CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW 216d Gran Coupé ID: 7H30735
driverdoor_11am_1609325422045_optimized.png REARSIDE_11AM_1609325422045.png dashboard_11am_1609325422045_optimized.png

BMW 216d Gran Coupé

BMW PREMIUM SELECTION

  • Dvouleté pojištění záruky Premium Selection
  • 360° prohlídka vozu
  • Servis bez starostí ( 6 měsíců/10 000 km )
  • Financování BMW Premium Selection
  • Ověřená historie vozu

Prodejní cena

890 000 Kč s DPH

736 000 Kč bez DPH

Ceníková cena

1 046 000 Kč s DPH

864 000 Kč bez DPH

Nabídka není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb.

odběr na dotaz u prodejce

Mám zájem o tento vůz: BMW 216d Gran Coupé

Poptávka je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Přeji si vše řešit ONLINE Protiúčet
Zpráva

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Financování vozu

Objednat testovací jízdu

  • Krok 1 - Financování
  • Krok 2 - Osobní údaje
Doba financování *
Akontace *
Pojištění *
Typ financování *
Právní forma *
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *
Poznámky, vzkaz
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Objednat testovací jízdu

Testovací jízda je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Vám nejbližší pobočka *
Zpráva
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.


Model 2
Karosérie Gran Coupé
Najeto 29000 km
Objem motoru 1496 ccm
Motor Řadový tříválec
Převodovka Automatická
Palivo Diesel
Max. výkon 85  kW
Točivý moment 270  Nm
Zrychlení 10,3 sec.
Max. rychlost 200 km/h
Spotřeba 4,7 l / 100 km
Emise 122 g
Barva Nemetalický lak Alpine White
Interiér Kombinace látka Trigon / umělá kůže Sensatec Anthracite / Black
Financování BMW Financial Services
Rok výroby 2020
Do provozu Prosinec / 2020
Původ ČR
Dealerství Praha
Typ vozu referentské

VÝBAVA

760. BMW Individual High-gloss Shadow Line černé vysoce lesklé okenní lišty 
760. BMW Individual High-gloss Shadow Line černé vysoce lesklé okenní lišty

BMW Individual "High-gloss Shadow Line" dodá vozidlu BMW ještě více sportovního vzhledu a elegance. K dispozici je několik designových prvků a prvků výbavy v černém vysoce lesklém provedení, které vozu dodávají mimořádně elegantní vzhled. Patří mezi ně boční okenní lišty a rovněž lišta na spodní hraně oken. Kryty a základny zpětných zrcátek se vyznačují stejným provedením.

Zavřít detail
6AF. BMW Legal Emergency Call 
6AF. BMW Legal Emergency Call

V krizové situaci se počítá každý okamžik a každý zlomek informace. Kolik lidí je v situaci zapleteno? Jaká jsou možná zranění? Které airbagy vystřelily? Která strana vozidla byla nabourána? Kde přesně se nehoda stala? Inteligentní tísňové volání automaticky zašle hned několik sekund po nehodě tyto a další informace do tísňového call centra. A navíc, Inteligentní tísňové volání propočítá závažnost nehody a pravděpodobnost zranění posádky. Veškeré informace jsou analyzovány tak, aby byla poskytnuta co nejúčinnější pomoc v nejkratším možném čase.

Složky záchranných služeb mohou dorazit na místo s využitím GPS lokalizace a jsou již dopředu informované o situaci, a tím pádem mohou poskytnout cílenou první pomoc. Pevně ve voze instalovaná SIM karta je chráněna proti nehodě, takže služba Inteligentního tísňového volání je vždy k dispozici – dokonce i v dalších zemích, kde se o vás agenti call centra postarají ve vašem jazyce. Pokud nedorazí záchranné týmy, vy a vaši pasažéři budete podporováni speciálně vycvičeným členem našeho týmu v centru tísňového volání, zatímco druhý zaměstnanec bude paralelně předávat informace složkám záchranného systému. Inteligentní tísňové volání lze aktivovat i manuálně pomocí tlačítka SOS umístěného v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka, a to v případě, že další účastníci provozu potřebují pomoc.

Zavřít detail
6U2. BMW Live Cockpit Plus 
6U2. BMW Live Cockpit Plus

BMW Live Cockpit Plus s navigací, 5,1" displejem v přístrojovém panelu a dotykovým kontrolním displejem s úhlopříčkou 8,8" dodá všechny důležité informace přímo do zorného pole řidiče. Koncept ovládání BMW Operating System 6.0 se vyznačuje intuitivní obsluhou prostřednictvím multifunkčního volantu, ovladače iDrive na středovém tunelu a dotykovým kontrolním displejem.

Mnoho funkcí integrovaného navigačního a multimediálního systému lze obsluhovat hlasem. Nedílnou součástí multimediálního systému jsou dva USB porty pro nabíjení elektronických zařízení a přenos dat (například pro hudební přehrávač), stejně jako rozhraní Bluetooth. Využít lze také služby inteligentní konektivity prostřednictvím SIM karty instalované ve voze s neomezeným datovým tarifem. Využívání aplikací vozidla, jako jsou zprávy, počasí, kancelářské funkce a online vyhledávání, zajistí, že jste neustále informováni o všem podstatném. Včetně bezplatné aktualizace mapových podkladů po dobu 3 let.

Zavřít detail
6AK. Connected Drive Services 
6AK. Connected Drive Services

Výbava poskytující zákazníkům informace a zábavu na cestách. Součástí výbavy je mobilní internetový portál BMW Online, který zajišťuje přístup k emailu a celé řadě dalších informací (předpověď počasí, zpravodajství, online vyhledávání). Možnost integrace vybraných aplikací chytrých telefonů (např. BMW Connected). V menu aplikací je možné přidat do systému mnoho dalších funkcí, jako jsou například informace o cenách paliva, parkování atd. Výbava ConnectedDrive Services současně umožňuje přístup do online obchodu BMW ConnectedDrive Store, v němž lze kdykoliv a kdekoliv objednat nebo prodloužit platnost vybraných služeb podle individuálních požadavků.

Výbava ConnectedDrive Services nabízí ještě více, takže je zárukou, že každá cesta ve voze BMW je opravdovým zážitkem. Platnost po dobu 3 let, včetně možnosti prodloužení.Včetně BMW Connected+ služeb, které poskytují ve spojení s aplikací BMW Connected hlubší integraci personalizovaných funkcí a funkcí souvisejících s osobní mobilitou během každodenních cest. Pouze ve spojení s navigačními systémy. Platnost po dobu 1 roku, včetně možnosti prodloužení.

Zavřít detail
654. DAB-Tuner ( digitální příjem rádia ) 
654. DAB-Tuner ( digitální příjem rádia )

DAB tuner poskytuje prakticky neomezenou škálu rozhlasové zábavy. Digitální příjem rádia poskytuje velký výběr stanic a rovněž celou řadu specializovaných kanálů. Pro poskytování ještě lepšího příjmu a kvality zvuku se vyznačuje nejmodernější technologií příjmu a je kompatibilní s technologií DAB+. Displej také zobrazuje užitečné doplňující informace, jako jsou název skladby a jméno interpreta.

Zavřít detail
488. Elektricky nastavitelná bederní opěrka pro řidiče a spolujezdce 
488. Elektricky nastavitelná bederní opěrka pro řidiče a spolujezdce

Bederní opěrka je systém vzduchových komor v opěradlech sedadel řidiče a spolujezdce, kterou lze plynule vertikálně i horizontálně nastavit. Poskytuje oporu a účinnou úlevu páteři a tím podporuje ortopedicky správnou polohu sezení.

Tímto způsobem se minimalizuje ohrožení zdraví a zvyšuje se pohodlí jízdy, zejména při dlouhých cestách.Lidská páteř se přirozeně ohýbá mírně dopředu a je v této pozici držena svalstvem, tato vlastnost se nazývá lordóza. Pokud je tělo v této poloze často a dlouhou dobu, svaly spodní části páteře se zkrátí a zpevní se v této nezdravé poloze. Bederní opěrka funguje tak, že zabraňuje výskytu takového stavu.

Zavřít detail
322. Komfortní přístupový systém 
322. Komfortní přístupový systém

Inovativní řešení a snadná obsluha – systém komfortního přístupu umožňuje otevírat dveře vozidla bez nutnosti použití klíče. Při příchodu k vozidlu dojde k aktivaci uvítacího osvětlení. Pokud opustíte vozidlo a vzdalujete se od něj, dveře se automaticky zamknou. A navíc, digitální klíč si můžete nainstalovat na váš kompatibilní chytrý telefon, který poté plní funkce běžného klíče. Systém pracuje spolehlivě na základě standardu NFC (Near Field Communication) a lze ho alternativně ovládat i pomocí karty NFC.

Jakmile jsou dveře odemčeny a řidič vstoupí do vozidla, motor lze nastartovat pouhým stisknutím tlačítka Start/Stop. Chytrý telefon přitom musí být umístěn v předním úložném prostoru. Bezkontaktní otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru je k dispozici v kombinaci s automatickým ovládáním víka zavazadlového prostoru (S316A). Krátký pohyb nohou pod zadním nárazníkem aktivuje bezkontaktní otevírání zavazadlového prostoru. Snímače umístěné v různých výškách v zadním nárazníku jsou využívány k rozpoznání osoby, která se pokouší o otevření zavazadlového prostoru.

Přístup je umožněn pouze tehdy, když systém zjistí, že daná osoba má klíč u sebe. Jakmile systém klíč detekuje, víko zavazadlového prostoru se automaticky odemkne a otevře bez nutnosti dotyku. Díky autorizaci pomocí klíče nepředstavuje používání tohoto systému bezpečnostní riziko.

Zavřít detail
5A1. LED mlhové světlomety 
5A1. LED mlhové světlomety

LED mlhová světla zlepšují viditelnost na krátkou vzdálenost v mlze, za deště nebo při sněžení. Tím zlepšují bezpečnost. Barva jejich světla se velmi podobá dennímu světlu. Vyznačují se také nízkou spotřebou energie a velmi dlouhou životností. Mlhová světla dodávají přídi vozu high-tech moderní vzhled.

Zavřít detail
715. M aerodynamický paket 
715. M aerodynamický paket

M aerodynamický paket podtrhuje působivý sportovní charakter vozu a upravuje proudění vzduchu kolem něj. Příď a záď vozu se vyznačují výraznými nárazníky v barvě karoserie. Speciální nástavce prahů jsou rovněž v barvě karoserie zvýrazňují sportovní vzhled vozu. Kontrastní zadní difuzor v tmavém metalickém odstínu "Dark Shadow" je výrazným prvkem, který zaručeně upoutá pozornost. Chromované koncovky výfuku (jedna na každé straně) dotvářejí vzhled tohoto provedení.

Zavřít detail
710. M sportovní kožený volant 
710. M sportovní kožený volant

Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky a integrovaným airbagem řidiče. Díky věnci volantu čalouněnému černou kůží Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce je příjemný na dotek a poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy.

Můžete pohodlně ovládat řadu funkcí vozu pomocí multifunkčních tlačítek, aniž byste museli sundat ruce z volantu. M logo na věnci volantu naznačuje sportovní zaměření celého vozu.

Zavřít detail
704. M sportovní podvozek 
704. M sportovní podvozek

Ve srovnání se sportovním podvozkem je M sportovní podvozek snížený o přibližně deset milimetrů. Vyznačuje se také kratšími pružinami, tužšími tlumiči a rovněž tvrdšími stabilizátory. Tyto prvky společně přispívají k ještě dynamičtější stabilitě vozu, což umožňuje extrémně sportovní jízdní styl.

Zavřít detail
2VE. M sportovní řízení 
2VE. M sportovní řízení

M sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímé a okamžité reakce při současném zmenšení sil potřebných k otáčení volantem. Vozidlo se ovládá přesněji a vyznačuje se rychlejšími reakcemi, zejména na zatáčkovitých silnicích nebo při rychlých změnách směru jízdy. M sportovní řízení se v celém rozsahu rejdu vyznačuje přímějším a lineárně se měnícím převodem. Servotronic poskytuje variabilní posilový účinek, vždy přizpůsobený dané situaci.

Zavřít detail
754. M zadní spoiler 
754. M zadní spoiler

M zadní spoiler zdůrazňuje sportovní siluetu vozu a podtrhuje dynamický design zadní části. M zadní spoiler záď ve srovnání se standardní verzí zřetelně rozšiřuje a razantněji ukončuje profil vozu. S M zadním spoilerem vůz nejen dynamičtěji vypadá, ale díky redukci vztlaku nad zadní nápravou má i lepší aerodynamické vlastnosti. Ve vyšších rychlostech, například na dálnici, spoiler zlepšuje jízdní stabilitu.

Zavřít detail
493. Odkládací paket 
493. Odkládací paket

Odkládací paket přináší dodatečné odkládací prostory v interiéru i v prostoru pro zavazadla. Kromě jiného obsahuje loketní opěrku s držáky nápojů mezi zadními sedadly a také síťky na zadních stranách opěradel předních sedadel. Pro připojení nejrůznějších elektronických zařízení slouží dvě USB zdířky v zadní středové konzole a 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru. Přídavná 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
508. Přední a zadní parkovací asistent (PDC) 
508. Přední a zadní parkovací asistent (PDC)

Usnadňuje parkování a manévrování ve stísněných prostorech. Přední a zadní parkovací asistent (PDC) měří pomocí ultrazvuku vzdálenost od překážek, vydává akustické varování a zobrazuje vzdálenost na kontrolním displeji.

Řidič může systém aktivovat prostřednictvím tlačítka PDC, v případě jízdy vzad je aktivace automatická. Pokud se vůz při manévrování či parkování blíží k překážce, systém jej akustickým signálem se zkracujícím se intervalem upozorní na zkracující se vzdálenost. Pokud se vzdálenost od překážky zmenší pod 30 cm, zní konstantní zvukový „signál k brzdění“.Kromě zvukové signalizace se na kontrolním displeji zobrazuje schematická vizualizace vzájemné polohy vozu a okolních překážek, což parkování ještě zjednodušuje. Parkovací asistent (PDC) parkovací manévry výrazně zjednodušuje a minimalizuje riziko poškození vozu.

Zavřít detail
481. Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce 
481. Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce

Sportovní, a přesto pohodlná: nezávisle nastavitelná sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce mění dynamickou jízdu v čistou radost. Vysoce kvalitní čalounění, výrazné boční vedení a profesionálně navržená ergonomie zajišťují vysokou úroveň komfortu.

Čalounění sedáku a opěradla je větší než u standardních sedadel a spolu s nastavitelnou oporou stehen poskytují mimořádný komfort a boční vedení i při rychlých průjezdech zatáčkami. Podélné a výškové nastavení, stejně jako sklon sedáku lze nastavovat manuálně, šířka opěradla se však nastavuje elektricky.

Zavřít detail
563. Světelný paket 
563. Světelný paket

Součástí Světelného paketu je mnoho LED diod umístěných jak uvnitř, tak vně vozu. Vnitřní osvětlení včetně působivých uvítacích světel vytváří zásluhou kombinace přímých a nepřímých zdrojů světla hýčkající atmosféru klasických salónků. Světelné zdroje jsou umístěné u vnitřních make-up zrcátek, stejně tak jako v prostoru pro nohy. Součástí paketu jsou přední a zadní čtecí lampičky. Součástí tohoto paketu jsou také světla umístěná ve vnějších klikách a ve dveřních výplních dveří, LED světla osvětlující prostor vedle vozu, stejně tak jako osvětlení zavazadlového prostoru pomocí technologie LED.

Zavřít detail
544. Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí 
544. Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí

Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí ukládá a udržuje zvolenou rychlost mezi 30 a 250 km/h, a to i při jízdě z kopce, pokud je to potřeba použije ke zpomalení brzdovou soustavu. Ovládá se multifunkčními tlačítky na volantu.

Zavřít detail
6AE. Teleservices 
6AE. Teleservices

Kdy je další servisní prohlídka, kontrola vozu nebo výměna oleje? Díky službě Teleservices vaše BMW přesně ví, kdy se má konat další prohlídka. Na přání automaticky zašle všechny relevantní informace o vozidle vašemu BMW servisnímu partnerovi, nebo to můžete udělat sami manuálně. Váš servisní partner ví o stavu vašeho vozidla dokonce ještě dřív, než vám zavolá kvůli domluvení schůzky. Aby byla zajištěna co nejlepší úroveň příprav pro individuální potřeby vašeho vozidla, je také možné dopředu objednat náhradní díly. To také krátí čas čekání během schůzky. 

Systém rovněž v brzké fázi zaznamená potřebu neplánované návštěvy servisu, například když je nízká hladina oleje nebo jsou opotřebované brzdy. Zásadní informace jsou sdíleny, takže veškeré nedostatky lze pohodlně a včas napravit. Už se nemusíte o nic starat a vaše BMW zůstane ve skvělém stavu. A co když se vaše vozidlo z ničeho nic porouchá? I zde vám pomůže služba Teleservices, a to díky asistenci při poruše, která zajistí, že se na silnici vrátíte tak rychle, jak to jen bude možné. A navíc, systém může zkontrolovat stav vaší baterie a dopředu vás upozornit, pokud bude vyžadován nějaký zásah.


K použití této služby je nutné, aby vaše vozidlo bylo registrováno na portálu ConnectedDrive a přiřazeno k vámi preferovanému servisnímu partnerovi BMW.

Zavřít detail
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách 
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách

Včetně varování v případě poklesu tlaku v pneumatice. Systém musí být znovu inicializován po každé změně tlaku.

Zavřít detail
428. Varovný trojúhelník a lékárnička 
428. Varovný trojúhelník a lékárnička

Výstražný trojúhelník a lékárnička pomáhají v případě nehody nebo poruchy. Je bezpečně uložen v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
423. Velurové koberečky 
423. Velurové koberečky

Velurové podlahové koberce do předního a zadního prostoru pro nohy jsou navržené přímo pro daný interiér, odpuzují nečistoty a jsou nepromokavé. Ladí s barvou interiéru, odpuzují nečistoty i vodu, a tím chrání čalounění podlahy, usnadňují čištění a působí mimořádně kvalitním dojmem.

Zavřít detail
494. Vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce 
494. Vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce

Vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce ohřeje po stisku tlačítka povrch sedadel na příjemnou teplotu i v arktických zimách, a to i při studeném motoru. Vyhřívání pracuje v jedné ze tří úrovní, vždy s rychlým nástupem účinku, a vyhřívaný je nejen sedák, ale také opěradlo.

Zavřít detail
420. Zvýšená protisluneční ochrana oken (od B-sloupku) 
420. Zvýšená protisluneční ochrana oken (od B-sloupku)

Tónovaná skla snižují nežádoucí zahřívání interiéru na přímém slunci. Tmavší tónování skel za B-sloupky absorbuje více slunečního světla. Tónovaná skla nezhoršují výhled, ale chrání zadní sedadla před nežádoucími pohledy.

Zavřít detail
5AQ. Active Guard Plus
8TF. Aktivní ochrana chodců
7NH. BMW Service Inclusive 5 let/100.000 km 
7NH. BMW Service Inclusive 5 let/100.000 km

S BMW Service Inclusive si nyní můžete radost z jízdy užívat v plném rozsahu. Nyní a během Vámi stanovené doby nemusíte přemýšlet o nákladech na údržbu, kontrolu nebo běžné opotřebení. S BMW Service Inclusive máte o vše postaráno – včetně BMW Originálních dílů. To se nevztahuje pouze na území ČR, balíček můžete uplatnit ve všech participujících BMW Servisních centrech na světě. Pokud se později rozhodnete svůj vůz prodat, přechází BMW Service Inclusive automaticky na dalšího majitele, čímž se zvyšuje zůstatková hodnota Vašeho vozu.

Kompletní kontrola nákladů: Údržbové práce a náklady spojené s opotřebením jsou prováděny vyškoleným personálem, který používá výhradně BMW Originální díly – to vše v rámci pevné a vysoce atraktivní sazby.

Rozhodněte se sami: Existují různé balíčky, ze kterých si můžete vybrat. Každý z těchto balíčků obsahuje jiný rozsah služeb.

Flexibilní rozsah: Od 3 let se 40 000 km do 10 let s 200 000 km – podle toho, co nastane dříve.

Často na cestách? BMW Service Inclusive lze uplatnit ve všech participujících BMW Servisních centrech na světě.

Nejlepší využití výhod: Pravidelná údržba znamená, že zůstávají platné záruční nároky a záruka mobility

BMW Mobile Care* je zachována.

Platí stále: BMW Service Inclusive při prodeji přejde na dalšího majitele, čímž se zajistí zachování hodnoty.

Chcete více? Balíček můžete kdykoli upgradovat dle Vašeho přání (nevztahuje se na BMW Service Inclusive Plus).

 * Služby BMW Mobile Care lze využívat pouze v případě, že je olejový servis prováděn autorizovaným BMW Servisním centrem.

BMW Service Inclusive | CARTEC GROUP

Zavřít detail

EXTERIÉR | LAK | KOLA

2PA. Bezpečnostní šrouby kol 
2PA. Bezpečnostní šrouby kol

Bezpečnostní šrouby kol

Zavřít detail
2VC. Sada na opravu pneumatik 
2VC. Sada na opravu pneumatik

Sada pro opravu pneumatik je alternativou rezervního kola šetřící prostor. V případě prázdné pneumatiky pomůže řidiči dojet do blízkého pneuservisu. Součástí je láhev s těsnícím prostředkem a elektrický kompresor na 12 V, který lze připojit k palubní elektrické síti vozu.

Zavřít detail
1RL. 18 M kola z lehké slitiny Double-spoke 819 M Bicolour 
1RL. 18 M kola z lehké slitiny Double-spoke 819 M Bicolour

8 J × 18 / pneumatiky 225/40 R18

Zavřít detail

PAKETY

7LF. Model M Sport 
6C3. Paket Connected Professional 
6C3. Paket Connected Professional

Všechny dobré věci v jednom balení. S paketem Connected Professional dostanete pět chytrých služeb, díky nimž budou vaše cesty pohodlnější, uvolněnější a přímočařejší.

Služba Concierge Service je tu pro vás vždy, když jste na cestách – osobně, 24 hodin denně, 365 dní v roce, doma i v zahraničí. Váš osobní asistent telefonického centra vám pomůže s jakýmikoliv dotazy či přáními, které se mohou během cesty objevit. 

Se službou vzdálené obsluhy Remote Services máte přístup k vašemu vozidlu odkudkoliv. S využitím aplikace BMW Connected můžete na dálku zablikat světlomety, zamknout dveře vozidla nebo poslat váš další cíl přímo do navigačního systému vozidla.

Služba Real Time Traffic Information monitoruje současnou situaci na silnici prakticky v reálném čase a předem vás informuje o dopravních kolonách, objížďkách či pracích na silnici. Služba automaticky vyhledá nejrychlejší cestu do vašeho cíle a dopředu vás upozorní na jakékoliv zdržení.

Chcete ve svém voze používat hlavní aplikace vašeho iPhonu? S přípravou Apple CarPlay® můžete ovládat svůj mobilní telefon na dálku nebo prostřednictvím Siri.

S paketem In-Car Experience se vaše BMW postará i o vaši pohodu. Na přání vás může osvěžit, když jste unavení, nebo poskytnout relaxační program na konci stresujícího dne.

Zavřít detail

INTERIÉR | ČALOUNĚNÍ | VNITŘNÍ OBLOŽENÍ

775. BMW Individual čalounění stropu v barvě antracitu 
775. BMW Individual čalounění stropu v barvě antracitu

BMW Individual čalounění stropu v barvě antracitu

Zavřít detail
4P2. Obložení interiéru Illuminated Boston s osvětlením 
4P2. Obložení interiéru Illuminated Boston s osvětlením

pouze s Model M Sport

Zavřít detail
  • Ke stažení
  • Prodejci
Tomáš Vojkůvka

Tomáš Vojkůvka

Manažer prodeje nových vozů, VIP & Corporate Sales

+420 602 475 680

vojkuvka@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Russian
Jan Hauner

Jan Hauner

Manažer prodeje firemním zákazníkům

+420 737 582 486

hauner@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
Josef Zvára

Josef Zvára

Manažer prodeje nových vozů

+420 777 922 263

zvara@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
David Hnídek

David Hnídek

Manažer prodeje nových vozů

+420 604 533 533

hnidek@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština

Více o sérii

BMW řady 2 Active Tourer (UO6)

Nové BMW řady 2 Active Tourer současně hraje průkopnickou roli v oblasti technologií systémů pohonu. Jeho technika je navržena tak, aby bylo možné používat jak pouze spalovací motory, tak elektrifikované systémy pohonu. Nové motory, druhá generace 48V mild hybridní techniky BMW, sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic, která je součástí standardní výbavy všech modelových variant, a zcela přepracovaný podvozek posouvají hospodárnost i agilitu na podstatně vyšší úroveň. Při uvedení na trh v únoru 2022 si zákazníci budou moci vybrat ze tří zážehových motorů a jednoho vznětového. O několik měsíců později se nabídka rozšíří o dva plug-in hybridní modely. Ty budou nově vybaveny technologií BMW eDrive páté generace, která přináší zlepšení dynamiky a výrazně prodloužený dojezd čistě na elektřinu.

[ Cílová kotva 1 ]

1. VARIANTY MODELU PŘI UVEDENÍ NA TRH

BMW 218i Active Tourer:
Zážehový řadový 3válec, 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic.
Zdvihový objem: 1499 cm3.
Výkon: 100 kW/136 k při 4400–6500 1/min.
Točivý moment: 230 Nm při 1500–4000 1/min.
Zrychlení 0–100 km/h: 9,0 s.
Maximální rychlost: 214 km/h.
Spotřeba paliva, kombinovaná: 6,8–6,2 l/100 km podle WLTP.
Emise CO2, kombinované: 154–140 g/km podle WLTP.
Emisní standard: Euro 6d.

BMW 220i Active Tourer:
Zážehový řadový 3válec, 48V mild hybridní technologie, 7stupňová dvouspojková
převodovka Steptronic.
Zdvihový objem: 1499 cm3.
Výkon: 125 kW/170 k, spalovací motor až 115 kW/156 k při 4700–6500 1/min
a elektromotor až 14 kW/19 k.
Točivý moment: 280 Nm, spalovací motor až 240 Nm při 1500–4400 1/min
a elektromotor až 55 Nm.
Zrychlení 0–100 km/h: 8,1 s.
Maximální rychlost: 221 km/h.
Spotřeba paliva, kombinovaná: 6,5–5,9 l/100 km podle WLTP.
Emise CO2, kombinované: 148–133 g/km podle WLTP.
Emisní standard: Euro 6d.

BMW 223i Active Tourer:
Zážehový řadový 4válec, 48V mild hybridní technologie, 7stupňová dvouspojková
převodovka Steptronic.
Zdvihový objem: 1998 cm3.
Výkon: 160 kW/218 k, spalovací motor až 150 kW/204 k při 5000–6500 1/min
a elektromotor až 14 kW/19 k.
Točivý moment: 360 Nm, spalovací motor až 320 Nm při 1500–4000 1/min
a elektromotor až 55 Nm.
Zrychlení 0–100 km/h: 7,0 s.
Maximální rychlost: 241 km/h.
Spotřeba paliva, kombinovaná: 6,6–6,0 l/100 km podle WLTP.
Emise CO2, kombinované: 149–137 g/km podle WLTP.
Emisní standard: Euro 6d.

BMW 218d Active Tourer:
Vznětový řadový 4válec, 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic.
Zdvihový objem: 1995 cm3.
Výkon: 110 kW/150 k při 3750–4000 1/min.
Točivý moment: 360 Nm při 1500–2500 1/min.
Zrychlení 0–100 km/h: 8,8 s.
Maximální rychlost: 220 km/h.
Spotřeba paliva, kombinovaná: 5,3–4,8 l/100 km podle WLTP.
Emise CO2, kombinované: 138–125 g/km podle WLTP.
Emisní standard: Euro 6d.

Všechny hodnoty jízdních výkonů, spotřeby paliva/elektřiny a emisí jsou předběžné.
Uvedené údaje o spotřebě elektřiny a elektrickém dojezdu byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění.
Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik,
a mohou se během konfigurace lišit.

[ Cílová kotva 2 ]

2. DESIGN

Prostor a sportovní elegance v novém stylu. 

Všestranná a nekomplikovaná funkčnost je hlavní předností nového BMW řady 2 Active Tourer, zatímco sportovní instinkty, jimiž je BMW proslulé, mu dodávají charakter, který je v tomto segmentu unikátní. Design exteriéru druhé generace tohoto modelu je autentickou ukázkou spojení těchto dvou výše uvedených prvků. Dlouhý rozvor, krátké převisy, větší průměr kol než u předchozího modelu a vizuálně působivý design crossoveru dodávají nové generaci univerzálního automobilu ještě poutavější proporce než dříve. Čisté, zjednodušené plochy karoserie vyzařují sebejistotu a dynamickou eleganci a dávají jasně vyniknout propracovaným detailům designu karoserie. Vzhled nového BMW řady 2 Active Tourer spojuje atributy aktivního životního stylu a estetickou propracovanost do podoby moderního crossoveru.

Interiér nového BMW řady 2 Active Tourer představuje zásadní modernizaci původního vozu. Nové rozvržení vnitřního prostoru podtrhuje prostornost a vzdušnost, kterou si lze vychutnat na všech pěti sedadlech. Velký BMW Prohnutý displej nově interpretuje charakteristickou BMW orientaci na řidiče ve futuristickém stylu BMW iX. Svým provedením dodává prostoru uvnitř moderní a prémiovou atmosféru podpořenou vysoce kvalitními materiály a precizním zpracováním.

Ještě větší osobitost díky moderní přední části s velkou BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek. 
Svěží a moderní charakter nového BMW řady 2 Active Tourer se projevuje také v designu přední části vozu. Jasná struktura ploch působí mimořádně kvalitním dojmem. Hlavním prvkem přední části je nápadná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek, která svými většími rozměry a osmiúhelníkovými konturami svých dvou částí působí mnohem reprezentativněji než u předchozího modelu. Do střední části masky chladiče je nenápadně integrován radar volitelných asistenčních systémů. Umístění masky ve srovnání se světlomety níže vytváří efekt, kdy maska směřuje více k silnici a dodává celé přední části větší dynamiku.

Vizuálním protipólem masky jsou nasávací vzduchové otvory integrované do spodní části předního nárazníku, které rozděluje vodorovná lišta. Velké plochy na krajích předního nárazníku jsou ztělesněním moderní elegance, současně odvádějí vzduch k výrazným svisle orientovaným vzduchovým clonám.

LED světlomety s novou světelnou grafikou.
Nové BMW řady 2 Active Tourer je standardně vybaveno světlomety, jejichž potkávací i dálková světla využívají technologii LED. Díky svému nízkému profilu a výraznému chromovanému lemování dodávají přední části svěží a sportovní vzhled. Tmavé vnitřní plochy světlometů jasně ukazují, jak jejich vyspělá technika vypadá. Svěží interpretace výrazné světelné grafiky rozděluje světlomety do tří částí pro potkávací, dálková a denní světla. Světelné zdroje pro denní svícení, umístěné na vnějších okrajích, plní také úlohu směrových světel.

Adaptivní LED světlomety, které jsou k dispozici jako volitelná výbava, obsahují rovněž funkci odbočovacích světel, neoslňujících matrixových dálkových světel, městských světel, dálničních světel a světel do špatného počasí. Při rychlostech nad 70 km/h se dálková světla automaticky přizpůsobí aktuální situaci na silnici. Z tohoto důvodu je příslušná LED jednotka rozdělena do čtyř segmentů, které se aktivují a deaktivují nezávisle na sobě. Extrémně malé čočky potkávacích a dálkových světel vytvářejí poutavou interpretaci známé grafiky zdvojených předních světlometů BMW. Dalším typickým prvkem BMW jsou světelné linky ve tvaru písmene L, které tvoří světla pro denní svícení.

Dynamická silueta, mohutná záď se širokými boky.
Při pohledu z boku je okamžitě patrná prostornost i sportovní charakter nového BMW řady 2 Active Tourer. Dvě jasně vedené boční line podtrhující dynamickou auru a vnášejí do jednolitých bočních ploch karoserie strukturu. Ke sportovnímu vzhledu přispívá také mírně vpřed nakloněná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek, mnohem více zkosené A-sloupky než u předchozího modelu, protažená grafika bočních oken a tenké C-sloupky. Hladký povrch karoserie opticky zdůrazňují zapuštěné kliky dveří. Nově navržené A-sloupky a zpětná zrcátka umožňují ve srovnání s předchozím modelem mnohem lepší výhled šikmo vpřed.

Zadní část nového BMW řady 2 Active Tourer působí díky širokým bokům a tenkým světelným jednotkám mimořádně mohutným dojmem. Všechny světelné funkce pracují s technologií LED. Samotné světelné jednotky jsou umístěné uprostřed zadních světel, v případě, že je vůz vybaven Adaptivními LED světlomety, mají tvar písmene L. Koncovky výfuku jsou u všech modelových variant nového BMW řady 2 Active Tourer integrovány do zadního nárazníku tak, aby nebyly vidět. Díky tomu jsou dobře viditelné vysoce kvalitní, aerodynamicky optimalizované okraje odrazek ve tvaru písmene L.

Pakety Luxury Line a M Sport s unikátními designovými prvky.
Nové BMW řady 2 Active Tourer bude jako alternativa ke standardní výbavě nabízeno také jako Model Luxury Line a s paketem M Sport. Vozy v provedení Luxury Line posilují elegantní stránku vozu díky masce chladiče a lištám bočních oken z leštěného hliníku a ozdobným a dekoračním lištám předního a zadního nárazníku v provedení matný chrom. Mezi designové prvky paketu M Sport patří výrazný tvar předního nárazníku s trojicí vstupů vzduchu a černé dekorativní prvky v zadním nárazníku.

Progresivní prémiová atmosféra v interiéru.
Velikost a variabilita interiéru nového BMW řady 2 Active Tourer jsou ve druhé generaci zásadně přepacované. Rozvržení interiéru a řada detailů vychází z progresivního pojetí interiéru vlajkové lodi BMW iX. Mezi klíčové prvky této reinterpretace patří nízká palubní deska, která slouží jako pozadí pro BMW Prohnutý displej, „plovoucí“ loketní opěrka s integrovaným ovládacím panelem a cílené snížení počtu ovládacích prvků.

BMW Prohnutý displej s bezrámečkovou skleněnou plochou mírně nakloněnou směrem k řidiči přináší do vnitřního prostoru jednoznačně moderně stylový prvek. Po jeho stranách jsou umístěné ozdobné prvky sahající až ke dveřím, kde tvoří jednoznačné ohraničení palubní desky. Pod ním je na nízké palubní desce umístěna horizontální lišta, která opticky zvětšuje šířku interiéru.

Prostor pod loketní opěrkou slouží jako odkládací plocha a před ní jsou umístěny objemné držáky nápojů. Nově navržený ovládací panel zahrnuje zjednodušený volič převodovky, tlačítko Start/Stop, ovládání hlasitosti audiosystému a tlačítka pro aktivaci parkovací brzdy, režimů My Modes, parkovacího asistenta a nastavení vozidla. V přední části středové konzoly je umístěna přihrádka pro chytrý telefon. Displej telefonu zůstává pro řidiče a spolujezdce viditelný a na přání jej lze bezdrátově nabíjet.

[ Cílová kotva 3 ]

3. INTERIÉR A VÝBAVA

Jednoduchá funkčnost s výjimečně širokou standardní výbavou. 

Důsledně přepracovaný designový koncept interiéru nového BMW řady 2 Active Tourer se vyznačuje přehlednou strukturou a velmi moderním přístupem k displejům a ovládacím prvkům. Cílem je podtrhnout pocit z rozsáhlého a vzdušného prostoru uvnitř vozu a mezigenerační pokrok v oblasti uživatelského komfortu, konektivity, asistenčních systémů a digitalizace. Nová generace BMW řady 2 Active Tourer se nechala inspirovat požadavky a progresivním stylem aktivní cílové skupiny zákazníků a jejich potřebami v oblasti každodenní mobility i cestování.

Pokrokový prémiový charakter nového BMW řady 2 Active Tourer podtrhuje také standardní výbava, která dalece přesahuje výbavu předchozího modelu, a vysoce
kvalitní volitelná výbava, jejíž některé položky byly dosud k dispozici pouze pro vyšší modelové řady. Mezi prvky, které jsou nyní součástí standardní výbavy, patří navigační systém, dvouzónová automatická klimatizace, automatické ovládání dveří zavazadlového prostorou, množství pokročilých asistenčních systémů, Parkovací asistent s couvací kamerou, nejnovější generace ovládacího systému iDrive včetně asistentu BMW Intelligent Personal Assistant a řada dalších inovativních digitálních služeb, které zvyšují komfort i radost z jízdy, jimiž je BMW proslulé. Kromě provedení Luxury Line a paketu M Sport lze nové BMW řady 2 Active Tourer objednat také s řadou nově sestavených paketů výbavy umožňujících specifickou individualizaci.

Nově vyvinutá sedadla, variabilní uspořádání prostoru.
Dojem velkorysého prostoru uvnitř nového BMW řady 2 Active Tourer potvrzuje prostor pro hlavu, ramena a lokty v obou řadách sedadel, který se ve srovnání s předchozím modelem zvětšil. Nově vyvinutá sedadla poskytují větší komfort při cestování na dlouhé vzdálenosti. Obě varianty sedadel jsou k dispozici také s bederní opěrkou a masážní funkcí v opěradle.

Také cestující na třech zadních sedadlech si mohou vychutnat znatelně vyšší komfort a větší prostor pro kolena oproti předchozímu modelu. Úchyty ISOFIX pro dětské sedačky jsou integrovány do krajních sedadel. Opěradla zadních sedadel dělená v poměru 40:20:40 lze sklopit a zvětšit tak objem zavazadlového prostoru. Druhá řada sedadel v novém BMW řady 2 Active Tourer nabízí také další možnosti zvýšení komfortu nebo maximalizace úložného prostoru. Sklon opěradel sedadel lze nezávisle na sobě nastavit a v několika stupních – od mimořádně pohodlné polohy až po svislé nastavení pro maximalizaci přepravních schopností pro náklad. Objem zavazadlového prostoru se tak může zvětšit až o 90 litrů. Volitelná možnost podélného posunu zadních sedadel umožňuje ještě lepší využití interiéru. Zadní sedadla se sedáky rozdělenými v poměru 60:40 lze dopředu posunout až o 13 cm, a to buď jednotlivě, nebo společně.

Široké možnosti nastavení zadních sedadel umožňují zvětšit objem zavazadlového prostoru ze 470 litrů na maximálních 1455 litrů (BMW 218i Active Tourer, BMW 218d Active Tourer) nebo ze 415 litrů na maximálních 1405 litrů (BMW 220i Active Tourer, BMW 223i Active Tourer). Zavazadlový prostor plug-in hybridního modelu pojme 406 až 1370 litrů nákladu. Automatické ovládání dveří zavazadlového prostoru je součástí standardní výbavy, zatímco volitelně dostupný komfortní přístupový systém umožňuje odemykání a zamykání bez použití klíče. Na přání lze objednat tažné zařízení, které se v nové generaci BMW řady 2 Active Tourer ovládá elektricky stisknutím tlačítka.

V závislosti na modelové variantě je maximální povolené zatížení přívěsu až 1500 kg (plug-in hybridní modely: 1400 kg; předběžná hodnota). Volitelné střešní ližiny, dostupné v leskle černém nebo v matném hliníkovém provedení, lze použít k upevnění střešních boxů nebo nosičů jízdních kol a jsou dalším výrazným designovým prvkem.

Dvouzónová automatická klimatizace a sportovní volant jako součást standardní výbavy.
Nové BMW řady 2 Active Tourer je standardně vybaveno inteligentní dvouzónovou automatickou klimatizací, dešťovým senzorem s automatickou aktivací světlometů a ovládáním stěračů. Nejnovější provedení standardně dodávaného sportovního koženého volantu se vyznačuje extrémně kvalitním matně chromovaným dekoračním prvkem, velkými opěrkami pro palce a multifunkčními tlačítky. Vyhřívání volantu lze objednat jako volitelnou výbavu.

Prémiové prostředí s možností rozsáhlé individualizace.
Nové BMW řady 2 Active Tourer prozrazuje svůj prémiový charakter také množstvím možností pro na míru navrženou individualizaci. Povrchy přístrojové desky a horních částí dveřních výplní lze objednat v provedení potaženém materiálem Sensatec s kontrastním prošíváním. Na přání je k dispozici také paket zpětných zrcátek, který přináší světelné projekce na zem vedle vozu, funkci elektrického sklápění vnějších zpětných zrcátek a funkci automatického stmívání vnitřního zrcátka a vnějšího zpětného zrcátka na straně řidiče. Standardní osvětlení interiéru zahrnuje prostory pro nohy, kliky dveří a odkládací přihrádky ve středové konzole, dále čtecí lampičky, prostorové osvětlení z čalounění stropu a podsvícení prahových lišt. Na přání je připraveno nepřímé prostorové vnitřní osvětlení. Distribuci osvětlení, jas a barevné schéma lze nastavit v menu iDrive. Tato volitelná výbava zahrnuje také funkci dynamického osvětlení interiéru, která pulzujícími světelnými signály upozorňuje na příchozí telefonní hovor nebo otevřené dveře při běžícím motoru.

Volitelné panoramatické skleněné střešní okno s prosklenou plochou o velikosti přibližně jednoho metru čtverečního nabízí řadu možností, jak interiér nového BMW řady 2 Active Tourer zalít světlem a čerstvým vzduchem. Roletka prosklené střechy má nyní vícevrstvou konstrukci a stejně jako samotný skleněný panel se ovládá elektricky.

Navigační systém ve standardní výbavě, zvukový požitek podle potřeby.
Součástí standardní výbavy nového BMW řady 2 Active Tourer je rozhraní Bluetooth, čtyři porty USB-C a 12V zásuvka ve středové konzole i v zavazadlovém prostoru. Rovněž standardně dodávaný BMW Live Cockpit Plus zahrnuje cloudový navigační systém BMW Maps a audiosystém se šesti reproduktory. Na přání dodávaný audiosystém Harman Kardon zvyšuje počet reproduktorů na 12. Jeho středové reproduktory jsou diskrétně ukryty pod látkou obložení dveří, zatímco výškové reproduktory mají kvalitní kryty z nerezové oceli.

[ Cílová kotva 4 ]

4. POHONNÁ ÚSTROJÍ

Nové motory, standardní sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic, 48V mild hybridní technika a dva plug-in hybridní modely.

Výrazný nárůst radosti z jízdy a měřitelné snížení spotřeby paliva a emisí – to jsou klíčové vlastnosti nabídky pohonů pro nové BMW řady 2 Active Tourer. Pro nový model byly vybrány zážehové a vznětové motory z nejnovější generace rodiny motorů BMW Group EfficientDynamics. Sportovní výkon a hospodárnost dále zvyšuje vyspělejší a výkonnější verze 48V mild hybridního systému, který v novém BMW řady 2 Active Tourer debutuje. Pokračující snaha o elektrifikaci pohonných jednotek bude následovat představením dvou modelů s plug-in hybridním pohonem v průběhu roku 2022. Všechny motory přenášejí svůj výkon přes nově vyvinutou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku Steptronic, která je součástí standardní výbavy všech verzí. Pohon je odtud stejně jako u předchozího modelu přenášen na přední kola.

Zážehové motory s nižší spotřebou paliva a emisemi. 
Od uvedení nového BMW řady 2 Active Tourer na trh bude k dispozici výběr ze tří zážehových motorů se třemi nebo čtyřmi válci a nejnovější generací technologie BMW TwinPower Turbo. Poslední aktualizace se kromě systému zapalování a vstřikování zaměřily především na spalovací cyklus a tvar spalovacích prostorů.

Millerův cyklus zkracuje dobu otevření sacích ventilů, což následně vede ke zvýšení účinnosti systému přeplňování a chlazení stlačeného vzduchu. Tím se výrazně snižuje spotřeba paliva a emise v celém rozsahu zatížení, a tedy i při běžné každodenní jízdě. Pro zlepšení přípravy zápalné směsi a zvýšení účinnosti spalování byl přepracován sací trakt i tvar spalovacích prostorů. Použití aktivní cívky s integrovanou elektronikou umožnilo přizpůsobení systému zapalování novému procesu spalování, příprava směsi je dále zefektivněna novým systémem zdvojeného vstřikování. Kromě stávajícího vysokotlakého vstřikovacího systému je nyní část paliva do spalovacích prostorů vstřikována nízkotlakým systémem. Výsledné proudění uvnitř sání a válců vede k omezení tvorby pevných částic a snížení emisí CO2. Nová technologie vstřikování je přínosem i pro zvuk motoru na volnoběh.

Pro BMW řady 2 Active Tourer budou při uvedení na trh připraveny tři zážehové motory. Zatímco variantu BMW 223i Active Tourer bude pohánět dvoulitrový čtyřválcový motor, modely BMW 218i Active Tourer a BMW 220i Active Tourer budou vybaveny tříválcovými jednotkami se zdvihovým objemem 1,5 litru.

Ještě úspornější vznětový motor.
Nové BMW 218d Active Tourer bude dodáváno se čtyřválcovým vznětovým motorem, který rovněž prošel dalším rozsáhlým vývojem. Klíčovým rysem této nové generace vznětových motorů je použití pístů vyrobených z kalené oceli, jež se vyznačují menším třením. Ke snížení tření a hladiny hluku přispívá také grafitový povlak pístních kroužků. Aktivní elektronicky řízený olejový separátor zajišťuje dodatečné čištění plynů odcházejících z víka hlavy válců. Za účelem dalšího snížení spotřeby paliva a emisí byla vylepšena účinnost dvoustupňového přeplňování, zdokonalen systém přímého vstřikování common rail a optimalizován systém recirkulace výfukových plynů.

Standardní výbava: sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic.
Nové BMW řady 2 Active Tourer je prvním modelem značky, který je vybaven novou verzí sedmistupňové dvouspojkové převodovky Steptronic, jež je součástí standardní výbavy všech modelových variant. Nejnovější generace samočinné převodovky BMW se vyznačuje plně elektronickým ovládáním, širším rozpětím převodových poměrů a vyšší vnitřní účinností. Nabízí také strategii volby převodových stupňů přizpůsobenou profilu trasy a nyní zahrnuje funkci jízdy setrvačností ve všech režimech My Modes, čímž dále přispívá k lepší hospodárnosti. Rozpojené spojky při stání vozidla v kombinaci s vylepšeným projevem při rozjezdu zlepšují pocit z rozjezdu i jízdní komfort. Po vypnutí motoru převodovka nyní automaticky přeřadí do polohy P. Na přání je k dispozici také sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic Sport, jež nabízí mimořádně dynamické řazení a lze ji ovládat páčkami na volantu.

Premiéra nové 48V mild hybridní techniky.
Elektrifikace v podobě mild hybridní techniky umožnila pohonným systémům modelů BMW 223i Active Tourer a BMW 220i Active Tourer dosáhnout lepší jízdní dynamiky a současně i lepší hospodárnosti. 48V elektromotor, který slouží jako startér a podpora spalovacímu motoru, je nyní poprvé integrován do dvouspojkové převodovky. Poskytuje dodatečný výkon 14 kW/19 k a slouží k zajištění dodatečného točivého momentu při akceleraci. Přijde ke slovu ve chvíli, kdy je potřeba okamžitý nárůst výkonu – například při rozjezdu z klidu a při akceleraci ve středním pásmu otáček. Výkonný startér-generátor také zvětšuje plynulost startování funkce Auto Start Stop.

Energie potřebná pro dodatečný elektrický pohon je uložena v přídavném 48V akumulátoru umístěném pod podlahou zavazadlového prostoru, který se nabíjí rekuperací při jízdě bez plynu a při brzdění. Nabíjecí výkon může dosahovat až 15 kW. Kromě napájení elektromotoru nabíjí 48V baterie energií získanou při brzdění také elektrický systém vozidla.

Nabídku doplní dva plug-in hybridní modely.
Plug-in hybridní technologie v novém BMW řady 2 Active Tourer nabídne ještě intenzivnější formu elektrifikace a očekává se, že se v modelové řadě objeví na konci léta 2022. Uvedení modelů BMW 230e xDrive Active Tourer (kombinovaná spotřeba paliva: 1,4–1,1 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,0–17,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 30–22 g/km podle WLTP) a BMW 225e xDrive Active Tourer (kombinovaná spotřeba paliva: 1,4–1,1 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,0–17,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 30–22 g/km podle WLTP) přináší dva plug-in hybridní modely, z nichž každý nabízí oproti svému předchůdci výrazný nárůst sportovních vlastností, hospodárnosti, dojezdu na elektřinu a nabíjecího výkonu. Tato zlepšení umožnilo použití páté generace technologie BMW eDrive v plug-in hybridních modelech vyráběných společností BMW. Skládá se z elektřinou buzeného elektromotoru, který je umístěný v jednom těle s řídicí elektronikou a převodovkou, a nejnovější technologie bateriových článků a nabíjecí techniky. Vysokonapěťová baterie vyniká mimořádně plochým tvarem a je umístěna nízko v podlaze vozu. Díky tomu mají oba plug-in hybridní modely nízko položené těžiště, což má pozitivní vliv na agilitu.

 V obou modelech je elektromotor pohánějící zadní kola kombinován s tříválcovým zážehovým motorem s nejnovější technologií BMW TwinPower Turbo, který roztáčí kola přední nápravy. S pomocí inteligentního řízení hnacího ústrojí vzniká specifický hybridní pohon všech kol, který zajišťuje výjimečnou sportovnost, směrovou stabilitu a trakci ve všech jízdních situacích. Maximální výkon činí 240 kW/326 k (kombinací spalovacího motoru o výkonu až 110 kW/150 k a elektromotoru o výkonu až 130 kW/177 k) v případě BMW 230e xDrive Active Tourer a 180 kW/245 k (kombinací spalovacího motoru o výkonu až 100 kW/136 k a elektromotoru o výkonu až 80 kW/109 k) v případě BMW 225e xDrive Active Tourer. Využitelný energetický obsah jejich vysokonapěťových baterií se zvýšil na 14,9 kWh (celkový energetický obsah: 16,3 kWh). Maximální nabíjecí výkon se zvýšil z 3,7 kW u předchozího modelu na 7,4 kW. To znamená, že vysokonapěťovou baterii lze nabít z 0 na 100 % kapacity za přibližně 2,5 hodiny. Po zapojení do běžné domácí zásuvky je proces nabíjení dokončen za méně než osm hodin. Výrazně se také zvýšil dojezd na elektřinu, který nyní podle cyklu WLTP činí až 80 km. (Všechny údaje týkající se výkonů a nabíjecího výkonu, kapacity baterie, spotřeby paliva a elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu jsou předběžné. Při teplotách pod 0 stupňů Celsia je čistě elektrický jízdní režim plug-in hybridních modelů k dispozici až po zahřátí baterie na provozní teplotu, které zabere několik kilometrů.)

[ Cílová kotva 5 ]

5. PODVOZEK A JÍZDNÍ ZÁŽITKY

Inspirující sportovní charakter a působivý komfort, ať už jste v jakékoliv situaci.

Podvozek nového BMW řady 2 Active Tourer byla navržen tak, aby v každé situaci nabídl obvyklý sportovní styl značky v kombinaci s působivou úrovní jízdního komfortu. Díky lehčí a současně tužší karoserii, dlouhému rozvoru a širšímu rozchodu kol než u předchůdce je již základní koncept vozu ideálním základem. Hlavním cílem při vývoji zavěšení, řízení, pružin, tlumičů a všech regulačních systémů navržených speciálně pro tento model bylo poskytnout příjemnou a harmonickou jízdu, kterou je možné zažívat nejen při každodenní jízdě, ale také při jízdě po okresních silnicích nebo během cest na dlouhé vzdálenosti. Zohledněny byly také specifické požadavky při jízdě s těžkým nákladem nebo při tažení přívěsu.

Dokonalé sladění všech systémů hnacího ústrojí a podvozku navíc zajišťuje precizní jízdní vlastnosti i při velmi sportovním stylu jízdy, na všech typech silnice a za každého počasí. Standardem jsou blízko u sebe umístěné regulační a řídicí prvky protiprokluzového systému, což zkracuje dráhy jednotlivých signálů a zlepšuje trakci i směrovou stabilitu. Další novinkou je integrovaný brzdový systém a Adaptivní M podvozek, měnící charakteristiku tlumení i podle frekvence kmitání kol.

Nově vyvinuté komponenty přední a zadní nápravy.
Nové BMW řady 2 Active Tourer převzalo od svého předchůdce základní koncepci přední a zadní nápravy. Nicméně všechny komponenty přední nápravy s jedním
spodním příčným ramenem byly vyvinuty téměř zcela nově. Nová je též kinematika náprav a zvýšena byla také celková tuhost zavěšení, které přispívají k rychlejší odezvě vozu v nájezdech do zatáček a současně eliminují přenosy hnacích sil do volantu. Nosné prvky kapalinových silentbloků jsou nyní vyrobeny z hliníku, takže snižují hmotnost vozu o přibližně tři kilogramy. Změnou osy řízení se zvětšil závlek kola o přibližně 15 procent ve srovnání s předchůdcem, což má pozitivní vliv na zpětnou vazbu řízení i stabilitu v přímém směru.

Modulární tříprvková zadní náprava, kterou jsou vybaveny všechny verze, je taktéž základem pro sportovní jízdní vlastnosti. Zadní zavěšení se vyznačuje unikátní
konstrukcí s pozoruhodně vysokou tuhostí a současně pevným spojením se zadní nápravnicí. Tento celek je zárukou přesného vedení kol i při velkém bočním zrychlení. Oddělené uložení pružin a tlumičů zabírá méně prostoru, čímž se zvětšuje prostor pro cestující vzadu a zavazadla. Použití tuhých stabilizátorů na obou nápravách snižuje náklony karoserie a zlepšuje přesnost řízení při dynamické jízdě v zatáčkách. Nová konstrukce ložisek kol minimalizující tření i hmotnost je dalším faktorem vynikající hospodárnosti nového BMW řady 2 Active Tourer.

Rozsáhlou modernizací prošlo také odpružení a tlumení, u něhož bylo cílem zvýšit komfort na dlouhých cestách. Vůbec poprvé byla přední náprava vybavena tlumiči s progresivní charakteristikou a zesílenými dorazy. Toto řešení snižuje pohyby karoserie při jízdě přes malé nerovnosti a zároveň zajišťuje vynikající chování v zatáčkách.

Adaptivní M podvozek s frekvenčně selektivními tlumiči, snížení světlé výšky o 15 milimetrů a sportovní řízení.
Volitelně je pro všechny modelové varianty nového BMW řady 2 Active Tourer, včetně plug-in hybridů, v nabídce Adaptivní M podvozek s aktivními tlumiči a mechanicky nastavitelnou charakteristikou. Frekvenčně selektivní technologie tlumičů, tedy regulace tuhosti podle rychlosti kmitání kol, je přínosem jak pro agilitu, tak pro komfort na dlouhé vzdálenosti. Tlakové špičky uvnitř tlumičů jsou vyrovnávány pomocí přídavných ventilů, které fungují ve fázi roztažení. Díky tomu systém nabízí komfortní odezvu při tlumení drobných nerovností a současně i sportovní charakteristiku tlumičů v dynamických jízdních situacích.

Speciálně navržený systém tlumení přináší u všech variant s výjimkou plug-in hybridních modelů snížení světlé výšky o 15 milimetrů. Součástí Adaptivního M podvozku je u všech modelů také sportovní řízení. Tato verze elektrického posilovače řízení je vybavena strmějším převodem řízení a posilovačem Servotronic s účinkem závislým na rychlosti (ten je součástí také u standardního řízení).

Blízko sebe umístěné regulační prvky protiprokluzového systému pro extrémně rychlé a přesné reakce.
Nové BMW řady 2 Active Tourer je nově vybaveno také blízko u sebe umístěnými regulačními prvky protiprokluzového systému, které maximalizují agilitu a ovladatelnost vozu v náročných jízdních situacích. Tento systém kontroly trakce je integrován do řídicí jednotky motoru, čímž se eliminují dlouhé cesty signálu k řídicí jednotce DSC (Dynamic Stability Control). Tím lze změny hnací síly aplikovat až desetkrát rychleji než u konvenčních systémů a s mnohem větší přesností. Blízko u sebe umístěné regulační prvky protiprokluzového systému zajišťují lepší trakci i na kluzkých površích, vynikající stabilitu v přímém směru, jistotu při prudké akceleraci a vysokou úroveň jistoty v zatáčkách. 

Mezi funkce stabilizačního systému DSC patří nejen protiblokovací systém brzd (ABS) a dynamická kontrola trakce (DTC), ale také různé stabilizační funkce a asistent rozjezdu. Funkce Performance Control poskytuje vozu ještě agilnější jízdní vlastnosti tím, že mění rozdělení hnacího momentu mezi předními koly podle aktuální situace. Pro vylepšení směrové stability při prudkém brzdění na povrchu s rozdílnou přilnavostí pravých a levých kol řidiči pomáhají zásahy do řízení, díky nimž může lépe korigovat směr jízdy. Funkce elektromechanické parkovací brzdy je rovněž integrována do zadních brzdových třmenů prostřednictvím systému DSC.

Integrovaný brzdový systém zlepšuje jízdní vlastnosti.
Integrovaný brzdový systém nového BMW řady 2 Active Tourer je ve svém segmentu jedinečný a poskytuje vynikající brzdný účinek a jednoznačný cit v pedálu. Tento systém do jednoho kompaktního modulu spojuje funkce aktivace brzd, posilovače brzd a regulačního členu. Požadovaný brzdný tlak je vytvářen pomocí elektrického aktuátoru, který jej vytvoří mnohem rychleji a umožňuje také výrazně rychlejší a přesnější zásahy stabilizačního systému ve srovnání s konvenčním řešením. Integrovaný brzdový systém generuje takovou brzdnou sílu, která přesně odpovídá záměrům řidiče a zároveň vytváří konzistentní pocit na brzdovém pedálu. Použití elektrického aktuátoru také znamená rychlejší reakce brzdové soustavy a zkrácení brzdné dráhy, a tím zvýšení bezpečnosti.

Brzdový systém řady 2 Active Tourer využívá vpředu i vzadu kotoučové brzdy s jednopístkovými plovoucími třmeny. Ukazatel opotřebení brzdových destiček je součástí sériové výbavy a v příslušném menu systému iDrive poskytuje přesné informace o zbývající životnosti brzdových destiček.

Celkový oběžný průměr pneumatik montovaných na standardní 16palcová nebo 17palcová (v případě BMW 223i Active Tourer) kola z lehké slitiny byl zvětšen na 680 mm, což zvyšuje jízdní komfort a zároveň dodává vozu při pohledu z boku suverénnější vzhled. Nové BMW řady 2 Active Tourer je standardně vybaveno ukazatelem tlaku v pneumatikách pro každé jednotlivé kolo.

[ Cílová kotva 6 ]

6. ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Nejmodernější technologie zvyšují komfort a bezpečnost.

Komfort a bezpečnost nového BMW řady 2 Active Tourer dále zvyšuje přítomnost standardně či volitelně dodávaných asistenčních systémů, jejichž nabídka byla ve
srovnání s předchozím modelem výrazně rozšířena a je v rámci segmentu bezkonkurenční. Nové vydání tohoto všestranného vozu se může pochlubit největší nabídkou automatizovaných asistenčních funkcí, jakou kdy kompaktní model BMW nabídl. Tyto asistenční systémy podporují řidiče nebo mu ulehčují práci v nejrůznějších jízdních situacích a při parkování. Aby mohly sledovat okolí vozidla, upozorňovat na potenciální nebezpečí a minimalizovat riziko nehody pomocí zásahů do brzdového systému nebo řízení, zpracovávají obraz z kamery i data z ultrazvukových a radarových senzorů.

Pokud jde o funkčnost a dostupnost, patří automatické jízdní a parkovací systémy, kterými je nové BMW řady 2 Active Tourer vybaveno, k nejlepším na trhu. Stávající funkce lze vylepšit nebo rozšířit pomocí vzdálených aktualizací softwaru a zákazníci mohou využít novinku v podobě Funkcí na přání, které umožní pozdější volbu a instalaci řady funkcí, jako je asistent řízení a jízdy v jízdních pruzích (dostupnost závisí na hardwaru instalovaném ve vozidle a podmínkách na trhu).

Správná rychlost pro každou situaci – automaticky.
Mezi nejvýznamnější funkce umožňující automatickou jízdu úrovně 2, jak je definována v mezinárodní normě SAE J3016, patří automatický omezovač rychlosti a sledování trasy při použití aktivního systému pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go. Obě tyto funkce poskytují řidiči vítanou asistenci při jízdě dovolenou rychlostí.

Automatický omezovač rychlosti ovládá rychlost vozu jak udržováním požadované bezpečné vzdálenosti od vozidel jedoucích vpředu, tak dodržováním rychlostních omezení na trase. Zohledňuje rychlostní omezení zjištěná buď ukazatelem rychlostních limitů, nebo na základě údajů z navigačního systému. Pokud je v menu BMW iDrive zvoleno příslušné nastavení, je takto identifikovaná maximální povolená rychlost automaticky přijata jako nová nastavená rychlost.

Funkce sledování trasy navíc zohledňuje povahu sledované trasy. Tato funkce využívá mapy navigačního systému k tomu, aby dokázala předvídat a snižovat rychlost vozu, pakliže se blíží k nějaké zatáčce, kruhovému objezdu, křižovatce nebo výjezdu z dálnice. Systém také podle potřeby upravuje rychlost vozu před vjezdem do zastavěných oblastí. Po projetí příslušného úseku trasy dovolenou rychlostí systém zrychlí nové BMW řady 2 Active Tourer zpět na rychlost nastavenou řidičem, případně na aktuální rychlostní limit.

Systém pro udržování rychlosti s brzdnou funkcí a varování před čelní srážkou s novými funkcemi jako součást standardní výbavy.
Systém pro udržování rychlosti s brzdnou funkcí je součástí standardní výbavy nového BMW řady 2 Active Tourer. Systém udržuje vozidlo v konstantní rychlosti například při jízdě z kopce a pomocí brzd také upravuje rychlost v zatáčkách.

Funkce varování před čelním nárazem je rovněž součástí standardní výbavy nového BMW řady 2 Active Tourer. Kromě varování před kolizí s brzdnou funkcí a varováním před chodci a cyklisty s brzdnou funkcí poskytuje nejnovější verze systému účinnou pomoc při prevenci nehod také v mnoha dalších situacích. Systém nyní reaguje například na protijedoucí vozidla a poskytuje také dodatečnou bezpečnost při odbočování vpravo v městských oblastech (v zemích, kde vozidla jezdí vpravo) tím, že řidiče upozorňuje na chodce a cyklisty, kteří se k vozidlu blíží souběžně s vozovkou zepředu nebo zezadu.

Systém varování před čelním nárazem nyní pomáhá řidiči také při odbočování vlevo (v zemích, kde se jezdí vpravo). Pokud se po silnici, kterou řidič potřebuje přejet, ze strany přibližuje vozidlo, spustí se viditelné a akustické varování, bránící řidiči v pokračování v rozjezdu.

Driving Assistant s novou funkcí varování před opuštěním vozidla zvyšuje komfort jízdy a bezpečnost.
Mezi funkce volitelné výbavy Driving Asistant patří prevence nárazu zezadu a upozornění na vozidla přijíždějící zezadu z boku, které snižuje nebezpečí srážky při
couvání do silnic, do nichž je špatně vidět. Varování při změně jízdního pruhu zvyšuje bezpečnost při změně jízdního pruhu na víceproudých silnicích. Upozorňuje řidiče na vozidla v sousedním pruhu, která se nacházejí v kritické vzdálenosti nebo se rychle blíží zezadu. Varování má podobu světelného signálu ve vnějším zpětném zrcátku. Zásah do řízení řidiče současně vrátí zpět do jízdního pruhu.

Další novinkou je funkce varování při výstupu z vozu, jež zvyšuje bezpečnost ve chvíli, kdy automobil stojí. Aktivuje viditelné a akustické signály, pokud se k BMW řady 2 Active Tourer blíží vozidlo nebo cyklista a při otevření dveří hrozí nebezpečí kolize na některé ze stran vozidla. Řidič nebo spolujezdec jsou na nebezpečí upozorněni blikajícími LED diodami v zrcátku nebo vnitřním osvětlením a zazní také akustické varování.

Větší bezpečnost a pohodlí na delších cestách: Driving Assistant Plus.
Volitelná výbava Driving Assistant Plus zvyšuje komfort a bezpečnost na delších cestách. Tento kamerový a radarový systém obsahuje ukazatel rychlostních limitů včetně indikátoru zákazu předjíždění, který upozorňuje i na příchozí rychlostní omezení  na trase. K dispozici je také manuální funkce omezovače rychlosti, jež umožňuje řidiči stisknutím tlačítka importovat rychlostní omezení zaznamenané ukazatelem rychlostních limitů jako novou nastavenou rychlost.

Další funkcí výbavy Driving Assistant Plus je aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go, který je schopen nejen udržovat nastavenou rychlost, ale také automaticky dodržovat bezpečnou vzdálenost od vozidel jedoucích vpředu na základě údajů kamer a radarů. Tento systém funguje v rychlostech od 30 do 180 km/h a v případě potřeby je schopen vozidlo zcela zastavit, a dokonce ho po krátké pauze trvající méně než 30 sekund automaticky znovu rozjet. Informace o vzdálenosti lze zobrazit na volitelném BMW Head-Up Displeji. Propojení s aktivním systémem pro udržování rychlosti umožňuje aktivaci automatického omezovač rychlosti.

Kompletní soubor asistentů: Driving Assistant Professional s asistentem řízení a jízdy
v jízdních pruzích.

Pokud je součástí výbavy volitelný paket Driving Assistant Professional, lze aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go používat až do rychlosti 210 km/h. Řidiči BMW řady 2 Active Tourer mohou rovněž využít služeb asistenta řízení a jízdy v jízdních pruzích, rovněž rychlostí až 210 km/h, který používá pro udržení v jízdním pruhu plynulé zásahy do řízení. Jednou z funkcí výbavy Driving Assistant Plus je také aktivní navigace, jež pomáhá řidiči dodržovat trasu vypočítanou navigačním systémem na silnicích s více jízdními pruhy.

Poskytnutí potřebné pomoci při parkování a manévrování: couvací kamera, Couvací asistent, Parkovací asistent.
Řidiči nového BMW řady 2 Active Tourer mohou využívat také účinnou asistenci při parkování a manévrování díky technologiím, jako je Aktivní ukazatel vzdálenosti při parkování (PDC) se senzory vpředu a vzadu. Tento systém využívá vizuální a akustická upozornění a automatické brzdění, aby pomohl zabránit kolizi s překážkami vpředu, po stranách a vzadu. Ve standardní výbavě je také couvací kamera.

Nejnovější verze Parkovacího asistenta navíc nabízí ještě širší možnosti využití. Pomáhá řidiči vybírat paralelní nebo kolmo umístěná parkovací místa a parkovat na ně. Vhodná místa jsou detekována pomocí ultrazvukových senzorů v okamžiku, kdy vozidlo projíždí kolem nich. Při výběru parkovacího místa a manévrování s vozem během parkování se systém nyní může orientovat podle obrubníků i ostatních vozidel. Systém může také zajíždět do kolmo umístěných míst popředu nebo pozadu. Nejnovější verzi Parkovacího asistenta lze použít jak pro vjezd, tak pro výjezd z parkovacího místa. Kromě nezbytných zásahů se nyní stará také o akceleraci, brzdění a volbu směru jízdy, které jsou pro daný manévr nutné.

Další součástí Parkovacího asistenta je Couvací asistent, který nabízí velmi pohodlnou možnost automatického couvání ve stísněných prostorech nebo v situacích, kdy řidič nemá dobrý výhled, jako jsou vícepodlažní parkoviště nebo vjezdy do dvorů. Za tímto účelem si pamatuje pohyby volantu v každém úseku, kterým vůz právě projel rychlostí nižší než 36 km/h. Systém je následně schopen vycouvat s vozidlem na vzdálenost až 50 metrů tím, že ho vede po stejné trase, po které se pohybovalo vpřed. Řidič musí pouze ovládat plynový a brzdový pedál a sledovat okolí vozidla. Asistent pro couvání dokáže automaticky couvat rychlostí maximálně 9 km/h.

Funkce obsažené ve volitelně dostupném Parkovacím asistentu Plus poskytují vynikající přehled v mnoha různých situacích. Pohledy Surround View, Top View, Panorama View a 3D View pomáhají vytvořit 360stupňový obraz okolí vozidla, který se zobrazuje z různých úhlů na kontrolním displeji. Funkce Remote 3D View dává řidiči možnost na svém telefonu zobrazit trojrozměrný živý obraz vozidla a jeho bezprostředního okolí (funkce není v České republice dostupná).

Záznamník BMW Drive Recorder, který je k dispozici ve vozech s Parkovacím asistentem Plus, využívá kamery asistenčních systémů k nahrávání videozáznamů z okolí vozidla, které lze uložit a později přehrát na kontrolním displeji (pokud vozidlo stojí), nebo exportovat přes USB rozhraní. Umožňuje tak řidiči nahrávat videa ve vysokém rozlišení o délce až 60 sekund, například při jízdě atraktivní krajinou nebo při provádění náročných jízdních manévrů, a následně je ukládat na připojené zařízení USB. V případě kolize se uloží až 20 sekund videa pořízeného před nárazem i po něm (celkem 40 sekund).

Na seznamu volitelné výbavy je také záznamník Remote Theft Recorder, který v případě odcizení vozidla umožní zaznamenat vnitřní prostor vozu a současně nahrát i okolí vozu.

Spotřeba

Nové BMW 223i Active Tourer:
Spotřeba paliva, kombinovaná: 6,6–6,0 l/100 km. Emise CO2, kombinované: 149–137 g/km. Podle WLTP.

Nové BMW 230e xDrive Active Tourer:
Spotřeba paliva, kombinovaná: 1,4–1,1 l/100 km; spotřeba elektřiny: 20,0–17,9 kWh/100 km; emise CO2, kombinované: 30–22 g/km. Podle WLTP.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít