CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT v zimních testech na polárním kruhu. Elektromobilita v extrémním počasí

BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT v zimních testech na polárním kruhu. Elektromobilita v extrémním počasí

BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT v zimních testech na polárním kruhu. Elektromobilita v extrémním počasí

BMW i se připravuje na představení další generace čistě elektrických vozidel. Tři z chystaných elektrických modelů právě ve švédském zimním vývojovém centru BMW Group ve městě Arjeplog absolvují klíčovou fázi vývoje před začátkem sériové výroby. Intenzivní testovací program zde absolvuje model BMW iX3, který přijde do prodeje příští rok, a společnost mu dělají modely BMW i4 a BMW iNEXT. Jejich příchod na trh je naplánován na rok 2021. V rámci testování se vystavují komponenty pohonu, podvozku a odpružení extrémním klimatickým a silničním podmínkám. Testovací oblast se nachází na okraji severního polárního kruhu a pro takovéto potřeby poskytuje ideální prostředí. Zledovatělé povrchy zamrzlých jezer, sníh a třeskutá zima – to jsou podmínky, v nichž musí své schopnosti, odolnost a spolehlivost prokázat komponenty elektrického pohonu eDrive (elektromotory, vysokonapěťové baterie, výkonová elektronika), jakož i regulační systémy odpružení.

Nejnovější kapitolu elektrifikační strategie společnosti BMW Group otevře vozidlo kategorie Sports Activity Vehicle. BMW iX3, které přijde do prodeje příští rok, dostane jako první již pátou generaci technologie pohonu BMW eDrive. Výjimečně výkonný elektromotor a špičkové vysokonapěťové baterie přinášejí zcela nový rozměr čistě elektrické radosti z jízdy. S dojezdem 400 km a s možností využívat k nabíjení i stejnosměrné nabíjecí stanice s výkonem 150 kW se první elektrické SAV stává ideálním vozem pro každodenní ježdění i pro cesty na delší vzdálenosti. BMW iX3 bude prvním vozem, které se pro všechny globální trhy bude vyrábět ve společném podniku BWM Brilliance Automotive v čínském závodě ve městě Šen-jang.

BMWi V KATALOGU CARTEC GROUP >

YOUTUBE VIDEO Z POLÁRNÍHO KRUHU >

BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT

Model BMW i4 poskytne radost z lokálně bezemisní jízdy, k níž přidá výjimečně sportovní charakter. Čtyřdveřové kupé, řadící se do prémiové střední třídy, spojuje dynamický design s inspirativním výkonem a vysokou úrovní komfortu jízdy. Pátá generace technologie pohonu BMW eDrive, použitá v modelu BMW i4, nabídne dojezd více než 600 km. Navíc lze spontánní nárůst výkonu elektromotoru využít zejména pro získávání nových zážitků z dynamické jízdy. BMW i4 zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti přes 200 km/h. BMW i4 se bude v mnichovské továrně vyrábět od roku 2021.

S proporcemi a rozměry luxusního vozu kategorie Sports Activity Vehicle, s pátou generací elektrického pohonu a se systémy pro vysoce automatizovanou jízdu bude BMW iNEXT komplexním ztělesněním budoucnosti radosti z jízdy. Bude postaveno na nové generaci modulární platformy a spojí nejnovější inovace v oblasti designu, automatizované jízdy, konektivity, elektrifikace a služeb (D + ACES) tak, jak je uvádí korporátní strategie NUMBER ONE > NEXT. Pohon BMW eDrive zajistí dojezd až do vzdálenosti 600 km. Automobil dostane i nejnovější prvky konektivity a bude připraven na automatizovanou jízdu na úrovni Level 3. Nová technologická vlajková loď společnosti BMW Group se bude vyrábět v závodě BMW Dingolfing od roku 2021.


BMWi V KATALOGU CARTEC GROUP >

YOUTUBE VIDEO Z POLÁRNÍHO KRUHU >

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít