Přeskočit na obsah
CarTec Group

Praktické, prostorné BMW, kterému to nejvíc notuje s turbodieselem. Kdo by to byl řekl, že jednou něco takového napíše vyznavač značky BMW.

Jenže tohle „gétéčko“ není klasické BMW. Patří sice k nejprodávanější, nejdůležitější modelové řadě 3, ale tím to taky vlastně končí. Pokud nejste rozmazlení, poslouží vám skvěle i obyčejná trojka, kombíková i sedanová, pro frajery je kabriolet, pro sportovce kupé (tomu by se označení GT hodilo víc). Obzvlášť když v nové generaci mnichovská řada 3 tak narostla, zvládá i rodinné disciplíny. Nový přírůstek ji zase posouvá dál. Až někam na půl cesty k MPV. Má polohovatelná opěradla zadních sedadel. Víko kufru ovládají elektromotory a připlatit si můžete i za jeho otvírání nohou, stačí „kopnout“ pod nárazník. V 520litrovém kufru (to je o 25 víc než má BMW 3 Touring) nechybí různé lišty a háčky a kryt kufru se vejde pod podlážku. 

Všestranný charakter plný nápadů a cílů: díky svému sportovnímu designu, vynikající dynamice a velkorysému prostoru utváří nové BMW řady 3 Gran Turismo jedinečný koncept vozidla. Linie střechy ve stylu coupé zdůrazňuje jeho nepřehlédnutelný a působivý design. Nové BMW řady 3 Gran Turismo: Výrazné. Všestranné. Fascinující.

DESIGN | KAŽDÁ KŘIVKA JE CHARAKTERISTICKÝM ZNAKEM

Je ihned zjevné, že BMW řady 3 Gran Turismo je výraznou osobností, která obohacuje skupinu modelů BMW řady 3. Linie střechy ve stylu vozů coupé zvýrazňuje lehkost, se kterou přijíždí na silnici jeho sportovní charakter. Spojením přesných linií vznikají fascinující plochy. Exkluzivní chromované prvky a plochy ve vysoce lesklém černém provedení zdůrazňují jeho sportovní styl také v interiéru. BMW řady 3 Gran Turismo – ryzí charakter s inspirujícím vzhledem.

SPORTOVNÍ | BMW ŘADY 3 GT UKAZUJE SÍLU

Radost z jízdy v BMW řady 3 Gran Turismo je primárně určena pro sportovní povahy. Výkonné přeplňované motory BMW TwinPower Turbo vynikají vysokou účinností a poskytují pozoruhodnou jízdní dynamiku. Aktivní zadní spoiler nejen přispívá ke sportovnímu vzhledu, ale také optimalizuje proudění vzduchu a zajišťuje ideální stabilitu na vozovce.

PROSTORNOST | SKUTEČNOU VELIKOST UKAZUJE BMW ŘADY 3 GRAN TURISMO TAKÉ UVNITŘ

Zažijte inspirující pocit nezávislosti: dlouhý rozvor kol a zvýšená linie střechy vytvářejí dostatek prostoru pro hlavu a nohy všech cestujících v BMW řady 3 Gran Turismo. Bezrámové dveře propouštějí do interiéru dostatek světla, které umocňuje dojem prostornosti vozu. A díky všestrannému zavazadlovému prostoru a děleným opěradlům zadních sedadel je BMW řady 3 Gran Turismo ideálním společníkem pro aktivní a sportovní životní styl.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 340i Gran Turismo:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,3–7,0

Emise CO2 v g/km (kombinované): 166–159