CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW 320d xDrive Touring ID: FH97188
2 - kopie.JPG 3 - kopie.JPG 4 - kopie.JPG
5 - kopie.JPG 6 - kopie.JPG 7 - kopie.JPG
8 - kopie.JPG 9 - kopie.JPG 10 - kopie.JPG
11 - kopie.JPG 12 - kopie.JPG 13 - kopie.JPG
14 - kopie.JPG 15 - kopie.JPG 16 - kopie.JPG

BMW 320d xDrive Touring

BMW PREMIUM SELECTION

  • Dvouleté pojištění záruky Premium Selection
  • 360° prohlídka vozu
  • Servis bez starostí ( 6 měsíců/10 000 km )
  • Financování BMW Premium Selection
  • Ověřená historie vozu

Prodejní cena

1 099 000 Kč s DPH

909 000 Kč bez DPH

Ceníková cena

1 633 000 Kč s DPH

1 350 000 Kč bez DPH

Nabídka není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb.

K dispozici 10/20. Pro bližší info kontaktujte prodejní tým.

Mám zájem o tento vůz: BMW 320d xDrive Touring

Poptávka je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Přeji si vše řešit ONLINE Protiúčet
Zpráva

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Financování vozu

Objednat testovací jízdu

  • Krok 1 - Financování
  • Krok 2 - Osobní údaje
Doba financování *
Akontace *
Pojištění *
Typ financování *
Právní forma *
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *
Poznámky, vzkaz
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Objednat testovací jízdu

Testovací jízda je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Vám nejbližší pobočka *
Zpráva
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.


Model 3
Karosérie Touring/kombi
Najeto 68000 km
Objem motoru 1995 ccm
Motor Řadový čtyřválec
Převodovka Automatická
Převodovka stupně 8
Palivo Diesel
Max. výkon 140 kW
Točivý moment 400 Nm
Zrychlení 7,4 sec.
Max. rychlost 225 km/h
Spotřeba 4,7 l / 100 km
Emise 124 g
Barva Portimao Blue
Interiér Alcantara/Sensatec combination Black/contrast stitching Blue/Black
Garance Service Inclusive - do 25.11.2024 / 100,000 km, Dvouleté pojištění záruky BMW Premium Selection
Rok výroby 2019
Do provozu Listopad / 2019
Původ ČR
Dealerství Ostrava
Typ vozu BPS

VÝBAVA

5AS. Driving Assistant
2TB. 8stupňová sportovní samočinná převodovka Steptronic včetně řadicích pádel na volantu a Automatic Hold funkce 
2TB. 8stupňová sportovní samočinná převodovka Steptronic včetně řadicích pádel na volantu a Automatic Hold funkce

8stupňová samočinná převodovka Steptronic Sport nabízí mimořádně sportovní řazení. Kromě automatického výběru rychlostního stupně lze dynamické řazení provádět také manuálně. Ukazatel doporučeného rychlostního poskytuje vhodná doporučení a rychlostní stupně lze řadit pomocí řadicí páky nebo páček řazení na sportovním koženém volantu. V automatickém režimu převodovka volí rychlostní stupně tak, aby odpovídaly individuálnímu stylu jízdy.

Její schopnosti jsou velmi široké od pohodlné bezstarostné jízdy po velmi dynamický jízdní styl.V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M se řazení zaměřuje na maximální dynamiku. Rychlé změny rychlostních stupňů zaručují působivé zrychlení. Motor je po celou dobu udržován ve vysokých otáčkách, které jsou zárukou maximálního výkonu. Funkce Launch Control zajišťuje maximální zrychlení při startu z místa.Osmý rychlostní stupeň snižuje ve vysokých rychlostech otáčky motoru, a tím přispívá k nižší spotřebě paliva. Zde se také uplatňuje nově vyvinutý měnič točivého momentu. 8stupňová samočinná převodovka Steptronic Sport nabízí maximální hospodárnost i výkon a také výjimečně plynulou změnu rychlostních stupňů.

Zavřít detail
302. Alarm 
302. Alarm

Alarm se zabezpečovacím systémem chrání vůz před krádeží vydáváním hlasitého akustického signálu. Okamžitě reaguje také v případě, když se někdo pokusí odcizit kola. Systém je aktivován nebo deaktivován zamčením či odemčením vozidla. Monitoruje všechny dveře, stejně jako kapotu, víko zavazadlového prostoru a interiér. Je doplněný senzorem náklonu a akustickou sirénou.

Zavřít detail
4UR. Ambientní osvětlení 
4UR. Ambientní osvětlení

Když je venku tma, prostorové osvětlení vytváří v interiéru pohodovou a útulnou světelnou atmosféru. Světelný koberec Welcome Light Carpet, který je součástí paketu Prostorové osvětlení, osvětluje při nastupování a vystupování oblast vedle vozu.Kromě světelného koberce Welcome Light Carpet zahrnuje tato výbava šest světelných designů s upravitelnou intenzitou v barvě bílá, modrá, oranžová, bronzová, fialová a zelená, a také světelné akcentní linky v předních a zadních dveřích.

Součástí této výbavy je také osvětlení pro nohy cestujících vpředu, v přihrádce před spolujezdcem a v úložném prostoru ve středové loketní opěrce a rovněž čtecí lampičky vpředu a vzadu, nepřímé osvětlení přístrojové desky na straně spolujezdce, osvětlení dveřních kapes a osvětlení prostoru vedle všech čtyř bočních dveří.

Zavřít detail
534. Automatická dvouzónová klimatizace 
534. Automatická dvouzónová klimatizace

Automatická dvouzónová klimatizace s automatickou recirkulací vzduchu a aktivním uhlíkovým filtrem umožňuje řidiči a spolujezdci samostatně regulovat teplotu. Každý z nich si tak může nezávisle nastavit ideální prostředí. Teplotu a distribuci vzduchu lze snadno regulovat pomocí dvou otočných ovladačů a ventilaci lze ovládat pomocí kolébkového přepínače. Další vzduchové výdechy bez individuální regulace teploty jsou umístěny v zadní části vozu.

Teplotu, objem a kvalitu vzduchu lze regulovat automaticky nebo nastavit manuálně. V automatickém režimu je sluneční světlo dopadající do každé zóny vozu zohledňováno samostatně. Čidlo vlhkosti udržuje okna téměř bez zamlžení. Když systém registruje vysokou úroveň znečištění okolního vzduchu, automaticky zapne vnitřní recirkulaci a vzduch je dále filtrován.Pokud je interiér vozu výrazně vyhřátý vlivem slunečního svitu, funkce „maximálního chlazení“ zajistí jeho velmi rychlé ochlazení.

Zavřít detail
6NW. Bezdrátové dobíjení telefonu 
6NW. Bezdrátové dobíjení telefonu

Bezdrátové nabíjení telefonu obsahuje bezdrátový nabíjecí dok. Střešní anténa zlepšuje příjem signálu a o optimální kvalitu hands-free hovorů i od spolujezdce se stará druhý mikrofon. Druhý mikrofon efektivně ruší interferenční hluky z prostoru předních i zadních sedadel. Pomocí Bluetooth rozhraní mohou být současně připojeny dva mobilní telefony a jeden přenosný audio přehrávač. Na displeji se mohou zobrazovat fotografie příslušející ke kontaktům, stejně jako SMS zprávy (v závislosti na konkrétním zařízení).

Zavřít detail
610. BMW Head-Up Display 
610. BMW Head-Up Display

Barevný BMW Head-Up displej promítá všechny důležité a v dané situaci aktuální informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče nebo řidičky, ten nebo ta se tak může plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje například informace o aktuální rychlosti, navigační pokyny, informace o omezení rychlosti včetně upozornění na zákaz předjíždění, telefonní seznam nebo seznamy skladeb a informace a varování ostatních asistenčních systémů.

Systém zobrazuje symboly ve velkých rozměrech a v extrémně vysokém rozlišení na čelní sklo. Prostřednictvím dotykového ovladače iDrive Touch lze zvolit individuální nastavení. Zatáčky a křižovatky jsou zobrazovány v realistické 3D grafice. Informace se zobrazují přibližně 2,3 metru před čelní sklo. Zásluhou jeho optimálního umístění lze informace číst snadno a komfortně s minimálním rozptylováním. Jas obrazu se automaticky přizpůsobuje vnějším světelným podmínkám, přičemž pro denní a noční dobu jsou k dispozici odlišná zobrazení. Výšku displeje lze nastavit. Kromě toho si řidič může k informacím o aktuální rychlosti a k varováním jízdních asistentů zvolit, které další informace bude systém zobrazovat.

Zavřít detail
760. BMW Individual High-gloss Shadow Line černé vysoce lesklé okenní lišty 
760. BMW Individual High-gloss Shadow Line černé vysoce lesklé okenní lišty

BMW Individual "High-gloss Shadow Line" dodá vozidlu BMW ještě více sportovního vzhledu a elegance. K dispozici je několik designových prvků a prvků výbavy v černém vysoce lesklém provedení, které vozu dodávají mimořádně elegantní vzhled. Patří mezi ně boční okenní lišty a rovněž lišta na spodní hraně oken. Kryty a základny zpětných zrcátek se vyznačují stejným provedením.

Zavřít detail
3MC. BMW Individual střešní podélné nosníky v provedení High-gloss shadow Line 
3MC. BMW Individual střešní podélné nosníky v provedení High-gloss shadow Line

BMW Individual vysoce lesklé střešní ližiny Shadow Line posilují dojem prémiové kvality. Nenarušují hladké linie střechy a tvoří základ pro multifunkční BMW střešní nosiče, na něž lze snadno a bezpečně připevnit střešní box nebo držáky jízdních kol, surfových prken a další výbavy.

Zavřít detail
6AF. BMW Legal Emergency Call 
6AF. BMW Legal Emergency Call

V krizové situaci se počítá každý okamžik a každý zlomek informace. Kolik lidí je v situaci zapleteno? Jaká jsou možná zranění? Které airbagy vystřelily? Která strana vozidla byla nabourána? Kde přesně se nehoda stala? Inteligentní tísňové volání automaticky zašle hned několik sekund po nehodě tyto a další informace do tísňového call centra. A navíc, Inteligentní tísňové volání propočítá závažnost nehody a pravděpodobnost zranění posádky. Veškeré informace jsou analyzovány tak, aby byla poskytnuta co nejúčinnější pomoc v nejkratším možném čase.

Složky záchranných služeb mohou dorazit na místo s využitím GPS lokalizace a jsou již dopředu informované o situaci, a tím pádem mohou poskytnout cílenou první pomoc. Pevně ve voze instalovaná SIM karta je chráněna proti nehodě, takže služba Inteligentního tísňového volání je vždy k dispozici – dokonce i v dalších zemích, kde se o vás agenti call centra postarají ve vašem jazyce. Pokud nedorazí záchranné týmy, vy a vaši pasažéři budete podporováni speciálně vycvičeným členem našeho týmu v centru tísňového volání, zatímco druhý zaměstnanec bude paralelně předávat informace složkám záchranného systému. Inteligentní tísňové volání lze aktivovat i manuálně pomocí tlačítka SOS umístěného v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka, a to v případě, že další účastníci provozu potřebují pomoc.

Zavřít detail
6U3. BMW Live Cockpit Professional 
6U3. BMW Live Cockpit Professional

Hlavními komponenty kokpitu BMW Live Cockpit Professional s učící se navigací je displej s vysokým rozlišením a působivou úhlopříčkou 10,25", umístěný za volantem, a kontrolní displej s úhlopříčkou 10,25". Pro intuitivní obsluhu systému BMW Operating System 7.0 se používá klasický ovladač iDrive, tlačítka na volantu a dotyková funkce kontrolního displeje. Součástí multimediálního displeje je pevný disk s kapacitou 32 GB (bez možnosti ukládat vlastní audiosoubory), dva USB porty pro nabíjení mobilních zařízení a přenos dat (např. hudební přehrávač), stejně jako Bluetooth rozhraní.

Identifikace řidiče pro aktivaci osobních nastavení se provádí prostřednictvím klíčku od vozu, digitálním klíčem, případně výběrem řidiče v menu na kontrolním displeji a zadáním unikátního kódu PIN. Využívat lze také inteligentní konektivitu zajištěnou SIM kartou s neomezeným datovým limitem, pevně instalovanou ve voze. Využívání aplikací vozidla, jako jsou zprávy, počasí, kancelářské funkce a online vyhledávání, zajistí, že jste neustále informováni o všem podstatném.

 Včetně bezplatné aktualizace mapových podkladů po dobu 3 let.

Zavřít detail
6AK. Connected Drive Services 
6AK. Connected Drive Services

Výbava poskytující zákazníkům informace a zábavu na cestách. Součástí výbavy je mobilní internetový portál BMW Online, který zajišťuje přístup k emailu a celé řadě dalších informací (předpověď počasí, zpravodajství, online vyhledávání). Možnost integrace vybraných aplikací chytrých telefonů (např. BMW Connected). V menu aplikací je možné přidat do systému mnoho dalších funkcí, jako jsou například informace o cenách paliva, parkování atd. Výbava ConnectedDrive Services současně umožňuje přístup do online obchodu BMW ConnectedDrive Store, v němž lze kdykoliv a kdekoliv objednat nebo prodloužit platnost vybraných služeb podle individuálních požadavků.

Výbava ConnectedDrive Services nabízí ještě více, takže je zárukou, že každá cesta ve voze BMW je opravdovým zážitkem. Platnost po dobu 3 let, včetně možnosti prodloužení.Včetně BMW Connected+ služeb, které poskytují ve spojení s aplikací BMW Connected hlubší integraci personalizovaných funkcí a funkcí souvisejících s osobní mobilitou během každodenních cest. Pouze ve spojení s navigačními systémy. Platnost po dobu 1 roku, včetně možnosti prodloužení.

Zavřít detail
3BE. Černé kryty vnějších zpětných zrcátek 
3BE. Černé kryty vnějších zpětných zrcátek

Černé kryty vnějších zpětných zrcátek.

Zavřít detail
5DA. Deaktivace airbagu spolujezdce 
5DA. Deaktivace airbagu spolujezdce

Deaktivace airbagu spolujezdce.

Zavřít detail
5AS. Driving Assistant 
5AS. Driving Assistant

Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje kamerové systémy upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí, ukazatel rychlostních limitů s indikací zákazu předjíždění a systém varování při opuštění jízdního pruhu. A navíc systém radarů pro varování před projíždějícími vozidly při couvání, systém varování při změně jízdního pruhu a systém prevence nárazu zezadu.

Při rychlostech nad 70 km/h systém varování při opuštění jízdního pruhu upozorní řidiče na neúmyslné opuštění jízdního pruhu prostřednictvím mírných vibrací volantu. Pokud do mrtvého úhlu řidiče vjede vozidlo, systém varování při změně jízdního pruhu na tuto skutečnost řidiče upozorní vibracemi volantu a blikajícím varovným symbolem ve vnějším zpětném zrcátku.

Varování před projíždějícími vozidly při couvání usnadňuje vyjíždění z parkovacího místa. Zatímco upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s brzdnou funkcí detekuje vozidla, varování před přítomností osob s brzdnou funkcí reaguje na chodce. Současně zvýší tlak v brzdové soustavě, aby se zkrátila reakční doba. V případě bezprostředního rizika nárazu systém samočinně zabrzdí. Tuto funkci může negativně ovlivnit tma nebo mlha. V nebezpečných situacích pak systém prevence nárazu zezadu aktivuje výstražná světla s dvojnásobnou rychlostí blikání. Manuální omezovač rychlosti slouží k individuálnímu nastavení maximální rychlosti. V případě potřeby a na základě potvrzení řidičem upraví asistent maximální povolené rychlosti rychlost jízdy na aktuální maximální povolenou rychlost, která je stanovena informacemi o maximální povolené rychlosti s ukazatelem zákazu předjíždění.

Zavřít detail
676. HiFi systém 
676. HiFi systém

Díky reproduktorům a digitálnímu zesilovači poskytuje systém HiFi reproduktorů vynikající zvukový zážitek pro všechny cestující. Kromě jiného se tento systém vyznačuje také dvěma výjimečně výkonnými centrálními basovými reproduktory pod předními sedadly a rovněž výškovým a středovým reproduktorem v přístrojové desce a dalšími výškovými a středovými reproduktory v základnách zrcátek a obložení dveří.

Vše je posíleno dalšími dvěma středovými reproduktory v obložení zadních dveří. Tím je zajištěno rovnoměrné rozložení zvuku v interiéru vozu. Externí vícekanálový digitální zesilovač umožňuje jemné vyladění zvuku pro získání dokonale čistých tónů

Zavřít detail
322. Komfortní přístupový systém 
322. Komfortní přístupový systém

Inovativní řešení a snadná obsluha – systém komfortního přístupu umožňuje otevírat dveře vozidla bez nutnosti použití klíče. Při příchodu k vozidlu dojde k aktivaci uvítacího osvětlení. Pokud opustíte vozidlo a vzdalujete se od něj, dveře se automaticky zamknou. A navíc, digitální klíč si můžete nainstalovat na váš kompatibilní chytrý telefon, který poté plní funkce běžného klíče. Systém pracuje spolehlivě na základě standardu NFC (Near Field Communication) a lze ho alternativně ovládat i pomocí karty NFC.

Jakmile jsou dveře odemčeny a řidič vstoupí do vozidla, motor lze nastartovat pouhým stisknutím tlačítka Start/Stop. Chytrý telefon přitom musí být umístěn v předním úložném prostoru. Bezkontaktní otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru je k dispozici v kombinaci s automatickým ovládáním víka zavazadlového prostoru (S316A). Krátký pohyb nohou pod zadním nárazníkem aktivuje bezkontaktní otevírání zavazadlového prostoru. Snímače umístěné v různých výškách v zadním nárazníku jsou využívány k rozpoznání osoby, která se pokouší o otevření zavazadlového prostoru.

Přístup je umožněn pouze tehdy, když systém zjistí, že daná osoba má klíč u sebe. Jakmile systém klíč detekuje, víko zavazadlového prostoru se automaticky odemkne a otevře bez nutnosti dotyku. Díky autorizaci pomocí klíče nepředstavuje používání tohoto systému bezpečnostní riziko.

Zavřít detail
5A1. LED mlhové světlomety 
5A1. LED mlhové světlomety

LED mlhová světla zlepšují viditelnost na krátkou vzdálenost v mlze, za deště nebo při sněžení. Tím zlepšují bezpečnost. Barva jejich světla se velmi podobá dennímu světlu. Vyznačují se také nízkou spotřebou energie a velmi dlouhou životností. Mlhová světla dodávají přídi vozu high-tech moderní vzhled.

Zavřít detail
5A4. LED světlomety s rozšířenými fukcemi 
5A4. LED světlomety s rozšířenými fukcemi

Adaptivní LED světlomety s přisvěcováním zatáček zajišťují jasné a účinné osvětlení silnice i bezpečnější a méně únavnou jízdu za tmy. Potkávací i dálkové světlomety s LED zdroji vytvářejí jasné a účinné světlo, jehož barva se velmi podobá dennímu světlu.Spolu se zadními světly jsou také odbočovací, natáčecí a směrová světla tvořena technologií LED. Při zapnutí směrového světla dochází k současnému zapnutí přisvěcování do zatáček, které rozšíří osvětlení vozovky v městském provozu. Řidič tak může dříve rozpoznat například chodce a cyklisty. V rychlostech mezi 40 a 70 km/h pracuje přisvěcování do zatáček i staticky.Kromě toho zajišťují funkci denních světlometů a obrysových světel LED světelné prstence, jež vytvářejí nezaměnitelný vzhled vozů BMW. Součástí výbavy jsou také trojrozměrně tvarovaná zadní LED světla.

Zavřít detail
715. M aerodynamický paket 
715. M aerodynamický paket

M aerodynamický paket podtrhuje působivý sportovní charakter vozu a upravuje proudění vzduchu kolem něj. Příď a záď vozu se vyznačují výraznými nárazníky v barvě karoserie. Speciální nástavce prahů jsou rovněž v barvě karoserie zvýrazňují sportovní vzhled vozu. Kontrastní zadní difuzor v tmavém metalickém odstínu "Dark Shadow" je výrazným prvkem, který zaručeně upoutá pozornost. Chromované koncovky výfuku (jedna na každé straně) dotvářejí vzhled tohoto provedení.

Zavřít detail
710. M sportovní kožený volant 
710. M sportovní kožený volant

Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky a integrovaným airbagem řidiče. Díky věnci volantu čalouněnému černou kůží Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce je příjemný na dotek a poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy.

Můžete pohodlně ovládat řadu funkcí vozu pomocí multifunkčních tlačítek, aniž byste museli sundat ruce z volantu. M logo na věnci volantu naznačuje sportovní zaměření celého vozu.

Zavřít detail
704. M sportovní podvozek 
704. M sportovní podvozek

Ve srovnání se sportovním podvozkem je M sportovní podvozek snížený o přibližně deset milimetrů. Vyznačuje se také kratšími pružinami, tužšími tlumiči a rovněž tvrdšími stabilizátory. Tyto prvky společně přispívají k ještě dynamičtější stabilitě vozu, což umožňuje extrémně sportovní jízdní styl.

Zavřít detail
493. Odkládací paket 
493. Odkládací paket

Odkládací paket přináší dodatečné odkládací prostory v interiéru i v prostoru pro zavazadla. Kromě jiného obsahuje loketní opěrku s držáky nápojů mezi zadními sedadly a také síťky na zadních stranách opěradel předních sedadel. Pro připojení nejrůznějších elektronických zařízení slouží dvě USB zdířky v zadní středové konzole a 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru. Přídavná 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
418. Paket zavazadlový prostor 
418. Paket zavazadlový prostor

Rozšířený paket pro zavazadlový prostor neobsahuje pouze posuvné neklouzavé kolejnice pro snadné nakládání a upínání sítí, ale také elektrickou roletu zavazadlového prostoru, chránící prostor před zraky kolemjdoucích. Pokud nejsou třeba, sítě a roletu zavazadlového prostoru lze snadno uložit do speciálních prostorů ve spodní části dvojité podlahy zavazadlového prostoru. Pružná síť, kterou lze připnout do mnoha různých připravených ok, lze použít i jako nákupní tašku. V kombinaci se třetí řadou sedadel je součástí paketu zavazadlového prostoru pouze síť a pružný popruh.

Zavřít detail
430. Paket zrcátek 
430. Paket zrcátek

Vnitřní a vnější zpětné zrcátko na straně řidiče s automatickým zacloňováním. Vnější zpětná zrcátka elektricky sklopitelná včetně parkovací funkce vnějšího zrcátka na straně spolujezdce a uložení poloh do paměti klíčku. Včetně vyhřívaných vnějších zpětných zrcátek a vyhřívaných trysek ostřikovačů čelního skla.

Zavřít detail
5DM. Parking Assistant 
5DM. Parking Assistant

Součástí parkovacího asistentu je zadní kamera, pomoc při kolmém parkování, funkce Active Park Distance Control, stejně jako parkovací a couvací asistent. Pomáhá s parkováním vozidla a manévrování ve velmi úzkých prostorách. Zadní kamera poskytuje jasný výhled za vůz. Při parkování lze využít boční senzory, které sledují oblasti po stranách vozidla a zobrazují překážky na hlavním displeji. Funkce nouzového brzdění Active Park Distance Control nabízí řidiči podporu v případech, kdy je nutné do parkovacího místa zacouvat, a přispívá tak k prevenci kolizí a zmenšení následků nárazů do překážek.

Parkovací asistent využívá pomocné linky k zaparkování vozu zcela automaticky na parkovacích místech, která jsou umístěna podélně nebo příčně k vozovce a zanechává další volná parkovací místa. Systém při jízdě nízkou rychlostí (menší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel vyhledává potenciální parkovací místa. Jakmile systém nalezne dostatečně velký prostor, řidič jednoduše zapne směrovku a parkovací asistent převezme řízení, řazení a ovládání plynového pedálu. Vy musíte pouze sledovat celý proces. Systém také zobrazuje informace na hlavním displeji a vydává doplňkové akustické signály. Parkovací asistent vydá po dokončení procesu parkování zvukový signál a zařadí polohu P. Vyjetí z podélně umístěného parkovacího místa probíhá stejně, jen v opačném pořadí. Couvací asistent si pamatuje cestu, kterou jste jeli dopředu, takže pokud si to budete přát, může vyvézt vozidlo pozpátku zpět stejnou trasou. Zbývající vzdálenost cesty je vyznačena na obraze couvací kamery.

Zavřít detail
5DC. Sklopné opěrky hlavy na zadních sedadlech 
5DC. Sklopné opěrky hlavy na zadních sedadlech

Sklopné hlavové opěrky zadních sedadel zlepšují výhled zadním oknem.

Zavřít detail
481. Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce 
481. Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce

Sportovní, a přesto pohodlná: nezávisle nastavitelná sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce mění dynamickou jízdu v čistou radost. Vysoce kvalitní čalounění, výrazné boční vedení a profesionálně navržená ergonomie zajišťují vysokou úroveň komfortu.

Čalounění sedáku a opěradla je větší než u standardních sedadel a spolu s nastavitelnou oporou stehen poskytují mimořádný komfort a boční vedení i při rychlých průjezdech zatáčkami. Podélné a výškové nastavení, stejně jako sklon sedáku lze nastavovat manuálně, šířka opěradla se však nastavuje elektricky.

Zavřít detail
544. Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí 
544. Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí

Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí ukládá a udržuje zvolenou rychlost mezi 30 a 250 km/h, a to i při jízdě z kopce, pokud je to potřeba použije ke zpomalení brzdovou soustavu. Ovládá se multifunkčními tlačítky na volantu.

Zavřít detail
6AE. Teleservices 
6AE. Teleservices

Kdy je další servisní prohlídka, kontrola vozu nebo výměna oleje? Díky službě Teleservices vaše BMW přesně ví, kdy se má konat další prohlídka. Na přání automaticky zašle všechny relevantní informace o vozidle vašemu BMW servisnímu partnerovi, nebo to můžete udělat sami manuálně. Váš servisní partner ví o stavu vašeho vozidla dokonce ještě dřív, než vám zavolá kvůli domluvení schůzky. Aby byla zajištěna co nejlepší úroveň příprav pro individuální potřeby vašeho vozidla, je také možné dopředu objednat náhradní díly. To také krátí čas čekání během schůzky. 

Systém rovněž v brzké fázi zaznamená potřebu neplánované návštěvy servisu, například když je nízká hladina oleje nebo jsou opotřebované brzdy. Zásadní informace jsou sdíleny, takže veškeré nedostatky lze pohodlně a včas napravit. Už se nemusíte o nic starat a vaše BMW zůstane ve skvělém stavu. A co když se vaše vozidlo z ničeho nic porouchá? I zde vám pomůže služba Teleservices, a to díky asistenci při poruše, která zajistí, že se na silnici vrátíte tak rychle, jak to jen bude možné. A navíc, systém může zkontrolovat stav vaší baterie a dopředu vás upozornit, pokud bude vyžadován nějaký zásah.


K použití této služby je nutné, aby vaše vozidlo bylo registrováno na portálu ConnectedDrive a přiřazeno k vámi preferovanému servisnímu partnerovi BMW.

Zavřít detail
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách 
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách

Včetně varování v případě poklesu tlaku v pneumatice. Systém musí být znovu inicializován po každé změně tlaku.

Zavřít detail
2VL. Variabilní sportovní řízení 
2VL. Variabilní sportovní řízení

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímé a okamžité reakce při současném zmenšení sil potřebných k otáčení volantem. Řízení mění převod ne podle rychlosti, ale v závislosti na úhlu natočení volantu.

Tím se omezuje otáčení volantu při velkém rejdu. Posilovač řízení reguluje svůj posilový účinek v závislosti na rychlosti jízdy. Výsledkem je zlepšená ovladatelnost, například v rychle projížděných ostrých zatáčkách nebo při náhlém vyhýbacím manévru. 

Variabilní sportovní řízení současně usnadňuje parkování, otáčení a manévrování v nízkých rychlostech. Při malém úhlu natočení volantu zajišťuje tento systém excelentní směrovou stabilitu a maximální možnou přesnost řízení.

Zavřít detail
428. Varovný trojúhelník a lékárnička 
428. Varovný trojúhelník a lékárnička

Výstražný trojúhelník a lékárnička pomáhají v případě nehody nebo poruchy. Je bezpečně uložen v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
431. Vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním 
431. Vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním

Samozatmavovací vnitřní zpětné zrcátko chrání řidiče před oslněním jasnými světly, například světlomety vozů jedoucích vzadu, zatmavením odrazové plochy v okamžiku, kdy intenzita světla překročí stanovený limit. A navíc, vnitřní zpětné zrcátko vyniká bezrámovou konstrukcí.

Zavřít detail
494. Vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce 
494. Vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce

Vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce ohřeje po stisku tlačítka povrch sedadel na příjemnou teplotu i v arktických zimách, a to i při studeném motoru. Vyhřívání pracuje v jedné ze tří úrovní, vždy s rychlým nástupem účinku, a vyhřívaný je nejen sedák, ale také opěradlo.

Zavřít detail
5AQ. Active Guard Plus
8TF. Aktivní ochrana chodců
8AP. Příprava pro montáž hasícího přístroje
203. Systém pohonu všech kol xDrive 
203. Systém pohonu všech kol xDrive

Inteligentní systém pohonu 4x4 - BMW xDrive.

Variabilně a během zlomku sekundy rozděluje hnací sílu mezi obě nápravy. Za normálních podmínek je poměr rozdělení krouticího momentu v poměru 40:60, tedy s preferencí zadních kol. Systém zajišt'uje skvělou trakci, stabilitu a bezpečnost jízdy.

Zavřít detail
548. Tachometr v km
8A4. Česká jazyková verze
8AL. Manuál a servisní knížka v Čj

EXTERIÉR | LAK | KOLA

258. Dojezdové pneumatiky Runflat 
258. Dojezdové pneumatiky Runflat

Označení Runflat nesou pneumatiky, které jsou schopny pokračovat v jízdě při defektu i ztrátě tlaku. Nahrazují tím rezervní kolo nebo sadu na opravu pneumatik. Runflat je založen na myšlence použití vyztužených bočnic pneumatiky, které unesou váhu vozidla a při snížené maximální rychlosti (obvykle 80 km/h) vydrží jízdu 100 až 200 km (dle výrobce pneumatik).

Zavřít detail
2PA. Bezpečnostní šrouby kol 
2PA. Bezpečnostní šrouby kol

Bezpečnostní šrouby kol

Zavřít detail
1PP. 19 M kola z lehké slitiny Double-spoke 791 M s kombinovanými sportovními pneumatikami, Runflat, Jet Black 
1PP. 19 M kola z lehké slitiny Double-spoke 791 M s kombinovanými sportovními pneumatikami, Runflat, Jet Black

vpředu: 8 J × 19 / pneumatiky 225/40 R19

vzadu: 8,5 J × 19 / pneumatiky 255/35 R19

Zavřít detail

PAKETY

7LF. Model M Sport 
6C3. Paket Connected Professional 
6C3. Paket Connected Professional

Všechny dobré věci v jednom balení. S paketem Connected Professional dostanete pět chytrých služeb, díky nimž budou vaše cesty pohodlnější, uvolněnější a přímočařejší.

Služba Concierge Service je tu pro vás vždy, když jste na cestách – osobně, 24 hodin denně, 365 dní v roce, doma i v zahraničí. Váš osobní asistent telefonického centra vám pomůže s jakýmikoliv dotazy či přáními, které se mohou během cesty objevit. 

Se službou vzdálené obsluhy Remote Services máte přístup k vašemu vozidlu odkudkoliv. S využitím aplikace BMW Connected můžete na dálku zablikat světlomety, zamknout dveře vozidla nebo poslat váš další cíl přímo do navigačního systému vozidla.

Služba Real Time Traffic Information monitoruje současnou situaci na silnici prakticky v reálném čase a předem vás informuje o dopravních kolonách, objížďkách či pracích na silnici. Služba automaticky vyhledá nejrychlejší cestu do vašeho cíle a dopředu vás upozorní na jakékoliv zdržení.

Chcete ve svém voze používat hlavní aplikace vašeho iPhonu? S přípravou Apple CarPlay® můžete ovládat svůj mobilní telefon na dálku nebo prostřednictvím Siri.

S paketem In-Car Experience se vaše BMW postará i o vaši pohodu. Na přání vás může osvěžit, když jste unavení, nebo poskytnout relaxační program na konci stresujícího dne.

Zavřít detail

INTERIÉR | ČALOUNĚNÍ | VNITŘNÍ OBLOŽENÍ

775. BMW Individual čalounění stropu v barvě antracitu 
775. BMW Individual čalounění stropu v barvě antracitu

BMW Individual čalounění stropu v barvě antracitu

Zavřít detail
4KK. Hliníkové obložení interiéru Aluminium Tetragon 
  • Ke stažení
  • Prodejci
Bc. Jan Kozubek

Bc. Jan Kozubek

Manažer prodeje Premium Selection

+420 725 821 125

+420 597 499 220

kozubek@bmwcartec.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
Ing. Tomáš Král

Ing. Tomáš Král

Manažer prodeje Premium Selection

+420 605 235 377

+420 597 499 225

kral@bmwcartec.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina Mluvím tímto jazykem - German

Více o sérii

JÁDRO ZNAČKY BMW

[ Cílová kotva 1 ]

1. DESIGN EXTERIÉRU

Nezaměnitelně sportovní.

Detailní vylepšení designu exteriéru znamenají, že charakter nového BMW řady 3 a jeho důraz na radost z jízdy nyní vynikne ještě výrazněji. Přední a zadní nárazník jak čtyřdveřového modelu, respektive sportovního sedanu, abychom použili jeho častěji používané označení, tak dynamicky excelentního Touringu mají nyní standardně mimořádně osobitý design. Pečlivě přepracována byla také charakteristická BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek i dvojité kulaté světlomety.

Důraz na dynamiku a modernost, který je vetknut do designu exteriéru BMW řady 3, se odráží také v restrukturalizované nabídce motorů. Odvážně sportovní vzhled nového BMW řady 3 je patrný už ve standardním provedení. Jeho dynamiku lze dále zdůraznit volitelným paketem M Sport, přičemž vůbec poprvé je k dispozici také paket M Sport Pro.

Výrazná přední část: Přepracovaná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a světlomety.
Ke sportovnímu vzhledu nového BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring přispívá přední nárazník s jasně strukturovanými plochami, dynamickými tvary a velkými nasávacími otvory. Výrazný vizuální dojem navozuje rovněž přepracovaná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a přední světlomety. Standardně nabízené full-LED světlomety jsou nyní mnohem nižší, mají jasné obrysy a světla pro denní svícení uspořádaná do tvaru obráceného písmene L. Vnější světla pro denní svícení slouží také jako směrové ukazatele. Na přání jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety, které lze identifikovat podle modrých proužků kolem prvků světel pro denní svícení a odpovídající modré lišty na horním okraji krycího skla. Modré světelné efekty pod světlomety dodávají přední části vozu i za tmy osobitý vzhled. Mezi funkce Adaptivních LED světlometů patří odbočovací světlo a neoslňující matrixová dálková světla, jakož i dynamická regulace dosvitu s variabilní distribucí světelného paprsku.

Mírně upravený tvar a nové dvojité lamely dodávají BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek ještě dominantnější vzhled. Propracovanost vozu umocňují nově navržené nasávací otvory pod maskou a na stranách předního nárazníku s leskle černými ozdobnými prvky.

Mohutné proporce a jasně strukturované plochy v zadní části.
Nové tvary předního a zadního nárazníku dodávají dynamicky protaženým siluetám nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring osobitý nádech. Horizontální linie, tenká světa, jasně strukturované plochy a rozšířené zadní blatníky zdůrazňují šířku a mohutný postoj obou modelů. 

i z pohledu zezadu proto mohutné proporce vyzařují jednoznačně sportovní zaměření. Vyšší podíl ploch lakovaných v barvě karoserie a ostře řezaný design propůjčují zadnímu nárazníku nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring mimořádně propracovaný vzhled. Koncovky výfukového systému mají nyní podle zvoleného motoru průměr 90 nebo 100 milimetrů.

Paket M Sport s novými designovými prvky.
Designové prvky dostupné v rámci paketu M Sport pro nové BMW řady 3 Sedan a nové BMW řady 3 Touring jsou výraznější a působivější než kdykoli předtím. Dvojité lamely BMW masky ve tvaru ledvinek zvýrazňují chromované detaily. Z předního nárazníku sebevědomě vyčnívající velký středový otvor pro přívod vzduchu má šestiúhelníkový tvar a jeho výplň voštinový vzor. Hluboko zapuštěné vzduchové clony na vnějších okrajích přední části zdůrazňují její šířku. M specifický zadní nárazník se rovněž vyznačuje velmi čistými tvary. Svislé odrazky na vnějších okrajích a velký difuzor uprostřed jasně signalizují sportovní podstatu vozu. Součástí paketu M Sport je také M sportovní podvozek, jehož součástí je variabilní sportovní řízení a nově navržená 18palcová M kola z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami. Verze paketu M Sport, která je k dispozici pro plug-in hybridní modely, nezahrnuje M sportovní podvozek. Adaptivní M podvozek včetně variabilního sportovního řízení je pro tyto modely k dispozici rovněž volitelně.

Paket M Sport navíc zahrnuje individuální konfiguraci interiéru s prvky, jako je antracitové čalounění stropu, M kožený volant, M specifické povrchy sedadel a hliníkové obložení interiéru v novém provedení Aluminium Rhombicle Anthracite, které vytvářejí sportovní atmosféru. 

Osobitý vzhled pro modely BMW Performance vyráběné divizí BMW M GmbH. 

Specifické M prvky exteriéru, jako jsou velké nasávací otvory a aerodynamicky optimalizované detaily, dodávají modelům BMW Performance nového BMW řady 3 mimořádně dynamický vzhled. Modely BMW M340i xDrive Sedan, BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Touring se rovněž vyznačují osobitými designovými prvky. Patří mezi ně především BMW maska ve tvaru ledvinek s mřížkovanou výplní, exkluzivní 18palcová M kola z lehké slitiny, volitelná 19palcová kola, lichoběžníkové koncovky výfuku a novinka v podobě leskle černých krytů M vnějších zpětných zrcátek. Vrcholné modely karosářského provedení Sedan jsou navíc vybaveny v barvě karoserie lakovaným M zadním spoilerem.

Novinkou na seznamu volitelné výbavy je paket M Sport Pro. Tento paket, který je k dispozici jako rozšíření paketu M Sport i pro modely BMW Performance od BMW M GmbH, zahrnuje výbavu M Shadow Line s rozšířeným obsahem, který přináší také černý rámeček BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a černě chromované koncovky výfuku, dále M Shadow Line světlomety, M sportovní brzdy s červeně lakovanými třmeny a M logem, černý M zadní spoiler pro variantu Sedan a bezpečnostní pásy s kontrastním prošíváním s barvami BMW M GmbH.

[ Cílová kotva 2 ]

2. INTERIÉR A VÝBAVA

Funkčnost a komfort v té nejprogresivnější podobě.

Interiér nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring prošel rozsáhlou modernizací. Novou interpretaci pro značku typické orientace na řidiče ztělesňuje velký BMW Prohnutý displej. Toto moderní pojetí designu palubní desky je zcela v koordinaci s progresivní digitalizací a umožňuje výrazné zmenšení počtu tlačítek a ovládacích prvků ve prospěch dotykového a hlasového ovládání.

Nové BMW řady 3 nabízí velkorysý prostor, moderní funkčnost, mimořádnou úroveň akustického komfortu, vysoce kvalitní materiály s detailním zpracováním a pokročilé digitální služby a představuje přesvědčivou kombinaci nenapodobitelné radosti z jízdy a prémiové kvality bez kompromisů jak při každodenním používání, tak na delších cestách. Rozšířená nabídka standardní výbavy a nově rozdělený seznam volitelné výbavy zvyšují úroveň komfortu a individualizace podle přání majitele.

Plně digitální BMW Prohnutý displej s intuitivním dotykovým ovládáním.
Standardně dodávaný BMW Prohnutý displej svým bezrámečkovým provedením s dvojicí displejů mírně natočených směrem k řidiči vyzařuje kvalitu a modernost. Přístrojový panel s úhlopříčkou 12,3 palce za volantem a kontrolní displej s úhlopříčkou 14,9 palce splývají v jeden plně digitální celek s vysokým rozlišením.

Centrální výdechy ventilace umístěné pod kontrolním displejem jsou nyní tenčí a vypadají moderněji. Součástí standardní výbavy nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring je 3zónová automatická klimatizace. Klimatizaci lze nastavovat pomocí hlasového nebo dotykového ovládání na kontrolním displeji. Ovládací prvky pro nastavení teploty na straně řidiče a spolujezdce jsou zobrazeny trvale. Progresivní design palubní desky doplňuje větší lišta vnitřního obložení.

Ovládací panel na středové konzole s novým voličem převodovky.
Klasicky řešený ovládací panel na středové konzole nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring má další dotykově ovládané plochy. Jsou zde umístěna tlačítka systému Start/Stop, ovladač iDrive, volič jízdních režimů, parkovací brzda a další funkce vozidla. Všechna nová BMW řady 3 Sedan a nová BMW řady 3 Touring jsou standardně vybavena osmistupňovou převodovkou Steptronic. A to znamená, že všechna disponují nově navrženým voličem převodovky na středové konzole. Standardem jsou také řadicí páčky na volantu.

Rozsáhlé vylepšení standardní výbavy.
Mezi další novinky ve standardní výbavě nového BMW řady 3 patří automaticky se ztmavující vnitřní zpětné zrcátko, rozšířený odkládací paket a systém Park Distance Control (PDC) se senzory vpředu i vzadu. Všechny modely jsou nyní také vybaveny BMW Live Cockpit Plus včetně navigačního systému BMW Maps.

Nově sestavený paket Innovation přináší další pečlivě promyšlenou dávku radosti z jízdy, komfortu a bezpečnosti. Zahrnuje Adaptivní LED světlomety, Driving Assistant, Parkovací asistent a BMW Live Cockpit Professional s BMW Head-Up Displejem.

Mezi výjimečné individuální prvky výbavy, které si zákazníci mohou zvolit a vnést tak do interiéru svůj osobitý styl, patří sportovní sedadla, audiosystém Harman Kardon s prostorovým zvukem, nepřímé osvětlení, nezávislé topení, elektricky ovládaná skleněná střecha u modelu Sedan a panoramatická prosklená střecha u modelu Touring. Karbonovou střechu lze objednat výhradně pro BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Sedan. BMW M340i xDrive Sedan může být vybaveno také paketem M Technic.

[ Cílová kotva 3 ]

3. POHON

Příkladná hospodárnost, mnohostranný přístup.

Vysoce efektivní zážehové a vznětové motory s technologií BMW TwinPower Turbo a elektrifikace v podobě plug-in hybridní a 48V mild hybridní technologie zajišťují, že pohonné jednotky dostupné pro nové BMW řady 3 dosahují zcela mimořádné rovnováhy mezi radostí z jízdy a nízkou spotřebou paliva. Osmistupňová samočinná převodovka Steptronic s řadicími páčkami na volantu je nyní standardem pro všechny modely. 

Zákazníci BMW řady 3 si mohou vybrat z větší nabídky pohonných jednotek, než jakou značka nabízí pro kteroukoli jinou modelovou řadu. Plug-in hybridní pohon je nabízen ve dvou výkonových variantách, a to s výkonem 150 kW/204 k nebo 215 kW/292 k a elektrickým dojezdem až 62 km (BMW 320e Sedan) v cyklu WLTP. Vrcholem modelové řady jsou čtyři modely BMW Performance od BMW M GmbH. BMW M340i xDrive Sedan a BMW M 340i xDrive Touring jsou vybaveny zážehovým řadovým 6válcem o výkonu 275 kW/374 k. Vznětový řadový 6válec pohánějící BMW M340d xDrive Sedan a BMW M340d xDrive Touring vyvine maximální výkon 250 kW/340 k. Součástí nabídky jsou dále tři zážehové 4válce s výkony 115 kW/156 k, 135 kW/184 k a 180 kW/245 k, dva vznětové čtyřválce s výkony 110 kW/150 k a 140 kW/190 k a řadový 6válec poskytující 210 kW/286 k.

[ Cílová kotva 4 ]

4. ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Inteligentní technologie pro automatizované řízení a parkování.

Řada asistenčních systémů, které jsou k dispozici standardně nebo volitelně, posouvá komfort a bezpečnost nového BMW řady 3 na zcela novou úroveň. Pokud jde o nabídku funkcí a jejich dostupnost, patří automatizované jízdní a parkovací systémy k tomu nejlepšímu na trhu. Pomáhají řidiči a ulehčují mu práci v mnoha jízdních situacích. Obraz z kamery a data získaná ultrazvukovými a radarovými senzory slouží ke sledování okolí vozu, upozorňují řidiče na možná nebezpečí, minimalizují riziko srážky pomocí zásahů brzd a řízení a provádějí automatické parkování a další manévry.

Novinkou ve standardní výbavě nového BMW řady 3 Sedan a nového BMW řady 3 Touring je systém Park Distance Control se čtyřmi senzory vpředu i vzadu. Součástí standardní výbavy je také systém varování před čelní srážkou nebo srážkou s chodcem s brzdnou funkcí, ukazatel rychlostních limitů Speed Limit Info s indikátorem zákazu předjíždění (včetně manuálního omezovače asistenta) a systém varování před opuštěním jízdního pruhu s funkcí návratu do jízdního pruhu.

[ Cílová kotva 5 ]

5. KONCEPCE ZOBRAZOVÁNÍ A OBSLUHY, KONEKTIVITA

Nový BMW Operační systém 8 a inovativní digitální služby.

Nejnovější generace systému BMW iDrive s BMW Operačním systémem 8, která je nyní k dispozici ve všech verzích nového BMW řady 3, poskytuje zážitky pro všechny smysly. Díky rozsáhlým možnostem konektivity, zpracování dat a intuitivní interakci mezi řidičem a vozidlem doslova dláždí cestu do digitální budoucnosti.

Nový BMW Operační systém 8 nabízí řidičům mnohem více možností, jak snadno, intuitivně a multimodálně ovládat funkce vozu, navigaci, informační a zábavní systém, stejně jako komunikační funkce, a také využívat digitální služby. Jak dokazuje BMW Prohnutý displej a neustále se rozšiřující možnosti osobního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant, je tento operační systém zaměřen přímo na komunikaci pomocí dotykového ovládání a mluveného slova.

Plně digitální BMW Prohnutý displej se špičkovou grafikou.

BMW Prohnutý displej, který je součástí standardní výbavy nového BMW řady 3, nabízí zcela nový uživatelský zážitek. Tento digitální prvek s vysokým rozlišením se skládá z 12,3palcového přístrojového panelu a kontrolního displeje s úhlopříčkou 14,9 palce.

Nejmodernější grafika a rozložení nabídky menu BMW Prohnutého displeje byly navrženy ve stylu chytrých telefonů. Uživatelské rozhraní zaujme výraznými prvky, dynamickými světelnými efekty, intenzitou a hloubkou barev a moderními barevnými světy. Grafické uspořádání lze přizpůsobit aktuální jízdní situaci a osobním preferencím.

Standardní výbava nového BMW řady 3: Navigační systém s BMW Maps.
BMW Live Cockpit Plus, který je součástí standardní výbavy nového BMW řady 3, obsahuje cloudový navigační systém BMW Maps. Nová generace navigačního systému umožňuje velmi rychlý a dynamický výpočet trasy na základě přesných dopravních dat přenášených v reálném čase v krátkých časových intervalech. Čas příjezdu je vypočítán pomocí předvídavé metody, která zohledňuje obvyklou úroveň dopravy na celé trase.

S funkcí Connected Parking vám navigační systém BMW Maps pomůže také při hledání parkovacího místa v blízkosti cíle. U plug-in hybridních modelů systém rovněž vypracuje trasu optimalizovanou pro nabíjení a poskytne informace o veřejných dobíjecích stanicích jak během cesty, tak v cíli.

Rychlá konektivita s 5G a Osobní eSIM.
Nové BMW řady 3 přechází do éry 5G. Pokud si zákazník zvolí volitelně dostupnou Osobní eSIM, bude integrována do vozidla společně s klasickou eSIM určenou pro funkce samotného vozu. Funkce DSDA (Dual SIM Dual Active) umožňuje, aby byly obě eSIM aktivní současně. Osobní eSIM v podstatě mění automobil v další digitální a připojené zařízení v ekosystému zákazníka. Příjem mobilního signálu výrazně zlepšuje vlastní vestavěná 5G anténa. Prostřednictvím mobilního hotspotu lze připojit k internetu až 10 zařízení.

Osobní eSIM není spojena s vozem zákazníka, ale s jeho BMW ID, což znamená, že ji lze přenést do jiných vozidel BMW vybavených funkcí Osobní eSIM. Osobní eSIM se konfiguruje automaticky, když se uživatelé přihlásí pomocí svého BMW ID, a poté je okamžitě k dispozici.

Personalizace pomocí BMW ID.
Při používání nového BMW iDrive mohou majitelé BMW řady 3 využívat větší personalizaci uživatelského prostředí na základě BMW ID. To slouží k bezpečnému ukládání ještě většího množství personalizovaných nastavení a jejich přenosu mezi vozidly. Aby se zabránilo přístupu ostatních uživatelů vozidla k osobním údajům, je možné vytvořit si PIN kód nebo přiřadit BMW ID ke konkrétnímu klíči. Při prvním přihlášení k vozidlu stačí naskenovat QR kód a na chytrém telefonu vytvořit nové BMW ID. Pokud uživatel aplikaci My BMW používá, a BMW ID tedy již vlastní, bude toto ID po naskenování QR kódu do vozidla automaticky přeneseno prostřednictvím aplikace.

BMW ID lze snadno a bezpečně vytvořit a aktivovat ve vozidlech s BMW Operačním systémem 8 nebo BMW Operačním systémem 7. Po přenesení BMW ID obdrží řidič osobní pozdrav, který bude obsahovat přizpůsobený profilový obrázek, jejž si řidič může vytvořit v aplikaci My BMW. Současně se automaticky přenese osobní nastavení polohy sedadel, vnějších zpětných zrcátek, navigačního systému, asistenčních funkcí řidiče, rozvržení displeje, zkratek a oblíbených položek, jakož i nastavení informačního a zábavního systému. V BMW ID jsou uloženy také personalizované návrhy od BMW Intelligent Personal Assistant, společně s individuálně zvolenými osloveními a nastavením soukromí.

Aplikace My BMW: Univerzální digitální rozhraní mezi řidičem a vozem.
Aplikace My BMW funguje jako univerzální digitální rozhraní, které kdykoli poskytuje informace o stavu vozidla. Umožňuje dálkové ovládání funkcí, jako je vyhledávání vozidla, zamykání a odemykání dveří nebo sledování bezprostřední blízkosti vozidla (Remote 3D View). Mezi její funkce patří rovněž možnost odesílání cílových adres z chytrého telefonu do navigačního systému vozidla.

Majitelé plug-in hybridních modelů BMW řady 3 mohou baterii svého vozu nabíjet také na dálku prostřednictvím aplikace My BMW. Aplikace uživateli například umožňuje nastavit požadovaný čas pro nabíjení a požadovanou úroveň nabití baterie. Proces nabíjení vozu připojeného k elektrické síti lze pomocí aplikace také kdykoli spustit nebo přerušit. Aplikace My BMW navíc uchovává informace o předchozích nabíjeních.

[ Cílová kotva 6 ]

6. DOSTUPNÉ VARIANTY A CENÍK

Ceny včetně DPH BMW řady 3 Sedan:

BMW 320e Sedan                 150 kW/204 k                   1 242 800 Kč

BMW 330e Sedan                 215 kW/292 k                   1 389 700 Kč

BMW 330e xDrive Sedan      215 kW/292 k                   1 456 000 Kč

BMW 318i Sedan                  115 kW/156 k                   1 028 300 Kč

BMW 320i Sedan                  135 kW/184 k                   1 154 400 Kč

BMW 320i xDrive Sedan       135 kW/184 k                   1 220 700 Kč

BMW 330i Sedan                  180 kW/245 k                   1 283 100 Kč

BMW 330i xDrive Sedan       180 kW/245 k                   1 349 400 Kč

BMW M340i xDrive Sedan    275 kW/374 k                   1 756 300 Kč

BMW 316d Sedan                  90 kW/122 k                   1 077 700 Kč

BMW 318d Sedan                 110 kW/150 k                   1 129 700 Kč

BMW 320d Sedan                 140 kW/190 k                   1 224 600 Kč

BMW 320d xDrive Sedan      140 kW/190 k                   1 290 900 Kč

BMW 330d Sedan                 210 kW/286 k                   1 389 700 Kč

BMW 330d xDrive Sedan      210 kW/286 k                   1 456 000 Kč

BMW M340d xDrive Sedan   250 kW/340 k                   1 743 300 Kč

 

BMW řady 3 Touring:

BMW 320e Touring               150 kW/204 k                   1 288 300 Kč

BMW 320e xDrive Touring    150 kW/204 k                   1 354 600 Kč

BMW 330e Touring               215 KW/292 k                   1 435 200 Kč

BMW 330e xDrive Touring    215 KW/292 k                   1 501 500 Kč

BMW 318i Touring                115 kW/156 k                   1 073 800 Kč

BMW 320i Touring                135 kW/184 k                   1 199 900 Kč

BMW 330i Touring                180 kW/245 k                   1 328 600 Kč

BMW 330i xDrive Touring     180 kW/245 k                   1 394 900 Kč

BMW M340i xDrive Touring  275 kW/374 k                   1 801 800 Kč

BMW 316d Touring                90 kW/122 k                   1 123 200 Kč

BMW 318d Touring               110 kW/150 k                   1 175 200 Kč

BMW 320d Touring               140 kW/190 k                   1 270 100 Kč

BMW 320d xDrive Touring    140 kW/190 k                   1 336 400 Kč

BMW 330d Touring                210 kW/286 k                   1 435 200 Kč

BMW 330d xDrive Touring     210 kW/286 k                   1 501 500 Kč

BMW M340d xDrive Touring  250 KW/340 k                   1 788 800 Kč

Spotřeba

BMW  řady 3 Sedan: kombinovaná spotřeba paliva: 9,5–8,7 l/100 km, podle WLTP; kombinované emise CO2: 215–192 g/km, podle WLTP.

BMW  řady 3 Touring: kombinovaná spotřeba paliva: 1,9–1,4 l/100 km, podle WLTP;  kombinovaná spotřeba elektřiny: 18,1–16,1 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 42–31 g/km, podle WLTP.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít