Přeskočit na obsah
CarTec Group

Obsah:

  1. KONCEPT
  2. DESIGN
  3. TECHNIKA PODVOZKU A JÍZDNÍ ZÁŽITKY
  4. MOTORY, PŘEVODOVKY A BMW xDrive
  5. INTERIÉR A VÝBAVA
  6. ASISTENČNÍ SYSTÉMY, DISPLEJE A KONEKTIVITU

Pro sportovně orientované zákazníky, hledající v prémiovém kompaktním voze mimořádně emotivní zážitky, bude právě nabídka značky BMW tou první, na kterou se zaměří. Nové BMW řady 2 Coupé v sobě totiž ukrývá věhlasnou radost z jízdy v mimořádně koncentrovaném balení. Nové vydání dvoudveřového modelu nadchne svojí jízdní dynamikou, kterou výrazně překonává svého předchůdce, a je dalším příkladem nového a mimořádně čistého designového stylu BMW. Svěží, mladistvou a extrovertní auru doplňují důkladně propracované a dokonale vyvážené jízdní vlastnosti. Díky základní koncepci vozu, jehož hlavním zaměřením je agilní a precizní ovladatelnost v dynamických jízdních situacích, stanovuje nové BMW řady 2 Coupé sportovní měřítka v daném segmentu jednoznačněji než kdy dříve. Toto výjimečné postavení BMW řady 2 Coupé podtrhuje klasickým pohonem zadních kol, bezkonkurenčním řadovým šestiválcovým motorem, které žádný jiný konkurent nenabízí. Nechybějí ani nové prvky výbavy, které rovněž přispívají k výjimečným sportovním vlastnostem tohoto vozu.

Uvnitř nového BMW řady 2 Coupé je pocit radosti z jízdy podpořen aurou moderního sportovního vozu a výrazně větší prémiovostí. Řidič a spolujezdec mají ve standardně dodávaných sportovních sedadlech v každém ohledu znatelně více prostoru. V zadní části interiéru jsou umístěna dvě jednoznačně oddělená plnohodnotná sedadla. Pokrok oproti předchozímu modelu se projevuje také v mnohem širší nabídce asistenčních systémů a nejnovějších inovacích v oblasti obsluhy a konektivity.

BMW řady 2 Coupé oslaví svoji premiéru na Festivalu rychlosti v Goodwoodu a následně bude k vidění na autosalonu IAA v Mnichově začátkem září. Automobil vstoupí na trh počátkem roku 2022 ve třech provedeních s cenami začínajícími na 958 100 Kč. 

Ceny modelů BMW řady 2 Coupé na českém trhu:

  • BMW 220i Coupé | 135 kW/184 k | 958 100 Kč
  • BMW M240i xDrive Coupé | 275 kW/374 k | 1 405 300 Kč
  • BMW 220d Coupé | 140 KW/180 k | 1 040 000 Kč

KONCEPT

Světová premiéra na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.
Nové BMW řady 2 Coupé oslaví světovou premiéru 8. července 2021 na Festivalu rychlosti v Goodwoodu v Anglii. Toto motoristické setkání s bohatou tradicí, jehož hlavní náplní jsou velkolepé závody do vrchu, nabízí ideální prostředí pro debut nového dynamického a kompaktního modelu. A BMW řady 2 Coupé bude také jedním z nových modelů, které BMW představí na autosalonu IAA MOBILITY 2021 v září 2021 v Mnichově. Na trh pak bude tento vůz na začátku roku 2022 uveden ve třech modelových variantách. Na vrcholu nabídky bude M model BMW M240i xDrive Coupé s pohonem všech kol (kombinovaná spotřeba paliva: (8,8–8,1 l/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 200–185 g/km podle WLTP). Tento sportovně zaměřený model bude pohánět zážehový řadový šestiválec o výkonu 275 kW/374 k. K dispozici budou také varianty se čtyřválcovými zážehovými a vznětovými motory přenášejícími výkon na silnici prostřednictvím zadních kol.

Nové BMW řady 2 Coupé se bude vyrábět v továrně BMW Group v San Luis Potosí v Mexiku. Výrobní závod, který byl otevřen v roce 2019 a v němž se vyrábí také nové BMW řady 3 Sedan se spalovacími motory i plug-in hybridním pohonem, vyniká mimořádně efektivními a udržitelnými výrobními procesy. V San Luis Potosí se například nachází první lakovna v mezinárodní výrobní síti BMW Group, která nevypouští žádnou odpadní vodu.

Pro tradiční radost z jízdy zvolte 2.
Výrazný sportovní charakter nového BMW řady 2 Coupé vychází již z jeho samotné koncepce a každého jeho detailu – od rozměrů a designu, rozložení hmotnosti, struktury karoserie, hnacího ústrojí a konstrukce podvozku až po interiér. V těchto oblastech byl nový model důkladně přepracován tak, aby poskytoval maximální radost z jízdy. Při volbě koncepce pohonu a techniky motorů a podvozkových komponentů tohoto kompaktního modelu vývojoví inženýři vycházeli z mimořádně sportovních modelů BMW vyšších automobilových segmentů. Například nová technika, která byla původně vyvinuta pro nové BMW řady 4 Coupé, byla ve specifické podobě použita také v tomto kompaktním dvoudveřovém modelu. Prémiová automobilka současně využila své dlouholeté zkušenosti s integrací všech systémů hnacího ústrojí a podvozku. Intenzivní ladění na testovacích polygonech BMW Group, stejně jako na Nordschleife okruhu Nürburgring a dalších závodních tratích pomohlo novému BMW řady 2 Coupé získat úžasnou jízdní dynamiku. 

Nové BMW řady 2 Coupé proto staví na dlouhé tradici kompaktních a extrémně sportovních automobilů, které mají úzké spojení s číslem 2 ve svém označení. Díky kompaktním rozměrům, výkonnému motoru a propracované technice podvozku způsobilo BMW 1600 již před 55 lety značný rozruch. Přípona 02 spojená s označením modelů s dvoudveřovou karoserií zůstává dodnes mezinárodně uznávanou zkratkou pro legendární „radost z jízdy“. Při svém uvedení na trh v roce 1973 bylo BMW 2002 turbo s výkonem 125 kW/170 k prvním evropským sériově vyráběným automobilem, jehož výkon byl zvýšen pomocí přeplňování. 

Radost z jízdy v moderní podobě přišla do segmentu prémiových kompaktních vozů v roce 2004. Jako jediný model ve své třídě s pohonem zadních kol a mimořádně vyspělými motory a podvozkem se BMW řady 1 stalo synonymem sportovnosti – tento status ještě posílila varianta kupé, která se do nabídky dostala v roce 2007. 

Jednoznačně unikátní design, exkluzivní novinky v nabídce motorů a individuální naladění podvozku vtiskly první generaci BMW řady 2 Coupé představené v roce 2014 osobitý charakter. Nová edice kompaktního dvoudveřového modelu jde nyní ještě o kus dál. Unikátní koncepce vozu se jednoznačně liší od BMW řady 1, které stojí na vyspělé architektuře s pohonem předních kol. BMW řady 2 Coupé si ve velké míře vypůjčuje techniku používanou v BMW řady 3 a BMW řady 4. Ve výsledku nové BMW řady 2 Coupé zaplňuje mezeru jak v portfoliu modelů značky BMW, tak i mezi svými konkurenty. 

Individualistické proporce, propracovaná aerodynamika.
Vnější rozměry nového kompaktního sportovního vozu poskytují ideální výchozí bod pro vynikající jízdní dynamiku. Délka vozu 4537 milimetrů a šířka 1838 milimetrů představují v porovnání s rozměry předchozího modelu nárůst o 105, respektive o 64 milimetrů. Nový vůz je však o 28 milimetrů nižší a jeho výška činí 1390 mm. Na svalnatém a sportovním vzhledu nového BMW řady 2 Coupé se podílí také rozvor náprav, který je nyní o 51 milimetrů delší a měří 2741 milimetrů, a taktéž široký rozchod kol. Rozchod předních kol činí 1575 milimetrů (nárůst o 54 milimetrů) a zadních 1587 milimetrů (nárůst o 31 milimetrů), což představuje ideální stav pro vynikající dynamiku v zatáčkách. U BMW M240i xDrive Coupé došlo k nárůstu rozchodu vpředu o 63 a vzadu o 35 mm.

Zavazadlový prostor nového BMW řady 2 Coupé nabízí objem 390 litrů. Díky zvýšení základního objemu o 20 litrů se do zavazadlového prostoru bez problémů vejdou dva 46palcové golfové bagy. Delší zavazadla lze pohodlně uložit po sklopení opěradel zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40. Výška nakládací hrany se oproti předchozímu modelu snížila o 35 milimetrů.

Součástí koncepce karoserie nového BMW řady 2 Coupé jsou také cílená řešení pro vylepšení aerodynamických vlastností, jež mají příznivý vliv na jízdní dynamiku i hospodárnost. K účinnému usměrňování proudění vzduchu slouží aktivní systém vzduchových klapek v BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek, který se podle potřeby nastavuje v deseti stupních, uzavíratelný spodní nasávací otvor v předním nárazníku, vzduchové clony, zapuštěné kliky dveří, aerodynamicky optimalizovaná kola z lehké slitiny a téměř zcela zakrytý podvozek. V podlaze vozu byl také s ohledem na lepší obtékání vzduchem upraven tvar výztuh. BMW M240i xDrive Coupé má v přední části podlahy umístěné aerodynamické hrany, které usměrňují vzduch a snižují vztlak. Součinitel odporu vzduchu (cx) u nového BMW 220i Coupé a nového BMW 220d Coupé se standardními 17palcovými koly z lehké slitiny činí 0,26, což představuje zlepšení o 0,02 oproti předchozímu modelu vybavenému pouze 16palcovými koly. 

Inteligentní lehká konstrukce zlepšuje tuhost a snižuje hmotnost.
Dalším faktorem agility a hospodárnosti nového BMW řady 2 Coupé je odlehčená konstrukce karoserie a podvozku. Díky inteligentní kombinaci materiálů se podařilo minimalizovat hmotnost vozidla a současně zvýšit tuhost karoserie a úroveň bezpečnosti při nárazu. Oceli lisované za tepla a hliníkové slitiny použité pro prostor pro posádku jsou pro dodatečné vyztužení doplněny ocelovými prvky s proměnnou tloušťkou.

Stejně jako v případě nového BMW řady 4 Coupé jsou pro úsporu hmotnosti v přední části vozu použité hliníkové odlitky pro horní uchycení pružin a tlumičů a současně extrudované (vytlačované) hliníkové profily pro podélné nosníky motoru. Oproti odcházejícímu modelu je u nového BMW řady 2 Coupé novinkou hliníková kapota motoru a současně i přední blatníky. Jen díky těmto změnám došlo ke snížení hmotnosti o přibližně 9,6 kilogramu.

Komplexní přístup k řešení pasivní bezpečnosti maximalizuje ochranu cestujících v extrémně širokém spektru kolizí a zohledňuje požadavky nárazových zkoušek na automobilových trzích po celém světě. Kromě velmi tuhého prostoru pro cestující a vysoce odolných nosných konstrukcí je součástí tohoto přístupu také integrovaná bezpečnostní elektronika, která zádržné systémy aktivuje ve správném pořadí, v optimálním okamžiku a s požadovaným účinkem pro typ a závažnost kolize. Nové BMW řady 2 Coupé je rovněž standardně vybaveno aktivní kapotou pro zlepšení ochrany chodců. Pyrotechnické patrony v případě střetu vozidla s chodcem kapotu nadzvednou, čímž vytvoří větší deformační prostor mezi kapotou a motorem.

DESIGN

Sportovní tvary vytvářejí výraz čisté radosti z jízdy.

Vnější rozměry nového kompaktního sportovního vozu jsou ideálním východiskem pro jeho mimořádnou jízdní dynamiku. Délka vozu 4537 mm a šířka 1838 mm představují nárůst oproti rozměrům předchozího modelu o 105, resp. 64 mm. Nový vůz je ale o 28 mm nižší, jeho výška činí 1390 milimetrů. Na svalnatém a sportovním vzhledu nového BMW řady 2 Coupé se podílí také rozvor náprav, který je nyní o 51 milimetrů delší a činí 2741 milimetrů. Širší je také rozchod kol, vpředu činí 1575 milimetrů (nárůst o 54 milimetrů) a vzadu 1587 milimetrů (nárůst o 31 milimetrů), u modelu BMW M240i xDrive Coupé jsou nárůsty +63 mm vpředu, +35 mm vzadu. To vše jsou ideální předpoklady pro fascinující dynamiku v zatáčkách.

Svalnaté proporce zasazené do klasické tříprostorové karoserie s jasně oddělenou kapotou motoru, prostorem pro posádku a zavazadlovým prostorem ztělesňují dynamický potenciál nového BMW řady 2 Coupé. Sportovně tvarované povrchy a dynamické linie vycházející z nového designového stylu značky jsou ztělesněním ryzí radosti z jízdy. Exkluzivní designové prvky podtrhují nezaměnitelný charakter této modelové řady.

Poutavá přední část: světlomety a BMW maska ve tvaru ledvinek s exkluzivním designem.
Trojrozměrné plochy, trojúhelníkové tvary a diagonální linie utvářejí výraznou přední část nového BMW řady 2 Coupé. Výrazně rozšířené blatníky a vyboulení kapoty, tzv. Powerdome, jasně naznačují dynamický jízdní projev řady 2 Coupé. BMW maska ve tvaru ledvinek má horizontální tvar a ve svém středu má místo klasických mřížek vertikálně uspořádané vzduchové klapky. Ty se elektricky otevírají, když má motor za nimi zvýšenou potřebu chladicího vzduchu.

Standardně dodávané full-LED světlomety jsou umístěny až v samotných krajích přední části a mají z důvodu inspirace legendárními modely BMW 02 jednolitý kruhový tvar. Na přání lze objednat Adaptivní LED světlomety s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam. Tyto světlomety jsou volitelně k dispozici také ve tmavém provedení vnitřních částí M Shadow Line.

Boční pohled s ostrými liniemi, mohutná záď.
Dlouhá kapota, krátké převisy a dozadu posunutý prostor pro cestující, jehož zadní část spočívá na mohutně rozšířených blatnících, jsou hlavními znaky bočního pohledu na nové BMW řady 2 Coupé. Velké prosklené plochy, dynamicky se svažující linie střechy a krátké víko zavazadlového prostoru vrcholící výrazným spoilerem jsou dalšími poznávacími znaky tohoto kompaktního sportovního modelu. Ostré linie poskytují povrchům jasně definovaný a sportovní charakter.

Horizontálně zvýrazněné plochy dodávají mohutné zádi jasnou strukturu. Stylově zatmavená zadní světla, umístěná v samotných krajích zádi, mají kompaktní tvary. Jejich plochy jsou tvořeny světelnými prvky s trojrozměrným tvarováním. Tím vznikla mimořádně elegantní interpretace LED technologie použité pro všechny světelné funkce.

Na míru navržené designové prvky pro modely M Sport a BMW M240i xDrive Coupé zvýrazňují pocit dynamiky. Zákazníci si mohou objednat také díly M Performance Parts navržené přímo pro tento model z nabídky BMW Originálního příslušenství.

Sportovní styl a vytříbená prémiová atmosféra interiéru.
Design palubní desky zaměřený na řidiče a moderní ovládací panel na středové konzole podtrhují sportovní auru uvnitř nového BMW řady 2 Coupé. K poutavosti jízdního zážitku přispívají i standardně dodávaná sportovní sedadla a sportovní kožený volant. Zúžení zadní části linie střechy, vysoká středová konzola a palubní deska plynule přecházející do výplní dveří vytvářejí kolem řidiče a spolujezdce dojem kokonu. Dvě oddělená zadní sedadla umožňují také cestujícím vzadu vychutnat si pocit sportovní radosti z jízdy.

Vysoce kvalitní materiály a precizní zpracování vyvolávají uvnitř vozu prémiovou atmosféru, která přesahuje úroveň předchozího modelu. Dynamické linie palubní desky přecházejí do výplní dveří a dále pak do zadní části. Obložení interiéru v nové matné variantě Dark Graphite je součástí standardní výbavy. Nový designový prvek přichází v podobě lichoběžníkových ozdobných ploch nad loketními opěrkami ve dveřích. Pokud je ve výbavě volitelné nepřímé osvětlení interiéru, jsou jejich perforované plochy stylově podsvícené.

Nové BMW řady 2 Coupé se standardně dodává s čalouněním v kombinaci látka/Sensatec. BMW M240i xDrive Coupé a modely M Sport mají čalounění v kombinaci Alcantara/Sensatec s dalšími specifickými designovými prvky, jako je M kožený volant a polstrované kolenní opěrky na středové konzole. Volitelně jsou k dispozici čalounění s perforovaným materiálem Sensatec nebo kůží Vernasca. Na seznamu volitelné výbavy lze nalézt také elektricky nastavitelná sportovní sedadla (včetně paměťové funkce na straně řidiče), M sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, vyhřívání sedadel či vyhřívání volantu.

TECHNIKA PODVOZKU A JÍZDNÍ ZÁŽITKY

Intenzivní vývoj přináší podmanivou výkonnost.

Sériový vývoj nového BMW řady 2 Coupé byl od prvního dne zaměřen hlavně na to, aby se v segmentu prémiových kompaktních vozů stalo lídrem, pokud jde o dynamické jízdní vlastnosti. Kompaktní rozměry, inteligentní lehká konstrukce karoserie a podvozku, téměř dokonalé rozložení hmotnosti v poměru 50:50 a vylepšená aerodynamika jsou ideálními předpoklady pro charakter vozidla, jehož hlavním rysem je sportovní dokonalost. Agilita, přesnost řízení a dynamika v zatáčkách nového BMW řady 2 Coupé se oproti předchozímu modelu výrazně zlepšily. Svou roli zde hraje širší rozchod kol, pečlivě nastavené hodnoty odklonu kol a až o 12 % vyšší torzní tuhost karoserie.

Dalším významným prvkem koncepce použité u BMW řady 2 Coupé je přenos hnací síly na zadní kola nebo v případě nového BMW M240i xDrive Coupé prostřednictvím inteligentního pohonu všech kol s výrazným upřednostňováním zadní nápravy. Obě varianty pohonu využívají hnací sílu podélně uložených motorů k tomu, aby poskytly klasickou formu radosti z jízdy „vystřiženou“ přímo z příručky BMW. Výrazně sportovní charakter tohoto nejvýše postaveného modelu celé řady ke zvýšení agility, preciznosti a dynamických schopností vozu využívá závodní zkušenosti divize BMW M GmbH. Motor, osmistupňová samočinná převodovka Steptronic Sport, inteligentní pohon všech kol a na míru navržený podvozek (včetně M sportovního diferenciálu) jsou vzájemně dokonale sladěné.

Výjimečně propracované komponenty podvozku, původně navržené pro modely BMW řady 3 a BMW řady 4, zajišťují ve všech modelových variantách prvotřídní jízdní vlastnosti. Zatímco nové BMW řady 2 Coupé zřetelně překonává svého předchůdce z hlediska výkonnosti, úrovní komfortu, kterou nabízí při každodenním používání i na delších cestách, zůstává na stejně vysoké úrovni. Pokud jde o jízdní komfort a akustiku, může se nový vůz pochlubit dokonce výrazným zlepšením.

V případě nového BMW řady 2 Coupé je použita kombinace přední nápravy se dvěma spodními rameny a svislou pružicí a tlumicí vzpěrou a pro tento model specifické pětiprvkové zadní nápravy. Samotné technické řešení náprav a standardně dodávané tlumiče s progresivní charakteristikou podle zdvihu přidávají k přesným jízdním vlastnostem v dynamických jízdních situacích také vysokou úroveň komfortu při jízdě na dlouhé vzdálenosti. M sportovní podvozek, jehož součástí je i variabilní sportovní řízení, lze objednat jako volitelnou výbavu a je současně standardní výbavou pro na míru navržený podvozek nového BMW M240i xDrive Coupé. Vrcholná verze celé modelové řady je standardně vybavena také M sportovními brzdami, M sportovním diferenciálem a 19palcovými M koly z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami. Na přání jsou navíc k dispozici sportovní pneumatiky a Adaptivní M povozek s elektronicky řízenými tlumiči.

Dokonalé sladění všech systémů hnacího ústrojí a podvozku zajišťuje, že výjimečnou dynamiku doplňují v každé situaci přesně kontrolované jízdní vlastnosti, opojná dynamika v zatáčkách, vynikající trakce za všech povětrnostních podmínek a na každé silnici a mimořádně vysoká úroveň jízdního komfortu. Celek byl velmi pečlivě naladěn tak, aby v zatáčkách příčné zrychlení narůstalo plynule a aby bylo možné jednoznačně vnímat množství hnací síly putující přes zadní kola na silnici. Tím se dosáhlo nejen fantastické podmanivosti při sportovním stylu jízdy, ale také schopnosti projíždět zatáčky plynule kontrolovanými přetáčivými smyky. 

Lehká konstrukce přední a zadní nápravy a ložisek kol.
Tuhost komponentů použitých na přední nápravě se dvěma spodními rameny a svislou pružicí a tlumicí vzpěrou umožňuje novému BMW řady 2 Coupé ještě preciznější vedení kol. Nové BMW M240i xDrive Coupé je vybaveno dalšími vzpěrami spojujícími přední nápravnici a boční prahy. Hydraulické silentbloky šikmých spodních ramen minimalizují přenos vibrací a kmitů. Neodpruženou hmotnost snižují hliníková ramena a těhlice.

Pětiprvková zadní náprava pomáhá zajistit přesnou polohu kol díky mimořádné tuhosti pomocného rámu a ramen zavěšení. Komfort jízdy zvyšuje také dvojice siletbloků mezi pomocným rámem a karoserií. Neodpruženou hmotnost na zadní nápravě pomáhá snižovat kombinace ocelových plechů a hliníkových komponentů. Díky nové generaci ložisek kol se hmotnost ve srovnání s předchozím modelem snížila přibližně o 2,7 kg. Nová ložiska navíc zvyšují hospodárnost nového BMW řady 2 Coupé tím, že mají snížené vnitřní tření až o 45 procent. 

Tlumiče s progresivní charakteristikou podle zdvihu.
Mezi standardní techniku podvozku nového BMW řady 2 patří tlumiče s progresivní charakteristikou podle zdvihu. Se zvyšujícím se zdvihem se zvyšuje také jejich tlumicí síla, takže i při přejezdu velkých nerovností účinně zabraňují nadměrnému houpání karoserie. Při jízdě po hladkém nebo jen mírně nerovném povrchu, kdy se tlumiče pohybují kolem své středové polohy, jsou tlumicí síly menší, což zvyšuje komfort. 

Vpředu zajišťuje tlumení vibrací karoserie dodatečný prvek umístěný uvnitř tlumiče. Progresivní tlumiče na zadní nápravě používají přídavný píst a kuželovitý tvar vnitřní trubky, které zajišťují optimální hydraulické tlumení i při přepravě těžkého nákladu. Tlumiče s progresivní charakteristikou podle zdvihu jsou aktivním prvkem podvozku a jsou naladěné tak, zlepšovaly vyváženost mezi sportovním charakterem a komfortem. Volitelný M sportovní podvozek má v kombinaci s progresivními tlumiči tvrdší nastavení. 

Adaptivní M podvozek pokrývá extrémně široké spektrum mezi sportovním charakterem a komfortem.
Volitelně dodávaný Adaptivní M podvozek nabízí nejširší možnou škálu jízdních zážitků, od sportovních až po extrémně komfortní. Adaptivní M podvozek kombinuje vlastnosti M sportovního podvozku s elektronicky řízenými tlumiči. Plynule nastavitelné ventily v tlumičích umožňují měnit tlumicí síly u každého kola samostatně a v závislosti na zatížení vozu. Spolu se změnou jízdního režimu se současně mění i charakteristika tlumičů od vyváženého komfortu na dlouhých cestách v režimu COMFORT až po vysoce dynamické nastavení v režimu SPORT PLUS.

U modelů s Adaptivním M podvozkem je k dispozici také režim ADAPTIVE aktivovaný voličem jízdních režimů. V tomto nastavení se reakce řízení, tlumení a plynového pedálu spolu s charakteristikou řazení převodovky automaticky přizpůsobují stylu jízdy. K tomu, aby se vůz předem připravil na blížící se křižovatku nebo zatáčku, se využívají také údaje navigace. 

Variabilní sportovní řízení: větší agilita v zatáčkách, snadnější manévrování.
Pro tento model specificky nastavené řízení dodává novému BMW řady 2 Coupé příkladnou preciznost ovládání. Elektrický posilovač řízení Servotronic představuje součást standardní výbavy. Variabilní sportovní řízení je součástí M sportovního podvozku a Adaptivního M podvozku. Díky jeho převodu, měnícímu se podle velikosti rejdu, zvládá stejně dobře udržet vozidlo v přímém směru jako maximalizovat obratnost v zatáčkách. Kromě toho parkování, manévrování a zatáčení v nízkých rychlostech vyžaduje výrazně menší sílu.

Modely BMW 220i Coupé a BMW 220d Coupé jsou standardně vybaveny 17palcovými koly z lehké slitiny. Součástí modelu M Sport jsou 18palcová M kola z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami. Nové BMW M240i xDrive Coupé vyjíždí z výroby standardně na 19palcových M kolech z lehké slitiny, která jsou rovněž vybavena kombinovanými pneumatikami. Další kola z lehké slitiny o průměrech 18 a 19 palců a sportovní pneumatiky jsou součástí seznamu volitelné výbavy. Díly M Performance Parts rozšiřují nabídku o další varianty kol z lehké slitiny o průměrech 18, 19 a dokonce až 20 palců. Ukazatel tlaku v pneumatikách, hlídající každé kolo zvlášť a umožňující řidiči zobrazit senzory zjištěné hodnoty tlaků na kontrolním displeji, je součástí standardní výbavy nového BMW řady 2 Coupé, ať už si zákazník vybere jakoukoliv kombinaci kol a pneumatik.

Pro tento model specifické M sportovní brzdy, modré nebo červené brzdové třmeny.
Na přesné ovladatelnosti vozu se podílejí také pro daný model specifické výkonné lehké brzdové systémy. Volitelné M sportovní brzdy (standardní výbava nového BMW M240i xDrive Coupé) poskytují vynikající brzdný výkon a přesné dávkování, a to jak při jízdě po městě, tak při ostré jízdě na závodním okruhu. 

Mezi funkce stabilizačního systému DSC (Dynamic Stability Control) patří nejen protiblokovací systém brzd (ABS) a dynamická kontrola trakce DTC (Dynamic Traction Control), ale také různé stabilizační funkce a asistent rozjezdu. Funkce Performance Control zajišťuje ještě agilnější jízdní vlastnosti vozu tím, že podle aktuální situace mění rozdělení hnacího momentu mezi zadními koly. Pro zlepšení směrové stability při prudkém brzdění na povrchu s rozdílnou přilnavostí pravých a levých kol se používá impulz do řízení, který řidiči pomáhá korigovat směr jízdy. Prostřednictvím systému DSC je do zadních brzdových třmenů rovněž integrováno fungování elektromechanické parkovací brzdy.

Sériově dodávaný M sportovní diferenciál pro BMW M240i xDrive Coupé.
Vynikající výkony nového BMW M240i xDrive Coupé vycházejí z pečlivě sestaveného souboru technologií pohonu a podvozku, který kromě extrémně výkonného řadového šestiválcového motoru a inteligentního pohonu všech kol zahrnuje také standardně dodávaný M sportovní diferenciál. Elektronicky řízená a plně variabilní míra svornosti zadního diferenciálu mimořádně účinně zlepšuje trakci a směrovou stabilitu, stejně jako agilitu a dynamiku v zatáčkách. 

Rychlost otáčení jednotlivých kol zadní nápravy vyrovnává systém DSC, což dále zlepšuje přenos výkonu na silnici. Současně se tím účinně zabraňuje jakýmkoli tendencím k nedotáčivosti při rychlém průjezdu zatáčkou. Hnací síla, kterou nezatížené kolo na vnitřní straně zatáčky nedokáže přenést na vozovku, není potlačována přibrzďováním, ale je cíleně přesměrována na vnější kolo. Automobil je tak schopný na silnici přenést veškerý výkon motoru a zajistit tak sportovní zážitek z jízdy. Svornost plně variabilního systému sahá od 0 do 100 %.

Individuální rozdělování točivého momentu na jednotlivá kola zlepšuje směrovou stabilitu při dynamických změnách směru jízdy. Větší porce výkonu, kterou lze přenést na vozovku, novému BMW řady 2 Coupé také umožňuje zrychlovat ze zatáček s úžasnou dynamikou. Pečlivě propočítané rozdělení hnací síly propůjčuje vozu větší jistotu při projíždění rychle po sobě jdoucích zatáček. M sportovní diferenciál zvyšuje potenciál zadních kol pro přenos výkonu, takže systém BMW xDrive může při rozdělování hnací síly mezi nápravy ještě více upřednostňovat zadní kola, a to i v extrémně dynamických jízdních situacích. To vše zvyšuje intenzitu charakteristické radosti z jízdy v novém BMW M240i xDrive Coupé. Další výhodou M sportovního diferenciálu je lepší trakce při rozjezdu na povrchu s nestejnou úrovní přilnavosti. 

MOTORY, PŘEVODOVKY A BMW xDrive.

Bezkonkurenční sportovní přitažlivost se šesti válci a pohonem zadních kol.

Nové BMW řady 2 Coupé, jehož nabídka motorů vrcholí řadovým šestiválcem, nabízí výkon, který nemá ve své třídě konkurenci. Výkonová charakteristika, chuť po otáčkách a kultivovanost 3litrového motoru nového BMW M240i xDrive Coupé zdůrazňuje jeho nepřekonatelné sportovní vlastnosti v segmentu prémiových kompaktních automobilů. Dva čtyřválcové motory pohánějící nové BMW 220i Coupé, respektive nové BMW 220d Coupé, rovněž přesvědčivě kombinují výjimečnou hospodárnost a dynamiku. Navíc přenos výkonu motorů na zadní kola vytváří proslulou BMW radost z jízdy, která se vymyká čemukoliv v této třídě. Inteligentní systém pohonu všech kol nového BMW M240i xDrive Coupé s upřednostňováním kol zadní nápravy také přináší pro značku charakteristické jízdní zážitky – kombinuje je s výjimečnou trakcí, směrovou stabilitou a působivou dynamikou v zatáčkách. 

Nejnovější generace technologie BMW TwinPower Turbo a v případě BMW 220d Coupé použití 48V mild-hybridní technologie zajišťují okamžitý přísun výkonu a minimalizují spotřebu paliva a emise. Pokroková technika motoru, která u čtyřválcové pohonné jednotky BMW 220i Coupé poprvé zahrnuje sběrné výfukové potrubí integrované do hlavy válců, a propracované systémy čistění výfukových plynů umožňují všem modelovým variantám splnit emisní normu Euro 6d. Všechny motory dostupné pro nové BMW řady 2 Coupé jsou standardně spojené s osmistupňovou samočinnou převodovkou Steptronic. Díky její schopnosti rychlé změny převodových stupňů a dalším funkcím, jako jsou Launch Control a režim Sprint, jsou výsledkem velmi intenzivní zážitky z jízdy.

Obrovský výkon: zážehový řadový šestiválec vrcholné verze BMW M240i xDrive Coupé.
Motor nového BMW M240i xDrive Coupé charakterizuje mimořádně intenzivní podání výkonu. Vrcholný model řady 2 Coupé je vybaven nejvýkonnějším zážehovým řadovým šestiválcem v portfoliu motorů BMW. S maximálním výkonem 275 kW/374 k dosahuje 3litrová jednotka o 25 kW/34 k vyššího výkonu než v předchozím modelu. Jeho maximální točivý moment 500 Nm je k dispozici v širokém rozsahu otáček od 1900 do 5000 1/min.

Motor, vyvinutý s využitím zkušeností společnosti BMW M GmbH v oblasti automobilových závodů, má hliníkový blok s uzavřenou dosedací plochou a rovněž hliníkovou hlavu válců. Vnitřní účinnost motoru zvyšují odlehčené písty a ojnice a taktéž kovaný ocelový klikový hřídel. Průběh výkonové křivky a hospodárnost motoru zlepšuje také nejnovější technologie BMW M Twin Power Turbo. Tvoří ji přeplňování dvoukomorovým turbodmychadlem s nepřímým chlazením stlačeného vzduchu integrovaným do systému sání, vysokotlaké vstřikování paliva (pracující s maximálním tlakem 350 barů) a plně variabilní ventilový rozvod VALVETRONIC s proměnným zdvihem sacích ventilů a variabilním časováním sacího i výfukového vačkového hřídele Double-VANOS.

Mimořádně účinný systém chlazení zajišťuje ideální provozní teploty jak při každodenním používání, tak i při sportovním nasazení. Rozdělený chladicí okruh umožňuje dočasně vypnout chlazení bloku motoru, což zrychlí zahřívání motoru. Při plném využití výkonového potenciálu rozjede řadový šestiválcový motor nové BMW M240i xDrive Coupé z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy. Standardně dodávaný M sportovní výfuk se vyznačuje autentickým zvukovým doprovodem temperamentní pohonné jednotky. Kombinovaná spotřeba paliva M modelu v testovacím cyklu WLTP činí 8,8–8,1 litru na 100 km, přičemž emise CO2dosahují hodnoty 200–185 gramů na kilometr.

BMW 220i Coupé s vylepšeným zážehovým čtyřválcem.
Kromě nejnovější verze technologie BMW TwinPower Turbo s dvoukomorovým turbodmychadlem a technologií vysokotlakého přímého vstřikování paliva (která posílá palivo do spalovacích prostorů pod tlakem až 350 barů) se čtyřválcový zážehový motor nového BMW 220i Coupé vyznačuje také hlavou válců s integrovaným sběrným výfukovým potrubím. Toto technické řešení, které si v jednotce o výkonu 135 kW/184 k odbývá svou premiéru, umožňuje mimořádně účinné chlazení výfukových plynů, což přispívá k minimalizaci emisí. Čtyřválcový zážehový motor má rovněž rozdělený chladicí systém se samostatnou větší pro blok motoru.

Motor o objemu 2,0 litru disponuje maximálním točivým momentem 300 Nm, což umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy. Nové BMW 220i Coupé dosahuje v cyklu WLTP kombinované spotřeby paliva 6,8–6,3 litru na 100 kilometrů a produkce emisí CO2 činí 155–144 gramů na kilometr.

V létě 2022 se nabídka verzí rozšíří o nové BMW 230i Coupé (model zatím není v prodeji a údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 zatím nejsou k dispozici). Také tato varianta modelu bude poháněna čtyřválcovým zážehovým motorem s integrovaným sběrným výfukovým potrubím do hlavy motoru. Tato mimořádně výkonná čtyřválcová jednotka dosahuje maximálního výkonu 180 kW/245 k a maximálního točivého momentu 400 Nm. Hnací síla bude rovněž směřovat na zadní kola. Nové BMW 230i Coupé bude možné na přání objednat s M sportovním diferenciálem, který posune dynamické jízdní zážitky na ještě vyšší úroveň.

Čtyřválcový vznětový motor s dvoustupňovým přeplňováním a mild hybridní technologií v BMW 220d Coupé.
Pokud jde o výkon a hospodárnost, je čtyřválcový vznětový motor nového BMW 220d Coupé díky neustálému zdokonalování zřetelně lepší než jeho předchůdce. Pohonná jednotka o objemu 2,0 litru dosahuje maximálního výkonu 140 kW/190 k a nejvyššího točivého momentu 400 Nm. Nyní je vybavena dvoustupňovým přeplňováním a vylepšeným přímým vstřikováním paliva common rail. K tomu se přidává mild hybridní technika, která podle situace pomáhá nebo odlehčuje vznětovému motoru. 48voltový startér-generátor za tímto účelem přebírá roli elektrického pohonného systému a nabízí dodatečný výkon 8 kW/11 k. Elektrický doping zlepšuje dynamické reakce při rozjezdu z klidu a při akceleraci ve středních otáčkách. Nové BMW 220d Coupé vystřelí z klidu na 100 km/h za 6,9 sekundy.

Mild hybridní systém umožňuje mimořádně intenzivní využití rekuperované elektrické energie uložené v přídavné baterii. Tato energie je využívána pro pomocný elektrický pohon a k mimořádně efektivní práci elektrických zařízení na palubě nového BMW 220d Coupé. Kombinovaná spotřeba paliva a hodnoty emisí CO2 této pohonné jednotky v cyklu WLTP činí 5,1–4,7 l/100 km a 132–122 g/km.

Standardní výbava všech modelových variant nového BMW řady 2 Coupé: osmistupňová samočinná převodovka Steptronic.
Výkon generovaný motorem je u všech modelových variant nového BMW řady 2 Coupé standardně přenášen pomocí osmistupňové samočinné převodovky Steptronic. Nejnovější verze této převodovky vyniká ostřejší charakteristikou řazení převodových stupňů, vyšší účinností, pozoruhodnou rychlostí a velmi hladkým chodem. Za účelem zlepšení jak sportovnosti řazení, tak hospodárnosti je řídicí jednotka převodovky schopna zohlednit kromě jiného i údaje o topografii trasy a dopravní situaci poskytované navigačním systémem a asistenčními systémy. To jí umožňuje vyhnout se zbytečnému řazení v rychle po sobě jdoucích zatáčkách a včas podřadit, když se blíží ke křižovatce nebo vozidlu jedoucímu vpředu, a účinně tak využít brzdnou sílu motoru. 

Osmistupňová samočinná převodovka Steptronic Sport, která je součástí standardní výbavy nového BMW M240i xDrive Coupé a je volitelně k dispozici pro všechny ostatní modelové varianty, pomáhá řidiči při extrémně dynamické jízdě. Kromě řadicích páček na volantu je tato převodovka vybavena také funkcí závodního startu Launch Control pro případy, kdy chce řidič vyrazit kupředu s maximální trakcí a dynamikou. Pro rychlou krátkodobou akceleraci během jízdy je k dispozici funkce Sprint. V tomto případě převodovka automaticky podřadí na nejnižší použitelný rychlostní stupeň potom, co řidič na dobu alespoň jedné sekundy podrží levou páčku řazení. Současně se všechny systémy pohonu a podvozku přepnou do nejostřejšího sportovního nastavení.

BMW xDrive: přesně řízené rozdělování výkonu pro optimální trakci, výjimečnou agilitu a charakteristickou BMW radost z jízdy.
Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive nového BMW M240i xDrive Coupé zlepšuje trakci, směrovou stabilitu a agilitu. Využívá elektronicky řízenou vícelamelovou spojku umístěnou v převodovce a propojenou se systémy pohonu a podvozku, která rozděluje výkon mezi přední a zadní kola podle aktuální situace. Tímto způsobem je již v zárodku potlačena jakákoli tendence vozidla k přetáčivosti nebo nedotáčivosti.

Upřednostňováním kol zadní nápravy systém BMW xDrive zlepšuje hospodárnost i dynamické vlastnosti tohoto kompaktního modelu BMW M. V situacích, kdy není pohon všech kol potřeba, se výkon řadového šestiválce přenáší pouze na zadní kola. Toto nastavení a M sportovní diferenciál, který je rovněž součástí standardní výbavy nového BMW M240i xDrive Coupé, společně zajišťují jízdní zážitky, které zákazníci při překonávání dynamických limitů vozu od značky BMW očekávají. Pečlivě vypočítaná většina hnací síly směřující na zadní nápravu a plně variabilní rozdělování výkonu mezi zadní kola zlepšují agilitu při nájezdu do zatáček a dynamickou, podle chuti i rozevlátou akceleraci na výjezdu z nich.

INTERIÉR A VÝBAVA

Sportovní styl a jízdní komfort à la carte.

Design exteriéru nového BMW řady 2 Coupé dává ihned najevo jeho sportovní charakter, a to samé je okamžitě evidentní také v interiéru. Nízká poloha standardních sportovních sedadel, dynamické linie přístrojové desky a výplní dveří, zaměření na řidiče a sportovní kožený volant, další prvek standardní výbavy, podporují očekávání vzrušujících jízdních zážitků. Umístění kontrolního displeje jako nedílné součásti řešení ovládacího systému, velmi tenký rámeček zpětného zrcátka a zapuštěný stropní panel nad hlavami posádky přispívají k lepšímu výhledu vpřed a umocňují pocit prostornosti.

Dokonce i ve standardní výbavě je jasně patrné neochvějné zaměření na poskytování poutavého zážitku z jízdy. To platí zejména pro nové BMW M240i xDrive Coupé s nepopiratelnou aurou sportovního vozu. Nabízené modelové varianty jsou dalším důkazem toho, že sportovní výkony jsou základem celkové koncepce tohoto kompaktního dvoudveřového BMW. Pro nové BMW 220i Coupé i BMW 220d Coupé jsou k dispozici jako alternativa ke standardnímu provedení také varianty M Sport, které lze doplnit o paket M Sport Pro. Zákazníci si budou moci pro své nové BMW řady 2 Coupé od uvedení na trh objednat také specifické prvky dodatečné volitelné výbavy z nabídky dílů M Performance Parts. 

M sportovní sedadla a M kožený volant pro intenzivní radost z jízdy, elektrické nastavení sedadel pro vyšší úroveň komfortu.
Seznam volitelné výbavy zahrnuje také širokou škálu prvků, které umožňují přesně přizpůsobit radost z jízdy, komfort, funkčnost a individuální styl nového BMW řady 2 Coupé preferencím a potřebám jednotlivých zákazníků. Standardně dodávaná sportovní sedadla poskytují vynikající komfort při jízdě na dlouhé vzdálenosti i výraznou boční oporu při průjezdu zatáčkami. Vyhřívání sedadel je součástí volitelné výbavy.

Dalším prvkem výbavy jsou elektricky nastavitelná sportovní sedadla (včetně paměťové funkce na straně řidiče). U nich lze stiskem tlačítka nastavit podélnou pozici, sklon a výšku sedáku, stejně jako šířku a sklon opěradla. Pro maximálně snadné ovládání se na ovládacím displeji zobrazuje grafika, která vizualizuje pohyb jednotlivých částí sedadla při jejich nastavování. Na seznamu příplatkové výbavy jsou také M sportovní sedadla s extrémně výrazným tvarem a integrovanými opěrkami hlavy. Ta jsou rovněž vybavena elektrickým nastavením, včetně výšky hlavových opěrek.

Standardní sportovní kožený volant je ve své nejnovější verzi vybaven mimořádně kvalitními multifunkčními tlačítky. M kožený volant s obzvláště výrazným tříramenným designem lze nalézt na seznamu volitelné výbavy (standardně pro BMW M240i xDrive Coupé a pro modely M Sport), což platí také pro vyhřívání volantu.

Akustické čelní sklo a třízónová automatická klimatizace jako součást standardní výbavy, skleněné posuvné/výklopné střešní okno a prostorové osvětlení jako volitelná výbava.
Nové BMW řady 2 Coupé je standardně vybaveno akustickým čelním sklem a dešťovým senzorem s automatickou aktivací světlometů. Stěrače s integrovanými tryskami umožňují velmi rovnoměrnou distribuci kapaliny na čelní sklo ve všech rychlostech. Součástí standardní výbavy jsou také elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, zatímco automatický mechanismus sklápění vnějších zpětných zrcátek a automaticky stmívatelné zpětné zrcátko lze objednat jako volitelnou výbavu. 

Standardem je také třízónová automatická klimatizace, která umožňuje nezávislé nastavení teploty a ventilace na straně řidiče, spolujezdce a v zadní části vozu. Nová verze volitelného skleněného posuvného/výklopného střešního okna má průhledný povrch a je o 80 milimetrů delší než u předchozího modelu a je celkově téměř o 20 procent větší.

Standardní LED osvětlení interiéru obsahuje čtecí lampičky a vnitřní osvětlení vpředu i vzadu, osvětlení přihrádky před spolujezdcem, odkládacího prostoru pod středovou loketní opěrkou, prostoru pro nohy, zrcátek ve slunečních clonách, zavazadlového prostoru a také osvětlení ve dveřích. Na přání dodávané prostorové osvětlení zajišťuje nepřímé osvětlení interiéru s precizním osvětlením bočních kapes dveří, klik dveří, prostoru pro nohy, středové konzoly a odkládacího prostoru před voličem převodovky. Rozložení osvětlení, jeho jas a barevné schéma lze konfigurovat v menu iDrive. Součástí této volitelné výbavy je také funkce dynamického osvětlení interiéru, jehož pulzující světelné signály indikují příchozí telefonní hovor nebo otevřené dveře při nastartovaném motoru.

Pro nové BMW řady 2 Coupé je v rámci volitelné výbavy k dispozici také odnímatelné tažné zařízení s přípustným zatížením přívěsu až 1600 kg pro všechny modelové varianty.

Komunikační a audio technika na míru: Bluetooth a USB rozhraní, prostorový zvukový systém Harman Kardon.
Nové BMW řady 2 Coupé je standardně vybaveno rozhraním Bluetooth a dvěma porty USB, zatímco volitelná příprava pro telefon s bezdrátovým nabíjením umožňuje indukční nabíjení kompatibilních chytrých telefonů.

Součástí standardní výbavy BMW Live Cockpit je audiosystém se šesti reproduktory a výkonem 100 W. Po instalaci hi-fi reproduktorů (standardní výbava pro BMW M240i xDrive Coupé) se počet reproduktorů zvýší na deset a výkon zesilovače vzroste na 205 wattů. A pro ty, kteří hledají dokonalý poslechový zážitek, je k dispozici systém Harman Kardon se 16 reproduktory a digitálním sedmikanálovým zesilovačem o výkonu 464 W.

Dynamický výkon, jak ho máte rádi: paket M Sport Pro a díly M Performance Parts.
Model M Sport, který je k dispozici pro nové BMW 220i Coupé a BMW 220d Coupé, obsahuje na míru navržené prvky designu a výbavy, jež jasně zdůrazňují pocit radosti z jízdy. K němu lze nyní přidat také paket M Sport Pro, který se skládá z M sportovních brzd, 19palcových M kol z lehké slitiny, leskle černých prvků M Shadow Line s rozšířeným obsahem, M Shadow Line světlometů, černého spodního spoileru předního nárazníku a černého M zadního spoileru. Tento soubor výbavy přináší vylepšenou jízdní dynamiku a mimořádně působivý vzhled. Úroveň radosti z jízdy zvyšuje také sportovní zvuk v interiéru, osmistupňová převodovka Steptronic Sport, systém hi-fi reproduktorů a M bezpečnostní pásy.

Díly M Performance Parts dostupné pro nové BMW řady 2 Coupé umožňují zákazníkům dodat svému vozu sportovní nádech podle jejich osobního vkusu. V rámci nabídky BMW Originálního příslušenství jsou k dispozici 20palcová kovaná kola M Performance z lehké slitiny s designem Y-spoke a brzdy M Performance, dále přední spoiler, nástavce bočních prahů, kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní difuzor, zadní spoiler a koncovky výfuku z karbonu. Více sportovního stylu lze s tímto příslušenstvím dodat také interiéru. Jde například o volant M Performance či karbonové obložení interiéru. 

ASISTENČNÍ SYSTÉMY, DISPLEJE A KONEKTIVITA

Inteligentní technologie zvyšují komfort a bezpečnost.

Nové BMW řady 2 Coupé zvyšuje bezpečnost a komfort díky výrazně rozšířené nabídce asistenčních systémů ve srovnání s předchozím modelem. Standardní výbava obsahuje varování před čelním nárazem, ukazatel rychlostních limitů, varování před opuštěním jízdního pruhu nebo systém pro udržování rychlosti s brzdnou funkcí.

Mezi systémy, které jsou k dispozici jako volitelná výbava, patří Driving Assistant s funkcí varování před změnou jízdního pruhu, prevence kolize zezadu a varování před příčným provozem vzadu, aktivní systém udržování rychlosti s funkcí Stop&Go (včetně manuálního omezovače rychlosti), ukazatel vzdálenosti při parkování, couvací asistent, zadní kamera, Surround View a Remote 3D View. Novinkou pro BMW řady 2 Coupé je BMW Head-Up Displej, který promítá informace související s jízdou na čelní sklo, a BMW Drive Recorder.

Pokročilá konektivita a nové digitální služby.
Řidič i cestující mohou využívat rozšířené možnosti, které jim v BMW řady 2 Coupé nabízí standardně dodávaný BMW Operační systém 7. Řidiči si mohou vybrat ovládací rozhraní podle aktuální situace: dotykový displej, osvědčený BMW ovladač, multifunkční tlačítka na volantu nebo hlasové ovládání. Nové BMW řady 2 Coupé poskytuje zákazníkům na palubě přístup k řadě pokročilých digitálních služeb, včetně BMW Intelligent Personal Assistant, BMW Digitálního klíče, Connected Music nebo aktualizací Remote Software Upgrade.

Standardně dodávaný BMW Live Cockpit zahrnuje ovládací systém iDrive s 8,8palcovým kontrolním displejem a 5,1palcovým barevným displejem v přístrojovém panelu. Na přání dodávaný BMW Live Cockpit Professional přináší soubor displejů, který obsahuje sdružený přístrojový panel s úhlopříčkou obrazovky 12,3 palce a 10,25palcový kontrolní displej.

Volitelné výbavy BMW Live Cockpit Plus a BMW Live Cockpit Professional zahrnují BMW Maps. Tento cloudový navigační systém nabízí extrémně rychlý a přesný výpočet trasy a času příjezdu, aktualizaci dopravních informací v reálném čase v krátkých intervalech a možnost zadání libovolného slova při vyhledávání cílů. Volitelná integrace chytrých telefonů umožňuje využívat Apple CarPlay a Android Auto prostřednictvím ovládacího systému vozu. Funkce vzdálených aktualizací Remote Software Upgrade umožňuje dálkově do vozu importovat vylepšené funkce vozu a další digitální služby.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW 220i Coupé:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 6,8–6,3 l/100 km podle WLTP, emise CO2 (kombinované): 155–144 g/km podle WLTP.

BMW M240i xDrive Coupé:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 8,8–8,1 l/100 km podle WLTP, emise CO2 (kombinované): 200–185 g/km podle WLTP.

BMW 220d Coupé:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 5,1–4,7 l/100 km podle WLTP, emise CO2 (kombinované): 132–122 g/km podle WLTP.