochy. Tenká
a zatmavená zadní světla se světelnými trubicemi podtrhují dojem síly, který je při pohledu na nové BMW řady 4 Coupé jasně patrný.


Interiér: Na řidiče orientovaný kokpit, dvě samostatná zadní sedadla.


Čistě navržené plochy, vysoce kvalitní materiály a na řidiče zaměřené rozvržení interiéru vytvářejí prémiovou atmosféru a jednoznačně ukazují dynamické pojetí vnitřního prostoru nového BMW řady 4 Coupé. Standardem jsou sportovní sedadla a nově navržený sportovní kožený volant. Vysoko umístněná středová konzola společně se sladěným designem přístrojové desky a obložením dveří vytváří vpředu útulnou atmosféru. Pohodlí při cestách na dlouhé vzdálenosti dále zlepšuje standardně dodávané akusticky izolační čelní sklo. Přístrojový panel a kontrolní displej nového BMW řady 4 Coupé tvoří soubor velkoplošných displejů. Tlačítko start/stop je nyní umístěno v elegantním ovládacím panelu na středovém tunelu. Pro tento model specifická zadní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy a výrazným odděleným pojetím jsou koncipována pro dva cestující.

Spotřeba

BMW 420i Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 5,8 – 5,3 l/100 km; kombinované emise CO2: 132 – 122 g/km)

BMW 430i Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 6,1 – 5,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 141 – 131 g/km)

BMW M440i xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 7,1 – 6,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 163 – 155 g/km)

BMW 420d Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 4,2 – 3,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 112 – 103 g/km)

BMW 420d xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 4,6 – 4,3 l/100 km; kombinované emise CO2: 121 – 112 g/km)

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 430i Coupé

BMW řady 4 Coupé | Interiér

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít