CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW 8 Gran Coupe (G16) | Interiér, Exteriér a konektivita

BMW 8 Gran Coupe (G16) | Interiér, Exteriér a konektivita

BMW 8 Gran Coupe (G16) | Interiér, Exteriér a konektivita

INTERIÉR | Dynamika a luxus v dokonalé harmonii

Výrazný styl nového BMW řady 8 Gran Coupé je vyjádřen také designem jeho interiéru. Řidičský zážitek jak v přední, tak i zadní části je definován bezchybnou symbiózou dynamiky a luxusu. Díky rozvoru a velkoryse tvarovaným nástupním otvorům si cestující na zadních sedadlech mohou vychutnat na kupé od BMW nebývale velký prostor pro nohy, současně se jim do vozu snadněji nastupuje a vystupuje z něj. Ve srovnání s dvoudveřovými verzemi BMW řady 8 je pro cestující na zadních sedadlech rovněž podstatně více prostoru v oblasti ramen a hlavy. Tím je ve druhé řadě sedadel připraveno nesrovnatelně více komfortu.

Volitelná panoramatická skleněná střecha propůjčuje interiéru BMW řady 8 Gran Coupé mimořádně prosvětlenu atmosféru. Její šířka je obzvláště velkorysá a prosklená plocha měří přibližně 1,5 m2. Výsledkem je nepřerušený skleněný povrch, který sahá od čelního skla k zadnímu oknu. Přední část střechy a vnitřní krytí se otevírají a zavírají pouhým stiskem tlačítka nebo dálkovým ovládáním, čímž lze přesně regulovat přísun čerstvého vzduchu. Vnitřní krycí roletu panoramatické střechy je možné také ovládat ze zadních sedadel. Exkluzivně pro čtyřdveřovou variantu BMW řady 8 je k dispozici čtyřzónová klimatizace a sluneční roletky pro zadní boční okna i zadní okno.

NABÍDKA VOZŮ BMW ŘADY 8 V KATALOGU CARTEC GROUP >

MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 8 >


Inteligentní konektivita zvyšuje dynamiku a hospodárnost.

Řídicí jednotka osmistupňové samočinné převodovky Steptronic Sport umí pomocí inteligentní konektivity přizpůsobit strategii řazení aktuální situaci. Jednotka převodovky využívá data standardně dodávaného navigačního systému Professional a podřazuje například ještě dřív, než vůz dojede na křižovatku. Tím k jeho zpomalení využívá také brzdný účinek motoru. Propojení převodovky a navigace současně předchází zbytečným změnám rychlostních stupňů v rychle po sobě jdoucích zatáčkách.

Inteligentní konektivita zlepšuje také hospodárnost systému pohonu

Nové BMW řady 8 Gran Coupé je vybaveno funkcí Auto Start Stop, jež ke svému fungování využívá data navigačního systému, kamer a radarových senzorů standardně/volitelně nabízených asistenčních systémů. Tímto způsobem lze zabránit neefektivnímu vypínání motoru, například při krátkém zastavení na křižovatkách nebo před kruhovými objezdy. V rychlostech 15 až 160 km/h pracující funkce jízdy setrvačností je také řízena inteligentně, aby bylo zajištěno, že hnací ústrojí bude odpojeno pouze v situacích, kdy není ovlivněn komfort ani výkon. Funkce jízdy setrvačností je k dispozici v režimu ECO PRO (u šestiválcových modelů také v režimu COMFORT), který se aktivuje voličem jízdních režimů.

Špičkové asistenční systémy dále zvyšují pohodlí a bezpečnost

Řada pokrokových asistenčních systémů posouvá pohodlí a bezpečnost v novém BMW řady 8 Gran Coupé na zcela novou úroveň. Standardní výbava zahrnuje Head-Up Displej, paket Driving Assistant, varování před čelní srážkou nebo srážkou s chodcem s brzdnou funkcí ve městě, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, varování při změně jízdního pruhu, ukazatel rychlostních limitů Speed Limit Info, upozornění na vozy přijíždějící ze strany zezadu a upozornění před nárazem zezadu. Mezi volitelné systémy patří aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, Driving Assistant Professional (který kromě jiného nabízí asistent řízení a jízdy v pruzích) a systém nočního vidění BMW Night Vision. Mezi prvky standardně dodávaného parkovacího asistentu patří zadní kamera a couvací asistent.

Intuitivní ovládání a bezproblémová konektivita: systém ovládání BMW Operating System 7.0 a inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant

Nové BMW řady 8 Gran Coupé je standardně vybaveno systémem displejů BMW Live Cockpit Professional. Obsahuje navigační a multimediální systém, plně digitální přístrojový panel s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palce a kontrolní displej o úhlopříčce 10,25 palce. Nový systém ovládání BMW Operating System 7.0 vyniká moderními digitálními funkcemi, které přesně odpovídají potřebám řidiče. Pro intuitivní ovládání může řidič libovolně volit mezi dotykovou funkcí kontrolního displeje, ovladačem iDrive, tlačítky na volantu či ovládáním hlasem a gesty.

BMW Intelligent Personal Assistant hraje v systému ovládání klíčovou roli. Digitálního společníka lze aktivovat zvoláním „Hej, BMW“ a řidiči pomáhá používat různé funkce vozidla. Kromě toho se vůz bude schopen neustále učit novým dovednostem získávaným díky vzdáleným aktualizacím, přenášeným prostřednictvím funkce Remote Software Upgrade. BMW Intelligent Personal Assistant lze použít také k výběru tří režimů atmosféry interiéru, tzv. Experience Modes. Aktivují se podle požadavků řidiče a vzájemně slaďují funkce interiéru v podobě například vnitřního osvětlení, úrovně jeho ztmavení, vyhřívání/odvětrávání sedadel a hudby (v závislosti na výbavě vozidla).


MAGAZÍN BMW: Nové BMW řady 8 Gran Coupe | Nové fotky >

MAGAZÍN BMW: M850i xDrive Gran Coupé >

Fotogalerie
Nové BMW řady 8 Gran Coupé | Studiové záběry

BMW řady 8 | Interiér | CarTec Group

NABÍDKA VOZŮ BMW ŘADY 8 V KATALOGU CARTEC GROUP >

MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 8 >


EXTERIÉR | Sportovní exkluzivita, individuální přitažlivost

Kombinace přesně vedených linií a rozměrných ploch, které vytvářejí nový designový jazyk značky BMW, pomáhá exteriéru nového BMW řady 8 Gran Coupé dosáhnout jedinečné rovnováhy mezi dynamikou a elegancí. Koncept čtyřdveřového kupé se proměnil v karoserii jedinečné okázalosti a progresivity. Rozvor čtyřdveřového modelu dosahuje 3023 milimetrů, což oproti modelu BMW řady 8 Coupé představuje nárůst o 201 milimetrů, na délku nový model měří 5082 milimetrů (+231 mm), na šířku 1932 milimetrů (+30 mm) a na výšku 1407 milimetrů (+61 mm). Přední část Gran Coupé je až po A-sloupky shodná s BMW řady 8 Coupé. Široká, nízko posazená přední část vyzařuje sportovní ambice a sebevědomou přítomnost. Součástí standardní výbavy jsou Adaptivní LED světlomety. Volitelné laserové světlomety BMW Laserlight s funkcí Selective Beam nabízejí dosvit světelného kuželu až 600 metrů.

Stejně jako jeho výrazné proporce, také design boků a zádě nového BMW řady 8 Gran Coupé se výrazně liší od jeho stájových kolegů. Vzhledem k tomu, že rám čelního skla je více vzpřímený, vyšší je také linie střechy, což znamená další dodatečný prostor pro hlavy cestujících vpředu i vzadu. Střešní linie přechází v zadní části elegantním obloukem do víka zavazadlového prostoru. Tento přechod je obzvláště plynulý zásluhou „ploutviček“ v přechodu C-sloupků do zadního okna. Účinně pomáhají zdůrazňovat prodlouženou siluetu vozu. Zadní okno je tímto řešením mírně strmější, což umožnilo prodloužit víko do zavazadlového prostoru. Tvar bočních oken v zadní části zakončuje typický designový prvek BMW. Protisměrné zalomení, takzvaný Hofmeisterův záhyb, ve spodní části oken nového BMW řady 8 Gran Coupé je nebývale napřímené, což ještě více zdůrazňuje robustnost této části karoserie.

Na tvaru zadní části se výrazně podílejí také rozšířené blatníky kol a široký rozchod. Horizontální linie a trojrozměrně tvarované plochy dávají zadní části vozu široký, ale také velmi lehký vzhled. Úzká zadní LED světla výrazně zasahují do boků vozu. Dvojice koncovek výfuku lichoběžníkového tvaru se nacházejí po stranách spodní části zadního nárazníku.

Sportovní prostředí na všech sedadlech

Standardně nabízené prostorové osvětlení nového BMW řady 8 Gran Coupé dramatickým způsobem zdůrazňuje dopředu směřující křivky uvnitř vozu. Standardní výbava nového BMW řady 8 Gran Coupé zahrnuje kůží potaženou palubní desku a horní část dveří, elektricky ovládaná sportovní sedadla s opticky integrovanými hlavovými opěrkami a kožené čalounění Vernasca. Standardně dodávaná multifunkční sedadla pro BMW M850i xDrive Gran Coupé jsou čalouněna kůží Merino, která je použita i na dalších površích v interiéru. Další možností výbavy pro BMW M850i xDrive Gran Coupé a vozy vybavené M sportovním paketem jsou nová M sportovní sedadla s výrazným skořepinovým tvarem.

Dozadu protažený středový tunel je exkluzivní záležitostí nového BMW řady 8 Gran Coupé, stejně jako druhá řada sedadel, ve které je každé sedadlo navrženo jako individuální místo. Tvar a vzor švu na vnějších zadních sedadlech je podobný sportovním sedadlům vpředu. Také zadní sedadla nabízejí vynikající boční oporu a integrované opěrky hlavy, což jejich posádce umožňuje rovněž okusit neředěné sportovní zážitky. Třetí sedadlo pro použití na krátké cesty se nachází mezi dvěma vnějšími sedadly a je vybaveno bezpečnostním pásem. Díky tomu má nové BMW řady 8 Gran Coupé uspořádání sedadel podle schématu 4 + 1 a je homologované jako pětimístný vůz.

Objem zavazadlového prostoru lze jednoduše měnit prostřednictvím opěradel zadních sedadel děleným v poměru 40:20:40, jehož jednotlivé části lze sklápět ze zavazadlového prostoru pomocí páček. S objemem 440 litrů je zavazadlový prostor dostatečně velký na to, aby pojal tři golfové bagy

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Nové BMW řady 8 Gran Coupé | CARTEC GROUP

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít