Přeskočit na obsah
CarTec Group

PRVNÍ POHLED

… krásné, že se tají dech. Charakter: svoboda bez hranic. Nové BMW řady 2 Cabrio představuje sportovní svobodu a eleganci. Kombinace dynamického designu, výkonných motorů a exkluzivní výbavy v přepracovaném interiéru otevírá nové možnosti pro radost z jízdy bez omezení. Bez diskuse nejsportovnější kabrio své třídy ukazuje, jak atraktivní může být nezávislost.

NEKOMPROMISNÍ ELEGÁN

První dojem: Vzrušující kombinace výkonu a atraktivity. Sportovně-kompaktní proporce, cizelovaná přední část s přepracovanou dvojicí ledvinek na masce a elegantní střecha nového BMW řady 2 Cabrio vyzařují sílu a dokonalý tvar. Záď působí nebývale širokým dojmem a spolu s novými LED zadními světly vytvářejí na silnici nezaměnitelně impozantní celek.

První dojem: svoboda a touha jít dál. Unikátně navržený design nového BMW řady 2 Cabrio je ztělesněním lehkosti a elegance, výkonu a inspirativnosti. Se staženou plátěnou střechou dále vynikne sportovnější řešení přední části, stejně jako svalnatě působící boky vozu. S nataženou střechou je tento vůz neméně fascinující. Pro elegantně navržený interiér je typická dynamika, kvalitní výbava a významně zlepšený akustický komfort.

SPORTOVNÍ KONTURY

Dynamika designu BMW řady 2 Cabrio je jasně patrná z jeho protažených proporcí, z nichž vyzařuje estetika a elegance, ale stejnou měrou také dynamika a sportovnost. Výrazným prvkem designu je též jednoznačně vedená boční linie, doplněná mnoha na pohled zajímavě řešenými detaily, které rozbuší každé srdce.

SPORTOVNÍ PŘEDNÍ ČÁST

Vzrušující přední část BMW řady 2 Cabrio s dvojicí negativně skloněných ledvinek typické masky chladiče a aerodynamicky optimalizovanými nasávacími vzduchovými otvory je ztělesněním čisté dynamiky. Tento efekt dále doplňují nízké LED světlomety vytvářející typickou podobu přední části BMW se čtveřicí „očí“, které jsou jasným výrazem sportovního charakteru.

EXPRESIVNÍ KOLA

Při pohledu na BMW řady 2 Cabrio z boku nezaujme pouze jeho protažená linie, ale také kola s dynamickým designem. Již 16” kola základního provedení vypadají sportovně a přitažlivě.

ZADNÍ ČÁST

Zaujme i ty, kteří BMW řady 2 Cabrio jen následují: pro sportovně tvarovanou zadní část je typické propojení jasně vedených linií, dynamických světel s designem ve tvaru písmene L, stejně jako chromované koncovky výfuku. Další zajímavost, která přitáhne pozornost: Když je střecha stažená, je vidět dopředu přes čelní sklo.

ELEKTRICKY OVLÁDANÁ PLÁTĚNÁ STŘECHA

Jakmile se otevře střecha BMW řady 2 Cabrio, jeho elegance dostane další emotivní náboj. Střechu lze ovládat až do rychlosti 50 km/h, takže vaším jediným limitem je samotné nebe. V natažené podobě střecha nabízí významně zlepšenou hlukově-izolační schopnost, vytvářející exkluzivní jízdní zážitky. Atraktivitu designu zvyšuje také barevný kontrast mezi střechou a tělem karoserie. 

JÍZDNÍ DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST BMW 2 CABRIO

Jednoznačně sportovní, výrazně dynamické. V nejsportovnějším kabriu své třídy vytvářejí výkonné motory a propracovaný podvozek unikátní zážitky z jízdy – plynulost, rebelství a preciznost. Speciální vedlejší efekt: vzrušující akcelerace, jedinečná ochota k zatáčení a jako bonus hospodárnost. To vše zásluhou technologií BMW EfficientDynamics. To je přesně to, co znamená svoboda.

SKVĚLÝ GRIP

Pod atraktivní slupkou BMW řady 2 Cabrio je skutečně dynamické jádro. Jízdní zážitky se jednoznačně opírají o jasně definované geny BMW: zadní pohon, dokonalé vyvážení a přímou sportovní odezvu řízení. Výsledek: ještě lepší ovladatelnost, příkladná agilita a fantastické zrychlení. To vše je spojené v nezaměnitelné kombinaci. 

OVLADATELNOST

Mimořádná dynamika a snadná ovladatelnost jsou typickými vlastnostmi BMW řady 2 Cabrio, které jsou dány pro BMW typickým pohonem zadních kol, voličem jízdních režimů Driving Experience Control, volitelným sportovním řízením a rozložením mezi nápravy v poměru 50:50, které je v daném segmentu unikátní. To vše se projeví tím intenzivněji, čím sportovněji pojedete.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK

Sportovní agilita, kterou lze vystopovat až k nejjemnějšímu detailu: díky elektronicky ovládaným tlumičům se adaptivní M podvozek optimálně přizpůsobuje jízdnímu stylu řidiče a podmínkám na silnici. Snížení světlé výšky o deset milimetrů výrazně zvyšuje sportovní agilitu a sportovní režim prostřednictvím voliče Driving Experience Control aktivuje výrazně tužší ladění tlumičů. V režimu Sport+ se místo systému DSC (Dynamic Stability Control) aktivuje režim DTC (Dynamic Traction Control), který pozdějším zásahem stabilizačního systému podporuje ještě sportovnější jízdní styl.

VARIABILNÍ SPORTOVNÍ ŘÍZENÍ

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic přináší přímé a agilní reakce a zaručuje menší úsilí vynaložené na otáčení volantem. Reaguje na úhel natočení volantu tím, že mění převod řízení. To značně přispívá k obratnosti, zejména při dynamické jízdě, a zlepšuje komfort řidiče při parkování a zatáčení.

CHUŤ PO OTÁČKÁCH

Silné motory BMW TwinPower Turbo BMW řady 2 Cabrio poskytují podmanivý mix mimořádné dynamiky, intenzivní akcelerace a příkladné hospodárnosti. Nezaměnitelnými vlastnostmi ničím neomezené radosti z jízdy jsou spontánní reakce a sebevědomý nárůst síly již od nízkých otáček.

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC

8stupňová převodovka Steptronic umožňuje obzvláště rychlé řazení rychlostních stupňů a přináší vysoký jízdní komfort díky těsnému odstupňování převodových poměrů a minimalizovaným změnám otáček. Spojuje maximální komfort s impozantní dynamikou a nízkou spotřebou paliva.

BMW EFFICIENTDYNAMICS

Méně paliva. Více radosti z jízdy. To je BMW EfficientDynamics. Obsahuje soubor inovativních technologií, které ovlivňují systém pohonu vozu, řízení energií a celkový koncept vozu. Výsledkem je menší spotřeba paliva a nižší emise CO₂ s vyšší dynamikou a současně větší radostí z jízdy. Standardní prvek všech BMW, který je samozřejmě také součástí BMW řady 2.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.