CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW iX3 (G08)

BMW iX3 (G08)

BMW iX3 (G08)

Plně elektrická mobilita zažívá svůj debut v produktovém portfoliu značky BMW v podobě automobilu kategorie Sports Activity Vehicle, který přiváží novou podobu lokálně bezemisní radosti z jízdy. Nové BMW iX3 (kombinovaná spotřeba paliva ve zkušebním cyklu NEDC: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektrické energie: 17,8–17,5 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 0 g/km; kombinovaná spotřeba paliva ve zkušebním cyklu WLTP: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 19,5–18,5 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 0 g/km) je prvním automobilem modelové nabídky hlavní značky poháněným čistě na elektrický pohon. Uvedení nového BMW iX3 představuje nejaktuálnější fázi strategie elektrifikace společnosti BMW Group. Je to vůbec poprvé, co je čistě elektrický systém pohonu kombinován s robustností, víceúčelovou funkčností a prostorností, pohodlím a typickými sportovními jízdními vlastnostmi modelů BMW X.

 • První čistě elektrický vůz značky BMW a současně první čistě elektrický model BMW X. Spojuje lokálně bezemisní provoz s typickou radostí z jízdy BMW a prostorností kombinovanou s praktičností úspěšného BMW X3.
 • Ukázka přístupu „Power of Choice“ vyznačujícího se širokými možnostmi výběru poháněcích soustav pro různé zákazníky ve všech koutech světa. BMW X3 je k dispozici se zážehovými a vznětovými motory, jako plug-in hybridní verze a nyní v podobě BMW iX3 také jako čistě elektrický vůz.
 • Premiéra páté generace komponentů elektrického pohonu BMW eDrive. Značný pokrok v poměru objem/výkon hnací soustavy (o 30 procent), dojezdu, hmotnosti a flexibility. Hustota energie v baterii se zvýšila o 20 procent. Všechny komponenty pocházejí z vlastního vývoje BMW.
 • Elektromotor, jednostupňový převod a výkonová elektronika v jednom celku pohánějícím zadní nápravu. Motor s elektromagnetickým buzením nevyužívá žádné cenné kovy. 
 • Maximální výkon 210 kW/286 k a točivý moment 400 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 s, maximální rychlost 180 km/h. S baterií 80 kWh dojezd 460/520 km (WLTP/NEDC).
 • Různé jízdní režimy s nastavitelnou úrovní rekuperace, včetně možnosti jednopedálového ovládání. Adaptivní rekuperace přizpůsobující úroveň znovuzískávání energie aktuálním podmínkám. 
 • Nabíjecí služby BMW Charging zajišťují jak snadné nabíjení doma či v zaměstnání, tak přístup k celosvětové síti nabíjecích stanic různých provozovatelů (přibližně 450 000 nabíjecích stanic). Zvýhodněný tarif pro nabíjecí stanice IONITY (0,29 eur/kWh).
 • Kombinovaná palubní nabíječka umožňuje při použití nabíjecích stanic se střídavým proudem (AC) jednofázové nabíjení výkonem až 7,4 kW a třífázové nabíjení výkonem až 11 kW. Zapojení vozidla do stejnosměrné nabíjecí stanice umožňuje nabíjet výkonem až 150 kW.
 • Dvě velmi bohaté výbavy, specifický design s prvky BMW i a optimalizovaná aerodynamika (cx = 0,29). 
 • Komplexní přístup pro snižování CO2 stopy. Během celého životního cyklu vykazuje BMW iX3 o 30 % nižší CO2stopu oproti BMW X3 xDrive20d (evropský energetický mix) a o 60 % s elektřinou z obnovitelných zdrojů.
 • Zahájení prodeje koncem roku 2020 v Číně, následně i v dalších zemích.

Fotogalerie
BMW iX3 (G08)

první čistě elektrický model BMW X | BMW iX3

KONCEPT

První BMW kategorie Sports Activity Vehicle s čistě elektrickým pohonem. 

Plně elektrická mobilita zažívá svůj debut v produktovém portfoliu značky BMW v podobě automobilu kategorie Sports Activity Vehicle, který přiváží novou podobu lokálně bezemisní radosti z jízdy. Nové BMW iX3 (kombinovaná spotřeba paliva ve zkušebním cyklu NEDC: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektrické energie: 17,8–17,5 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 0 g/km; kombinovaná spotřeba paliva ve zkušebním cyklu WLTP: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 19,5–18,5 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 0 g/km) je prvním automobilem modelové nabídky hlavní značky poháněným čistě na elektrický pohon. Uvedení nového BMW iX3 představuje nejaktuálnější fázi strategie elektrifikace společnosti BMW Group. Je to vůbec poprvé, co je čistě elektrický systém pohonu kombinován s robustností, víceúčelovou funkčností a prostorností, pohodlím a typickými sportovními jízdními vlastnostmi modelů BMW X. 

Premiéra nového BMW iX3 je současně premiérou páté generace technologie BMW eDrive a startem nové éry elektrifikovaných systémů pohonu prémiových automobilů. Významného pokroku bylo dosaženo v oblasti výkonové charakteristiky, dojezdu, hmotnosti, požadovaného instalačního prostoru a flexibility. Nejnovější inovace vyvinuté společností BMW Group za účelem zdokonalení elektromotoru, řídicí elektroniky, technologie nabíjení a vysokonapěťové baterie novému BMW iX3 propůjčují maximální výkon 210 kW/286 k, dojezd až 460 kilometrů ve zkušebním cyklu WLTP (ekvivalent až 520 km v testovacím cyklu NEDC) a úroveň hospodárnosti, která převyšuje jakýkoliv jiný model v tomto segmentu. Tyto inovace se objeví také v připravovaných plně elektrických modelech BMW i4 a BMW iNEXT. 

Na míru navržené produkty a služby od BMW Charging a inovativní digitální služby BMW Connected Charging nabízejí zákazníkům široké možnosti, pokud jde o jednoduché, rychlé a pohodlné nabíjení vysokonapěťové baterie doma, v zaměstnání nebo na cestách. Tato široká nabídka odráží komplexní přístup BMW Group k elektrické mobilitě, který přesahuje vozidlo samotné. Řeší mnoho požadavků zákazníků a neovlivnitelných okolností, stejně jako pomáhá novým majitelům BMW iX3 optimálním způsobem využívat schopnosti jejich automobilů při každodenním používání i na delších cestách. 

Uvedení čistě elektrického automobilu kategorie Sports Activity Vehicle spolu s pokračující produktovou ofenzivou plug-in hybridních modelů podtrhuje vedoucí postavení BMW Group v transformaci směrem k udržitelnější mobilitě.

BMW Group v současné době nabízí ve srovnání s konkurencí nejširší nabídku vozů s elektrifikovanými systémy pohonu. Přibližně 13,4 procenta všech v Evropě registrovaných nových automobilů BMW Group jsou modely s plně elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem. Udržitelná technologie pohonu se v rámci BMW Group těší výrazně většímu podílu, než je tomu u celého evropského automobilového trhu, kde modely s elektrifikovaným pohonem v současné době představují 7,7 procenta nových registrací. Kromě toho BMW Group plánuje do roku 2023 rozšířit svoji nabídku na 25 elektrifikovaných modelů, přičemž více než polovina z nich bude plně elektrická. Elektrifikace systému pohonu je jednou ze strategií mobility budoucnosti stanovených BMW Group v rámci její firemní strategie NUMBER ONE > NEXT. Inovace D-ACES (Design, Autonomie, Konektivita, Elektrifikace a Služby/Sdílení) se stanou stavebními kameny pro udržitelný růst na světových trzích. 

Prodeje nového BMW iX3 začnou uvedením na čínský trh koncem roku 2020. Elektricky poháněné vozidlo kategorie Sports Activity Vehicle se bude vyrábět v čínské továrně ve městě Šen-jang, která je společným podnikem společností BMW a Brilliance Automotive. V Šen-jangu se vyrábějí také komponenty pohonu BMW eDrive. Nové BMW iX3 je proto prvním elektrickým modelem značky, který je vyroben pro export z Číny.

Power of Choice: Modelová řada BMW X3 s flexibilní technologií systému pohonu a komplexní strategie nabíjení jsou odpovědí na potřeby celosvětové mobility. 

Nové BMW iX3 je plnohodnotným automobilem kategorie Sports Activity Vehicle, jehož nesčetné kvality jsou zakořeněny v koncepci globálně úspěšného, tradičně poháněného modelu BMW X3. SAV model prémiového segmentu automobilů střední třídy je jedním z prvních modelů značky BMW, jehož architektura nabízí novou úroveň flexibility pro použití různých druhů pohonu. Díky tomuto na budoucnost orientovanému přístupu se BMW X3 stane prvním modelem značky, který bude k dispozici s vysoce efektivními zážehovými a vznětovými motory, s lokálně bezemisním plug-in hybridním pohonem a také v čistě elektrické verzi. 

Flexibilita nabídky modelu BMW X3 ztělesňuje strategický přístup „Power of Choice“, který BMW Group zavedla s cílem uspokojit specifické potřeby zákazníků v oblasti mobility po celém světě. Za tímto účelem vzniklo široké spektrum technologií systému pohonu, které se rozšířilo napříč množstvím přesně cílených modelů navržených tak, aby splňovaly řadu právních norem a individuálních požadavků v různých koutech světa.

BMW iX3 má specifický pomocný rám zadní nápravy a speciálně navržený podvozek, díky čemuž splňuje specifické požadavky koncepce čistě elektricky poháněného vozu. Kromě okamžitého nástupu výkonu jeho elektromotoru a pro tento model jedinečného naladění podvozku nabízí kombinaci sportovního, agilního ovládání s vynikající směrovou stabilitou a nejvyšší možnou trakcí za nepříznivých povětrnostních podmínek a na nezpevněném povrchu, které zákazníci od automobilu kategorie Sports Activity Vehicle očekávají.

SYSTÉM POHONU

Maximální hospodárnost pro špičkový dojezd. 

Nové BMW iX3 razí cestu nejnovějším pokrokům ve vývoji elektrifikovaných pohonných systémů. Technologie BMW eDrive páté generace vyniká svým zcela novým, vysoce integrovaným konstrukčním principem komponentů pohonu. Elektromotor, řídicí elektronika a převodovka nyní tvoří jeden celek. Vysoká integrace celého systému elektrického pohonu přináší vzhledem k poskytovanému výkonu podstatné omezení prostorových nároků a hmotnosti použitých dílů. Konkrétně se tímto přístupem dosáhlo zvýšení hustoty výkonu přibližně o 30 procent ve srovnání s technologií BMW eDrive stávajících elektrifikovaných modelů. 

Elektrickým pohonem páté generace budou od roku 2021 vybaveny rovněž modely BMW i4 a BMW iNEXT. Jeho charakteristickou vlastností je značná adaptabilita, která jej umožňuje přizpůsobit různým koncepcím automobilů, dostupnému prostoru na instalaci a požadavkům na výkon. 

Elektrický motor vyvinutý pro nové BMW iX3 produkuje maximální výkon 210 kW/286 k a z nulových otáček nejvyšší točivý moment 400 Nm. Nové BMW iX3 je tak vybaveno zdaleka nejvýkonnějším systémem eDrive, jakým kdy byl použit v elektrifikovaném voze značky BMW. Díky typické výkonové charakteristice a dokonalému tichu pomáhá generovat pro značku BMW typickou radost z jízdy. Nejnovější verze elektromotoru, který si BMW Group vyvinula sama, vykazuje mimořádnou účinnost až 93 procent. Dalším prvkem technologie BMW eDrive páté generace je vysokonapěťová baterie s vylepšenou technologií bateriových článků. Usilovný výzkum a vývoj umožnil BMW Group opětovné navýšení výkonu a energetické kapacity baterie. Gravimetrická hustota energie skladovacího systému se oproti bateriovým článkům používaným v současných elektricky poháněných modelech BMW zvýšila o dalších 20 procent. Pokud jde o všechny důležité vlastnosti, včetně životnosti a bezpečnosti, představuje vysokonapěťová baterie nového BMW iX3 aktuální měřítko v technologii skladování elektrické energie. Baterie je umístěna v podlaze nového BMW iX3 a má kapacitu 80 kWh. Spolu s vysokou účinností elektromotoru umožňuje nová generace technologie bateriových článků vzhledem k velikosti a hmotnosti vysokonapěťové baterie mimořádně dlouhý dojezd. Nové BMW iX3 ujede v cyklu WLTP až 460 kilometrů. To se rovná dojezdu až 520 kilometrů, pokud se dojezd počítá podle staršího zkušebního cyklu NEDC.

Výsledné schopnosti nového BMW iX3 v každodenním provozu a na dlouhých trasách jsou zakořeněny v komplexním konceptu pro zvýšení udržitelnosti.

Proto se od ostatních elektrických vozidel ve svém segmentu výrazně liší, protože jejich dojezd je prodlužován především použitím větších vysokonapěťových baterií, což negativně ovlivňuje hmotnost vozidla a v konečném důsledku i jeho celkovou hospodárnost. Naproti tomu BMW iX3 vyniká jedinečnou kombinací vysoce efektivního pohonného systému, adaptivní rekuperací během jízdy, schopností rekuperace až 150 kW a rozsáhlými opatřeními ke snížení odporu vzduchu, včetně inovativních aerodynamických kol. To významným způsobem zlepšuje jak každodenní použitelnost plně elektrického automobilu kategorie SAV, tak především jeho schopnost jízdy na dlouhé vzdálenosti.

Elektromotor: synchronní motor s elektromagnetickým buzením se sportovní charakteristikou a špičkovou hospodárností. 

Rozsáhlé vysoce odborné znalosti BMW Group v oblasti vývoje poháněcích ústrojí se projevují také v případě elektromobility. Nejnovější poznatky v této oblasti propůjčují elektromotoru debutujícímu v novém BMW iX3 jeho specifické vlastnosti. Nová technická řešení s celou řadou inovativních detailů dodávají motoru působivý výkon a vynikající hospodárnost. V novém BMW iX3 je použit synchronní elektromotor s elektromagnetickým buzením, který se značně liší od obvyklých elektrických strojů používaných aktuálně na trhu. Buzení rotoru neprobíhá permanentními magnety, nýbrž aktivně přívodem elektrické energie vytvářející magnetické pole. Díky tomu nejsou při výrobě elektromotoru potřeba vůbec žádné vzácné kovy, což znamená, že BMW Group není závislá na jejich dostupnosti. 

Kromě toho přináší toto pokrokové technické řešení k významnému posunu v nárůstu výkonu a zlepšení hospodárnosti. Elektromotor může dosahovat až 17 000 1/min. Maximální výkon 210 kW/286 k je k dispozici už od nízkých otáček a zůstává dostupný až do červeného pole nebo maximální rychlosti automobilu. Motor nového BMW iX3 generuje nejvyšší točivý moment 400 Nm, což je na tak velký automobil mimořádně vysoká hodnota, a řidič k němu má přístup díky cíleně řízenému buzení rotoru už při rozjezdu. Na rozdíl od jiných technických řešení si tento elektromotor svůj maximální točivý moment udržuje v širokém pásmu otáček. To znamená, že zážitek z jízdy je definován nejen schopností automobilu okamžitě nabídnout svůj výkon, ale také tím, že dokáže tuto sílu udržet na konstantní úrovni v širokém rozsahu, což podtrhuje jeho sportovní charakter. Nové BMW iX3 zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy, což ho posouvá do teritoria konvenčně poháněného BMW X3 xDrive30i. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h.

DESIGN

Rozměry modelu BMW X a dobře známé prvky BMW i. 

Design exteriéru nového BMW iX3 vykazuje typické proporce vozidla kategorie Sports Activity Vehicle, což znamená, že vizuálně zosobňuje robustní prémiový charakter a všestranný talent modelů BMW X. Navíc přidává lokálně bezemisní systém pohonu, aniž by tyto základní atributy kategorie SAV jakýmkoli způsobem potlačil. Osobitou identitu nového modelu iX3, kterou nejlépe vystihuje jeho čistě elektrický pohon, zvýrazňují pro tento model specifické konstrukční prvky. Aerodynamiku vozu optimalizují jedinečné modifikace předního a zadního nárazníku, z větší části uzavřená maska chladiče ve tvaru ledvinek a nově vyvinutá kola z lehké slitiny. Uvážlivě umístěné modré akcenty navíc odrážejí jeho technologické spojení se značkou BMW i. 

Linie a plochy navržené v novém designovém stylu BMW dodávají BMW iX3 přitažlivost automobilu kategorie Sports Activity Vehicle. Mohutnost, dlouhý rozvor, krátké převisy a mírně šestiúhelníkové podběhy kol poukazují na sportovní všestrannost modelů BMW X. Propracovaně výrazný vzhled a sportovně elegantní exteriér zdůrazňují jednoznačně navržené hrany, které vymezují jednotlivé plochy. Zvýšená poloha sedadel řidiči umožňuje lepší výhled z vozu. Velkorysý prostor na všech pěti sedadlech, prvotřídní vnitřní prostředí a vysoká variabilita plně elektrickému automobilu kategorie Sports Activity Vehicle jsou dalšími prvky vytvářejícími pro BMW typickou radost z jízdy, silný pocit exkluzivity a vysokou úroveň každodenní praktičnosti. 

Optimalizovaná aerodynamika vytváří výrazný vzhled. 

Pro tento model specifický design přední části je ukázkovým příkladem funkční efektivnosti. Nejvíce přitažlivým prvkem je zde z větší části uzavřená BMW maska ve tvaru ledvinek a přední nárazník. Dvoudílnou masku chladiče, jejíž vnitřní plochy mají síťovanou strukturu, jaká byla dříve k vidění pouze u modelů BMW M, lemuje chromovaný rámeček. V případě BMW iX3 je design masky chladiče doplněn o dobře známou modrou linku BMW i, která vede po vnitřních okrajích ledvinek. 

Uzavřené plochy uvnitř ledvinek masky chladiče snižují odpor vzduchu a reflektují nižší požadavky na chlazení elektrického pohonu. Komponenty pohonu a brzdy elektricky poháněného vozidla však stále vyžadují precizní regulaci teploty, takže nasávací otvor ve spodní části a v masce chladiče (zvenku není vidět) jsou doplněné aktivními klapkami nastavitelnými v deseti úrovních. Tím se velmi precizně reguluje množství požadovaného chladicího vzduchu pro příslušné komponenty.

Inovativní aerodynamická kola prodlužují dojezd. 

Vzduchové clony na vnějších stranách předního nárazníku usměrňují proudící vzduch kolem předních kol, čímž minimalizují turbulence. Spojení vzduchových clon s inovativními aerodynamicky optimalizovanými koly z lehké slitiny se ukazuje jako vysoce efektivní řešení při usměrňování proudění vzduchu, ovlivňujícího celkový odpor vozu. Aerodynamická kola nového BMW iX3 snižují koeficient odporu vzduchu oproti ekvivalentnímu vozu s konvenčními ráfky z lehké slitiny o přibližně 5 %. Následné zvýšení hospodárnosti zvyšuje dojezd nového BMW iX3 o přibližně 10 kilometrů v testovacím cyklu WLTP. 

Podlaha nového BMW iX3 je z velké části zakryta přesně tvarovanými kryty a vzduchovými deflektory, které kopírují obal vysokonapěťové baterie. Aerodynamiku dále zlepšují výztužné vzpěry optimalizující proudění vzduchu kolem předních kol a kryt zadní nápravy. Speciální krytí zadních ramen optimalizuje proudění vzduchu směrem k zadnímu difuzoru. Plně elektrický, a tudíž výfukového systému prostý pohon dovoluje rovné a neprodyšně uzavřené zakrytí podvozku a zadního nárazníku. To má rovněž pozitivní vliv na aerodynamiku. Na vysoce udržitelný charakter vozidla upozorňují modré ozdobné prvky v zadním difuzoru. Tyto aerodynamické optimalizace společně novému BMW iX3 propůjčují koeficient odporu vzduchu cx = 0,29. Boční průduchy v předních blatnících se vyznačují perleťově chromovaným provedením a nesou logo BMW i. Osobitou vizuální identitu nového BMW iX3 dotvářejí modré prvky nástavců prahů a použití charakteristické barvy BMW i na obrysu loga značky na přední kapotě, víku zavazadlového prostoru a krytkách nábojů kol. 

Interiér: Prvotřídní prostředí s akcenty specifickými pro daný model. 

Také interiér obsahuje modré ozdobné prvky pro zvýraznění odkazu elektrického pohonu. Lze je najít na tlačítku Start/Stop a na páce voliče převodovky. Mezi další specifické detaily patří označení modelu na středové konzole, prahové lišty s logem BMW i, kontrolní displej přizpůsobený přítomnosti elektrického pohonu a standardně dodávané prostorové osvětlení, jehož výchozím barevným nastavením je modrá.

VÝBAVA

Komfort, prémiové prostředí a na míru navržená funkčnost. 

První čistě elektrický model BMW X je pravým automobilem kategorie Sports Activity Vehicle, který slibuje pro značku BMW charakteristickou radost z jízdy a současně zaujme jako dokonale koncipovaný všestranný automobil. Stejné řešení podvozku jako u konvenčně poháněných verzí BMW X3 přináší známou směs vynikajících jízdních vlastností, příkladného komfortu na dlouhých cestách a robustní všestrannosti při výletech mimo zpevněnou vozovku. Okamžitý nástup výkonu a jedinečné naladění podvozku dodávají novému BMW iX3 sportovní a lehkou ovladatelnost. Zaujme také mimořádnou trakcí a směrovou stabilitou, což umožňuje jistotu při jízdě za všech povětrnostních podmínek a na všech typech povrchů, které majitelé automobilů kategorie Sports Activity Vehicle očekávají. 

Vysokonapěťová baterie použitá v novém BMW iX3 je extrémně tenká, takže ji bylo možné zabudovat do flexibilní architektury automobilu kategorie SAV a umístit ji pod podlahu vozu. To ve srovnání s běžně poháněnými sourozenci BMW X3 snižuje těžiště automobilu přibližně o 7,5 centimetru, což výrazně zvyšuje jízdní dynamiku v zatáčkách. 

Nové BMW iX3 je standardně vybaveno adaptivním podvozkem s elektronicky řízenými tlumiči. Měnící se reakce tlumičů na převládající podmínky na vozovce a na jízdní situaci umožňují pečlivě vyváženou optimalizaci jízdního komfortu a sportovních jízdních vlastností. Adaptivní M podvozek, který svým naladěním nabízí obzvláště sportovní reakce, bude možné později objednat prostřednictvím bezdrátové aktualizace. 

Interiér nového BMW iX3 se vyznačuje mimořádnou praktičností. Řidič, spolujezdec vpředu a tři cestující vzadu si užívají téměř úplně stejné úrovně prostoru jako u běžně poháněných variant BMW X3. A velké rozdíly neexistují ani pokud jde o variabilitu zavazadlového prostoru, pod jehož podlahou se nachází úložný prostor pro nabíjecí kabel nebo kryt zavazadlového prostoru. Užitečná hmotnost odpovídá spalovacími motory poháněným modelům BMW X3. Díky opěradlům zadních sedadel dělených a sklopných v poměru 40:20:40 lze zavazadlový prostor podle potřeby rozšířit. Objem zavazadlového prostoru nového BMW iX3 se pohybuje mezi 510 a 1560 litry. Pro nové čistě elektrické SAV lze volitelně objednat tažné zařízení pro tažení přívěsu do hmotnosti 750 kg. 

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít