Přeskočit na obsah
CarTec Group

Přesně jako život ve městě. BMW 225xe iPerformance Active Tourer je naplněno energií. Váš každodenní život a vaše nápady urychluje se stejnou vervou, s jakou zrychluje z 0 na 100 km/h – za 6,7 sekundy. Vychutnejte si radost z jízdy, kterou si budete užívat také na dlouhých trasách. Přesně to, co od BMW očekáváte.

Nabíjeno energií: BMW 225xe iPerformance Active Tourer spojuje osvědčenou flexibilitu a vynikající spotřebu paliva s typickou jízdní dynamikou BMW. Díky technologii BMW eDrive od BMW EfficientDynamics je možné ujet v čistě elektrickém režimu až 41 kilometrů bez lokálních emisí a prakticky neslyšitelně. Ideální pro vyjížďky do města!

HYBRIDNÍ KONCEPT

Dosahování nových výšin s velkou účinností: Charakteristickým znakem plug-in hybridního vozu je vysoce účinný koncept pohonu. V podstatě se skládá ze spalovacího motoru v přední části vozidla a elektromotoru na zadní nápravě. V závislosti na situaci a na úrovni nabití vysokonapěťového akumulátoru jsou oba pohony schopny pohánět plug-in hybridní vozidlo buď samostatně, nebo společně. Pokud je aktivní pouze spalovací motor, jsou poháněna jen přední kola, zatímco elektromotor dodává energii zadním kolům. Z toho důvodu se BMW 225xe iPerformance Active Tourer podle situace stává vozem BMW s pohonem všech kol xDrive.

NEPŘEHLÉDNUTELNÝ VE MĚSTĚ

Jeho původ odhalíte okamžitě. A co tento vůz pohání, to je také zjevné na první pohled. Charakteristické modré lamely masky chladiče ve tvaru ledivnek a středy kol BMW 225xe iPerformance Active Tourer představují inovativní a silný výkon. Díky velké masce chladiče ve tvaru ledvinek a velkému nerozdělenému nasávacímu otvoru vytváří BMW 225xe iPerformance Active Tourer sportovní a velmi dynamický celek. Typické BMW, přesto unikátně jiné.

Plné energie také v interiéru. BMW 225xe iPerformance Active Tourer řidiči navozuje jedinečnou náladu. A rovněž poskytuje jedinečnou pozici za volantem, protože díky zvýšeným sedadlům se všem cestujícím nabízí nerušený výhled ven. Posaďte se a poznejte nové obzory.

VŠE ELEKTRIFIKOVANÉ

Jedním z hlavních pilířů konceptu BMW iPerformance je inteligentní řízení toků energií. Tento systém koordinuje interakci všech součástí hnacího elektrického systému BMW s cílem spojit nejlepší možnou účinnost s vynikající jízdní dynamikou a zvýšit dojezd čistě na elektrický proud.

Tlačítko eDrive řidiči umožňuje volit mezi třemi režimy elektrického pohonu: standardním režimem AUTO eDRIVE, čistě elektrickým režimem MAX eDRIVE a režimem SAVE BATTERY, který udržuje stav nabití na konstantní úrovni.

BMW eDrive zahrnuje velké množství inovativních produktů a služeb pro pohodlnou, špičkovou každodenní elektromobilitu – od domácího nabíjení a jednoduchého používání stále se rozšiřující sítě veřejných nabíjecích stanic až po propojenou navigaci.

PLUG-IN HYBRIDY S TECHNOLOGIÍ BMWi

Zážitek byl vždy klíčovým faktorem implementace inovativních konceptů v oblasti automobilů. A v případě plug-in hybridů BMW byl tento vliv skutečně cenný. Jejich systém pohonu je tvořen úsporným spalovacím motorem a výkonným elektromotorem. Toto spojení pověstné kvality BMW a výhod elektrického pohonu je základem maximálního využití zkušeností konstruktérů BMW i v míře, která si zaslouží vlastní označení: Vozy BMW iPerformance.

RADOST Z JÍZDY BEZ EMISÍ

Automobily BMW i pohánějí elektrické hnací systémy BMW eDrive od BMW i. Tyto automobily s inovativní kombinací elektromotoru, lithium-iontových akumulátorů a inteligentního řízení energií zvládnou ujet krátké a střední vzdálenosti čistě na elektřinu. Zážehový motor BMW TwinPower Turbo sepne ve chvíli, kdy je to zapotřebí. Technologie BMW eDrive je v současnosti nabízena pro BMW řady 2, BMW řady 3, BMW řady 5, BMW řady 7 a BMW X5 (stav: březen 2017).

AUTO EDRIVE

V režimu „AUTO eDRIVE“ zajišťuje inteligentní řízení energie nejhospodárnější kombinaci využívání elektromotoru a spalovacího motoru – v závislosti na rychlosti jízdy a úrovně nabití akumulátoru.

MAX eDRIVE

Podle modelu je v režimu „MAX eDRIVE“ možné pouze na elektrický pohon dosáhnout rychlosti až 140 km/h. Při vyšší rychlosti nebo v případě, kdy je nutné využít úplný potenciál akcelerace, dojde k automatické aktivaci spalovacího motoru.

SAVE BATTERY

V režimu „SAVE BATTERY“ nebo v režimu „Battery Control“ (u BMW řady 7) je zajištěno účinné dobíjení akumulátoru pomocí spalovacího motoru nebo je zajištěno udržování úrovně jeho nabití. Tak je možné kapacitu akumulátoru aktivně uchovávat pro pozdější jízdu pouze na elektrický pohon.

CO2 emise – informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

fotogalerie